Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

krasulka
19. nov 2008

no nehovorim? Uz je tu 😀 😀 😀

baby dnes nam krasne snezi na Slovensku, uz od rana..ale asi sa to neudrzi, lebo sice vcera mrzlo ale teraz sa zas oteplilo..ale je to super vidiet take krasne snezenie po 2 zimach stravenych v irsku 🙂 🙂 🙂

ladywitch26
19. nov 2008

krasulka, nam tu snezilo pred troma tyzdnami,to bola vtedy zo 4 dni taka zima, ze ludia chodili, ze najchladnejsi oktober za posledne desatrocie.no ale tiez sa ten sneh udrzal iba na kopcoch a za par hodin bol fuc.teraz mame prijemnych 10 stupnov 😀 mne sa pacia vianoce na snehu, ked je vsetko biele, ale teda tu zimu k tomu fakt nemusim. ked je niekedy aj minus 20, tak to sa uz ani dychat v tej kose neda. a snehu som si uzila poslednu zimu predtym,ked som odisla do irska. to sme byvali v bytovke v odlahlej ulici, kde chodil traktor s pluhom odhrnat cestu len 2x denne. no a vzdy mi ten zavej nahrnul rovno pred garaz. tak som denne stravila hodinu s lopatou v sviznom tempe pri odhadzovani snehu.muz na tyzdnovkach, tak som lopatovala sama. a niekedy tak husto snezilo, ze ked som o dve hodky prisla z mesta domov,tak som mohla znova chytit lopatu a makat. som sa vtedy unadavalaaaa....

krasulka
19. nov 2008

ladywitch no tak to by aj mna nastvalo 😠 😠 ja si pametam take zimy za nas ked som bola dieta, to sme po kolena mali snehu gulovacky, sankovacky zele zimne prazdniny sme boli na sankach..to bola parada..ktovie ci take zimy zaziju aj nase deti, ked sa stale viac a viac otepluje ☹

misakika
19. nov 2008

Ahojte,
som tu zas nakukla a ze Vianoce rozoberate. Ja sa na tieto strasne tesim, len samozrejme ze neviem co kupit svojim dvom laskam. Najhorsie je ze ani moc casu nebude, ale dnes nam priseil v robote emial ze si mozeme vybrat 1/2 volno na nakupovanie. Kristinka zahlasila ze musime piect medovnicky, tak ak mate nejaka overeny recept s podrobnym popisom mohli by ste ho tu hodit ?
Inak slubila som vam update o missi "auto". takze od soboty ho uz mame na parkovisku pred bytofkou 🙂 Je to Fiat Punto 1.2 taka pekna tmavosiva farba a super sa soferuje aj ked sommala oci na prednom skle ked som dala skusobnu jazdu. Fakt to je riadny nezvyk jazdit v lavo, hlavne zabudam ze musim dvat pozor na lavu starnu auta aby som nesla po cyklistickom chodniku alebo aby som nesejmla nejake stojace auto na krajnici 😖 . Baby co soferujete, ako dlho Vam trvalo si na toto vsetko zvyknut ? Momentlane sa este nahaname za poistkou. Fuu maju tu teda riadne ceny poistenia, ale mali by nam uznat beznehodovy priebeh poistenia na slovensku tak asi to potom bude cca 650 eur.

xena22
19. nov 2008

Misakika,tak uz sa vytesujete z auticka???Super,drzim palce,nech vam to jazdi bez nehod a nech sa vam auticko nekazi a nech nemate zbytocne vydavky...

Krasulka veru ja by som taku klasicku zimu prijala aspon na jeden tyzden,ale niekde v horach a nie v meste,trebars na nejakej chate,dobre sa vysankovat a vymrznut lica a potom vecer pri krbe popijat caj s rumom 😀 no romantika,musim nieco zbuchnut buducu zimu z familiou,kedze v lete sa more konat nebude,tak mozno na dalsiu zimu by som sa na takyto ulet odhodlala,ale neviem neviem,tie zimne dovolenky idu viac do penez ako letne 😠 ale rada by som bola keby moje deti nezabudli na to ,co je sneh 😀 Mimochodom uz mas pekne brusko,tusim ma vsetky konecne dobiehate,ja som sa akosi zastavila z rastom smerom dopredu a rozsirujem sa do sirky a naberam na rozmeroch komplexne,vsade kde sa da 😀 Ako som to diplomaticky nazvala,tie moj nabehna obezitu 😀 😀 😀

krasulka
19. nov 2008

xenaaaa juuuj aku romantiku si tu vycarila, by som hned isla aj ja...no hadam aj my niekam pojdeme buducu zimu, to uz bude mat mala 10 mesiacov tak by sa dalo...leto tiez nehrozi..az ta zima ostava...Ale taka paradna chata, s krbom po okna snehu, to by bolo super. Si ma navnadila 🙂 🙂 🙂

No brucho uz mi riadne narastlo, stvu ma tie strie ale nic sa neda robit..Pijem vela vody, na prechadzky chodim, sprchujem sa a kremujem..a aj tak to popraskalo..No co, chlap ma musi lubit aj zo striami 😎 😎 😎 hlavne nech je mala zdrava a odpustim jej tie strie 😀 😀

krasulka
19. nov 2008

ja uz mam inak adventny kalendar cokoladovy doma..takze prveho pekne zacnem a 23 uz prileti Michal, tak ta posledna cokoladka 24.12. ostane jemu 🙂

ladywitch26
19. nov 2008

xeni, no tak to si riadnu romantiku vykreslila 😀 ja by som sla aj polyzovat aspon na par dni, otec robi na vlekoch, tak sa vozim zadara, ked ma sluzbu. 😀 ale tento rok mozem zabudnut, s bruskom ledva chodim,nieto este stat na lyziach.ale o par rokov bude uz hadam dedko ucit vnuca stat na lyziach.

krasulka,niekde som citala,ze robili vyzkum o tych striach, no a tie,co sa natierali, nemali strie len v 53%, a tie co sa nenatierali v 47%. tak si velmi nepomohli. vraj za to moze aj genetika, ze niektore sa nenatieraju a nic, a niektore sa mozu natierat aj 10x denne a smola.mna to asi tiez caka,lebo ma nenormalne taha koza na bruchu,tak ked este porastie,tak to budu pekne jazviska.

misakika, ja som mala tiez fiat punto, ale predali sme ho. co sme ho kupili, tak sme raz tolko donho museli vlozit,lebo sa v kuse nieco kazilo. teraz mame toyotu. mali sme tu este fiestu zo slovenska, ale tu sme teraz v oktobri odviezli nazad, lebo otec mal stare auto uz v takom stave,ze mu za jazdy prsalo dovnutra,tak som mu radsej nechala svoje nove. 😀 inak mne to nerobilo problem, lebo kedysi som robila aupair v anglicku a tam som musela dost jazdit na aute. vtedy mi zaplatili tri jazdy s instruktorom,ten ma zacvicil na lavu stranu,tak praxe mam dost. neboj, po par kilometroch si zvyknes. ja uz som z toho mala niekedy misung, lebo sme tu v irsku pouzivali aj irske aj slovenske auto a aj na dovolenkach sme raz boli na irskom na slovensku, tak som si najskor musela uvedomit, v ktorom aute vlastne sedim. 😀

misakika
20. nov 2008

Ahojte,
ladywitch si ma potesila 😒 , dufam ze sa nam taketo neprijemnosti vyhnu, ale pri jazdenom aute sa to nikdy neda dopredu vediet. Taktiez to soferovanie, tiez si hovorim ze ked to zvladne tolko ludi tak musim aj ja. Problem je ale aj v tom ze ja som z maleho mesta kde mame jeden malinky kruhak a ziadne semafory ...takze mam co robit 😉 .Musim si kupit riadnu nalepku ze som zaciatocnik, nech si na mna saju pozor 😀

Inak velmi rada citam tu tie tehotenske chaty, je to moc mile a vsetkym vam prajem aby ste si uzivali kazdy den, aj ten grckajuci a potom tie malinke balicky 🙂 .Fuu dost , lebo sa mi hormony buria 🙂

xena22
20. nov 2008

Misakika ja sice nesoferujem,ale moj muz povedal,ze ked sedis v irskom aute a soferujes v irsku,tak to nie je taky problem,kedze aj sedis na druhej strane,vraj na ceste ho to netaha do protismeru,akurat si prve tyzdne trieskal ruku o dvere ked chcel preradit rychlost 😀 😀 😀 ale zvvykol si...

chelsee
20. nov 2008

ja som si to opacne soferovanie vyskusala minuly vikend ked tu bol oco s bratmi a mali pozicane auto z pozicovne a poviem vam ze prvu polhodinu som mala dost stres....isla som strasne blizko pri kraji co som si ani neuvedomila....keby mii to nepovedali asi ho niekde oskrem kedze z nezvyku clovek nerata s tym ze po lavej strane je este pol auta, a tak isto som furt osahavala dvere aby som preradila....ale da sa na to zvyknut....my tu mame auto z sk a to mi praveze dost vyhovuje...ale ked soferujem na sk tak ked niekde v rychlosti sa mam rozhodnut po ktorej strane mam ist tak sa nikdy netrafim a az oproti iduce auto ma vyvedie z omylu 😅 😉

a k tym darcekom na vianoce...ten moj muz vymyslel ze playstation si kupime ako spolocny darcek a k tomu hry typu FIFA2009 a podobne.....to je ale sikulka 😀 😉 🙂

ladywitch26
20. nov 2008

xena, no to s tou rukou smatrajucou po dverach som mala aj ja problem 😀 to v tej rychlosti si clovek neuvedomi,ze paka je na opacnej strane.teraz uz vacsinou drzim ruku na pake skoro nonstop,aby som sa nemylila. 😀
chelsee, pri tom slovenskom aute bola len jedina nevyhoda.ze ked si chcela obehnut napr traktor,tak to bez spolujazdca,ktory by ti povedal,ze ci nieco ide, bolo dost riskantne.ja som sa obcas vliekla za traktorom aj 15minut, no bohuzial, nevidim, tak sa nezabijem.vacsinou som pockala,kym nezacalo obiehat auto,co bolo za mnou a ja rychlo za nim 😀 inak aj moj sniva o fife2009, vcera mal 29rokov, ale niekedy mam pocit, ze tych dvadsat mu pridali len do poctu... 😉

misakika, fiat ti staci, ked na nom chces jazdit len po meste. mne mechanik povedal,ze to je auto tak na shopping. ale my sme na nom denne najazdili stovky kilakov. muz urobil tisicku tyzdenne do prace, plus ja cez vikendy tiez nejaku stovecku na nakupy,tak sme ho za pol roka zodrali.

mamartinka
20. nov 2008

baby neviete niektora ako sa robi rajcinova omacka z pretlaku?

chelsee
20. nov 2008

ladywitch ked ja chytim traktor tak za nim idem az kym niekde neodboci 😀 nepomoze mi ani ked sedi vedla mna moj muz...to je este horsie lebo zo mna chyta nervy, nepredbehnem ani ked mi povie ze mozem ist.....proste ked nevidim ja tak nejdem....idem vzdy na istotu...nemam sa ani kam ponahlat kedze na materskej casu dost 😀 😎

mamartinka ja robim tak ze si na oleji oprazim muku....zalejem to trochou vody, v tom to rozmiesam aby som nemala hrudky a potom tam dam pretlak, sol cukor cierne korenie, povarim a hotovo je to rychle 😉 🙂

mamartinka
20. nov 2008

chelsee vdaka.kolko asi tak tej muky este?

pierkkko
20. nov 2008

caute baby tak ja som tu nova.. zijem v irsku a hladam neake informacie o 4D ultrazvuku ze kde asi je neaky najlacnesi.. nie som spokojna so starostlivostou.uz mi nechcu spravit ultrazvuk ze staci raz. a ani neviem ci je vsetko ok.pretoze ja som bola davno.. a chcem vediet ci je vsetko pekne vivinute.pomozete mi?

xena22
20. nov 2008

Pierkkko neviem,tuna v okoli corku kde su 4D scany je to hrozne predrazene,tusim najlascnejsi som nasla za 240eur a este sa tam nedalo ani dovolat.Nakoniec som bola u polskeho dr,za 80 eur mi urobil sice len 2D ultrazvuk,ale fakt sa venoval a vsetko skontroloval do detailu,takze som bola spokojna...
Ale ak tuzis po 4D tak by som si radsej kupila letenku a isla na otocku na SK(kym este mozes lietat) a tam sa da aj za tisicku...a mala by si aj vylet...

Ale preistotu posielam link na polsku kliniku

http://www.medicus.ie/

ale je to len v corku a dubline,,,ja som bola v corku...tam je len 2D

xena22
20. nov 2008

😀 😀 😀 Baby obdivujem vas,ze sa dobrovolne tyrate rajcinovou polievkou 😝 moje posledne spomienky na tuto cervenu vec siahaju kdesi do doby v materskej skole,ked ma nutili dat si aspon jednu lyzicku a ja som robila taky cirkus,ze sa na mna bola pozriet aj veduca kuchyne 😀
Vazne som si doteraz myslela,ze sa to vari len v kantinach ako jedlo znizujuce financny rozpocet 😀

krasulka
20. nov 2008

cafte,
xena rajsinovu polievku nelubim ani ja, ale rajcinovu omacku s plnenou paprikou a masovoryzovymi gulkami lubim veeeelmi 🙂

chelsee
20. nov 2008

ja nikoho netyram 😝 to by som si nedovolila 😵 rajcinovu polievku varim obcas malej...ona zje fakt uplne vsetko...mala kyselinka....tiez je rozdiel jedlo zo skolskej jedalne kde riedia kecup s vodou 1:20 a varit doma 😎 😉

mamartinka neviem kolko ja davam vzdy tak od oka...podla toho ake to chces mat huste ale moze to byt asi tak polievkova lyzica az dve 😉
inak ked si neviem uz rady co alebo ako navarit tak recepty.sk to istia a najradsej mam jedla ktorych priprava trva tak do 15minut 😉 😝

jana_vargova
20. nov 2008

Ahojte kocky. Uz som tu dlho nebola. Pozeram ze su uz na pretrase Vianoce. Tak ja sa na ne poriadne tesim. Ideme na Slovensko k nasim. Uz som 2 roky nebola na Vianoce doma. Minuly rok som bola tu s obrovskym bruchom a predtym u svokrovcov. cize tiez ziadna slava. .

Ozaj, ma napadlo ked som videla ze Miska ma auto. Neviete o niekom kto by chcel kupit auto? Peugeot 106, 1,5l Diesel za 750 eur? ma NCT do novembra 09. A je po generalke. Ak by ste o niekom vedeli dajte mi vediet. Dufam ze ho cim skor predame lebo v aprili odchadzame na Slovensko.

question
21. nov 2008

ahojte baby potrebujem poradit... pred 6 tyzdnami sa mi narodila dcerka,bola som v irsku do augusta t.r.,potom som prisla domov odrodit,beriem normalne matersku z IRL ,manzel ale zostal zatial v IRL pracovat. neviem ci treba teraz nejako malu zaregistrovat aj v IRL,teda ci sa to ma nejak nahlasit kvoli niecomu alebo nie.. s tym,ze po ukonceni materskej nebudem chciet brat pridavky z IRL?ale odtialto a tu na urade mi povedali,ze budem potrebovat potom nejaky potvrdenie,ze manzel tam pridavky neberie..viete mi v tomto poradit? diky moc..

krasulka
22. nov 2008

Ahojte, hlasim ze na Slovensku nam kraaaasne chumeli uz od rana 🙂 🙂 🙂

guestion, myslim ze je potrebne posalt muzovi rodny list malej, ze sa narodila, a na urade social mu vystavia to potvrdenie ze nepobera pridavky na nu v Irsku. Ale myslim ze najlepsie ti povedia oni na tom urade ako postupovat.

ladywitch26
22. nov 2008

krasulka, hlasim, ze tu v irsku nam tradicne prsi. 😀 😀 😀 inak som volala s mamou dnes,akurat mala na navsteve kolegynu a ta mi povedala,ze ked cakala druheho syna, tak jej byvalo zle az uplne do konca. ze posledny krat vracala este na porodnej sale,dve hodky predtym,ako porodila. no tak dufam,ze to nebude moj pripad, lebo ja uz som s nervami v koncoch.to ani nikde na nakupy,lebo ma stale natahuje, to ma ani nebavi. a takto ani len ten kocik a postielku nevyberiem. o praci ani nevravim, tam uz si zvykli, ze v kuse nieco zujem a popri tom ma natahuje.

maryloou77
22. nov 2008

Ahoj baby
viete mi odporucit neaku plavaren v Dubline? je tu vraj neaky waterworld, neviete o tom nieco?
vopred vdaka 🙂 🙂 🙂

krasulka
22. nov 2008

ladywitch, uvidis, mozno sa ti to uz konecne ustali..Mne to trvalo do 18 tt. 🙂 Presne viem co prezivas. Ja som mavala to iste. Moj muz az nechapal, ked z nicoho nic o mna zacala lietat grcka hocikde a hocikedy 😀 😀 😀 Mne dost pomahala ta kola vychladena ladovo a este oplatky sladke, to som v robote vyzierala kornutky zo zmrzliny, po tom sa mi vzdy zaludok umudril.

ladywitch26
22. nov 2008

krasulka, tak kolu pijem na litre,to je jedine,po com sa mi trosku ulavi.ani len fatra a ine mineralky nemaju ziadny ucinok. no a sladke nemozem inak vobec, lebo akonahle si dam len malu cokoladku alebo keksik, tak na druhy den rano zvraciam rovno zlc, a to nie je bohviako prijemne. 😝 ale stale zujem bud lieskovce alebo slane tycinky. tie aspon na to natahovanie zaberaju. nebyt toho,tak nie som schopna pracovat vobec.

inak baby, ked vas z nemocnice pozvu na druhu navstevu, co sa tam robi? prva v 12tt bol len ultrazvuk, ale co potom na druhej? mam tam ist v utorok a sa mi nezda,zeby zasa robili ultrazvuk, to budem len v 17tt.

krasulka
22. nov 2008

No mne kontrolovali moc, tlak a brali mi krv. A tot vsio 🙂

mamartinka
22. nov 2008

ahojte babulky.chcem sa vas spitat a poprosit o radu.neviete mi poradit neake telove dobre mlieko,ktore rozvoni celu pokozku?dakujem.

ladywitch26
22. nov 2008

booze,to zasa krv? vsak mi ju brali nedavno do 5 ampuliek. zas tak vela jej nemam... ☹ a neberu ju nahodou na tie specialne AFP testy? to sa myslim tak nejako po 16tt berie,nie? lebo tlak a moc mi moze skontrolovat aj moja GP, nemusim sa trepat do nemocnice. mam to hodinu cesty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre