Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

annaola
2. aug 2008

nadina, ziadne zapaly nema, a vcera som si precitala tusim milion stranok diskusii a odbornych clankov o tomto probleme a nahlodala som aj manzelove presvedcenie o nutnosti zakroku. aj ked lekarka tvrdi ze treba , ked nejde stiahnut.ked som oznamila sirokemu pribuzenstvu, ze velmi pravdepodobne sa na to nedame,vrhli sa na nas ako supy,lebo ved je to normalne, naco pochybovat...Ako tvoji chlapci,maju to ok? minuly rok to bolo dobre, ale odkedy prestal nosit plienky , a davala som mu vtedy pipika nahor,sa mu ten otvor zmensil ,sice aj preto lebo je silnejsi a nechce si dat s nim velmi manipulovat. moja intuicia hovori, ze radsej pockat, ved ak bude ta operacia naozaj nutna, je jedno kedy ju urobia, tak ci tak ho to bude strasne boliet ci teraz alebo o pol roka, ci neskor.

jana_vargova
2. aug 2008

Anna aj ja som sa ta chcela opytat. moja doktorka doma mi to tiez kazala stahovat, no ked ani neviem ako to ma vyzerat ked je to stiahnute. a ty si mu to nerobila ze ste mali problemy?

z.g.
3. aug 2008

Nadina, vďaka za typy, ten Malahide Castle sme nenašli, resp. sme išli na diaľnicu cestou naspäť, ale asi sme mali íst po lokálke, aj ten Ardgillan Castle vyzerá pekne, ale nevadí, nabudúce to tam pôjdeme pozrieť, nejako ma chytila mánia poznávať. 🙂

nadina
3. aug 2008

Ahojte,

no my sme tiez nemali problemy
ale lekarka na SK mala svoj nazor,
tak nas poslala na urologiu.
Nemala som vtedy tento problem dostatocne nastudovany
a tak sme sa vlastne isli dat len vysetrit a ten urolog mu to chytil a sup,
nasilu mu to stiahol, baby, musela to byt strasna bolest, maly reval este dva dni,
nechcel ani na zachod chodit a verim, ze chudacisko bude si to pamatat do dospelosti,
poznam takych...co na to vazne nezabudnu.
Bola som velmi nahnevana a o to viac, ze potom som zacala o tom citat
(bohuzial neskoro...) a spravila som si na to svoj nazor.
...
Takyto zakrok podla druhej polovice lekarov nie je nutny,
pokial to nesposobuje zapaly.
S tymto nazorom sa stotoznujem aj ja,
baby nikto Vam okrem toho nezaruci, ze predkozka mu opat neprirastie,
to by ste sa museli kazdy tyzden kupat v repiku a pravidelne stahovat,
jednoducho to je tak dane prirodou, nepotrebuje ju stahovat
a ked pride vek - uvolni sa to samo.
Urcite to mladsiemu urobit nedam a starsiemu uz tiez nie,
samozrejme, nic s tym nerobime a prirastlo zase.
Nechcem byt "postihnuta" ako jedna znama,
co stahuje kazdy tyzden v harmancekovom kupeli
len aby to nedajboze zase neprirastlo....
Myslim, ze urcite veci, ked nesposobuju problemy -
je lepsie nechat na prirodu, ked je to uz tak zariadene
🙂 🙂 🙂

nadina
3. aug 2008

a uz vobec nie postupovat operaciu koli tomu,
to snad nie....

nadina
3. aug 2008

a este : nemyslim si, ze by sa niekto v minulosti
zaoberal predkozkou nasich predkov
a sme tu 🙂 🙂 🙂
tak to asi nebude az taky problem...

xena22
3. aug 2008

Tak moj maly mal tiez taky problem,ze mu to neslo dolu,ale tak cikal normalne a dr mi povedala,ze nech mu to nasilu nestahujeme len kolko mu to ide...ibaze on si to nechcel dat robit nikomu,tak som kaslala na to,zapaly nemal,moc sa mu nezadrziaval a ak obcas,tak vzdy to vytieklo von.Naucil sa to sam stahovat potroske vzdy vo vani alebo v sprche.Teraz ma 4roky prec a problem ziaden,skus ho to naucit sameho,on sam citi kolko to ide a kedy to uz boli...ja by som nesla na operaciu iba v pripade,ze by sa nemohol koli tomu vymocit.....podla mna sa to vyriesi rastom a nestalo by mi to za to aby mal maly traumu z toho...ale mozno ked vas uz dr odporucal na operaciu,ze to mate vaznejsie,skus sa poradit s viacerymi dr,je blbe,ze v dnesnej dobe uz clovek ani na dr nemoze spoliehat 😒

xena22
3. aug 2008

Inak ja keby som uz musela ist s nim na operaciu,tak dam urobit rovno obriezku,tam mas aspon istotu,ze by to nezarastlo nanovo,viem,ze v nasej zemepisnej sirke sa to nerobi bezne,ale snad by to bolo mozne... a minule bol kdesi nejaky dokument o tom,ako sa par chlapov dalo obrezat a boli velmi spokojni 😉

nadina
3. aug 2008

Xeni,

myslim, ze ked sa pre take nieco rozhodnu dospeli chlapi,
tak vedia co robia,
kdezto dat urobit nieco take dietatu a rozhodnut za neho?

Nech sa rozhodne sam ked bude dospely,
on by s tym musel cely zivot zit...

xena22
4. aug 2008

Nadi ja viem,ze je to radikalny krok,ale tiez mam znamych co maju syna a od troch rokov ho uz na toto operovali (alebo nasilu strhavali) uz asi X krat a chlapec ma 12rokov a urcite aj peknu traumu z toho,viem,ze on to mal v horsom stadiu a mozno to aj bolo nutne,ale urcite nie ucinne,tak preto ma napadla ta obriezka,mozno ja ako prakticky zalozena zena v tom nevidim taky problem ako chlap 😀 oni su haklivi na svoje muzstvo 😀 Ale asi mas pravdu,zas by hrozila trauma z toho,ze mu nieco chyba 😀

xena22
5. aug 2008

Ahojte,nemozem spat,mam predodletovy syndrom 😀

Tak sa najblizsie ozvem z SK,snad dobre dorazime... 😉

mishka711
5. aug 2008

xeni enjoy slovakiu moja mama leti zajtra a pride 13 steho tak si ide uzivaat tropicke hrucavy 😀

lenka1108
6. aug 2008

ahoj babulky tak ako nazivate?mhh xene uz je dobre teplnucko na slovensku.ale aj my tu mame v pohode pocasie a na tie male sprsky.
tak si predstavte ze ta moja segra stale nic.uz ma viac ako 10 dni po termine.zajtra ide na kontrolu tak dufam ze uz ju tam nechaju.co mate nove??? 😉 😉

jana_vargova
6. aug 2008

Ahojte kocky. nejak to tu viazne posledne dni.
Mishka zajtra ideme do Dun Laoghire trosku po obchodoch. nepridas sa?

mishka711
7. aug 2008

ahojky Jani asi uz neskoro nemam totizto cas ani kuk lebo Sebko zle spava no takze rychlo rychlo vsetko a mamina isla na svk tak viete no keby do dundrum v poho ale dun laoghire nepoznam ako sa tam dostat kedze manzel pracuje ale ked tak sa mozte stavit tu alebo by sme dali stretko v dundrum???ked tak text me pls oki???inak s dovolenky nic lebo mam pas na stare priezvysko platny ale zevraj by som mohla mat problemy takze radsej nic ☹ a taaak som sa tesila ze vypadneme do teplucka k moru no snad next time

mishka711
9. aug 2008

hallo kde ste vsetky?nebodaj ste vsetky odisli na dovolenky 😀 inak Ivka alias question vcera odisla nastalo na svk aj ta Peta tak u len musime cakat kedy sa ozvu ze su stastne maminy obydve maju zistene dievcatka tak uvidime teda 😀 my zle spinkame ziadna zmena uspavam vyse pol hodky a pospi 10minut no neviem odkial ten chlapec bere energy 😠 😀 lenka1108 to je tvoj datum narodenia?neviem ci som sa pytala uz ale moja kamoska je v ten den a my budeme mat prve vyrocie svadby 😀 inak otazka na nadinu pls ako som uz pisala ze nejdeme na dovcu kvoli pasu ktory je na stare priezvysko myslis ze by bol problem?lebo sa mi nechce nejak verit ale zevraj by mohol byt no xcela by som vedet ani v cestovke nevedeli povedet ze ci ano alebo nie ani to ze ci by akceptovali ID obciansky tak mam dilemu aj ked som to uz vzdala s tou dovolenkou a opalenou pokozkou 😖 😀

lenka1108
9. aug 2008

ahojtetak sestra vcera porodila chlapceka vola sa sebastianko a vahu mal 4,06 kg a 53 cm.a okrem toho ze sa narodil 8,8,2008 narodil sa 20.08 hod.tak si to super naplanoval sestricky kricali po segre podme podme stihnes do to 20.08 hod a aj stihla takze ma stastne cislo 8.su zdravy a malunky ma dlhe vlasiska potom hodim foto.
a este k tomu moja mala sa narodila na tej istej porodnej sale ako malinky a tiez vcera v piatok aj ked podla datumu to je v pondelok co bude mat 2 rocky.takze vela nahod naraz ,ze?

nie nie mishka je tam napisane ze ty co sa snazia o babo mali sa najviac snazit vcera nejaka vestica to vyvestila...len tak som to nasla tak som to sem hodila...........ahojte

mishka711
9. aug 2008

leni tak dalsi Sebastian inak mam znamu spanielku a ta vravela ze my slovenky mame oblubene meno Sebastian lebo ze pozna asi viac a kazda ma Sebastiana inak velka gratulacia riadny kus teda ti poviem a krasny datum a ja som myslela tvoje 11.08 ci je tvoj datum narodenia sme sa nepochopili hihi viem ze 8.8.2008 je magicky ako kazde 3cisla v datume aj ked vcera v novinach vraveli numerologicky a este neviem kto ze nema ziadny magicky ucinok ci co to jejedno nech sa vsetci tesia no nie?a hod foto sme vsetky zvedave 😀

krasulka
9. aug 2008

Ahojte,

Lenka, sestre velmi grazulujem k syncekovi, je to super! A to mal teda peknu vahu, taky malinky valibucik 🙂 A co segra ako sa citi? Aky mala porod? Tak si aj oddychla ze uz to ma za sebou ked tak prenasala co? je to super, este raz gratulujem! A ten datum no to je bomba 🙂 🙂 🙂

lenka1108
9. aug 2008

ahoj a moccccc dakujeme za gratulacie.porod mala super este o 19;45 hod bola otvorena na 2 cm a potom jej nasadili epiduralku a behom 20 min sa otvorila a aj porodila.no proste sen....
uz som pridala jednu fotku viac este nemam.je v albume scrapiky........

catalin
9. aug 2008

ahojte baby,no tak fakt to tu posledne dni nejak zaspalo...ale uz je dobre ako vidim, deticky sa rodia a plodia...gratulujem lenkinej sestre.. aj moja kamaratka uz nie je snazilka ale uz tehulka.teraz sa musime my posnazit aby sme mohli spolu kocikovat.

mishka711
9. aug 2008

leni maly valibuk Sebko je zlatunky 😀 catalin no treba sa poznazit 😀 ....

lenka1108
10. aug 2008

ahojte baby.nas malunky nas trosku chce trapit.noc celu prespinka a cez den je hladny a stale zaveseny na sestrinom prsniku.lenze jej este nejde poriadne mliecko..tak stale placka.nechavaju ju preto aj dlhsie v nemocnici.co by ste poradili????

nadina
10. aug 2008

Ahojte,
Lenka, mliecko sa tvori az na treti den...

mishka711
10. aug 2008

alebo mozno prikrmit fllaskou aj ja sm to tak spravila a ked ma pustili domou tak som kojila plus ked bol hladny flasu a nakoniec som to striedala aj prso aj flassu a nakoniec sme ostali len pri flasi 🙂 ale ako sa ona citi aj oj maly plackal lebo mliecko bolo slabe nijake no drzime palceky nech je to oka 😉

lenka1108
10. aug 2008

ahojte prave som sa vratila z nemocky a dali mu flasku aptamilu.maly tak tahal ako keby nikdy nejedol a potom sladko zaspal.elektrickou odsavackou sme skusali segre odsat a neuverite ked vam poviem ze po odsavani z jedneho prsnika po pol hodine vysli iba 4 kvapky.sestricka krutila hlavou ze ten malunky skoro vobec nic neziedol.a po tom aptamile si tak odgrgol ze az...ked sa zobudi segra mu skusi dat prsnik a ak nic tak zase flasku.povedala ze keby vedela ze by ani nekojila ale ja som ju uviedla na pravu mieru.ja by som kojila aj do teraz keby som nemala tie zapaly prsnikou.no hadam bude vsetko fajn.............idem sa teraz povenovat malej bo zajtra mi uz ide do skolky a ma 2 rocky tak nech si to este uzijeme....papa

mishka711
11. aug 2008

leni kazda vieme ze ono je to narocne s tym kojenym ale hlavne ked mas prve dite pri druhom uz zhruba vies a pri ostanych uz je setko samozrejnostou 😀 ja s kojenym som sama prestala a ked bude druhe uvidim ze co nebudem a predsa tra pit ked to nepojde aj nekojene deticky su detickami 😉 no ale je to kazdej osobna vec no nie?

kravata
12. aug 2008

caute irsko...citala som trochu dozadu,dievcence v ocakavani su ok ,to je dobre 🙂 .nadina pacilo sa ti u nas na dedine?moja paulusa prosperuje...zub stale ani jeden 😀 ,vlasov stale menej...ze ci sa vyda...

jana_vargova
12. aug 2008

Lenka, povedz sestre nech to urcite nevzdava. Ono prve dni mliecko mat nemusi, len nech maleho priklada tak casto ako moze. Moj maly tiez nechcel sat a sestricky mi nutili aptamil, ale ked mu da flasku tak jemu to bude lahsie z toho tahat a potom sa nemusi prisat. Ja som tie flasky vylievala do umyvadla. maly sa musi prisat a mliecko sa spusti. Drzim palce. my uz mame skoro 7 mesiacov a stale sa kojime. Len sestru podporuj. Neboj babetko jej od hlaadu nezomrie. a nech si aj odsava dalej. uvidis kolko vela mliecka bude mat o tyzden. 😉

No my sme vcera boli v ZOO v Dubline. stravili sme tam 6 hodin. no nadhera. aj pocasicko bolo super tak sme sa tesili. Miska mne pride mamina 12 septembra na 2 tyzdne. velmi sa uz tesim. aspon tu nebudem sama ako dubak. Hladam si novu robotu, lebo v tejto ma poriadne vytocili, ale je to na dlhe rozpravanie a nechce sa mi to tu pisat. Ale v skratke ide o to ze ich nezaujima ze mam dieta. No ale nastastie sa mi uz ozvali z potencionalnej roboty, tak vo stvrtok mam interview. Inak vam poviem ze tito Iri mi uz idu riadne na nervy. Keby sme neplatili depozit alebo lepsie povedane keby sme ho dostali spat skor ako nam skonci zmluva tak balim kufre a padam domov 😠 Fakt tu toho uz mam plne zuby

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre