Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etuska
15. máj 2008

ahojte žienky,
Xeni-IRL sme uplne nezavrhli 🙂 ,len manzel tam ma tak 1 zo 100 ponuk ☹ , vsetok priemysel=UK ☹
Ja osobne by som najradsej do Dublinu,aj hladame robotku kde sa da,lae zatial ma drahy viac ponuk z UK...
Tato otazka je teda otvorena...a musime sa riadit podla mangelovej robotky,lebo on bude pracovat full a ja len part time...
A dnes konecne spravil drahy statnice,tak sa vytesujeme,ze v skole uz ma koniec a bude sa venovat len a len nam 😀

xena22
16. máj 2008

Ahoj Etus,tak vam drzim palce,aby vam uz nieco vyslo,aby si uz mala istotu,to je fajn,ze ma muz uz skolu za sebou,lne nech teraz oddychuje 😀 A kedy by ste asi tak potencialne mohli vyrazit?Az cez prazdniny?

Nadina Portaventura bola hrozne velka na moj vkus,mali sme celotyzdenny listok,vzhladom k nasmu programu sme tam boli len tusim ale 3-4 krat a aj tak sme stale objavovali miesta,ktore sme predtym nevidieli.Cele je to clenene do takych blokov akoze:Cina,Polynezia,Mexiko,Kovbojske mestecko a podobne.My sme to chytli este mimo sezonu,takze neboli az take rady na kolotoce,ale v lete je to tam vraj riadny zahul.Ludia vraveli,ze to je lepsie ako Eurodisney,neviem ,nebola som,tak neviem porovnat.Trosku ma zaskocilo,ze hrozne vela atrakcii bolo az od 140cm :( a Samko ma 135 a boli nekompromisni,ale dalo sa vybrat pre kazdy vekovu kategoriu.Co som skutocne nepochopila,ze vstupne je tam teda dost drahe a este sa museli na niektore atrakcie kupovat listky,ale len cez vikend a to boli tiez ine palky.Ja odporucam kupit si trojdnovy listok a ist tam mimo sezony.Inak mne osobne to prislo vsetko take "chlapcenske" - indiani,kovboji,brusne tanecnice z hawaii a atd - mna ako zenu tam nezaujalo nic extra 😀 ,ale chlapci si to uzili dosyta a manzel tiez 😀 Do Disneylandu uz teda nepojdeme 😉 Vraj na princezne a mickey mousa nie su zvedavi 😀

lenka1108
16. máj 2008

ahojte baby.xeni uprimne zavidim.xeni mozes povedat kolko vas ta dovoska cca stala?aby som bola v obraze ak niekedy v zivote niekam pojdeme.
mne pre istotu mala zacala vcera horuckovat v noci mala 39.9 ale dnes rano iba trosku zvysenu.neviem ani nekasle nic len trosku soplik ma.ale vraj je tu zase nejaky vyrus tak neviem.a vonku je tak krasne a my zavrete doma.svagrinku mam uz vyopalovanu a ja biela ako stena.no a buduci piatok ideme na svadbu a este stale neviem co si oblecem...a hned nato v nedelu ideme na primanie kamaratkinej dcere tak sa to pekne kopi.a uz mam letenku domou 11 juna ideme z malou az do 29 jula.tak sa tesim ze si uzijem aj slovenskeho slniecka. 😉 😉 bezim malej merat teplotu.ahojte

kravata
16. máj 2008

krasny den,dnes mam za sebou najhnusnejsiu cast tyzdna, bola som dat zaockovat paulusu,ja sa tam vzdy rozplacem namiesto nej 😝 .
je mi luto lenka ze je tvoje dietko chore...neviem si predtavit ze raz ochorie aj paulusa ...ja vsetko strasne prezivam..stara prvorodicka.... 😖

nadina
16. máj 2008

Kravata,
neber si to tak, este toho budeeee...

Lenka, no teda, ste akosi casto chori, vsak?
Pijete vodu z vodovodu?

Xeni, po Tvojom opise ma to ani nelaka navstivit Portaventuru.
Radsej by som sa previezla pobreznym vlacikom -
co tam premava, vyskusali ste? Predpokladam, ze ste mali zajazd cez cestovku, vsak?

Ja sa uz neviem dockat, letime 12.juna na dva tyzdne, uz nech sme tam...ja lietat nemusim, ale co uz, ked byvame na ostrove 😀 😀 😀

xena22
16. máj 2008

Nadina veru len koli Portaventure by som tam nesla,my sme si kupili ten listok len preto,ze bola zrovna akcia nan a ze sme sa bali,ze ak by nevysiel cas na kupanie,aby sme tam nezbesneli od nudy,ale nakoniec sa konalo aj kupanie,takze tak...
Boli sme cez Budget Travel,zajazd sme kupovali este v zime ked bol za prijatelnu cenu,uz ani neviem kolko,ale tusim nas to vyslo do nejakych 900eur na 4osoby - uz neviem,kazdopadne nie viac,no a tam sa este oplachlo dost,nerada na DV varim a tak sa jedlo povacsinou vonku a to hned narusi rozpocet 😀 Urcite je lepsie ist niekam bez cestovky,ale ja zatial nie som taky dobrodruh 😉
Ale v lete by sme chceli ist na par dni z SK do chorvatska autom na makarsku,na vlastnu past...nikdy predtym som tam nebola,snad nam do toho nic nevojde,uz som totiz na to nabudena 😀 a som ochotna v pripade nudze aj varit a nerobit nic ine len lehnit na plazi a vozit sa po okoli... 😝

nadina
16. máj 2008

Xeni,

ja mam Chorvatsko dost prelezene a ak Ti mozem do toho kecat, tak na Makarsku by som sa zbytocne s detmi uz netrepala. V polovici Chorvatska je oblast Privlaka, kde su rovnako krasne piesconate plaze, ako na Makarskej, ba mozno aj krajsie. Medzi Sabunike a Ninom je znama Kralovnina Plaz, ktora je jednou z najkrajsich plazi v Chorvatsku - to nie je len moj nazor, ale je niekde aj zapisana...nepytaj sa ma kde 🙂
Na Makarskej su vsetci, kdezto niekde pri Privlake, alebo v Sabunike vobec nie su take prepchate plaze...a na Makarskej a vobec v juznej Dalmacii su otrasne cesty, strme, po pobrezi, v skalach... Mozno je to ovplyvnene u mna aj tym, ze som tam strajchla auto, jednoducho sa to nedalo. To sa mi stalo zatial len raz, nastastie. No a ked som videla obratene auticko hore kolesami pod tou uzkou cestickou, tak som mala dost. Mne sa tam nepacilo. Este po Omis sa da...ale dalej byva vela ludi a hlavne pod Omisom su tie cesty v skalach, nad morom.
Neviem, preco je Makarska taka ospevovana, mam pocit, ze su aj krajsie oblasti a hlavne blizsie od Slovenska.
Mozno je to len moj nazor, neviem.
Ak budes chciet opisat nejaku cast, tak napis. Poslem Ti kludne aj kontakt na osvedceny apartman v Privlake, 50 m od mora, aj fotky ak chces, ale sem to davat nebudem, aby Ta niekto nepredbehol, keby ste chceli ist.
Sabunike a Privlaka je asi 7 km od Zadaru, to je naozaj krasne, historicke mesto, mozno to poznas tam. Mne sa pacili hlavne morske varhany...
Vyhodim chalanov a zahradu a hodim nejake fotky do albumu - na chvilu, nech si mrknes.

nadina
16. máj 2008

...este Omisska riviera je pekna, ako som spominala...po Omis

xena22
16. máj 2008

Ty si poklad,ja mam zatial chorvatsko nastudovane len tot cez internet 😀 a zvazovala som Basku Vodu,Brelu alebo Omis...samozrejme ak je nieco krajsie blizsie,tak to uvitam,najprv som zhanala kamienkovu plaz,ja moc piesok nemusim,ale zrovna tento rok nasi mladi prejavili zaujem o stavanie hradov a inych pieskovych zalezitosti,tak som sa zrovna chystala hladat "piesok"...

Poslem ti aj IP,lebo moj stary ma pozenie az do Dubrovnika 😀 Neocakavam ziadne turisticke atrakcie,tentokrat si ozaj chceme len vyhriat kostru 😉

mamartinka
17. máj 2008

baby ak by ste o niekom vedeli mame volnu izbu ale len pre jedneho najomnika.je to v tallagh.a este bude volna jedna izba pre dvoch.tak od jula este neviem presne.

etuska
17. máj 2008

Mamartinka-ak sa nam predsa vyskytne nejaka pracicka v Dubline,dam vediet 🙂

Juj, spominali ste Chorvatsko 😎 -hned by som sla 🙂
Minule leto sme boli v Ciernej Hore ,az pri hraniciach s Albanskom,tam je cca 13km dlha Velka plaz /piesocnata/,bolo tam super, mala sa vyblaznila a pekne bolo aj v Budve,no tam boli dost velke vlny...
Xeni,ak chces dalsie infosky,napis IP.Mali se ubytko za Eur 15 na noc/izba,ale kedze tam nikto neprisiel,maly sme k dispoziicii cele horne poschodie 🙂

brunettka
18. máj 2008

ahojte vsetci,zijem tu dva roky a az teraz som Vas objavila a to uplne nahodou,tak Vas zdravim a zatial prajem veeela stastia.. 😎

etuska
18. máj 2008

ahoj Brunettka-kde presne bývaš??? 🙂

helka31
18. máj 2008

Ahoj Erika čo robkáš?Tu je dnes o ničom fúka a zamračené tak sme doma.rozmýšľam či dačo upiect ale nič ma nenapadá,niečo rýchle a dobré.A u Vás ako?

xena22
18. máj 2008

Caute...

Etus - to je daleko pre nas...ta cierna hora a postupne zaciname zvazovat aj Taliansko,znami nas zavolali s nimi,tak este neviem co bude,asi to ozaj necham celu letnu akciu na blind a bude...a mozno mi budu dobre aj bahamy u mamy 😀 Ale tych 15eur znie dobre 😉

Dnes mam nejaky utlm,depresie vseho druhu,asi mi uz kvape na karbid z toho,ze od januara nerobim 😖 a ja som tvor dost cinny a tato necinnost ma ubija,viem ze by som si mala najst nejake aktivity popri domacnosti,ale nic ma nenapada,este k tomu aj prsi,tak asi zalahnem do pelechu,som sama doma,pustim si "rosamundu pilcherovu" a pojdem slzit do vankusa 😀 alebo sa nalozim do vane s poharom vinka,ale na to je este skora hodinka 😉

etuska
18. máj 2008

ahojte kocky, ja dnes cely den cumim do maturitných otazok ☹ -zajtra skusam cely den cca do 6p.m 😝 😝 😝 ,tak budem vyzerat asi takto 😅 😝 🙄 😵 😀 😀 😀
idem ulozit malu spat a este mrknem do niektorych tem,aby som sa tych vystresovaných studentikov nepýtala "odveci" 🙂
Helka- u nas dnes bolo cely den krasne,aj som Mimi vyhnala do zahrady, hoci pri kiahnach sa vraj nema,ale ked uz slnko nesvietilo,tak si trosku pochodila v zahrade. Zajtra je doma s tatkom
Pekný večer. 😉

nadina
18. máj 2008

Xeni,
prsalo? No teda, tu je dnes krasne letne pocasiko,
normalne som si spalila tvar na slnku, este stale svieti.
Boli sme v Ardgillan Castle, ale (kravata) nevolala som nikomu, bo sa to nehodilo,
ked sme sli so susedami, ale ked pojdem sama niekam - dam vediet.
To ihrisko, co je v zahrade pri zamku - je najvacsie (vraj vobec v Irsku) a najkrajsie
ake som v IRL videla a ze su tu ihriska pekne...
No a nad morom, naozaj krasny vyhlad.

http://www.playtop.com/ireland/dispphoto_pp.asp...

https://www.youtube.com/watch?v=liEIZKEnqT0

Pekny vecer vsetkym...

ashley
18. máj 2008

Ahojte babenky.
Neozvala som sa velmi dlho, lebo som mala pokazeny pocitac. Niekedy ked budem mat viacej casu, tak si pozriem spatne, co ste popisali.
Nadi vcera naobed som priletela, tak ked bude cez tyzden cas mozeme sa stretnut. Stihla som si pozriet co doporucujes v Chorvatsku... aj my sa chystame tento rok. Len uvidime ci to s malym zvladneme.
Strasne rychlo leti ten cas... Tomino uz bude mat 1 rok.

Pekny vecer.

nadina
18. máj 2008

Jeej, Ali,
vitaj spat.
Myslela som, ze ti uz napisem aspon sms,
dufam, ze si fit. Urcite sa ozvem,
mozeme ist v utorok do kniznice na stretko rodicov s detmi
spolu autom, co Ty na to?

N.

lenka78
19. máj 2008

Ja vas chcem len pozdravit,lebo som tu dlho nebola.Vidim,ze mate dovolenkove chutky.Hmm,my tento rok budeme len na Sk.7. letime spat do Irska,tak sa tesim,ze zase ideme bojovat o priazen Irov.

lenka1108
21. máj 2008

ahoj baby zase sa tu neni asi o com rozpravat.co tak nahodit temu napr....... AKO BUDE NA SLOVENSKU KED DOJDE EURO...... zaujmaju ma vase nazory bo ja si to neviem ani predstavit...... ☹

kravata
21. máj 2008

lenka, dobry pokus 😀 ,aj ja mam nieco,chcem sa opytat,kam ist v centre prebalit a nakojit ,budem vdacna za utulny tip..

nadina
21. máj 2008

Ahoj Kravata,

tak co sa tyka prebalovania - jednoznacny vitaz je u mna
Saint Stephen´s Green Shopping Centre.
Ked sme tu boli este len na dovolenke a manzelik
mal stretka v agenturach, tak som travila s malym v tomto centre cas vzdy,
ked prsalo a prebalovacia miestnost je priestranna, s malym zachodikom,
su tam dva velke pulty (nie take visiacie zo steny, ale normalne)
a v strede medzi nimi je umyvadlo, co sa vzdy hodilo.
No mozno niekto pozna nieco lepsie?
Co sa tyka kojenia - neviem, mozno sa tam niekde najde nejake miesto?
Hore je super restika s milionom detskych stoliciek...
No ale to uz by mali platit za reklamu

http://goireland.about.com/od/shopping/gr/steph...

😉

etuska
21. máj 2008

ahojte žienky,
Lenka- tato problematika "Eura na SVK" je uz niekde vo Volnej diskusii. No my pred nim zdrhame 🙂 do UK/IRL 😀 .Myslim,ze to potrva kym si ludia v niekt. regionoch zvyknu,ze dostanu na vypl. paske Eur 300 😖

kravata
22. máj 2008

mila nadka 😵 ,dakujeme skusime...
a este sa xcem spytat na babetkovske sekace...

nadina
22. máj 2008

Nadi,
mas na mysli charity shops?

Ak ano, tak sa v linkoch dole preklikaj tam, kde byvas
a najdes vsetky, ktore su pri Tebe 😉

Dublin
http://www.icsa.ie/icsa/Main/Find-a-Shop-Dublin...

Zvysok Irska :
http://www.icsa.ie/icsa/Main/Find-a-Shop-Republ...

Mne sa najviac pacia St.Vincent, zda sa mi, ze maju vzdy najlepsi vyber.
Mam taky bagrik na baterie v albume, co na nom Slavko sedi,
tak ten bager je tiez z tohoto Charity Shopu.
Idem prave zaviest Vladka do skoly a vobec sa nam nechce do toho dazda...
Pekny den vsetkym...

kravata
22. máj 2008

ja skapem 😀 ,daj si za to platit 😀 ..
cim sa to vlastne zamestnavas?

kravata
22. máj 2008

mila nadka,
sa vyjadrujem ako hotentot...som chcela povedat,ze mas vyborny prehlad...

nadina
22. máj 2008

Nadi,

v pohode, ja len nepisem, bo pracujem,
kludne sa vyjadruj ako predtym,
aj tak mam pocit, ze tato nasa tema je nejaka moc vazna
oproti ostatnym....ked niektore citam,
zabavim sa isto lepsie.
Napriklad tema : Medzinarodny tatos.
A co robim - dam vcas vediet, bude reklama 😉
snad Ti pride aj do IP.
Inak co sa tyka Charity Shopov - tak oni predavaju to,
co im ludia donesu, takze velmi zalezi, ci ides do takehoto obchodu
vo Finglase, alebo v Malahide 🙂

nadina
22. máj 2008

ja tam rada chodim 🙂 ale to nie je ako na SK,
ze clovek potreboval usetrit,
je to skor napinak, co tam clovek najde 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre