Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
6. apr 2010

Ahojte baby 😉

Zdenka vitaj spat.. no ale uz vazne by si sa mohla zacat setrit trosku.. neprehanaj to moc, ved mysli aj na babo v brusku!! 😉 Nuz hej asi ta kampan zabrala, lebo cim dalej tym viac mladych iriek vidim kojit.. zajtra ideme zas na breastfeed.supp.group tak som zvedava kolko nas chrustik pribral za tyzden 😉

Maurova neboj spravime dalsie stretko ked tu budes tiez 😉 len uz nech su teplejsie dni ze dievcata, to by bolo o to krajsie chodit na stretka 😀

Mishka jasne ber aj Toma nech si uzije medzi zenami 😀 😝 az ho hlava bude boliet 😀 ja by som tiez brala Ervina ale jak vies pracuje.. tento tyzden ma iba v stredu volno a to nie sme spolu moc lebo idem na ten support group, ale tak aspon si aj on trosku oddychne 😉

Cetrojka a ty si ides ziadat na slovensku o rodny list? nie tu si idete dat ziadost na velvyslanectve? Lebo ked tu tak potrebujes ten irsky rodny list apostilovat a ist na ambasadu podat si ziadost o zapis do matriky - tym vlastne dostanes slovensky rodny list..

Cetrojka tak tie stavy s malym poznam.. tiez niekedy ho chyti take ze zacne busit pastickami do cicika s vyrazom tvare: "co to mliecko netecie???!!!!!" 😀 ale inak je to nas anjelik 🙂 Joj a s tym si nelam hlavu ze ti chyba brusko, mne este aj teraz sem tam, si tak podvedome hladkam brusko.. take zvlastne to je bez neho 😝 uz by som aj brala druhe tehu ale drahy ani nechce pocut o tom 😀 😝 ale jednoznacne tak do 3rokoch by som chcela druhe babo 😉

tinkadublin
6. apr 2010

pardooon malo tam byt Fredika ci si ide ziadat o rodny list na sr 😀 😀

ladywitch26
6. apr 2010

caute zeny, co tu nove? konecne mam opraveny laptop po tyzdni, no normalne som abstaky uz chytala 😀 od soboty nam stanka uz sama chodi, no taka je zlata, ked tak cupita po dome, psovi v patach 😀

inak baby, stalo sa vam uz, ze dieta dostalo " z oci"?
my sme vcera boli u susedov a vecer mala nie a nie zaspat. aj by spala, ale ako keby si nevedela najst spravnu polohu. stale sa len vrtela, potom uz mrncala. najskor som ju skusala uspat na gauci. inokedy nema problem, do 15minut spinka. a vcera pol hodinu a nic, uz sa mi az na brucho prevratila a stale len stonala a nie a nie spat. tak ju muz uhojdal na fitlopte, ale len co ju vlozil do postielky, tak rev. tak ju uspal druhykrat, len co zisiel dolu schodmi, tak zasa rev. vysla som hore ja, chvilu som ju nosila na rukach, vyzerala spokojne, len spat stale nemohla. tak som si ju dala k sebe do postele, no az taka stastna bola, aj sa pekne ulozila, ale zasa sa potom zacala len nespokojne prehadzovat, az skoncila na bruchu, ritou uplne hore a mrncala. tak dosiel muz, ze ci nedostala " z oci". totizto susedia maju 7 rocneho syna, jedinacika a teraz by aj chceli druhe a ked tam prideme, tak vsetka pozornost na stanku. suseda ju len na rukach nosi, vsetko jej ukazuje, maleho hracky dava atd. no a on neskutocne ziarli. tak muza napadlo, ze ci to on nebude na vine. lebo sme tam boli chvilocku aj v sobotu a presne to iste. ja som myslela, ci to mala nema zo zubov, lebo hrozne slinta, ale vobec si nehryzla ruky, ako zvycajne, ked ju bolia dasna. no tak som si spomenula, ze kdesi na to pouzivaju uhlovu vodu, spravila som ju, malej som pretrela oci a az som nechcela verit. 5 minut na lopte a mala spala ako zarezana. predtym dve a pol hodiny chuda nemohla a zrazu spala tak kludne, az som ju este dve hodiny chodila kontrolovat, ci vobec dycha. ani sa neprevratila, ani dychat som ju nepocula, co tak tichucko spala. no tak neviem, asi k susedom nejaku chvilu nepojdeme

mamartinka
6. apr 2010

ladywitch26 skus jej na rucku dat nech nosi neaku cervenu snurocku.Nepomohlo by to?Alebo prepac jej prejdi pocikanou plienkou ocka.

mamartinka
6. apr 2010

A gratulujem Stanuske k prvym krockom.Uz ju budete teraz len nahanat.

ladywitch26
6. apr 2010

martinka, ved uz ju nahaname 😀
s tou plienkou som aj rozmyslala, ale je ine, ked mas latkovku, ako ked by som mala tou huggieskou, to uz mas vsetkym moznym napustene. dam si od nasich poslat bylinky na to, cistec sa to tusim vola. ale inak ten ich synator ma dost doraza, lebo aj ked sme si pred par rokmi kupili psa a dovolila som sa mu s nim hrat, tak bol najskor cely bez seba, ale potom zacal ziarlit a zacal mi hovorit take veci, ze chce, aby som zomrela, lebo on by potom mohol mat mojho psa. no tak viem, ze decka povedia kadeco, ale toto je uz na mna silne kafe, zvlast ked to povedal takym tonom, akym povedal. povodne som myslela, ze ked pojdem rodit, tak by som sa dohodla so susedou, ze stanku necham u nich, ona by sa v pohode rada o nu postarala, ale tomu sopliakovi ja neverim, on by jej bol schopny nieco aj spravit. asi ju radsej k poliakom zanesiem. ☹

tinkadublin
6. apr 2010

Ladyw tak normalne az zimomriavky mi naskocili.. ze aby si zomrela.. brrrrr 😕 to ked take pocujes z nevinnych detskych ust tak je to fakt strasidelne.. to vazne radsej ber k inym znamym ako tam, lebo dieta a hlavne take ziarlive neustrazi ani jeho mama a ktovie co by stanke vyviedol.. ved aj z tej najnevinnejsej veci sa stavaju take nehody ze az.. Pre pokoj duse by som urcite tam nenechavala malu..

Inak gratulujeme Stanke ze uz cupitka po dome 😉 ved za chvilku uz bude mat rocik ze?

cetrojka
7. apr 2010

Ahojte.
Tak my sa dnes ideme vazit, tak som zvedava kolko drobec pribral. Ale poviem vam, ze isto daco, bo tie jeho sunky su take chutne uz buclate... mnam... boze ja by som ho najradsej zjedla 😀 😀 .. kiez by sa tie dni zastavili, strasne rychlo to uteka a on sa meni a meni. Neviem sa ho nabazit. 🙂 🙂

Ladywitch - to mate radosti co? Cupitajuce male smudlo. 🙂 🙂 tesim sa s vami, teraz ked som i ja mama tak si to viem lepsie predstavit tu radost z kazdeho detskeho pokroku.

A veru nech je krajsie pocasie. V pondelok som bola s malym hodku von a som myslela ze nas odveje az do Corku 🙂 strasne fucalo. Ale coskoro ideme na SR tak snad tam bude krasne a uzijeme si trosku teplejsie pocko. Sa tesiiiim... a na leto tam idem na 2 mesiace, muz pride za nami parkrat, sa nam podarilo lacne letenky objednat pre neho, tak nebudeme az tak dlho bez seba. Bude to urcite narocne 2 mesiace pri rodicoch ale hadam to prezijem. Budem sa ventilovat na koniku 🙂 predsa som si uz zvykla na svoj klud a svoj priestor. Ale co clovek neurobi pre radost z prveho vnuka?

😉 😉

catalin
7. apr 2010

ahojte baby,

cetrojka, pas sme mali vybaveny v podstate za 2 tyzdne, len problem bol ze som zabudla poslat p60 ako dokaz ze zijem 4 roky v irsku, takze sa to natiahlo, ale ked som im vsetko poslala do tyzdna bol pas doma. ja som to robila cez postu, passport express, specialna obalka, tam mas tracking number, takze si mozes online sledovat v akom stave je vybavovanie tvojho pasu. takze uz ho mame doma a v nedelu ho prvykrat vyskusame 😉

som rada ze vam deticky rastu do krasy, veru rychlo to bezi, ja to sledujem na mojej princeznej. teraz sa narodila, a uz slavila 4 mesiace, je to taky maly cloviecik uz, kazdy den nieco nove vymysli, uz sa pekne pretaca na brusko, objavila si nohy, rehli sa tu na mna, vykecava..zjedla by som ju 😉 a vzdy si poplacem ked skladam dalsie vecicky z ktorych vyrastla. ake to bolo narocne na zaciatku ale teraz nam to vsetko vynahradza 100nasobne 😉

kacenkalm
7. apr 2010

ahojte baby,tak uz do konca tohto tyzdna sa konecne prestahujeme...huraaaa....uz to tu u sestry nevydrzim,a este k tomu sme sa straaasne pohadali ☹ vynadala mi vraj sa mi nechce si hladat robotu,ze som leniva a tak podobne...kedze mam plrocne dieta,ani nechcem zatial,pretoze moj nazor na aupair nezmenim,ze som zasadne proti,aspon teraz....poznam vela pripadov a pribehov o aupairkach,posledny ze kradne peniaze a veci z domu 😠 viete,je to dost komplikovane,lebo mi si so sestrou uz roky nerozumieme,a hladali sme si vselijako cesty k sebe,a vzdy marne....a teraz pohar pretiekol....mna nasi strasne prisne vychovavali,kedze som starsia a ona bola rozmaznavana....takze verte,ze velmi boli,ked vas vlastna krv zaprie....vraj kamoski su jej prednejsie a lepsie nez ja....v poriadku,mne to zily netrha..... 😀
a malej uz asi fakt idu zubky,v noci sme nic nespali,stale mrnci...a nenormalne sa srdi,ked nedostane cicik...uz jej ho nechcem davat tak casto v noci,ona sa potrebuje vyspat,ale nie,my sme hore skoro kazdu hodinu...vecer jej vzdy pred spanim spravim kasu a nepomaha...uz neviem co treba robit...v noci revala hodinu vkuse bez prestavky...a chceme ju dat pokrstit tu v irsku,hovori sa,ze krstom sa vsetko zmeni...tak neviem..niekde som citala,ked taketo male babo malo spi v noci a casto sa budi,neskor moze trpiet hyperaktivitou,nespavostou a zlymi naladami.....no,je to beh na dlhe trate,fakt treba mat nervy zo zeleza....ale inak je zlatucka,a uz sama sedi,tak sa tesime z toho..... 🙂
ladyw,poznam stavy,ked zide z oci..aj nasa to uz mala...preto som jej do kocika dala cervenu stuzku....a super ze stanka uz tak skoro chodi 🙂
tak baby,ideme na prechadzku,vyzera ze bude pekne konecne...pekny dnik...
cetrojka,zavidim,aj ja by som sla este raz domov.... 😉

ladywitch26
7. apr 2010

caute, tak my zasa super noc. stanke tecie z nosa doslova ako z vodovodu. taky ciry sopel, fakt ako voda a nestacim utierat. v noci sme aj parkrat odsavali, teda to boli boje, lebo sa branila statocne, ale aj tak to bolo zbytocne, lebo o dve minuty nos zasa plny. tak len celu noc potahovala a dychala ustami. a do rana som tu nadchu od nej chvatla aj ja. takze dnes ani vonku nejdeme, sice je pekne, ale dost fuka, a ona si nonstop strhava ciapku z hlavy, tak to by jej na tu nadchu velmi nepomohlo.

kacenka, ak ma taketo stavy len vecer a v noci, neskusala si jej dat pred spanim calpol? stanku tiez boleli dasienka, ked jej sli zuby, ale stacilo pol lyzicky calpolu a spala kludne celu noc. ono to nie je sranda, ked dospeleho boli zub, to kazdy v momente berie ibuprofen, ale take male dieta este ani nevie, co sa deje, len ze ho to boli, tak je aj nervozne k tomu.

kacenkalm
7. apr 2010

no super,dobra rada nad zlato....skusim jej ho teda dat pred spanim.... ☹

janec79
7. apr 2010

ahojte,
kacenkalm: tak super, za chvilocku budete v novom a idete do domceka, ci do bytu? A budete vy 3, ci aj niekto dalsi, si spominala, ze mozno manzelova sestra pride..

ladywitch: takze stanka bezka, no super, sikulka je. Inak ja moc na to 'z oci' neverim, nemozem si pomoct, zda sa mi to take bosoracke a ked aj, tak vraj to nemusi byt z niekoho, kto praje nieco zle, a vraj ked aj niekto uriekne, on ani sam nevie, ze niekoho uriekol...no ale ako vravim, ja moc tomu neverim.

cetrojka: ver, ze 2 mesiace doma ti ubehnu ako voda, urcite to zvladnes, rodina ti pomoze s malym, takze mozno i viac pooddychujes, nachytas bronz 😉

ladywitch26
7. apr 2010

janec, ja som tiez nejako extra na to "z oci" neverila, ale po pondelku som teda nachylna dost. zasa viem, aku silu mozu mat myslienky, dost casto to vyuzivam, ale len na pozitivne veci. negativne nezelam nikomu, lebo sa to vracia ako bumerang, no ale ked to ide s pozitivnym myslenim, tak to musi ist aj s negativnym. a ked si ten maly sopliak zelal moju smrt, uz len ked chcel nasho psa, co mu asi virilo v hlave, ked si ho zrazu jeho rodicia prestali vsimat a hrali sa len so stankou, dokonca jej davali jeho hracky atd. no nechcem na to ani pomysliet. on tu totiz nema ani kamaratov, nikam nechce chodit, stale je len doma. a problem je hlavne v tom, ze ked aj pridu nejake deti pred dom a on vyjde vonku, nevie sa s nimi hrat. nevie sa podelit o hracky a ked nahodou nie je centrom pozornosti, tak zacne ostatne deti mlatit, ofuci sa a odide. ale to mas tak, ked rodicia skacu, ako on piska, tak nepozna ziadnu autoritu a automaticky si mysli, ze moze vsetko.

kacenkalm
7. apr 2010

ladyw,tak to pekne teda musi skakat rodicom po hlave...ale ja co si vsimam,tak to vela deti ma takuto vychovu...
janec,budeme sami traja byvat,chvalabohu,uz sa nevieme dockat....je to semidetached house 🙂

mishka711
7. apr 2010

lady a co to je za suseda ircka male ci???inak vela deti ma take ziarlivostne stavy bohuzial su take deti kacenka ako som ti uz pisala krst je fajn nas krstili hned naraz 4roch kedze ja som nebola ani moj brat plus moje deti ale bohuzial mala som byt nova zena no nevsimla som si hihi ale som rada ze som sa dala aj deti dnes mi mala spala rekordne 8,5hod no som ju checkovala ci jeok aj ked mam monitor dychania kedy to tak bolo kazdy den no wau ale snivajte s nami za to maly zle spava aj ked bol krsteny sa nic nezmenilo a dokonca viac vytrca rozky ale to je vekom nie krstom 😀 deti skusaju co mozu a tak...

janec79
7. apr 2010

ladywitch: nic v zlom, ale asi by som toho krpateho suseda prinajmensom vyzauskovala!!!! Odhliadnuc od toho, ci niekto veri, alebo neveri 'dostat z oci' ja som chcela len povedat, ze aj ked ten chlapec je zlovestny, tak to nemusela teda dostat od neho, lebo vraj (tak som o tom citala) urieknut neznamena niekomu zelat nieco zle, nevedomky akymsi hlbokym pohladom sa to vraj da...A plne suhlasim s tebou v silu myslienky, pozitivneho myslenia, ved vsetko (dobre, ci zle) sa zacina myslienkou...

kacenkalm: tak super, urcite vam prospeje nove byvanie, drzim palceky. Ak malickej idu zubky, da sa tomu nejakymi gelikmi, pripadne ako tu baby spominali calpolom pomoct, ale nie v kazdom pripade. Najhorsie je, ze take malinke este nevie povedat, co mu v skutocnosti je, to by bolo sveta zit, keby hned vieme. Ak to nebudu zubky, skus mozno premiestnit postielku, resp. mozno sa to zmeni, ked sa prestahujete.

ladywitch26
7. apr 2010

janec, v pondelok tu nenormalne lialo, takze sme len prebehli na hodinku k susedom a nikde inde nebola, takze som si ista, ze to je od nich. a zvlast, ked som si toho maleho vsimla, ako zazeral.

mishka, a stve ma to hlavne kvoli tomu, ze susedia su praveze slovaci a v sirokom okoli jedini. 😒 a co som sa tu stretla, tak az na par vynimiek, tu iri nemaju problem svojim detom aj nalozit na zadok, ak moc vystrkuju rozky. kdezto u tychto je jedinym trestom zvysenie hlasu "maaaareeeek" a dost, o pat minut zlosti zasa bez problemov. ale vsak ich problem, len som zvedava, ako ho budu zvladat v puberte. mne mala tiez uz zacala vystrkovat rozky, ale muz jej to v momente zatrhol, a to je teda jeho milacik velky. ale ked zacne robit sceny, tak ju proste ignoruje, ziadne take, aby si vydobila co chce. povie jej razne nie, a ak sa aj tak neskludni, tak proste odide z miestnosti a ona ked vidi, ze to jej vrestanie nezabera, tak do par sekund prestane.

inak s tym calpolom som to tiez myslela len vyskusat, nie stale davat, aj ked u nas ked bolo najhorsie, tak som jej ho tyzden davala na noc, ale to nam sli tri horne zuby naraz, bola cela vyhadzana a aj hnackovala, takze to bolo ozaj zle. a teraz si tiez myslim, ze tu nadchu ma hlavne zo zubov.

kacenkalm
7. apr 2010

tak mala spinkala skoro 3 hodky,ani sa nedivim,v noci toho moc nenaspala,ale ako nahle sa zobudila,tak vreskot...stolicu ma teda normalnu,tuhu...ale vrieska o dusu,aj napapana je,sucha je,tak neviem...no a dala som jej malinku davku calpolu a zazrak...teraz sa bavi a smeje....ked ja to neviem dobre rozoznat,ci ju nieco neboli,alebo su to tie zubky...ako pisete,niektore deti maju hnacky,niektore teploty...a tiez ako pises ladyw,aj ta nasa vrieska o dusu vecer,aj napriek tomu ked je najedena,aprestane ked dostane prso....ja ale nechcem aby bola takto naucena...navzdy ju kojit nebudem,tak ju skusam ''klamat'' cajikom... ☹

maurova
7. apr 2010

ahojte maminy,

no ladyw to je pekna haluz s tym susedom a ze malej "prislo z oci"... a co to je uhlova voda... a kolko ma ten sused rokov? ja by som tam uz nesla! veru nie je lahke vychovavat dieta..., od zaciatku treba budovat urcity respekt a autoritu. niektori rodicia z "tolkej lasky" si nechaju detmi skakat po hlave. ja sa snazim citat knihy... take male deti prechadzaju roznymi stadiami a do veku 6 rokov je dieta najviac vnimave - co mu dame to sa s nim bude tahat.... ako si ho naucime tak budeme mat. to sa mi hovori... dufam ze ja nic (ako mama) nepokaslem....

kacenka - naozaj vam bude najlepsie ked budete sami. rodinka pokope a pokoj. a malinkej idu zubky... aj victorka plakavala po nociach ale uz prestala - uz ma zuby von (az sest hahaha). potom sa pokusala trosku manipulovat so mnou - sa v noci zobudila a chcela sa hrat!.... ale som jej razne povedala ze nie, ze musi spinkat a uz sa to viac neopakovalo. keby vsetko tak lahko islo....

certojka (tusim) ides domov na dva mesiace. to je super ako fajne ja by som hned bezala. mne je doma najlepsie!!! mame tak taky iny vzduch a hlavne vela slnka a svetla....

zdenka drahy je talian z padovy. ja tu poznam tiez rozne pary - peruanka s irom, brazilcanka s irom, slovenka s anglicanom, spanielka s tusim tunisanom (ani riadne neviem odkial je ten jej muz, ale maju krasneho syna...). tak tvoj syncek ma tiez kopec jazykov hm? ja som zvedava aky gulas bude mat victorka ked zacne rozpravat...

ta moja victorenka ja ju tak lubim furt ju len stiskam. teraz mam taku super babysitterku pre nu - irka, ale taka ina irka - fain irka. mi sadla na prvy pohlad! a victorka ju tak lubi. neviem ako to bude v dubline, ale viem ze nie je lahke zohnat cloveka, ktory ti sadne. niekto, komu zveris svoje dieta do ruk a vklude ides do roboty.... no nic. radsej to nebudem riesit....

dnes svieti slniecko ako fajne. prajem krasny dnik

ladywitch26
7. apr 2010

maurova, sused mal nedavno sedem.tak neviem, ked im uz teraz skace po hlavach, co bude o par rokov...

inak my ideme uz o mesiac na sr, normalne sa neviem dockat. v robote mi ten cas tak strasne rychlo bezi. dufam, ze na dovolenke mi to bude plynut pomalsie 😀

maurova
7. apr 2010

ladyw si to teda uzi. akurat som pozerala vase fotky mala nema chybu! zlata je kolko uz ma? iba jedno dieta mate?

maurova
7. apr 2010

aha jedenast mesiacov... a cakate babo v sept. tak drzim palce. victorka ma 17 mes. a tiez zacala chodit v 11 mesiacoch... a teraz uz lieta ako sajo

ladywitch26
7. apr 2010

maurova, ja som sa bala, ze bude motoricky pozadu, lebo sa narodila dost velka a taky macko, aj teraz jej kazdy typuje, ze ma tak rok a pol. ale na to, ze je maculko, tak je velmi obratna

maurova
7. apr 2010

zlata je. to sa budete musiet obracat ked sa dalsie bejbi narodi.... 😀 aj ja by som este chcela jedno ale este pockam ruocik dva....

ladywitch26
7. apr 2010

no nam je to v podstate jedno, muz aj tak nema robotu, je doma,takze ked sa male narodi, budeme doma obidvaja, takze zvladame spolu. keby som mala byt sama, tak do toho asi tak rychlo nejdem, ale takto bude mat stanka aspon spolocnost. nebude taka zdivena ako sused. 😀

zdenkam
7. apr 2010

ladywitch, no ako je malej?
Ja na z oci neverim, ale myslim, ze cosi ako negativna energia prenesena pohladom moze byt. Na to verim, to je vlastne to z oci. Cervenu snurku mal maly preventivne na ruke ked bol babo, a v nemocnici mu ju strihli, ked sme tam lezali kvoli nevysvetlitelnemu zvracaniu v 6 t. Si mysleli, ze to tam ma z pulovrika.
Ako, ja si myslim, ze sa to zle fakt ta preniest zlym pohladom, takym neprejnym akoby. Ale ci cervena snurka zabera to netusim. Nebudem to riesit, lebo doposial som to ani ja a nas maly nepotreboval.

Maurova, tak vitaj v klube, asi si so mnou jedina svojho druhu tuna, myslim styl, ze v jedmej krajine zijeme a v dalsich dvoch mame starych rodicov. To je stale o drzku koho sa pojde pozriet. Doposial ma stale navsteva v sr o 1 naviac. Napr. Nasi videla Patricka v januari 09 - boli nam tu na svadbe, potom septebmer O9 a teraz april 1O, ale ceska babka a dedko len v janurai 09 a tak ho teraz Petr berie v tom maji k nim. Lebo proste keby ze ja som z Nitry a muz z MOravy dajme tomu to sa da este zmanknut ale ja som z konca vychodu Slovenska a on z konca zapadu Ciech, t. j. 1O hodin vlak do Prahy a 2 dalsie dalej, alebo let a to je tiez zabity cely den. A to sa mi zda tak jedina nevyhoda.

Kacenka, uz vam to samotne byvanie prajem. Ja teda asi som moc na vlastny priestor a aj to, ze sme stale sami byvali, si byvanie s niekym a tot uz pribuznym predstavit neviem.

Maurova a presne ako pises, vela rodicov si necha deti samou laskou skakat po hlave, tomu ja vravim opicia laska. To je aj v tom zavalovani hrackami. Vsade okolo to vidim. Dieta zapisti a uz to ma. A potom toho maju tonua len to rozhadzu po dome, Alebo si myslim, ze vela rodicov im to strci, len nech sa s nimi sami nemusia hrat aktivne. RAdsej kazdy tyzden novu hracku.

Ladywitch, a s tym nalozenim po zadku od Irov, tak to neviem. AKo v robote som sa pytala sefky ajej svagrinej /ta ma vlastnu skolku/ a jasne obe vraveli, ze ano, ked si zasluzi, ale ja som malemu raz dala po zadku na Mother a toddler group, lebo som mu vravela, ze hadzat kocky nesmie a on hodil napriek x upozorneniam a mohol trafit kamosku. TAkze dostal pac po riti a tie vrazedne pohlady co som videla. A to mi tam ostala kamoska Slovenka,t ak ta mi potom vravela tie reakcie, ze jedna Irka ze : Boze, ze takto by som svoje dietata nikdy neznemoznila. Presne to povedala. Krava. Hlavne ze jej syn ma 4 roky a je v plienkach a s cumlikom. SAk jasne.
Alebo mi sefka vravela, ze ma znamu a ta dala malemu po riti v obchode a ked ho potom ukladala do auta, dosla k nej zenska a ze ju nahlasi na socialku, ze bije dieta. Dalsia krava nejaka.

Ako necapame ho kazdy den,a le ked si zasluzi, tu a tam dostane. Ale casto nie. Jemu staci, aby som dvihla hlas a on sa ma boji.Ale az moc, sa hned rozplace. Ked som mala take nervove obdobie pri tehu, tak sa mi to stavala a som sa az zlakla ze zo mna bude mat nejake mindraky jak sa ma bal ked som kricala. Teraz mu staci spravidla ked poviem, aby bol good boy, lebo maminka sa bude zlobit.

zdenkam
7. apr 2010

Cetrojka a ako si to poriesila s tou letenkou pre maleho ma to zaujima. Ze ak sa to tak da, tak by som si aj ja ja uz kupila letenky a dodatocne aj na maleho. Letime 4. septembra na najeke 5 t, miminku by malo tahat na 7 t, ak mi urobia sekcia o 7 dni skor ako idealny termin porodou. A potom pojdeme konocne aj na ¨Vianoce na 3 po 6 rokoch v Irsku konecne budu vianoce v SR.
Ja sa inak kvalitne gulatim. Taku riadnu lopticku si nosim zo sebou a sranda uz som vam aj zabudla ze to neni ako mat tuk na bruchu a ze ak si sadnete, ono sa to nepokrci. A navyse mi miminko zacina byt aktvne v noci a vcera sa mi podarilo zaspat po OO.3O a zalahla som o 23 alebo asi si robilo discu a stale sa vrtilo a ja som nemohla spat. Ale inak pohoda, nadalej spim s pokrcenymi nohami ako to mam rada. Nedelu chcem ist zas plavat ale uz citim taky tlak ked vychadzam z vody akoby som si kazdzu chvilu mala cvrknut - mam tie specialne tampony pre tehotne na plavanie-tak neviem ci to aj tym nie je. Ale je to len pri vystupe z vody, takze to asi aj bude tlakom v tom momente.

zdenkam
7. apr 2010

kacenka a ak ako mama mas pocit, ze od dietatka odijst este nechces, tak kasli na to co vravi sestra. Mne sa odchadzalo sialene tazko v tom 4,5 mesiaci ale ja som maleho nechvala tatkovi a tak to je o uplne niecom inom. Lebo ved ako rodicia sme obaja adekvatni partneri /az na to, ze takto kojit nemohol 😀 /. Ale nikdy v zivote by som ho cudziemu nenechala a to este ani v roku nie. SAk aj v tom 1,5 roku ako nastupil do skolky som sa najprv citila previnilo.
Ja som Au pair robila a ak by som nasla taku ako som bola ja, ze s malou som aj v noci spala ak bolo treba, v noci k nej vstavala, tak taku jedine by som brala, ale zo znamych co som mala v Anglicku a Holandsku Au pair, tak to pre nich bola skor pritaz nez praca, ktorej su oddane.

A este Maurova, ze sa stava u multilingivstickych domacnostiach, ze detom trva kym zacnu rozpravat /ta kamoska Australcanka pracovala v 'Australii s 'Aborigincami a tejto problematike sa venovala/ ale ze potom si uz vedia uvedomit rozdiel. Ako my sme hovorili aj so speech terapist a maly toto pravidlo nepotvrdzuje, krasne skoro zacala rozprvat a v tych 2 rokoch mal slovnu zasobu zodpovedajucu jeho veku - vtedy sme s nou hovorili.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre