Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
20. apr 2010

caute zeny, tak janec, na hada by som si trufla aj ja, ale pavuk brrrr. 😝 a moja laska su morske prasiatka. ale mala som stale smolu na ne. najskor som si od kamosky doniesla samicku, jasne, ze uz v pozehnanom stave, tak sa mi pomnozili, no ale mala som ich len rok a v lete v kolni na drevo, lebo mame to smrdelo vo vnutri, a tam sa mi dostala k nim liska, tak len chlpy po nich zostali. no tyzden sme so segrou revali za nimi. o par rokov neskor som si kupila dalsieho morciaka, ale zasa lasica sa mi k nemu dostala cez povalu.a potom, ked uz sme mali vlastny byt s muzom, tak som kupila dvoch, ale jeden po tyzdni uhynul, tak som prikupila dalsieho, co nakoniec bola samicka. ale presne po roku mi aj ten prvy uhynul. a za tym dodnes s muzom spominame, lebo bol krotky a na meno vzdy reagoval. normalne dobehol k nam, vyliezol na nohu a dokazal mi cele hodiny spat v naruci.ten odchadzal tyzden od nas. davala som mu antibiotika, krmila ho striekackou, kazdy den behala na veterinu na infuzie, ale neprezil to chudacik. 😢
a teraz mame irskeho morciaka, ale je to svina, vobec sa neda ochocit, nemozem mu verit, lebo hryzie.

zdenkam
20. apr 2010

Annaola, tak nejako som o tom citala aj ja. Ja sa do toho nehrniem a maly s tym ziadne problemy nema.

Babenky, jeeej ten cirkus, no neni to co som si pamatala z detska. Ani take vykony vymakane akrobaticke ako tie ruske cirkusy a velkostou ho tie u nas schovaju do vrecka. Ale parada. Predstavenie s pauzou 1 h a 45 minut a maly drtivu cas z toho sedel ako primznuty a to ani pri telke viac ako 2O min neobsedi. Kukal jak skacu na lanach a lezu a super hudba z Moulin Rouge.
Mozno by sa to nie vsetkym pacilo, ale ja som nemala velke ocakavania. A sa mi pacilo velmi a hlavne som bola pre maleho stastna, zas ma novy zazitok do zbierky.
A aj cukrovu vatu sme si dali taku ozajstnu na palicke. Joooj som sa trosku vratila do detstva. 🙂

mamartinka
20. apr 2010

Zdenkam aky cirkus je u vas.Lebo tu v Droghede ma byt ties neaky od zajtra do nedele.

zdenkam
20. apr 2010

Gerbola tusim sa to vola. Ale su aj ine a ze kamoska co so mnou bola dnes bola v tom inom a tam mali ze aj tigra a tak. Vstupne najlacnejsi listok 11 eur najdrahsi tusim 18. Zalezi kde sedis.
Ale tento to asi nebude, lebo zajtra su este u nas

zdenkam
20. apr 2010

Ladywitch, ja zvazujem kralika na zahradu malemu, ale mam obavy kto by sa on staral ked budeme prec. Ale chcela by som domace zvieratko take easy. Zatial chodievama raz za 2 t standardne do pet shopu obzerat zvieratka. Uz dlho tak robime, je to jedna z nasich aktivit 🙂

mamartinka
20. apr 2010

To je druhy 🙂

ladywitch26
20. apr 2010

u nas ma byt tiez nejaky cirkus,videla som plagaty polepene. asi maju sezonu 😀

zdenka, vsak kralika donesies na tych par dni ku nam. muz akurat prerobil komplet cely zadny dvor. mali sme tam len dlazobne kocky, tak tie nechal len trochu predo dvermi a ako chodnik k zadnej brane a zvysok ide teraz navozit zeminu a zasiat travu.tak aj nasho morciaka budem moct nechavat vonku vo vybehu. a morca si s kralikom v pohode rozumie. nam sa o morca chodia starat susedia. vzdy im necham prasule na zeleninu a ovocie, balik sena a morciakovi nic nechyba. a ked bude mat aj cerstvu travu teraz, tak bude ozaj v siedmom nebi 😀

zdenkam
20. apr 2010

ladywitch, no ty si riadny milovnik zvierat 😉 chutna si.
My sme dosli do tohto domu a tu drevene terasa - vsetci nadseny, ale az mas dietata co ti akurat zacina chodit na figu, leba bojis, ze drgne dole no a druha cas zas vysipana strkom. Ale sme este pred vyse rokom ten strk zrusili nasipali pod nadrz na olej a nasadili travu a tak sme mali kde davat bazen na kupanie a maly mohol aspon trosku bezkat po trave.
Tak chapem radost z travnika u vas. 🙂

ladywitch26
20. apr 2010

zdenka, ja som najskor travnik velmi nechcela dozadu, lebo vsak mame travy dost pred domom, a patio rychlo vyschne, no a ked tu casto prsi, tak trava bude stale mokra, no ale zasa chceme malej aj hojdacku postavit na zahrade a bude lepsie, ked sa nahodou z nej zrype, ked dopadne na travnik ako na tvrdy beton.ale spravili sme kompromis, bude to pol na pol, takze aj ked bude poprsane, stale sa bude moct hrat vonku bez toho, aby som ju musela potom hned supnut do pracky 😀

cetrojka
20. apr 2010

Ladyw dakujem za rady - budu urcite aplikovane v praxi 😉 diky moc
Zdenka - nadherne fotky, maly je fakt krasavec, a ma dobru maminu ktora mu stale vymysla zaujimavy program 😉

Nase drobatko uz spinka, tak idem este dochystat posledne a pojdem za nim, zajtra zacina narocna cesta, snad to zvladneme nejako - ale ked budeme mysliet na vytuzeny ciel,tak hadam ano. 😉

Tak ak sa mi tu uz nepodari prispiet, tak si uzivajte krasne irske pocko 😉

zdenkam
20. apr 2010

No lady,ono susedia z oboch stran maju psov a na travniku okolo domov nikdy nevies kde to cohosi capnes a bazen by som malemu tam na verejnost nanatiahla, takze preto sme chceli ten travnik. Patio mame drevene a kraviny najhorsia aka moze byt si dovolim tvrdit, lebo tie dreva maju ryhy v smere slapania ked su mokre, aby sa na tom clovek zabil jak sa to klze no a v zime tiez. Aj nasi co tu boli tvrdili ze je to smrtak a aj maly sa uz parkrat zosypal na tom. Takze byt namne zrusim aj to navysene patio. Ak mate dlazdicove, tak to bolo isto lepsie. Navyse nase je sposobom ze 2 kroky dole z dveri je postavene vyvysene takze fakt pre loziace deti maximalne nepohodlne, lebo nebezpecenstvo urazu na 2koncoch. HOld, dostriehla som maleho, dostriehenm aj druhe.

Muz akurat docital veci okolo vystupu na ladovec co planuju v septembri. Ze to potesi, az vidite ako cita postup pri vyprostovani clena druziny pri pade do ladovcovej trhliny. 😲 😒 . Ach jaj, to mate tak zivot s dobrodruznou horskou dusou. 😉

Cetrojka tak vela sil na cestu a malinky nech to dobre zvladne. Drzim moc palecky.

A vsetkym dobru noc. Dnes som sa tu celkom cinila 🙂
Ozaj, pisala som ze piatok mam nemocnicu, tak som zvedava co povedia, to budem v 28 tt no a idem vecer na koncert vaznej hudby prvykrat v irsku sama. Je to duet gitara a violoncelo a sa tesim na vzacny okamih, ze si to budem vychutnat sama s babom v sebe a bez povinnosti, lebo ked som aj sama doma, spravidla mam domace povinnosti a v praci zas pracovne. Tak hadam si to aj po tych rokoch dokazem vychutnat. 🙂

mamartinka
21. apr 2010

Caute.No tak mi zostavame v Irsku.Letime az 27.05 a to sa dufam do tej doby da trocha dokopy.Este je do do piatku zatvorene.Tak zelam pekny den.

petronuska
21. apr 2010

Holky nejak nestiham cist 😒
Ale diky za ucast ohledne piti z flasky. Na mliko jeste necham, to nevim, jak bysme jinak udelali. Ale vcera jsem zkousela caj v pitku, a sotva se toho pitka vubec dotknul. Cele dopolko nepil a jen rval, ze chce flasku ☹ Tak jsem mu ji dala 😉 Ten vyraz radosti v jeho tvari k nepopsani 😀
Vcera jsme se byi podivat za Ludkou a Vikim 🙂 Maji se fajn a v sobotu snad prijedou, kdyz bude pocasi ok 😉

Cetrojka u nas s vyzouvanim to same. Ceske a slovenske navstevy hned automaticky a iri vubec. Kdysi jsem to nadhodila, ale bez ohlasu, tak uz to nechavam. Dole mame plovoucku a v kuchyni dlazbu, schody a celej vrch koberce, ale tam nikdo nechodi.
Uz jsem si tak nejak zvykla, ale nejhorsi, kdyz je venku hnusne a oni prijdou s mokryma botama. Nebo mi to desne vadilo v dobe, kdy Jaydinek lozil po zemi. Jsem furt umyvala zem.
Nastesti Ray se vyzouva, musi! 😀

Jinak teda prijemnou a pohodovou cestu, at dobre dojedete a hlavne si to doma pak uzijte!!! 😉

Zdenka ono to neni mliko, co me stve z flasky, ale ostatni piti. Jako caje a nebo uz tedka i stavicky... 😒
Jsem to predtim asi blbe napsala. ☹

Arian super, ze jste si uzili. Taky bych jela nekdy do Parize. Ale teda ty ceny? 😕
Prejem prijemne prestehovani

Tixi tak super, ze jsi se uklidnila :o) Jinak ja teda tyden a neco pred porodem pila caj z malinikoveho listi, (pozor, ne malinovy caj) Taky je to dobre a uvolnuje to ty cesty :o)

Kacenkalm, my s holkama ze stejneho terminu byly taky na konovi, ale pak se nektere dozvidaly ruzne veci od jinych lidi, tak jsme presly jinam. Je to des, kdyz to takto lidi zneuzivaji ☹
Ale tedka uz se daji tady temama zamknout 😉

Zdenka krasny fotecky, pejsci i konici a samo Patrick taky, vypada tam dobre a happy :o)

Holky my bysme chteli nejakou kocicku. Teda ja chlupatou a Ray zase s kratkyma chlupama. Nemate nekdo nekoho s kotatkama? Nebo i z utulku treba, ale nemam zadne info kde. Spis bych brala se podivat pres net, nebo pak bych se tam asi rozbrecela, jak by mi bylo lito ostatnich zviratek. Diky
Teda ja jsem si rikala, ze bysme si mohli poridit i nejakeho papouska, nebo spis jen andulku.

Add predkozka. No kazdej rika neco jineho, vsude ctu jednou tak a pak tak. Ja malemu zkousim stahovat sem tam, trosku, jen co to de, ale uz me moc nenecha. U Dr v CR to zkousel taky trosku a rikal, ze mam jen opatrne, ze zatim je to dobry :o)
Tady jsem se na to ptala a sestricka na me hledela, ze co to chcu malemu delat 😅 Ze na to nemam vubec sahat aspon do dvou let

Zdenka taky se tesim, az maly bude starsi a urco s nim pujdu do cisrkusu :o)
A TM pujde vystupovat ledovec? Wow, to musi byt super. Teda namahave jak neco, ale musi to byt parada :o)

Jejda Marti, to je na houby s tema letama. Taky me to stve desne, cekam postu a vubec nevim, kdy mi to dojde ☹

janec79
21. apr 2010

ladyw: celkom vtipne citanie bolo o morskom prasiatku 😀 😀 😀
Az raz budem velka a budeme mat dom, tak pes urcite nebude chybat, taktiez nejaky vtak, mozno aj nieco exotickejsie, ale nic jedovate. Ten moj pavuk - to bol vtackar- mierne jedovaty, nastastie ma nikdy neuhryzla, ale parkrat ma poprhlila-pavuky sa totitz brania tym, ze tru zadne nozky o ritku a pustia chlpky (ak to nie je az tak vazne, v opacnom pripade pohryznu)- no stacilo mi, cela ruka ma palila-nieco ako ked poprhli zihlava, len to palilo ovela viac.
Super, ze si tak zveladujete okolie 🙂 my v tom malom byte nemame do coho pichnut. A smiem sa spytat, vy rentujete, alebo ste kupili domcek, v ktorom byvate?

petronushka: neboj, on sa casom nauci nepit len z flasky, urcite skusaj dalej, nevzdavaj to, ja som malej zacala davat hrncek od 7 mesiacov, najskor to nechapala, ale nakoniec sa podarilo. Tak dufam, ze sa aj ludka objavi v sobotu, ja som ju naposledy videla na adamkovej oslave (fidkin) co bolo koncom jan.

zdeni: ty si tak na vaznu hudbu???????? Tak si to vychutnaj. A kolki planuju ten vystup v septembri?? Ako dlho ti tam bude muz dobrodruzit?

Baby my riesime dilemu: v juni sa zatvara to skolka, kam chodime. Kamaratka sa mi ponukla, ze bude s malou takmer za tie iste peniaze. Takze nezaujimave po financnej stranke. Uz mi ju parkrat strazila a mala ju zboznuje, ona to fakt s detickami vie, viem, ze by o nu bolo dobre postarane, velke plus by bolo, ze by som sa nemusela nahanat rano do skolky a po robote do skolky. No na druhej strane, neviem, ci by som ju nemala nechat medzi detickami, ak by to vsak bola skolka ako tato ( so 4 detickami), tak by aj tak nebola vo velkom kolektive... Potom zase rozmyslam, ze do 2 rokov nie je az tak nevyhnutne ju davat do skolky... No proste nevieme, mame z toho velku hlavu...Mozno by bol ideal to sklbit, ale ta kamoska chce dat vypoved kvoli nam, takze by som od nej nemohla chciet, aby chodievala len na part time.Uz teraz to bude pre nu co sa financii tyka ovela biednejsie, ako keby zostala vo svojej robote. Ona to tam vsak nema rada, s krcom kazde rano chodi do prace, vravi, ze to by bolo vykupenie pre nu, ak by nam mohla malu strazit. Uz som unavena o tom dokolecka diskutovat a premyslat, co by bolo najvyhodnejsie pre nas, pre malu, pre vsetkych.....

zdenkam
21. apr 2010

Janec nasiel si 2 partakov takze zatial su 3 ze to je idealne aby pri pade z trhliny ti dvaja vytiahli. Asi 4 dni len vylezu a s5. TEn jeden z nich je uz dost horelozec poliezol aj mont blanc a tak. Ako muzovi sa tam s cestovku pred 2 rokmi nepodarilo vyjst, lebo 15O m pod vrcholom v tych 5 tis metroch ich zastihla snehova fujavica a museli to vzdat. Teraz idu inou trasou viac ladovcovou.

Ak mi dnes Patrick pojde spinkat tak vas docitam co vas tu dnes trapi. 😉

tinkadublin
21. apr 2010

Ahojte baby 😉 nejak vas nestiham kurnik sopa 😀 pratam dnes cely dom, kedze svokrovci predsa len dojduuuuuuuu 😝 huraaaa aj sa celkom tesim, si oddychnem trosku, planujeme s drahym ze do kina pojdeme, lebo svokrovci vedia aj nakojit aj vsetko kolo maleho, to na brasku sa neodvazim nechat kompet starostlivost, mliecka mame v mrazaku takze super, jaj sa tak tesim jak decko 😉 inam mamartinka vy co neletite? airlingus aj vcera vecer lietal a dnes od 1 poobede zase leti normalne.. svokrovci pridu z budapeste airlingusom.. som citala ze aj UK uz otvorilo dnes letovy priestor.. tak neviem co ten ryanair vam tak vymysla..

ked tu budu svokrovci tak vas docitam a ozvem sa 😎 ozaj to stretko sa kedy kona? tuto sobotu ci az na buducu lebo uz v tom mam chaos 😀 😝 no prajem krasny slnecny den ako sme mali my 😉 ozaj sme boli na breastfeed. supp. group dnes a taaak dobre som sa tam citila.. som rada ze som to nevzdala po prvych dvoch navstevach, som sa fakt citila divne 😒 a som zistila ze je tam este jedna cudzinka - svedka ale ziju tu uz viac ako 15rokov.. a na buduci tyzden k nam pride speech terapist tak sa tesim, lebo sme zacali kecat o dvojjazycnych rodinach - vtedy som zistila ze jedna baba je svedka - a ze aj jej dve deti - teraz tam chodi s tretim par tyzdnovym babom - zacali rozpravat neskor, ale potom to dobehli a krasne rozpravaju aj svedsky aj anglicky 😉 ozaj a vazime uz 5.34kg 😝 kazdy tyzden priberie maly 200g co je super aspon pre mna, kedze tie problemy s priberanim boli.. no utekam uz bo neviem kde mi hlava stojiiiiiiiiiii 😀 zatial caaaauteeeee a dajte vediet co s tym stretkom v sobotu??????? 😉

kacenkalm
21. apr 2010

Tinka,a na co tak skoro speech terapist?tiez by som uz mala nad niecim takym porozmyslat pre malu...

zdenkam
21. apr 2010

Janec nas isiel do skolky v 1,5 roku na 2 dopoludnia prave kvoli potrebe byt v intenzivnom kontakte s detmi sam nam to dal najavo a to som mu ja nemohla napriek vela znamym zabezpecit, lebo sa nestale da sklbit cas, ktory komu vyhovuje, rozdielne rezimy a povinnosti ved to poznas.

Ja by som sa bala brat na vlastne plecia zodpovednost ze niekto kvoli mne skonci v praci. Ako nevies, co sa kedy kde moze zomliet. To ozaj radsej nie.
Kamoska je Slovenka? Ako potom chcete riesit kontakt s anglictinou? Aj na to treba mysliet z dlhodobeho hladiska isto.

Petronuska no moj muz napr bol minuly rok sam vyliezt Atlas v Maroku. A to boli ine story, som sa bal aked rozpraval. Alebo ze napr sa neodvazil fotit dedincanov a ze tam zili ako v stredoveku v tych horskych dedinach a tak. Petr je taky horomil. Aj preto nam ceske a sk hory tak chybaju. A raz do roka podnikne vylet kym ja frcim do Sr.

zdenkam
21. apr 2010

Ja si myslim, ze ak sa vam da skolka na 3 dni, tak je to isto lepsie pre malu ako stale byt s jednou a tou istou osobou doma. Ale neni som expert, to len vlastna skusenost.

Inak ja milujem vaznu hudbu ale nie non stop, ale uz mi dusa pisti po nejakom umeleckom zazitku a nemyslim tym cestu do kina. Nieco ine. Aj maly ma rad. Pred rokom zvladol vianocny koncert vaznej hudby 4O minut a to bol mladsi nez teraz. Hudbu ma moc rad.

zdenkam
21. apr 2010

a k speech terapist. My sme s nou s vyse pred rokom hovorili. Rada, ktoru da dvoj a viacjazycnym domacnostiam je zaviest pravidla na ktorych dodrziavani vytrvat. V nasom pripade radila nadalej pokracovat s tym co bolo zavedene po porode: V dome ja s malym komunikovat slovensky, vonku angicky a tatko nadalej len cesky, aby sa naucil aj jeho jazyk a zaroven nemal v tom chaos. Ze jeden z rodicov ma vytrvat len na 1 jazyku tvrdila. Ale to asi v pripade 2 jazycnej domacnosti len. Netusim.Ved zistite

janec79
21. apr 2010

zdeni: ano, mas pravdu, je riskantne kvoli nam skoncit v praci. Ta baba to vsak vie a sama sa vyjadrila, ze sme jej asi pomohli k rozhodnutiu to ukoncit v praci, ale vraj by tam skoncila najneskor v lete. Anglictinu moc neriesim-malu sa snazim ucit, sice zatial to nie je nejako pravidlne a casto (kedze som cez den v praci), ale aspon co-to sa nachyta a vidim, ze nieco rozumie, takze to prinasa ovocie. Irska skolka tuto pobliz stoji takmer 1000eur!!! Zial ako som spominala, sklbit skolku a kamosku asi nebude mozne, takze sa budeme musiet rozhodnut. Napadlo ma, ze ak zostane s tou kamoskou, mozu spolu chodievat do mt group, plus na ihrisku byva vzdy plno deticiek, tak by som jej aspon trochu vynahradila cas straveny medzi detmi, urcite nechcem, aby bola izolovna doma medzi par stenami.

zdenkam
21. apr 2010

aha, tak to je blbe ze sa to sklbit neda, to by bol ideal. ozaj. VAm sa neda part time do skolky? U nas hej. A ved ty ides na 3 dni uz len nie od maja, tak tu babu aj tolko potrebovat nebudes. Ale zas ak si najdes mt group a rozne casom aj napr story time v kniznici, tak to sa uz da to isto.
Ta palka za skolku je desna, to akoze 25O za t? WAu. To ja platim 3 eura za hodinu a mam to este aj flexibilne. To je fakt hrozne. Ja by som musela potom teda zaplatit co zarobim akurat za skolku, len ja som na part time, tak by mi ho tam ani na full time netrebalo.
Tak tak mi to dava najlepsie vyznam zas ta kamoska a ak jej aj veris a aj mala ju ma rada, tak asi ano. Pohovorte s manzelom co on na to.

Ale je tu aj riziko, ze ku kamoske prirastie citovo, s tym treba ratat. Ja som sa starala aj 5O h o dietatko sama o dievcatko a tak ked som isla prec, sa stale pytala ze kedy sa vratim a tak.Proste ten clovek sa pre to dietatko stane akoby clenom domacnosti. Netvrdim ze to je zle. Asi zalezi od dietatka ako spracuje potom ten odchod toho clena.

fredika
21. apr 2010

ahojte baby,
tak konecne som vas docitala. uf... od 10-tej rana citam, ale samozrejme s prestavkami, boli sme na prechadzke a popritom varim..
vitam nove clenky, saminka, petronuska a ostatne.. a gratulujem novym mamickam..
zdenkam, ano, uz sme sa so Sophiou vzili, vcera mala akurat 8 tyzdnov.. v piatok sme boli na ockovani to BCG? alebo tak nejako sa to vola? a vazi 5.6kg. takze celkom fajn. akurat v poslednej dobe ma akysi problem sa vykakat, jedna kamoska na slovensku mi spominala, ze sa u nas na doma da kupit nejaka rektalna trubicka? a vraj to pomaha, dietatku vyjde vzduch zvnutra a pekne sa vykaka, no ale tu sa asi kupit neda? neviete niekto?
a zdeni, krasne foto mas, aj tvoje aj maly so steniatkami 😉

tinkadublin, a ten slovensky rodny list sa da vybavit aj odtialto? lebo ja mam v tom stale chaos.. irsky mame, takze teraz mi ho treba niekam poslat na foreign ci co? hodis mi tu adresu? a co tam mam poslat iba ten irsky rodny list a 20 euro tam prilozit? inak dnes je Ervina, tak malemu Ervinkovi srdecne blahozelam 🙂

janec, teda, ty si chovala hada? pomoooc, ja sa strasne hadov bojim, normalne panicky strach mam, pozeram sa rada na prirodopisne serialy ked su o hadoch, to doslova nedycham, ale strasne sa ich bojim... ja sa si vsetkych zvierat bojim, neviem 😀 a mala Elenka je zlata, pomaly chystajte s fidkou plany na zasnuby 😀

fuha, tak s tymi lietadlami to teraz nebolo nic moc. snad sa to vyriesi. ale neviem si predstavit keby clovek musel nahle okamzite odcestovat domov a nemal by ako.. to uz by bolo horsie.

ladywitch, ako sa citis? este ti byva zle?

maurova, ked som pozerala tvoje fotky tak mi hned doslo, ze manzel je talian a som si aj pomyslela, ze sa vola mauro a ty si si z jeho mena odvodila nick 😉 kde ste sa zoznamili? pracovala si v taliansku? ja som tam robila 2 roky. a rozpravate sa spolu taliansky ci anglicky? a victorka je tiez krasne dievcatko.

vsetky deticky su krasne, aby som to zhrnula 🙂

tak ja pomaly koncim, uz sa budem snazit chodit sem castejsie. tak zatial sa majte krasne a pekny vecer vsetkym...

ladywitch26
21. apr 2010

janec, tak o prhliacom pavuku pocujem prvykrat v zivote, ale staci mi. uz dost radosti zazivam so susedovym synom. ten je zblazneny do pavukov a jedneho teraz "pestuje" pri odkvapovej rure.ale takeho riadneho giganta. ma stastie, ze je na nedostupnom mieste. a uz som ho upozornovala,ze akonahle prelezie na nase uzemie, stane sa synom smrti. 😠
inak dom mame v prenajme, ale vraj z predu nemozme menit nic, ale vzadu je to jedno.

inak scan mi dnes nerobili, ze prve tehu som mala bezproblemove, tak netreba. dalsie kontroly mam len u GP a v nemocke az v 32tt.takze uz som sa aj dnes objednala na sr na 3D

ladywitch26
21. apr 2010

fredika, este stale mi byva zle, ale uz nie kazdy den. aj ked obcas si to este odtrpim 😖

zdenka a to kde mate taku lacnu skolku? ze 3€ na hodku? to u nas sa plati 150€ na tyzden a to je najlacnejsia v okoli.

janec79
21. apr 2010

zdeni: ja od maja zacinam 3 dni pracovat po 5 hodin, nebudem doma.To mam len 3 dni skrateny uvazok, takze potrebujem ju dat niekam kazdy den v tyzdni. A sklbit by to bola aj podla mna ideal, ale nie je to moc realne. Tej kamoske budeme platit 150 tyzdenne, asi kazdy uzna, ze jej to vela mesacne nehodi...a za 600eur by som asi sotva zohnala aupair. Takze by bolo od nas nefer, keby jej poviem, ze nebude strazit kazdy den a tym padom, ze zarobi este menej.
Tu skolku, kam teraz enka chodi, by mal niekto prebrat, ale je otazne, ci naozaj a kde bude situovana a ake podmienky bude mat...
este sem vecer pridem, musim bezat

saminka
21. apr 2010

ahoj holky

jsem tu par dni nebyla 😅 moc vsechny zdravim...
zrovna dnes jsem dostala dopis od Social Welfare a ze nemam narok na benefit 😠 😠 😕 fakt jsem to i cekala,protoze i dalsi dve kamaradky,co museli odejit z prace kvuli diteti s tim mely taky hodne problemu....tak jsem se odvolala a budu cekat,ale je mi z toho fakt na nic,muzu tu delat devet let platit ty jejich priblble PRSIdavky a oni me pak ani nic neuznaji...napsala jsem jim,ze bohuzel nemam nikoho na hlidani na nocni,ktere jsem musela delat v tovarne,partner je na stejne smene a ze teda jsem schopna denni prace na plny uvazek tak uvidime,jestli to zabere,taky samozrejme plno kecu jak si silene hledam praci atd....na jednu stranu je chapu,ze si musi vsechno proverit a ze to nedaji komukoliv,uz se poucili,ale kdyz mam na to narok tak by me to priznat meli,nemuzou mit dokazat,ze si preci praci nehledam 😨 jake jine argumenty jste udaly vy?
Mamartnka - to je mi lito ze nemuze jet domu,fakt to nastve ☹
Zdenkam - s temi jazyky to mate taky komplikovanejsi s tou cestinou 😅 u nas to bude podobne,protoze jsem v kontaktu s holkama slovenskyma prevazne,tak se mia priuci ...jinak uz ted jsem zvedava jak to budem zvladat to uceni.....
JInak ohledne rodnych listu....zadaly jste si nektera o ty dlouhou verzi rodneho listu? V porodnici jsme dostali jen tu kratkou a neni tam vubec datum narozeni rodicu a to je dost dulezita informace u nas v CR...pri vyrizovani porodneho mi to neuznali,tak ted cekam na tu dlouhou verzi.
JInak ohledne skolky versus pani na hlidani bych spis taky asi volila skolku,i kdyz vsechno ma sve vyhody nevyhody...

Ladywitch - tak pri druhem mimi uz neni scan ani po dvacatem tydnu? me to cele tehu znervoznovalo ten jejich system tady....meli jsme vlastne jen jeden velky ultrazvuk ve 12.a pak jen par mini a ty vetsinou byli v mistnosti,kde bylo tak jasno,ze ja houby neco videla, nez se nam podarilo otehotnet s malou tak jsem mela potrat,zamlkly tak prave jen na ultrazvuku se na to prislo..tak proto asi i ty nervy 😔

tak zatim holky,mala se mi budi 😨

petronuska
21. apr 2010

Hezky vecer,
dneska ten den zase nejak rychle utekl. Ale bylo dobre venku, tak jsme s malym byli na hristi a pak nakoupit nejake jidlo.
Doma v pohode, prdola uz hezky zase ji. Spinkal mi dneska od 9 do 12h a pak vecer sel spat uz v 7:15. Tak jsem zvedava, kdy bude vstavat.

Ohledne jazyku, ja jsem rada, ze my mame "smisenou" domacnost. Teda jen Aj a Cj a k tomu mam kamosky slovenky, takze ma Jaydinek i to :o)) Vypada, ze rozumi zatim vsemu, ale mele nejvic jen v cestine :o))

Holky co ja vim, ta pri druhem mimi se taky delaji scany. Teda ten kolem toho 20tt. Obe moje svagrove mely....
Fidka urco bude vedet, ta dela v nemocnici. 😉

Ja jsem zvedava, az se mi podari najit nejakou praci, jak to bude s hlidanim. Ty skolky jsou taky pekne drahe. Jeste jsem se nekoukala nejak zvlast, ale tady o dvou vim, ze full time je kolem 900e mesicne 😒 No uvidime, praci stejne nemam 😅

Janec ja bych kamosku vyuzila. Aspon na nejakou dobu urco. Stejne by v praci skoncila i tak, takze bude mit aspon nejake penizky, ne? Bude se hlasit jeste i na socku? Ze by si tim hlidanim aspon trosku prilepsila

Tinka super, ze vam dojdu ti svokrovci, aspon si s TM uzijete i trosku spolu sami :o)
Maly ma krasne miry. A teda prejeme taky vsechno nejlepsi k jeho svatku 🙂

Zdenka TM si hezky jezdi, by se mi taky libilo....hlavne ale, aby se nikde nic nestalo. Ono to je asi i pekne nebezpecne 😕

Fredika diky za privitani. Mala pekne roste.
Jinak ja trubicku nemela, ale pouzivali jsme takovy ten digi teplomer, ma delsi a tenci tu jednu stranu. Tak jsem dala do vazeliny, a pak do zadecku na chvili A taky pomahalo 😉
S rodnym listem ani nevim, ze delaji nejake zkracene teda 😕

Saminka to je des s tim benefitem. Odvolani nevim, co vsechno se tam pise. Ja na nej narok nemela, ale jak jsem psala, sami mi to pak zmenili po nejakych tech mesicich. Ja kdyz nedostala Benefit, tak mne to preslo na ten Allowance, akorat jsme museli zase dokladat dalsi papiry z banky, R prace a proste kraviny furt.
Tak drzim pesti, aby ti to jeste po odvolani uznali.

tinkadublin
21. apr 2010

Ahojte baby, tak som vas docitala.. joj ani nestiham reagovat na vsetko 😉

Arian vitaaaaaj doma 😉 tesim sa velmi s tebou ze ste konecne nasli domcek, kym vam daju ten council house.. joj to by som uz aj ja chcela byt zvlast len my rodinka no co uz 😝 drzim palce nech je lepsi ako ten v com ste.. daj potom vediet o disneylande 😀

Zdenka fotky su uzaaaasneee... my s drahym velmi chceme steniatko kupit, ale az ked bude maly aspon rocny abo 2roky bude mat nech chape co to je zvieratko 😉 sa uz neviem dockat, snad sa ja budem viac tesit havkovi ako maly 😀 😀 super ze s patrickom tolko veci podnikate 😉

kacenka to nie k nam ale do breastfeeding support groupu dojde s nami pokecat.. sa nas pytala ta sestricka ci co to je tam ze ci mame zaujem ze by prisla, my ze hej, tak sa tesim celkom 😉

Mamartinka nestiham odpisat aj na ip tak len tu ti pisem ze nie z bratislavy, pisala som ze priletia z BUDAPESTE v madarsku.. my totiz lietame z Budapeste do Dublinu priamo, vyjdu nam ovela lacnejsie letenky a stale sa niekto najde kto nas hodi z budapeste domov do kosic autom a svokrovci to maju este blizsie, lebo byvaju pri madarskych hraniciach nedaleko.. viac sa nam oplati takto ako do blavy a z blavy do kosic dalsim letom abo vlakom.. a je to zdlhave a problemove.. takto sme doma z pesti za 3hodky 😉 a kukla som na dublinske letisko stranku tak tam vsimam ze ryanair ma uplne vsetky lety zrusene 😕 tak neviem.. ostatne spolocnosti uz riadne letia do vacsiny destinacii - nie uplne vsade ale vacsina letov hej..

Dakujeme vsetkym za gratulacie mojim chlapom 😉 drahy uz isiel na letisko, tak ja rychlo pisem kym sa mi maly nezobudi..

Janka no tak vyuzi teda tu kamosku podla mna aspon na cas kym sa to nevyriesi so skolkou.. ale jasne jej to povedz ze tiez nevies co bude neskor, nech s tym nerata naveky a ked aj tak chce tak preco nie.. bude vediet co je vo veci, ved jej tiez nenaslubujes ze si ju budes platit roky a roky.. nech vie na com je a tak sa rozhodne ci to berie abo nie..

Petronushka som sa nasmiala 😀 😀 to s digitalnym teplomerom robime aj my 😀 😀 😀 😀 ale zatial sme to potrebovali iba dva krat takto uvolnit prdky a hovienka ked mal maly teplotky po ockovani.. ale je to uzitocne ze?? 😝

Fredika a ako inak chces vybavit slovensky rodny list??? iba ak by si chcela byt na slovensku s babom 4mesiace.. ved ked poziadas o slov. rodny list na velvyslanectve tak to trva tie 4mesiace kym pride a az potom mozte s nim vybavit slov. pas iba ak by ste uz mali irsky.. to je ine.. no adresu teraz neviem.. lebo ja to mam 20min do centra dublinu a hned to je blizko luasu tak ja som tam skocila s irskym rodnym listom osobne, pockala a hned mala apostil.. ale da sa aj postou.. baby tu posielali tak ti urcite poradia 😉

Ano viem saminka ze je aj dlha verzia ale tu iba na poziadanie vydavaju.. a tu na velvyslanectve nam staci ta kratka verzia - jedna stranka, teda jeden papier - oni to uznavaju, len musi byt apostil 😉 neviem mozno keby som to vybavovala na uradoch na sr tak je to ine.. ale velvyslanectvo s tym ma skusenosti, tak im asi staci takyto riadny..

Ladyw tak to je blbe ze nebol ultrazvuk.. skodaaa.. to je take krasne vidiet babo 😉 my sme akurat vcera objavili fotky zo scanu uplne prveho a sme zaspominali s drahym 😉 joj ja by som hned brala druhe tehu 😀 😝 to drahy v ziadnom pripade, ze najskor o 3roky, ale to my kvoli financiam, dalsie babo by sme financne zatial nezvladli.. skoda no..

no idem ja este posledne upravy nech svokrovci pridu do pekneho 😎 😀 prajem vam kraaaasny zajtrajsi den, asi budem busy s nimi 😉 ale v sobotu by som ich vzala do phoenix parku, by mi kocikovali maleho a ja s vami baby pokecala 😀 jaj sa tesim ako ich budem vyuzivat, ved nech si uziju maleho kazdy den, ved potom ho uvidia az na rok.. ak neratam tych 6tyzdnov co este budem na sr.. tak dobru noc, paaaa 😉

zdenkam
21. apr 2010

lady tak to pocujem 1x ze nerobili ultrazvuk ze beproblemove tehu. 😲
Mne robili prve tehu bez problemov ale potom potrat, takze aj ten v 12 tt lebo ten mi zas pri prvom nerobili.

NO a to je ta Patrickova skolka, uzasne, lebo 3 eura na hodku. U nas su take, ta najdrahsia je 4,5 na hodinu. Ale ta maleho je strasne flexi co je najvacsia vyhoda, sak preto maju plne a napr, susede vzali maleho az teraz a to ho v novembri bola nahlasit a navyse su aj velmi dobri.
Teraz robia tu free preschool a kym inde to je ze len fixne hodiny tak tu sa da, ze si vyberies ci od 1O do 13 alebo poobednajsi cas, presne co vyhovuje rodine, tie 3 hodiny. Tie ako vo vacsine ze od 1O do 13 a bum a basta.
Navyse sa da dohodnut ze napr. len 2 rana chodi, alebo deti co sa zaucaju chodia len na 1 hodku. To sme my sice nikdy nerobili,ale preco nie, ak to niekomu vyhovuje.
Myslim, ze aj v tych ostatnych za 3eur to tak je, lenze problem je v tom, ze musia to byt bud 3 cele dni alebo 5 x pol dna a to je tak nejako tych 90 eur pod to sa ist neda.
A potom su skolky co su vonku z mesta akoze na vidieku u nas a tie maju 3 eura tiez teda jedna isto, lebo tu ma sefkina nevesta - a je aj dost dobra, co pocujem od zakaznikov.

Fredika, o ten sk rodny list sa da zaziadat cez ambasadu, isto tak urobi, lebo inak len doma cez matriku a ak nebudete mat irl pas, tak musite tam trcat 3mesiace kym nepride sk rodny list aby ste vybavili doklady na cestu s5.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre