Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

krasulka
22. júl 2008

Breee raaanko, zienky, ako sa mame? JA celkom ok. Vecer idem do prace, vonku je tak vseljak, ale uz to vydrzim a za mesiac pa pa Irsko na dva tyzdne ta neuvidim 😀 😀 😀 😀

xena22
22. júl 2008

No ja uz idem dneska pomaly balit deti,celkom sa tesim,ze na dva tyzdne vypadnu z domu 😀 Dnes som hore uz asi od piatej,ale o osmej som znova zalomila a vstala az na obed 😀
A ostatne kde ste?

etuska
22. júl 2008

cafte kocky,Sev.Irsko zdravi Irsko 🙂 Manzelik isiel prave na pokec ohladom NI Number a ja idem o 3p.m na pohovor do prace...Sice nic extra,ale peniazky treba...tak by to mohlo vyjst.Prajem pekny dnicek 🙂

mamartinka
22. júl 2008

xeni a kam ze deti idu?niekam na prazdniny?no ja som tiez neako stavala dnes ako ty.zobudila som sa 8 20 ze este chvilu si polezim a prebrala som sa o 9.45.a to sa mi este moc nechcelo vstavat.

krasulka
22. júl 2008

Caute, tak mam informaciu o tom, ze ked osm tehotna a chcela by som uz teraz zostat doma a budu mi platit tyzdenne peniaze:

Takze:formular na ro dostanete na tom urade, kde sa vybavuje aj PPS. Vola sa to: Health and Safety Benefit,
vyplnuju sa tam zakladne osobne udaje, dalej meno a adresa zamestnavatela, dalej sa tam vyplnuje od kedy uz chcete ostat doma a ci chcete dostavat peniaze na ucet alebo sekom. Toto sa vyplni, posle na tam uvedenu adresu a cakate na odpoved ktora by mala prist cca do 2 tyzdnov s odpovedou kolko vam budu platit tyzdenne.

A este som zabudla je tam kolonka do ktorej sa pise preco uz chcete ostat doma, ci mate naúriklad nejake rizika v praci, ktore vam ako tehotnej neprospievaju a na poslednej strane to musi opeciatkovat lekar. Tot vsio. Zajtra to poslem tak vam dam vediet potom co mi odpovedia.

xena22
22. júl 2008

AHojte,mamartinka decka idu na prazdniny k svokrovcom,berie ich svagor,my ideme za nimi az 5.8 uz sa aj zacinam tesit,lebo sa hrozne nudim a aj decka su uz unudene,preto som rada,ze idu z domu,uz sa nevedia dockat a potom su hrozne otravni,cele dni o tom istom,dneska sice tomu mladsiemu aj usta krivilo,ze co nejdem ani ja,este nikdy nebol bez nas nikde,ale nech ide najvyssi cas sa osamostanit...

Etuska budem drzat palce,potom napis ci ti to vyslo,teraz je take hlupe obdobie na hladanie prace aj moj muz si hlada nove miesto,ale je leto,vsade je ticho,tak tiez chodi po pohovoroch a skusa,ale ja viem,ze skor ako v septembri,oktobri si uspokojive miesto nenajde,zvlast ked je to tak,ze nemusi brat co sa mu nepaci...

Krasulka bolo by fajn,keby ti to vyslo,ale pocula som ,ze tuna doktori davaju ruky prec od takychto veci,ziadna praca sa im nezda nevhodna pre tehotne,ale vyskusaj,mozno budes mat stastie na charakterneho doktora,ved mu prines nejake papiere o tom,ze si po operacii srdca a ze sa necitis dobre,nieco musi predsa zabrat...

Ja som dneska ako mechom uderena...mala by som ist von,ale ja som tak neskutocne zlenivela,ze to az pekne nie je 😀 Uz ani na dvor nevyleziem...uz treti den nam tu huci susedov alarm,su na dovolenke a nikto nema na nich kontakt,ide mi rozhodit hlavu,cez den to ako tak zanikne v ruchu,ale v noci sme si davali vankuse na hlavu a vatu do usi,neviete co sa v takychto pripadoch ma urobit???Okrem toho,ze uz som do toho chcela suter hodit ? 😀

mamartinka
23. júl 2008

caute zienky.zelam vsetkym dobre ranko.nemozem akosi spat.slniecko nam tuna svieti do okien a manzel ma dnes volno tak pri nom sa spat neda.vychrapkava tu a mne sa neda spat.len dufam ze mi dnes nebude zasa trestit hlava.zelam pekny slnecny den.majte sa.

catalin
23. júl 2008

ahojte baby, my sa budeme stahovat!!!!huraaaaa,nasli sme dom, v jednej dedinke pri Corku a stahujeme sa v piatok. konecne sami...to bude labuzo.

etuska
23. júl 2008

Bre ranko kočky,
Aj ja som sa dnes zobudila nejako skoro.
Catalin-super ze sa stahujete,my tak na 90%od augusta tiez.Tu hned vedla bratranca je volny domcek,tak som kontaktovala majitelku,no vyzera to slubne 🙂

Manzelik ide prave dnes do jednej firmy,uvidime co mu povedia a mne maju dat vediet vysledky pohovoru do piatku.

Hned sme pozerali ceny leteniek pre nasu Bambulku a pisali sme svokre ci nechce s nou priletiet ona cca na 1 mesiac.Je uz na dochodku,takze by si spravila vylet a nam by velmi pomohlo aspon zo zaciatku ak by nam mal kto postrazit Mimi.Tak uvidime ako sa jej ten napad zapaci.

My totiz (ak nas teda vezmu) budeme obaja robit "shifts",tak sa musime aj nejako zosuladit.

xena22
23. júl 2008

Ja som si tiez dneska privstala,hlad ma dohnal do kuchyne 😀 ALe uz by som si isla aj pospat nanovo,ale musim ist nieco uvarit,asi kura...
Etuska a ked tu budete mat malu,tak si ju das varovat niekomu,uz si zhanas nieco?Alebo pojde do skolky?Drzim palce aby vam ta praca vysla,ono na zaciatok je dobre zobrat co sa nuka a potom si uz mozes vyberat.A svokra by tu nezostala s vami?Ci ani nechces? 😀
Catalin som rada,ze je tu nikekto konecne od corku 😉 poslala som IP.Inak ten skyeurope ma dobre dozral,lebo som pozerala letenky cez ryanair cez londyn (obcas sme tak lietali) a uz sa to neda,nie su dobre casy letov,nesedi to ☹ To je hrozne,ja si snad zacnem setrit na sukromne lietadlo 😀 Alebo sa prestahujem do Dublinu,uz aj nad tym som uvazovala...viac pracovnych moznosti,viac moznosti dostat sa domov,ale drahsi zivot 😖 Neviem je to ako z blata do kaluze 😀

etuska
23. júl 2008

Xeni-uvidime co vybavime,volala som do skolok,aj posielala maily,ale este maju prazdninky lebo to nikto nedviha.Uvidime ako nam to vsetko bude vychadzat.... 🙂
Pekny dnicek.idem uvarit obed a potom mam este v meste nejake vybavovacky.

mamartinka
23. júl 2008

no caute zienky.catalin to je suproska.my tiez ideme od 3 augusta sami.aj ked jedna irka bude s nami byvat ale ona vecsinou nebude domka.kolko za to budete platit?my mame izbu jednu velku akoze spalnu,svoju kupelnu sami,budeme tam mat dvor a este kuchinu do kopy+jedalen a 400 eur mesacne.vy budete mat aj dvor tam?mi ideme niekam tusim sa to vola laitown ci tak neako.som sa rozpisala.mala som ti radsej ip poslat.baby dufam ze si zasa nespravite srandu podaktore.a este kusok za domom mame more.super.zevraj sa tam aj ludia chodia kupat lebo vyzeralo to ze tam bola pieskova plaz.tak uvidime.zatial sa majte.zdravim vas vsetky.

krasulka
23. júl 2008

Ahojte zienky, catalin gratulujem k domceku, je to na nezaplatenie ked byvate sami.

MY byvame sami od oktobra a je to tisic a jedno. Mame 2 izbovy domcek so zahradkou a platime 550 mesacne. TAkze super cena a sme sami.

Xeni, uz sme aj my uvazovali nad stahovanim do dublinu, ale co som zistovala Rent tak takyto domcek by nas tam vysiel na 1300 az 1500 eur! A byvat s niekym uz by sme nesli, uz sme si zvykli na svoj klud.

ja som vcera robila do vecera, ale dnes mam zas volno.

Inak k tomu lekarovi, ja mam nastastie tuto dobreho GP, tak myslim ze on by mi to potvrdenie mohol dat. My uz sme ho neraz boli budit aj v noci o 1 ked mi byvalo zle od srdca 😀 😀 😀 a vzdy mi pomohol, nikdy ma neodmietol ked videl ze mi je zle, a pritom to nema v naplni ze v noci brat pacientov ked ho zbuntosia.

catalin
23. júl 2008

caute baby, depozit zaplateny, stahovanie v piatok!!!!

domcek je 3 izbovy, ma dve velke izby a jednu malu izbicku na vsetok nas majetok, xixi. dve kupelky, a jedno wecko dole, v kazdej izbe vstavany satnik. pekna velka kuchyna, a obyvacka, ktoru musim premalovat, lebo je tam hrozna tmavoruzova farba, tak ju presvetlim. a okrem toho sedacka je olivovo zelena,takze kombinacia na zosalenie. a. zahrada je troska do kopca ale to nevadii, na grilovanie je akurat. rent je 825 mesacne, pre nas dvoch akurat, viac by sme nechceli platit a som velmi spokojna. vsetko je nanovo namalovane, aspon nevidno plesne, xixixi, aj koberce a podlaha v obyvacke je vymenena. susedia su manzelsky par bez deti ale vsade okolo vidim detske bicykle a trojkolky pozabudane, takze pohoda. naviazeme kontakty....
velmi sa tesiiiiim 🙂 😀 😀

krasulka
23. júl 2008

catalin, to je suuuper!!!!!!!!! sa tesim s tebou. Juj ale si teraz budeme uzivat pohodicku.

ty brdo 825 mesacne? juj to zvladnete platit? JA viem ze som asi trochu mimo z cenami, lebo tu na zapade su ubytovania lacnejsie o vela.

xena22
23. júl 2008

Krasulka to vazne??? Tak to ja sa prestahujem na vasu ulicu.Kolko platite ak sa smiem spytat...tych 825 maju nahodou na tuto areu super cenu,my platime 850 a jeden cas sme platili 950 ale potom sme nejako spracovali landlorda...ale inak su tu ceny hrozne,tisicka minimalne za standartny domcek,znamy byvaju v byte,kde je jedna spalna,kuplena len so sprch.kutom,chodba a miniobyvaska s kuch.kutom a platia 750.Vyhlad ma do cesty a ani kusok dvora ani balkon - ach jo,tusim fakt lepsie ist niekam dalej,ale zas potom je asi problem najst dobru robotu,tak tazko sa rozhodovat...
Catalin - som sa pobavila na tych trojkolkach pozabudanych,my sme tiez dnes hladali tu nasu 😀 Vsetky rarohy,bicykle a lopty sa nam valaju pred domom,obcas nie je kde zaparkovat akurat vecer to vsetko upracem pri dvere pod striesku a na druhy den binec nanovo 😀 a ked to tak ma cela ulica,tak preco nie my,akurat sa cudujem,ze nam este nic nezmizlo,okrem lopty co maju vsetci tusim tu istu,tak niekto ma doma dve a ani o tom nevie 😀

krasulka
23. júl 2008

xeni, platime 550 mmesacne

xena22
23. júl 2008

Tak to je fakt dobra cena...

mamartinka
23. júl 2008

my sme boli dnes v saune a okupat sa.to mame pekne pocasie co hovorite?

krasulka
23. júl 2008

hej dnes je celkom pekne aj tu aj ked uz aj poprsalo.

xeni to je super cena.

mamartinka
23. júl 2008

my platime 450 za jednu izbu.

krasulka
23. júl 2008

marti, boze aka drahota!!!!

baby ja veceriem take ttie male vanilkove kroasanty a natieram si ich nutelou 😀 😀
😀 😀 marti uz vies nieco nove o tom nemocenskom?

jana_vargova
24. júl 2008

Krasulka- my byvame tiez sami v jednoizbovom. vlastne spalen, obyvacka a kupelka, kuchyna a platime 950 mesacne 😖 pred tym sme platili 1200 za 2 izby plus obyvka a 2 kupelky.to bolo moc vela

catalin
24. júl 2008

Ahojte baby, tak krabice uz su doma a zacinam balit. Ja uz som vlastne zacala balit v nedelu take veci co nepotrebujem a je z toho 7 krabic.. 😢
my budeme potrebovat kamion... 😀

Krasulka 825 E nie je vela za taky dom, praveze tak casto taky lacny nezozenies. nastastie mame dobre prace obidvaja takze sa to bude dat v pohode zvladnut.
A hlavne uz nechcem byvat s nikym, nic v zlom ja som prisposobiva, len mam pocit ze ti nasi spolubyvajuci su nejaki necitlivi...ale to je kapitola sama o sebe a toto uz nestoji za rec. Budeme sami. Jupiiiiiiii

krasulka
24. júl 2008

juj baby to vam nezavidim taketo drahe najmy. Tu je to o polovicu lacnejsie.

inak som bola rano u lekara, od zajtra mam marodku. MAm nizky tlak a biely jazyk, zevraj cista dehydratacia. Z toho ze stale vraciam ☹ ☹ ☹ ☹ takze vela pit mam, oddychovat...

jana_vargova
24. júl 2008

Krasulka-nestiham to tu vsetko citat, ale predpokladam ze cakas babo. Ja som vracala v jednom kuse asi do 4. mesiaca. a to neboli ranne nevolnosti ale cely den. No brutal. ale nakoniec mi nejak zacalo chutit a z mojich 52 kil bolo pred porodom 87. Dobre nie? Ale uz 20 som schudla. Len naozaj vela pi. a ak ti nechuti , tak skus ovocie: jablko, alebo tak.

xena22
25. júl 2008

Dobre ranko...

Zas nemozem spat 😠 ale nevadi,mne je tiez vkuse divno,uz nie tak casto,ze od rana do vecera,ale este ma to tak dva tri krat denne prepadne,uplne najlpesie je,ked jem uplne mini porcie a castejsie.Uz si pripadam jak diabetik,stale kekse v kabelke 😀 Ja neviem kedy to skonci,ale zas som rada,lebo este nejak extra nepriberam,kolise mi kilo tak hore dole.Janka,ako sa ti podarilo zhodit 20kg?To by sa mi po porode hodilo,uz teraz mam akurat tak tych 20kg navyse oproti normalu 😀 tak dufam,ze nepojdem do porodnice viac nez 90kilova 😀 ,lebo ja som vzdy pri konci najviac priberala,ale priznavam aj som jedla z dvoch 😀
Krasul to je fajn,ze si PN naco sa trapit,kolko ta nechal doma???Aj sa ti doma polepsilo??Teraz si mozes lahnut kedy potrebujes,ze? Nenudis sa? Ja mam uz decka na prazdninach a zatial mi nechybaju 😀 som ale krkavcia mat 😀

lenka1108
25. júl 2008

dobre rano babulky ja len na skok mala mi spala u mami tak som vas hned skocila pozriet.pekne ste sa rozpisali.mala uz kiahne nema uz len chrasticky a pekne odpadavaju mali sme aj 40tky teploty ale iba jednu noc a den.uz chodime aj von sak konecne uz nam doma sibalo.buduci utorok uz letime naspat akurat ked hlasia na sk konecne teplo.no nevadi ja sa do irska strasne tesenkujem. aj ked pocasie aj tam nic moc.mala sa uz nevie dockat lietadielka.malj pocas kiahni vysiel a dalsi zubok 2 ztych poslednch 4 stoliciek.mozno aj preto mala teplotky...ok babulky pekne si piste kecajte a ked dojdem do irelandu zapojm sa...ozaj sestra mala vcera termin a nic isla na sono a povedali jej ze jej davaju termin na kontrolu do nemocnice este buduci stvrtok.chuda uz ledvi fuci..... 😉 😉 ok drzkajte sa.papa

krasulka
25. júl 2008

CAute, jani ano som v 10 tt. Aj mne byva zle hlavne poobede a vecer. ň

Ale vam poviem baby ze mne vsetko smrdi a z toho ma napina. Aj to co vonia mi smrdi...ZAcitim nejaku vonu, alebo pach a uz idem bleee...takze ja by som chcela aby ma aj toto preslo. Lebo ja idem po dome azacitim napriklad nieco ze niekto vari a uz utekam na zachod...

BAby, viete mi poradit? Uz druhy den ma svrbi v suske, nie moc,ale svrbi. Som citala na nete, ze je to v tehotenstve normalne a ze to prejde samo, ale aj tak sa trochu bojim co to je. Mate taku skusenost niektora?

sprchujem sa kazdy den a mam mydlo na intimnu hygienu, vobec neviem z coho to moze byt..

xena22
25. júl 2008

Ahojte,krasul aj mne byva zle hlavne vecer ... no a na ten druhy problem....skus si kupit nejaky krem na mykozu,alebo nejake cipky v lekarni,tusim je jeden druh co mozu aj tehotne,ja by som teda necakala kym to prejde same,mne ked sa to obcas stane,tak mne pomaha vysadit sladkosti a jest biely jogurt,fakt to pomaha(inak ten jogurt vraj pomaha aj priamo na miesto toho kremu,ale to som este neskusala 😀 )

Baby ideme malovat,povodne som chcela vymalovat len jednu izbu,ale akosi som dostala napad,ze prehodim izby,ze dam detom tu vacsiu,ked chcu byt spolu v izbe,tym padom malujem dve izby pri tej prilezitosti,a muz ze ked uz bude malovat,tak prebehne aj chodbu,lebo je uz spinava a kedze mali farbu v akcii tak kupil hned dve a ze spravi aj obyvku 😀 😀 😀 a ked uz bol v tom obchode,tak si kupil brusku akusi,ze prebehne a prelakne parkety...caka ma perny tyzdnen - a to som fantazirovala o nejakom Last minute 😀 No nic,idem miesat farby...dovolenka jak na malte 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre