Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
16. jún 2008

kludne sa pitaj.no problem.rok a pol.

etuska
16. jún 2008

tak to nie je az taka strasne dlha doba i ked Vam sa to asi zda ako nekonecno,ze?
Bola si aj niekde na vysetrenie?
Vcera davali v TV Novinach,ze problemy s plodnostou ma na SVK kazdy 6-ty par ☹ ,ale netreba zufat...
Nemala si napr. problemy so stit. zlazou?

mamartinka
16. jún 2008

ano boli sme v januari na vysetreniu.manzel ma spermio 100.percent ani ten lekar tomu nechcel uverit a ja tiez vsetko ok len malu infekciu ale to ze byva.este mam prist niekedy na kontrolu.no ano zda sa nam to nekonecne dlha doba.a v akych spravach to vcera vysielali.da sa to aj na nete pozret?nam tu pod oknom este decka behaju a akesi tu stale place.tady este decka asi nemaju rodicou.

etuska
16. jún 2008

Martinka-pozri archiv na : www.markiza.sk
Neuvazujete nad adopciou?Lebo ja mam taky sen posledne babo si adoptovat 🙂

etuska
16. jún 2008

Matka-idem este mrknut prac. ponuky,ak chces kludne napis IP 🙂

mamartinka
16. jún 2008

no ja by som aj ale chcem mat ten krasny pocit v brusku ako to kope a hybe sa to v tebe.adoptovane je ine.nieje skratka tvoje.uz rozmislame aj nad umelim.ak to tento rok nevyde asi sa dame na to.horsie potom keby to nevyslo.toho sa bojim.inak dakujem.idem to pozret.

krasulka
17. jún 2008

baby, ahojte, tak som bola u GP lekara..ze som si robila tesj, je pozitivny, aj som mu ho ukazala a povedal ze ano si tehotna..A pytam sa ho ze chcem zobrat krv a potvrdit to a on ze to sa tu v Irsku nerobi, test je presny neboj sa. Povedal mi ze mam jest kyselinu listovu a ze ma objedna v nemocnici na gynde, ze az tam mi zoberu krv, moc a sono a vsetko co treba..a ja ze a kedy, A on ze okolo 20 tyzdnov!!!!!!!!!!!!!!!§ baby ja neviem ci sa mam smiat ci plakat...Som necakala ze az takyto zaostaly su tu..

mamartinka
17. jún 2008

no tak to klaplo.gratulujem.to ja by som radsej isla na sk ku svojmu gyn.bola by som si istejsia.a ty kde si tu v irsku.

mishka711
17. jún 2008

krasulka ono zaostali ani nie skor tomu davaju volny priebeh ony to beru ako co sa ma stat sa stane chapes???a tiez nerobia potraty ale to asi vies proste ina mentalita ale zato v hospital sa o tebe pekne staraju mozme povedat ze ovela lepsie ako u nas na svk samozrejme zalezi ci si zaplatis na slov lebo tie sestricky a doktori otras pokial im nedas nic no vacku to je moj nazor no.......ale neboj vsetko bude oka ked ta mas polsku clinic chod radsej tam.......aby si bola kludna

mishka711
17. jún 2008

boze som sparvila chybu soraaac zaostaly nie zaostali to rychlo pisem velke sorry 😀

krasulka
17. jún 2008

misha, ja som uplne nazapade este 40 km od galway v Ballinrobe. Polska klinika by mala byt nejaka v Galway musim to vyzistit. Miska, ja to chapem ze ziju taky volnejsi zivot..ale napr, ma tu kamaratku, je tehotna uz vela krat silno krvacala a nedali jej ani nic na udrzianie tehu a to uz raz potrtila..Proste to sa mi tu vidi vsetko take divne.Ale nejako to zvladnem hadam, ved to tolko zien zvladlo.

mishka711
17. jún 2008

aj moja kamoska bola tehu tehu a zacala krvacavat a nic zobrali ju do hospital a dosla oto dr povedal ze to bola spermia bez genetickych informacii a bla bla proste ze to tak malo byt...no ale ja som tu bola cele tehu a nastastie bez problemou aj porod ten bol bohovy 😀 kamoska ked to videla ze ako na dovce aj ked premna to take nebolo no uvidis sama ...... 😉

mamartinka
17. jún 2008

no tak baby ja som sa vybrala von a co myslite no zmokla som.tak som doma.kazdu chvilu zacne prsat.nikde sa neda ist.

krasulka
17. jún 2008

miska, ved aj ja dufam, ze vsetko bude v oriadku a nejako to tu zvladneme.

aj tu strasne leje az taka ciernava je vonku,.

baby nam do maldych snaziliek napisala jedna baba ze sme strasne najivne ked sa tesime uz hned z 2 ciariek, ze vobec este nemusime porodit a ze sme trapne a neviem co...No som nechapala. A co mame hned od zistenia tehu odpisat babo ze asi sa aj tak nenarodi? Chapete ju?

mishka711
17. jún 2008

baby my dnes mame 5mesiacou sakra ako to leti

mamartinka
17. jún 2008

no to bola neaka asi velikanska krava.mishka711 gratulujem sebastiankovi.no ani sa nenazdas a za chvilu bude za tebou cupitat a zhadzovat co mu do ruky pride.

krasulka
17. jún 2008

miska, tak gratulujem 🙂 🙂 🙂

xena22
17. jún 2008

Krasulka zajtra som chcela ist k dr ale si ma obrala o energiu,ale asi to tu chodi vsade inak,ved zajtra napisem ako som pochodila ja , som zvedava,ci ma neodbavia len na recepcii tie baby co tam zdvihaju teltfony :D
Kamoska mi hovorila,ze krv mi vezmu isto a aj test mi urobia a vypisu mi kartu a poslu mi to do nemocnice kam pojdem na ultrazvuk a kontrolu,vraj mi poslu casenku, tak uvidim,ci to tak bude 😖 asi podla toho na akeho Dr natrafim,v auguste idem na sk a chcem ist na ten 3d ultrazvuk,aj ked to bude skoro,nebudu to ziadne unikatne zabery do rodinneho alba,ale chcem vediet ci je vsetko tak ako ma byt 😠

xena22
17. jún 2008

Krasulka kedy ides na sk?Behni si aspon na jednu prehliadku pre klud duse,ale inak na druhej strane,mne to aj bude vyhovovat,ja som na sk chodila k takemu dr,ze som bola kazde tri tyzdne na koze 😀 hrozne ma to obmedzovalo,citila som sa ok,nic noveho som sa tam nikdy nedozvedela tak ma tie navstevy dost obtazovali,ale zas neurobit zakladne prve vysetrenie sa mi zda dost dobry zahul,nebola som na gynde uz pekny mesaic,uz asi aj rok a vselico sa mohlo pomenit,mozem mat priklad cysty,alebo mimomaternicove tehu,alebo mozem cakat dvojicky a to mam cakat na takuto spravu 20 tyzdnov??? To je chore ☹
Inak asi to urobim ako kamoska,ona trochu v 8mom tyzndi spinila,tak si dosla na pohotovost,urobili jej sono a povedali,ze je vsetko ok,ci spinila ju ani len nepozreli,ale aspon mala istotu,ze je v pohode,asi tam behnem aj ja,poviem,ze sa necitim dobre a nech scanuju 😀 To je sila toto ma vie vytocit 😝

mishka711
17. jún 2008

krasulka take si netreba vobec vsimat lebo ju too len hucuje aby sa ukojila krava jedna takze ju uplne ignorujte bavte sa medzi sebou a just len okolo babetka 😉

vodniicka
17. jún 2008

ahojte..prosim vas povedzte mi ako si vase deti zvykli na irsko? nemali problem napr. v skolke a tak s jazykom? ja si to neviem predstavit nechat maleho napr. v skolke kde sa hovori inak nez je zvyknuty a tak..a kolko tam stoji skolka? zaciname nejak vymyslat.. 😖

mamartinka
17. jún 2008

ahoj vodniicka.ako si sa dnes mala.nam sa tu schladilo a prsi.

etuska
17. jún 2008

ahoj vodnicka-skus prejst diskusiu,nada to tam niekde pisala 😉

Aj ja som bola na pochybach ci opustit Slovensko,tak som pre istotu dala vypoved,aby "nebolo uniku" 😀

krasulka
17. jún 2008

xenus, len chod..ty si v dubline? TAm ze je to dobre..ja som tu v diere uplnej zapadnutej...Daj vediet aky postup bol pri tebe, som zvedava..ja by som si potom dolsa aspon do dublinu, ked to tam bude ok, ved auto mame.
OK? neboj nic.

vodniicka
17. jún 2008

ahoj mamartinka..no my sme dnes boli v meste cela family, v poradni s najmensim, a potom na pivku ja na dzusiku :D a tak celkom v pohode az na teraz ked vymyslam 🙂))) normalne uz chcem vestici volat..a normalne muz je uz tiez zufali tak mi povedal ze nech zavolam :DDDD

etuska uz ste nasli ubytko? a kedy to idete? ja som hlavne zacala trosku vymyslat lebo maleho sme chceli dat tu na sk do skolky a ja by som mala uz volnejsie ruky lebo takto to obcas fakt nezvladam 🙂 a v irsku by to bolo vlastne to iste co tu len ze by to bolo irsko..muz uz spominal sefovi, ten dostal sok..

mamartinka
17. jún 2008

xeni ty byvas kde v dabline?

etuska
17. jún 2008

Vodnicka-neblazni 😀 😀 😀 , pre maleho to bude sanca naucit sa cudzi jazyk,deticky su velmi prisposobive 🙂
Ubytko zatial nemame,lebo stale zvazujeme 2 alternativy -Dublin,ci Manchester 🙂

Teraz ideme samy,najst si job, ubytko a malej skolu/skolku...Niekedy treba v zivote riskovat 🙂

vodniicka
17. jún 2008

etuska 😀 😀 no ved ja neviem co mi je. ja riskujem velmi rada, ale ide mi aj o to ze prave som tu zacala spoznavat ludi, crtal sa mi od septembra trosku kludu 😀 aaa este aj sebarealizacia..a v irsku by to bolo len o tej opatere malych..no este trosku pohustite do mna lebo dnes sa musime rozhodnut 😀 😀 😀

mishka711
17. jún 2008

vodnicka treba riskutnut aj ked tvoj najmensi je este prcek 2mes boze to si pametam ked sa narodil a ze keby mal uz 2 mes a ked mal ze keby mal uz viac aby ho brusko nebolievalo a dnes ma 5mes a coskoro rok atak...inak vdaka za gratulacie 😀 xena byva v corku v dubline je nas par i thing 😒 etuska a ake mate ponuky ked irl?or uk??

etuska
17. jún 2008

Vodnicka-ja radim-riskni to 😀
Vies co by som ja dala za to,ze by som bola doma s babom a manzelik pracoval? 😉 Ja som hned po skonceni VS nastupila do prace, to uz mala Mimi rok a pracujem v kuse 3 roky -ziadna materska 😠

No a teraz musim opat makat,len uz som si povedala,ze za ine peniaze 🙂

A ak tam ma manzel pracu, nie je sa coho obavat.

Mishka-prave ze 100% ziadne ☹
Mne sa crta praca v skolstve od sept., manzelovi stele odpisu ze nech sa ozve ked bude v UK/IRL 😠 ,tak to musime risknut a vycestovat....

V obore mame lepsie moznosti v UK,lebo IRL ma dost malo prac. ponuk v obore ,kt. vystudoval manzel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre