Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

marcela1992
3. okt 2012

Ahojte kočky.Ako sa máte?Ja mám dnes odychový deň,navarené máme od včera,malý spinká a ja sedím s kávou v ruke 🙂
Bola som kúsok pobehať obchody tak malý zas prišiel k novým vecičkám.
Včera sme mali ísť na ambasádu pre pas ale drahému nešlo objednať lístky cez net tak sme to odložili na budúci týždeň.
Foto v novej čiapke a kabátiku :D

mia002
3. okt 2012

dievcata mali ste podobny problem ako ja?mam 4 tyzdne do mojej materskej dovolenky,a moja firma nie je schopna vyplnit mi papiere maternity benefit,to znamena ze som ich este stale nedostala a neposlala na social,povedali ze mi to vyplnili a poslali a mne sa nezda ze by sa tu posta stracala.asi budem mat problem dostat nacas peniaze na matersku.

lubi
3. okt 2012

Baby neviete či by sme mohli požiadať o FIS ak si v práci v práci poviem že ostávam ešte pár týždňov doma s malým na neplatenej materskej?

lenka_b
3. okt 2012

@mia002 Skus zavolat na 01-7043000 to su Information Services na Department of Social and Family Affairs.

Daj im svoje PPS NO. a oni ti povedia, ci im to prislo a tak. Vysvetli im svoj problem. Poradia ti co a ako treba spravit. Vela stastia 😉

zabka1124
6. okt 2012

Babenky chcem vas poprosit ci mi viete poradit, kde sa daju kupit kociky-nejake specializovane predajne!Chceli by sme kocik CORTINA X3 TRIS AIR SPECIAL - 3set (CAM), ale hlavne by sme ho chceli vidiet a vyskusat.Popripade ak viete aj nejake internetove stranky tu IRL.Nechceme ho niest zo SVK!Mooc nam pomozete!DAKUJEM!!

mamartinka
6. okt 2012

@zabka1124 Ahojik.V Mothercare nemaju kociky?Alebo skus ak si na facbooku tam sa popitat mamiciek.Kde ste v Irsku a gratulujem k babetku.

lenka_b
6. okt 2012

@zabka1124 Ahoj, neviem odkial si, ale specializovane predajne pre deti su Eurocycles / Eurobaby vo Walkinstowne a v Dublin North, a taktiez Tony Kielys na tych castiach Dublinu. Potom samozrejme Mothercare a Mammas and Pappas. To su nove. Taktiez je nejaka predajna Bella Baby (tak sa tusim vola) v Dundrume.
Co sa tyka pouzitych, tak skus www.gumtree.ie, www.adverts.ie, alebo aj na Facebooku je bazar pre Slovenky a Cesky.
Dufam, ze som pomohla. A taktiez aj v Smyths Toys maju kociare.

zabka1124
6. okt 2012

@lenka_b dakujem, ja som z druheho konca Irska ako ty, ale to nevadi, dost casto chodime do Dublinu🙂🙂!!A DAKUJEEEEMMMM!!!!Pojdeme sa pozriet, spravime si vyletik🙂🙂🙂!!!!Aj tak drahy uz ma tulave topanky a chcel by niekam ist🙂!

lenka_b
6. okt 2012

@zabka1124 Nemas za co, ved sme tu, aby sme si pomahali, nie? 😉 Smyths toys a mothercare maju vsade, na internete popozeraj na www.eurobaby.ie - tam som kupovala ja, bola som velmi spokojna. Ja som mala Quinny Buzz 4 . Niekedy maju aj zlavy 20% - oplati sa. Su tam skusene predavacky a pekne ti predvedu kocik, vyskusat si ho kludne mozete a vedia odpovedat na vsetky otazky. Ver mi, moj manzel tu predavacku 'vy'spovedal'', kym sme sa rozhodli 😉

zabka1124
6. okt 2012

@lenka_b super, to som radaaa🙂, hihihihi , nas budu mat dost, po nasej navsteve pojdu asi na dovolenku🙂🙂🙂🙂!!A este raz dakujem!!!Krasny vecer!Bru noc🙂!

mia002
7. okt 2012

dievcata co ste si brali do porodnice,je nutne vziat aj flasku na mlieko,mlieko ak by som nemala mlieko?popripade odsavacku?

monikajaco
7. okt 2012

@mia002 nie nieje ... mlieko ti tam daju ak sa rozhodnes ze nechces kojit a ak ano tak ti pomozu nabehnut na kojenie .. nestresuj sa, pomozu a poradia ti tam ... inak klasika pizamo ja som mala 4 a zisli sa mi .. zupan .. kozmetiku preteba .. oblecenie pre babo ... nohavicky dost vela aj 3-4 krat sa za den prezlecies ...vatove tampony ,vlozky , uterak , osusku nic viac ma nenapada ... mala by si dostat letak a tam vsetko mat napisane .... alebo ak pojdes do boots tak sa tam informuj a oni ti tiez poradia .. hlavne neber velke flasky kozmetiky .. skor si nakup male take tie na cestovanie ... nech nemas vela veci tazkych ... aj tak tam budes len par dni ak vobec ..ja som sla na druhy den domov po porode ;) tak drzim palce ...

mandarinka34
8. okt 2012

baby moje neuverite ale konecne mi volali s passport office z dublinu ze tento tyzden nam poslu pas nenormalne som stastna ta pani ktora mi volala tak som jej dakovala ze sa az smiala.13.10 budu presne tri mesiace o cakame konecne mozme ist domov ukazat nas poklad.

lenka_b
8. okt 2012

@mandarinka34 Kedy letite?

mandarinka34
8. okt 2012

@lenka_b no hadam uz na buduci tyzden 🙂

lenka_b
8. okt 2012

@mandarinka34 waw 🙂 Konecne teda 🙂 A v praci ti dali volno v pohode? Ci este mas dovolenku nevycerpanu?

mandarinka34
8. okt 2012

@lenka_b s pracou som tak dohodnuta ze ked mi pride pas to letim domov sefova stym problem nemala sice budem mat neplatenu dovolenku lebo nam platia kazde tri mesiace dovolenku

lenka_b
8. okt 2012

@mandarinka34 Tak to je super potom 🙂 Uzite si to teda 🙂

iweett
8. okt 2012

Ahojte baby. Chcela by som Vas poprosit o radu. Nedavno sa nam narodilo mimco tu v irsku a chceme mu vybavit irsky pas len teraz nevieme ci treba ziadat aj o irske obcianstvo alebo ho ziskalo babo automaticky pri narodeni. Kazdy mi povie inak tak teraz neviem. Môzete mi prosim poradit. Dakujem za kazdu radu. 🙂

mitchelstown
8. okt 2012

@mia002 mne midwife robila pri poslednej kontrole nieco ako masaz krcka. Velmi bolestive, ale porodila som na druhy den, takze pomohlo 🙂

mandarinka34
8. okt 2012

@lenka_b dakujem Lenka uzijem si to a hlavne trosku oddychnem babky a dedkovia budu konecne k dispoziciii 😀

mandarinka34
8. okt 2012

@mia002 ja som si brala toto :jednorazove nohavicky asi 5ks kupis v lekarni,boots, normalne nohavicky .poporodne vlozky dve balenia tmavsiu osusku a uterak,zupan, dve nocne kosele jedno pyzamo,sampon na vlasy zubna kefka pasta,kefa na vlasy krem na tvar ,balzam na pery,hrubsie ponozky lebo mne je stale zima na nohy zabky do sprchy,papuce,krem na bradavky prsne vlozky ale tie som pouzila az ked som sla domov,tri jednorazove podlozky tie som si davala pod seba.vodu,keksiky bola som po nociach hladna 😀 ,pre maleh:body 4ks svetrik, capicky 3ks, pyzamka take overaliky 3ks,klasicku kosielku,rukavicky,dve latkovee plienky,pampersky asi 25ks no neminula som vsetky,vatove tamponiky ,vzorku sprchoveho gelu,dudlik,kefku na vlasy,deku,osusku, oblecko na cestu domov vsetko som vyuzila lebo maly sa mi vela razi precikal lebo som nevedela ze chlapci musia mat cikulku vzdy dole 🙂 .mliecko ani flsku nepotrebujes videla som ako davali babam ktore nekojili na cely den mliecko aptamil v takych jednorazovych flaskach.mozes si vziat aj zavinovacku ale balili deti do takych jak osusiek.bola som v nemocnici 2 dni.

mandarinka34
9. okt 2012

a pas pre nasho malickeho cestovatela mame uz doma jupiiii zrazu sa jak rychlo vsetko pohlo 🙂

jezkomanka
9. okt 2012

@iweett ahoj zalezi na tom, ci mate narok na irsky pas (vtedy dostane aj obcianstvo) na irsky pas je potrebne aby aspon 1 z rodicov bol v irsku aspon 3 roky z poslednych 4 rokov pred narodenim dietata.

iweett
9. okt 2012

@jezkomanka

No to obaja splname a teraz mame ako postupovat musime žiadať aj o občianstvo aj o pas? Dakujem za odpoved 🙂

jezkomanka
9. okt 2012

@iweett Iba poziadate o pas a obcianstvo ziska uz automaticky. na pas potrebujete vyplnenu application form, 4fotky (2z nich potvrdia na garde), vyplneny form A a podpisany notarom (alebo inou osobou uvedenou v moznostiach), vase pasy, malej irsky RL. najrychlejsie je to poslat postou cez speci obalku (vsetky papiere aj vase pasy) a do 10 pracovnych dni mate pas doporucenou postou doma 😉

zabka1124
9. okt 2012

Ahojte babenky!Zase vam sem vtrhnem 🙂 hadam nebude vadit!Chcem sa opytat, zistili niektorej z vas v mozi Streptokoka skupiny B a dostali ste antibiotika?
A dalej sa chcem opytat, ci ked mam teraz pozitivny nalez, ci ma budu sledovat, ci je tam alebo nie?A este, ze ci pri porode vam dali Antibiotika,aby sa babo nenakazilo?(co ak odtecie voda skor ako daju infuzku?)
Normalne chytam paniku, najradsej by som isla za lekarom hned teraz vecer!!
Dakujem za odpovede!

mandarinka34
9. okt 2012

@iweett ten form A som dala potvrdit GP a preslo to.

mandarinka34
9. okt 2012

ozaj neviete preco mi nevratili maleho rodny list??

iweett
10. okt 2012

jezkomanka @

No ja teraz pas nemam nebude stacit moj OP ? Lebo ak ni tak to sa budem musiet zas trepat na ambasadu ☹ . Dakujem Ti za cene rady 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre