Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
29. mar 2010

Uz som to nasla.Tak ja to podavat nemusim.

emily327
29. mar 2010

mamartinka, ty si poistena v zdravotnej poistovni na Slovensku???

mamartinka
29. mar 2010

Ano.Neaky problem?Mas i.p

emily327
29. mar 2010

Nie ziaden. Odpisem na IP.

cetrojka
29. mar 2010

Ahojte 😉
Ja vas vobec nestiham citat 🙂 . Svokrovci odisli, tak sme sami, vlastne od narodenia maleho som prvy krat cely den sama doma, manzel ma dvanastky,takze ho uvidim az vecer. Maly je zlaty, no posledne dva dni mrnci a je taky akysi upistany. A to ma len 3 tyzdne a uz s nami cvici 😀 neboli ho nic, napapany je, prebaleny, no len nevie co by robil od radosti. Tak sa mu snazim venovat nevenovat, zistit ako nanho,ale tak aby som ho moc nerozmaznala ze zapisti aj a letim. Tak kedze mi navod na pouzitie v nemocnici nedali, dumam sama 🙂 Zazrak maly. ako sa vie certit ked mu cicik vypadne - ojojoooj 🙂 ved maminy mozno poznaju. Ja kazdym dnom stale spoznavam. 🙂

Inak vitam nove tvare 🙂
To plavanie je super vec, neskor sa po takom niecom tiez poobzerame. Uvidime ako nam to vypali a co nam moznosti dovolia.
Inak zavidim dovolenkujucim na SR to krasne pocasie, i my o 3 tyzdne ideme dom, tak uvidime ako vybavime doklady, kedy nam pride irsky pas,kedze su strajky. Takze vieme kedy tam idem, ale kedy sa vratim s malym... to neviem 🙂 ale verim ze sa to dobre vybavi. No nemozeme cestu odlozit, radost a nadsenie mojich rodicov mi v tom brani. Hadam strajk coskoro prestane a veci sa pohnu. 🙂

Kacenka krasne foto, co priam nadherne 🙂 dobra investicia.
Inak mne este vlasy moc nepadaju, ale asi to pride neskor, co? 🙂
Drobatko teraz spinka uz 2 hodiny az sa divim a odbieham k nemu ci je ok, ved po tolkom koncerte to vycerpa i najlepsieho spevaka 🙂

Tak neviem kedy sa sem zasa dostanem, ale budem sa snazit 🙂
🙂 😉 😉 😉

dublingirl5
29. mar 2010

Dakujem za odpovede... zdenkam no tak to som pripravila na prvy sup asi vsetko, co si pisala, takze som sikulka, sa potlapkam po pleci :D vsak uz od tolkeho googleovania a citania vsetkych moznych clankov o priprave na babatko sa na mna uz len nieco malinko nalepilo :D uz sa len dockat :D

oceanka
29. mar 2010

Dievcata chcem sa vas opytat nemate niektora skusenost alebo vasi znamy so COCOON childcare? Dakujem 🙂 Maly potrebuje medzi deti tak by som chcela skusi aspon na par hodin tyzdenne tak ci nahodou neviete niekto nieco 😀

zdenkam
29. mar 2010

vazne Miska, kde mi zmizla foto?

NO teda.

Ladywitch jasne, komu ako vyhovuje s tou telkou. 😉 Ja na nete nic nekukam, po prve mam maly notebook a po druhe ma to unavuje staci moje vysenie na konikovi tu a tam. Neni som extra kamoska s Pc, nejako mi to akoby saje energiu. To mam este zo sekretarsky cias asi.

Kacenka krasne fotecky. 🙂 BAby uz sa neviem dockat ako ohodnotite zajtra tie nase.

Inak, nas maly teraz holduje Mc kazetam - zasoby este po sestre, ktorej je 23 a tak krasne sedi pred vezou a pocuva pred spanim Cervenu ciapocku a tak.

Cetrojka a ver tomu, ze o tie 3 t bude kraaaaasne pocasie. sak to uz bude do maja takmer. To si isto tiez uzijete.
Ja nechceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem s5. Ach jo. Nas maly miluje moju sestru Adelku a aj mala slzy v ociach, ked isla dnes na intrak.On ju vsade chcel a stale s nou ze Kde je Adelka. Stale len Adelka. FAkt mi bolo smutno sa rozlucit. Hoc 5 meisacov nie je dlha doba a uvidime sa zas.

mamartinka
29. mar 2010

zdenkam ja zasadne lucenie neznasam.Vzdy ked ideme z domu to oplacem ako hlupa.Odtialto ked ideme na Slovensko je to lepsie.Z nikym sa nemusim lucit okrem nasej labradorky 😀

arian
29. mar 2010

Ahojte!!!!!!!!!!!!

Tak my dnes vecer odchadzame do dublinu a rano letime. Nestiham vas citat ale prajem vam aby ste sa tu mali dobre a mali krasne pocasie.

Ladysp. este raz srdecne gratulujeeem. Ste krasni. Veela zdravicka a mliecka.

Kacenka krasne foto.

Janec ahoj spat.

Vitam nove dievcata!

Zdeni, tak si to tam uzivate, aj my uz budeme.

Emily konecne niekto z co. Mayo! Ahoooj ja som z achill sound.

Tinka rastiete ako z vody... 🙂

Ostatne zienky nestiham..dufam, ze aj vy sa mate fajn.

Prajem vam krasnu velku noc a malo vody!!! Papa, neviem kedy sa znovu ozven, ale budem na vas mysliet. ahojte!

mamartinka
29. mar 2010

arian stastny let,prijemnu dovolenku zelam.Uzite si to. 😉

emily327
29. mar 2010

arian, super niekto z Co.Mayo. Prajem stastny let a prijemnu dovolenku doma a tiez peknu Velku Noc.

zdenkam
29. mar 2010

Dublingirl5, jasne si sikulka ked to vsetko mas uz prichystane. Este ked tak spatne pozeram mozno by sa zisiel aj krem na popraskane bradavky. Ale to zalezi ozaj od dlzky pobytu ako tam budes. Mne tak najviac prave v nemocnici asi 3 den popraskali z toho jak maly silno cical.Ako stacilo mi si tam rozotriet materske mliecko, to pomohlo.Ale su babenky, ktore to maju brutalnejsie a musia cosi pouzit. Ja som nastastie cele obdobie kojenia 2 roky nic take nepotrebovala.

A teraz otazocka pre maminy co maju dietatko okolo 3 rokov a starsie.
Ako je mi uplne jasne, ze toto obdobie je obdobim nekonecnych otazok Why/Preco, strachu z tmy a imaginarnych priatelov. A presne o tom chcem. Nas ten strach zatial vobec nema.Ziadne svetielko v izbe nepotrebuje ked zaspava.Ale ma imaginarneho priatela a hned nie hocijakeho ale draka - hovori Dragon. Takze Dragon nema rad tomato napr. , little boy sa boji dragon, dragon je friend a podobne hlasky pocuvame priebezne denne. Dnes prvykrat ked zaspaval zahlasil /asi uz upadal do spanku/ ze sa boji Dragon.Tak hadam sa mu ten priatel Drak nezmeni na strasiaka. Co babenky ake su vase skusenosti s imaginarnymi priatelmi?

zdenkam
29. mar 2010

Arian, uzite si to poriadne aspon tak ako my. O tom nepochybujem. A ten disneyland, vsetko fotte a po navrate rychlo sem zazitky chcem pocut. 😀
Krasnu dovcu

zdenkam
29. mar 2010

mamartinka po 5 r a 3 mesiacoch by som si aj na lucenie mohla zvyknut, teda po prvom roku som aj zvyknuta, ale co som bola tehu s malym a rovnako aj teraz sa mi vryju slzy do oci. Ale vydrzim len nech niekto nezacne prv. Potom to je kriza. ☹

Ale mne je smutno aj ked odchadzam z Irl, alebo povacsine chodime sami, takto za nami ak tak dojde ak ideme na dlhsie ako vtedy na materskej na 5 t alebo ideme bez tatka, kedze on by sa nudil len tak sediet u nasich. Ja si prve to len tak sedenie uzivam. To vies, tatko je aktivista do vyletov a prirody hlavne, takze robime kompromisy. Kazdy 1x dovolenku podla vlastnych predstav a 1x spolocnu. 🙂 Hold tomu bude s 2 detmi koniec, s tym ratame. 😉

annaola
29. mar 2010

ahojte,
prestrihovanie uzdicky mame teda za sebou. Isla s nim babina, lebo ma znameho spoluziaka lekara , ktoreho nam aj logopedicka odporucala. Ze ani nezaplakal a bol s ujom doktorom velmi spokojny, hlavne preto lebo ho hned poslal na zmrzlinku 😉 Este ho pobolieva jazycek, nevie ho zdvihnut, lebo ved doteraz mu to ani neslo , tak mu nakazali vela vyplazovat 😀 nech sa roztrenuje. Tesime sa, ze to tak hladko islo, a dufame ze coskoro uz bude pekne cisto rozpravat a zmiznu aj trampoty s jedenim.
Vitam tiez vsetky nove tvare!

svintekova
29. mar 2010

zdenkam,ja som opatrovala jedného chlapčeka,mal vtedy 3 roky a tiež mal imaginárneho priatela,už si nespomeniem na meno,ale bolo to úsmevné,ten jeho akože priatel mal všetko,zvieratká,všemožné hračky a často chodieval na dovolenku 😀

catalin
30. mar 2010

zdenka, mojej kamaratky syn mal priatela, volal sa mampe 🙂 chvilu boli kamarati a potom sa ho zacal bat..ale nakoniec to vyriesila tak ze sa o nom vela rozpravali, aj ona sama sa s mampem rozpravala, tak aby to jej syn videl..a kedze jej syn tvrdil ze mampe je pod postelou tak ho chvilu nenutila spat na tej posteli..a nakoniec sa ho prestal bat, vlastne sa z jeho zivota stratil..

maruk29
30. mar 2010

Ahojte!
Nejako to nestiham ani citat,ni este pisat.Maly ma zamestnava a este potom domacnost.Som na to sama,pretoze priatel chodi az vecer domov.Drobec mi zacina chodit,tak si urcite viete predstavit,ktore mate vacsie deti ze je to docela sranda,ale aj narocne.Je proste vsade.A hlavne sa mu paci stolik pod TV.Tam je asi tak 300 krat za den. 😀 Ale mam velku radost,ze je taky zivy.Aspon viem,ze je OK.
Chcela by som sa Vas opytat otazocku.Ked malemu cistim uska,tak strasne pri tom place,myslite,neviete ako hlboko sa mozu uska cistit?Ja to robim len tak na povrchu,ale vcera som zasla trsoku hlbsie a vtedy zacal plakat,asi ho to bolelo.Som sa velmi vyplasila 😲 .Snad som mu nic s tym nesposobila.Som nejaka moc citliva na neho v poslednej dobe.ZAplace a uz som pri nom.

Tiez nemam rada lucenie,ved kto by ho mal.Vzdycky s maminou sme plakavali,ked som isla do IRL.Teraz uz nemam s kym.pretoze mamka uz nie je medzi nami.Tak uz ma to domov ani nelaka.Mam tam este brasku,ale to je nejake ine.On je zvlastny ako keby sa o nas ani nezaujimal.Je to velmi smutne,pretoze mi ostal uz iba on z rodiny.No a samozrejme mam aj mojich chlapov.

Arian.Krasnu dovolenku!Uzivajte krasneho pocasia!

Vsetkym krasny den zelam,sice to pocasie tomu nenasvedcuje!

maruk29
30. mar 2010

Mamartinka..ako to je s tym rocnym zuctovanim.Tiez mam vseobecnu poistovnu?Co si zistila?Dakujem.

mamartinka
30. mar 2010

maruk29 i.p

tinkadublin
30. mar 2010

ahojte zenusky 😉

to je ale pocasie ze?? v noci nam tu nasnezilo 😀 😀 aj teraz som bola vonku s malym a riadny vetrisko, dazd so snehom, no uzasne pocasicko nie? a to uz bolo tento tyzden 18stupnov vonku, sak som len v pulovri bola na zahrade a teraz 4stupne.. uuuuuzaaaas, zas tu mame sneh..

Cetrojka no veru len spoznavat mozes, kym zacne hovorit a povie co chce 😉 ale je to nadherne kazdy den sa nieco naucit ze aha, ked takto mrnci tak je hladny a ked takto tak je pokakany 😀 uzivaj si maleho!!1

Arian no prajeme naaadhernu dovolenku, juj uzite si to a hlavne Matko nech si to uzije 😉 uz sa tesime na zazitky potom!!

Dublingirl tak ja by som ti asi moc nepomohla s balenim.. ja som bola v nemocke jeden den, v pondelok rano o 7 som porodila a v utorok na obed som uz bola doma.. takze ja som skoro vsetko co som tam doniesla aj vlacila naspat 😝

Maruk tak to maly musi byt fatk vsade, to ho sledovat kazdym krokom aby si nikde neublizil ze? jooj ale musi to byt nadherne ked uz robi prve krocky 😉

My sme vcera boli ockovat, tak maly poobede zacal s placom okolo piatej a drzalo ho to az do polnoci, vkuse plakal a mrncal, aj teplotku mal ale iba malinku 37.2 ale vkuse ho triaslo od zimy.. nijak sa nedal ukludnit len ked som ho nosila na rukach, nic sadnut s nim, pekne sa prechadzat a natriasat mu prdelku 😝 nakoniec zaspal okolo polnoci tak ze lezal na brusku na mne a nic mu netlacilo na stehienka, joj kebyze len do jedneho ale do oboch dostal, kedze tu 6in1 a na pneumokoka.. no ale uz potom v noci spinkal.. papal o 3 apotom rano o 7 a potom spinkal az do 12 a to som sa iba ja zobudila, on by aj spal dalej.. aj teraz mi spinka pekne.. chudacik ho tie svinstva z ockovania polozili.. chudak male telicko joj..

Zdenka tak s tym imaginarnym priatelom nepoznam nikoho, tak ti asi moc neporadim 😒 dufam ze sa ho nebude bat a prejde to samo ako to prislo..

Annaola tak to je super, konece sa vyriesi viac problemov naraz ze? keby si vedela tak to uz davno spravis ze? Hlavne ze malemu to pomoze aj papat aj lahsie rozpravat.. uzite si este teplucko doma, tu je to take vselijake.. clovek by povedal ze aprilove pocasie, no este april nie je 😀

tinkadublin
30. mar 2010

juj baby a akurat som supla do rury domace klobasy, nam doniesli nasi ked tu boli vo februari, co oni robili pri zabijacke.. jaaaaaj normalne mi slinky tecu.. este k nim nieco vymyslim nejake zemiacky so zeleninou abo cosi.. sa teskam, nepride niekto ochutnat 😝 😀 Ozaj Zdenka ja sa k tomu casaku s receptamy nie a nie dostat, nikde ho nemaju 😠 tak neviem.. asi poprosim Janec nech mi kupi tiez vzdy ked sebe kupuje 😀 aj tak musim na buduci vikend - kedze teraz je velka noc - do Square, tak by som s nou mohla hodit stretko.. v podstate ak by bolo fajn pocasicko tak sa mozu aj ine mamicky pridat ze? Je tam to indoor ihrisko abo do parku na prechadzku.. tak ja som nahodila moznost no co baby dublincanky.. prida sa niekto abo prepadnem Janku iba ja 😀 😀

Inak varite tradicne velkonocne veci? Ja som aj minuly rok vsetko robila.. no tento rok nic.. drahy aj tak robi vkuse, ma volno tento tyzden iba zajtra.. a jednak nestiham sa babrat so syrekom a plnkou a kolacom a podobnymi vecami, jedine asi zemiakovy salat spravim.. ak sa k tomu dostanem.. pri malom to proste nejde.. Takze my teraz budeme mat velku noc bez velkej noci 😝

tinkadublin
30. mar 2010

Zdenka teraz vsimam az fotku, wooow kraaasna 😉 aj Patrickovu fotku si supla, zlaty je, on je riadny blondacik teda, mu sekne zelena 😎 hod potom viac fotiek ak bude casu.. nech sa pokochame 😉 ale urcite to stoji za tie peniazky..

zdenkam
30. mar 2010

Svintekova, ano je to take chutne ze zrovna Draka ma za imaginarneho priatela.Doposial sa nebal tak uvidime co bude dalej.

Tinka u nas sa snazime tradicne velkonocne hej, teraz chceme prvykrat aj velkonocneho baranceka piect. TEda, barancek nebude, doma som nezohnala formu. Nesiem zajacika. 😀

Snazim sa pridat fotky ale.......nejde mi to dat A5 do vacsieho formatu cez scaner, takze ich natlacim spolu.

Tak kamoska pisala ze vam v noci snezilo. No nic balim zimnu bundu malemu a aj capicu, lebo uz som ich chcela nechat doma.
A tinka tiez nesiem klobasky, len nie domace. 😉

zdenkam
30. mar 2010

Tinka to je Patrickova stara fotka, fotili ho v skolke, musim to vsetko pridat nove.

Ale poviem ti ta fotka vyzera super na A3 kasirovana hned na platne. Ozaj lepsie ako pod sklo.

zdenkam
30. mar 2010

maruk a to mi je luto s tou rodinou. Ja mam brata je mu 32 o rok menej ako mne a ked som bola tehu s Patrickom tak ani doma nebol, lebo bol na Cypre a potom v Afganistane, tak sa teraz tesime ze je tu a aj Patrick ho ma rad. ale moju sestru Adelku miluje najviac zo vsetkych. Ako nevidim ziaden special pristup k nemu od nej, tak sa cudujem ze preco.

K tym uskam, ja som necistila uska kazdy den /neviem som spindur? a stale len tak na krajicku to co je vonku do vnutra fakt minimalne, lebo sak aby som nejaky maz aj nezatlacila, hlavne ked bol maly. Problem s tym nikdy nebol. A pouzivam len obycajne vatove tamponiky.

A pozname to zivo, ked dieta bezka, teda zacina bezkat. Som to tu xkrat pisala, ze ja som zacala byt aktivna na fore az od septembra, t.j. maly mal 2,5 roka, proste skor sa mi nedalo. Choditko sme odmietali, telku tiez potlacame takze poznam ake to je. A k tomu este kazdu chvilku ked sa dalo sme vonku. Pisem len ked on spinka.

Annaola a to je super, ze to tak rychlo a bezpbolestne maly zniesol. Dnes som bola v materskom centre a maminky sa tam rozpravali o dobrych ujoch zubaroch co sa tyka prvej navsteve dietatka u zubnika. 🙂 Tak hold, uz sme ju mali absolvovat, len ja sa bojim, ze ci maly vobec zubky otvori.

mamartinka
30. mar 2010

zdenkam pekne fotky.

janec79
30. mar 2010

zdeni: kraaaasne fotky mate, ja si vravim kazdym dnom, ze uz pridam tie narodeninove a nejako nestiham... snad cez vikend, chvalabohu, 4 dni - normalne potrebujem opat oddych. Manzel mi chodieva vecer domov, takze na vsetko sama, vcera som sla spat takmer o polnoci, pokym som ulozila malu, navarila...

tinka: jeeej, prides pozriet? to sa budem len tesit. S fidkou a ludkou sme planovali stretko, neviem, ako to s nimi vyzera, nakoniec by nas mohlo byt este ovela viac!!!!!!!!!! Pevne dufam, ze sa pocasie umudri, lebo dnesok ma zabija, rano na ceste do skolky (hoci nie je daleko) som stihla premoknut a o chvilu prasim z prace a vyzera to napodobne ako rano 😠 Sranda je, ze som na slovensku nechala kabat, ci zimne topanky...takze posobim tak otuzilo - ako iri 😀
Inak kludne sa mozme stretnut v meste, ci v nejakom parku.. Ak by si mala cestu do talla, kludne mozme zostat aj tu, je tu pekny park s jazierkom a super novymi preliezkami, hojdackami....takze v pripade slnecneho pocasia, priam stvorene na prechadzku

maruk29
30. mar 2010

zdenkam to su nadherne fotky!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre