Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

finfrle
27. sep 2010

@janec79 Ahoj to vis krati 😅 nejak se toho obavam.Hlavne ty stresy s materskou a se sefem nic moc.Zitra mi zacina bezet 36tt a mala je hlavickou nahore,takze dalsi panika v hlave.Jen doufam,ze se otoci.V pondeli jedeme do nemocnice tak se na vse poptam.Moc se mi do cisarskeho nechce ☹ ale uvidime jeste je cas ne!?
Ma nekdo zkusenost s mimiskem co byl koncem panevnim?

ladywitch26
27. sep 2010

@miracle diky za link, uz som im napisala, tak hadam sa ozvu. lebo v irsku je akurat jedina pobocka vo fermanagh, my sme vo waterforde, co je prakticky uplne opacny koniec, tak neviem,ci sa im to vobec oplati jazdit sem kvoli par litrom.
@janec79 diky za gratulaciu, drobec rastie strasne rychlo, priemerne 400g tyzdenne, takze mam dojem,ze za chvilu predbehne aj stanku, ktora vazila o rovne kilo viac, ked sa narodila 🙂
@finfrle nejako mi to tam nesedi, pracovala si do konca aprila, na matersku nastupujes az v oktobri. a medzitym co?

finfrle
27. sep 2010

@ladywitch26 ahoj mezitim mam Illnes benefit.

miracle
27. sep 2010

@ladywitch26

Ahoj, oni si to nechodia vyzdvihovat, poslu ti prazdne flasky a obalovy material a ty im to musis poslat expresnou postou, potom ti vratia peniazky. Ked som to zistovala ja, prekvapilo ma, ze take velke mesto ako Dublin nema zriadenu mliecnu banku

ladywitch26
27. sep 2010

@miracle postou? a to sa nepokazi?

zabiatocko
27. sep 2010

caute baby,

mozno sa to tu uz pisalo ale je toho hrozne vela a neviem najst tak sa Vas opytam ak by ste vedeli poradit....

Je mozne si vybavit matersku na Slovensku?

Tu som sice uz dlhsi cas ale asi narok nebudem mat kedze nepracujem teraz, som na PN este pred tehotenstvom a uz ani pracovat zial nebudem... Zdravotne si samozrejme platim na SK ako samoplatca. Som z toho normalne hotova, absolutne nik nevie poradit. Velmi pekne Vam dakujem za radu baby! 🙂

cetrojka
27. sep 2010

Ahojte maminky 🙂

tak my stale dofcujeme na slovensku, vlastne sme tu zatial len tyzden este jeden nas caka... no minuly tyzden sme mali nadherne babie leto, krasne bolo, teraz sa to zopsulo. Vsetci si uzivaju maleho,ale ved to kazda z vas myslim ze velmi dobre pozna... mne tu taaaak dooobreee, ze sa znova bude velmi tazko vracat. ☹ ☹ ☹ ale to sme si vybrali, no co uz... ☹ aspon nateraz...
Vsetci do nas rypu a nahovaraju nas na dalsie, ale - no ja myslim ze pockame.. 🙂 🙂 🙂
a stretko by sme brali tiez, ale az buduci vikend mozeme, nerobim takze by sme sa pripojili ak by to slo...
Vraciame sa 6teho. Jani uz sa tesim na kaficko 🙂
Zdenka, Monika, ja uz asi ani neviem ake to je mat take male mimco, trosku mi to chyba take mrna male... Misko je taky strachopud, dnes sme sa stretli s jednou kamoskou co ma o 2 mesiace starsieho synceka a ten si blabotal a sem tam zvyskol a nase smudlo do lutostiveho placu... ☹ 😀 😀 taky bol chutny - no je taky maly potero 🙂 ono sa to asi neda natrenovat,... uz po tych 2 mesiacoch v lete co sme tu boli som chcela aby siel i s ciganom, no kdeze... boji sa i novych ludi, kukaa na nich a nedajboze nanho niekto prehovori pisklavo, uz mu krivi pusu ... niekedy je to fakt komicke

papaniu moc nedava, nechuti mu moc zeleninka a ovocie ako kedy... no dnes zbastil 3 kukuricne chrumky a ja som nechapala co s nimi robil... doteraz si nic tak nevychutnal ako to... skoda ze som nemala fotak pri sebe, stalo by to za to 🙂

bru nocku alebo krasny dnik zelam... 😉

ladywitch26
28. sep 2010

@cetrojka s tym placom, to bude asi chlapcenska specialita, sa vravi,ze chlapci su vacsi "mamickari". co mam susedu, tiez ma takeho maleho a on sa bal aj stanky, zakazdym sa pustil plakat.
a tie kukuricne chrumky su nenormalne oblubene aj u nas. ja chodim do polskeho obchodu uz len kvoli nim.

inak vcera sme vazili maleho. mame ale len malu kuchynsku vahu a museli sme na nu polozit podlozku. no ale neviem, kolko maly presne vazi, lebo nam vahu pretocilo uz cez 5kg. podlozka cosi vazi, ale tym padom maly ma cez 4 a pol kila. to znamena, ze za mesiac pribral minimalne 1,3kg. 😨 muz sa smeje,ze nemam mlieko,ale smotanu.

a odpovedali mi na mail z toho linku, co mi hodila miracle, dnes mi maju volat a dohodnut sa na detailoch, ako im idem posielat materske mlieko. no skoda mi ho je vylievat do umyvadla....

miracle
29. sep 2010

@ladywitch26

to je nejaka exoresna posta, dostanu to este ten isty den. Kedze mliecko posielas zmrazene, a je to dobre zabalene, par hodin vydrzi.
Aby sa to nemuselo posielat do UK, posles to do Donegalu, a oni si to tam vyzdvihnu.

miracle
29. sep 2010

@zabiatocko
Ahoj na matersku na Slovensku mas narok ked si platis nemocenske poistenie minimalne 270 dni pred porodom. V Irsku (ak sa nemylim) sa ti na matersku pocita rok alebo dva pred rokom, v ktorom ides na matersku

Z citizensinformation je to takto:
If you are employed you must have:

At least 39 weeks PRSI paid in the 12-month period before the first day of your maternity leave
Or

At least 39 weeks PRSI paid since first starting work and at least 39 weeks PRSI paid or credited in the relevant tax year or in the tax year immediately following the relevant tax year. For example, if you are going on maternity leave in 2010, the relevant tax year is 2008 and the year following that is 2009.
Or

At least 26 weeks PRSI paid in the relevant tax year and at least 26 weeks PRSI paid in the tax year immediately before the relevant tax year. For example, if you are going on maternity leave in 2010, the relevant tax year is 2008 and the year before that is 2007.

janec79
29. sep 2010

cetrojka: vy sa az 6.teho vraciate? No komu lepsie a u koho ste - u vasich, ci u svokrovcov? No vsak pokecneme osobne, ale ja som v stale takej nalade, ze by som sa zbalila a pekne krasne odcupitala na slovensko. Od kedy sme sa vratili, mala vobec dobre nespi, uz som hotova, kazdu noc plac, vecer s placom, cez den zaspava s placom.. Dnesok je vynimkou- zaspala bez placu, tak mozno mam nadej sa aj vyspat. A nie sice kazdy vecer, ale casto spomina babu a deda, asi jej chybaju 😒 Aj mate nieco konkretne na robote, ci len vegetujete?? A s tym placom je to normalne, hlavne pri cudzich-nasa tiez dlho plakavala, na jednej strane ma to aj tesilo, ze bola taka vnimava. Teraz je to uz o inom, aj s cudzim by isla kade-tade..Vybozkavaj svojho krasneho synceka,ktoremu zelame len to NAJsuperovskejsie k meninkam, osobne si ho vystiskam, ked pridete 🙂
finfrle: ja som letela domov rodit v 32 tt, dovtedy bola mala dole hlavkou, ale pocas letu sa otocila a nozkami dole bola az do 37tt. Takze zatial nepanikuj, este sa moze otocit. Dokonca mojej kamoske sa maly otocil dole hlavkou v den porodu, tiez hrozil cisarsky, ale nakoniec nebolo treba 😉
ladysparky: a ako sa vam bacuje na slovensku?? cmukes obom 🙂

finfrle
1. okt 2010

Ahooj dnes prisel konecne dopis a od 18.10.mi schvalili materskou v plne vysi a to 270euro jupiii Ted doresim zbyvajici dovolenou za tento rok. ANTTENKA Dekuji kocko zlata!Ptala jsem se a kdyz beres Illnes benefit,tak ti za toto obdobi nenalezi nemocenska.Nicmene od toho 18.10.do 31.12(konce roku) mi nalezi dovolena od sefa a vypada to,ze se umoudril.Volal mi ze chce uzavrit tentoo rok dovolenou,takze jestli jsem ho pochopila dobre doplati mi to co mi patri do konce roku a pry pristi rok bude resit az po me materske!Tentokrat za nim pujde semnou i manzel aby po me nerval jako pred dvemi tydny a nevystresoval me jeste vice! Zbyvaji mi 4 tydny do terminu porodu,tak se to nejak blizi kvapem se mi zda!

tinkadublin
4. okt 2010

Ahojte mamicky 😉

pc opraveny, konecne som plne funkcna 😝

@cetrojka tak ste si uzili sr, to nam je uz nejak tu lepsie ako na sr.. tam stale nejake problemy sa vyskytnu ci uz zdravotne alebo ine ale jasne aj my radi ked nam len chvalia vsetci pribuzni to nase krasne dietatko 😉 😀

@janec79 takze zas skola? ty si teda vecny student 😎 baby co keby sme dali stretko teraz cez vikend? snad aj pocasicko by nam prialo niekam do parku, co vy na to? aj Katka s Miskom tu uz budu, este dat vediet ostatnym

@fidka79 a @petronuska vy sa tiez pridate? uz sme davno kecali a videli drobcov, ti vasi uz su urcite riadne velki chlapi 😉

@ladysparky Majka no ahoooj sme davno kecali, vidim aj ty uz menej prispievas, tiez nestihas? 😝 😀

@ladywitch ako Stanka a Fabian? vsetko ok a zvladate? Nasla si nakoniec aupairke nejaku rodinku? dufam ze sa vsetko vyriesilo k spokojnosti! Ozaj a ako s tym mlieckom, uz si posielala ci nie?

@finfrle tak sa ti to uz bliiiizi 😉 len vela oddychuj a malo stresu, aspon uz matersku mas konecne v suchu, drz sa!!

inak vsetky nove baby vitam ako som este ee.. no budem sa snazit zas castejsie prispievat 😉 co my nove tak nic 😝 malemu idu zubky tak mam o radost postarane.. straaaaasne je umrncany, uplakany, zle spinka, nic ho nebavi moc dlho, papat nechce riadne, aspon oblubene ovocie a cicik ano, ale zeleninku par lyziciek a uz place a pcha prsty do ust.. tak musime vydrzat.. jeden sa uz konecne prerezal uz je trosku von a druhy je tak z rohu prerezany tak este ten vyckat a uvidime.. Kvoli zubkom a nespavosti je aj na plavani hrozne uplakany, unaveny a vo vode este mu prida 😝 tak mame srandu aj tam ze vkuse place chrustik, si to teraz moc neuziva, ale neprestavame chodit, ved zubky prejdu a potom si bude zas uzivat clapkanie o 106 😎 😀 nam dojdu moji rodicia na 10dni, priletia 15.10 tak sa vytesujem, naposledy tu boli na porod a to sme nikam nesli s tak malym babom a ja po porode, tak teraz planujeme na kazdy den nejaky vyletik, aj drahy si vybavil 10dni dovolenky tak sa hroooozne neviem dockat, bude super pocasie tiez - veriiiiime a dufame 😀

Tak sa mi drzte baby, milacikov malych vybozkajte za mna a ozvite sa co ako s tym stretkom 😉

@zdenkam uz ste doma ci este stale na sr? aka bola cesta domov? dufam menej strastiplna ako tam 😝

zdenkam
4. okt 2010

@tinkadublin ahooj Tinka mile, ze na nas myslis. Ano sme tu "doma" uz 5 den. Cesta s5 bola narocna, kedze Patrick bol v lietadle hlucny a Jakubko asi 20 minut plakal. NO fuska. Ale o to som hrdejsia ze sme to my 3 zvladli. Som na seba proste ozaj hrda a vsetci v okoli ma obdivuju ze sama s 2 detmi som sa na to dala. A to som este okrem letu samozrejme isla vlakom v noci lozkom /ked som isla na wecko prosila som sprievodkynu, nech mi dozrie ci mi do lozka nik nejde, ze tam mam deti/ a z Dublinu i do Dublinu isla busom 2 hodiny a vsetko sama. Baby vak mi bol neocenitelnou sucastou cestovania.vdaka za jeho vynazez.

Inak sa prave objednavam na smear test.Vedeli ste ze sa to musi urobit najprv cez Nation Screening Program a az tak cez GP?
Ja nie, pre mna je to novinka, lebo po Patrickovi som to mala robene v Sr.

Inak mozno sa ti to Monika zijde, ale k prispevku a priplatku ku prispevku pri narodeni som musela okrem ziadost dokladat potvrdenie o trvalom pobyte svojom, cestene prehlasenie ze tu mi to nedali, formular, ze som dieta nedala na osvojenie a potvrdenie od GP ze sa dieta dozilo 28 dni ale novinkou pre mna bolo, ze chceli list od GP, ze Jakubko je moje druhe dieta a ze som pravidelne chodila na kontroly. Tehotenska knizka im nestacila.

zdenkam
4. okt 2010

a este vam chcem povedat, ze Kubko je babo take, ze ak by take bol Patrick je z neho ine dietatko vravim. Lebo Kubka mi staci nakojit pred vecernym spanim a dat ho do postielky, zavesit hracku nad postielku a on na nu kuka a pastickou udiera a zaspinka. Ja si dole kukam telku a on stale zaspava sam. To pri Patrickovi nebolo, ten len na didi spinkaval.
Na vsetkych sa stastne usmieva a velmi sa tlaci do noziciek, tak moja mama vravela, ze isto v 9 mesiacoch bude bezkat, ze tak to robila moja segra. No to bude veselo. Nemusel by sa s tym tak ponahat. Ale proste je velmi kludne babatko. Place len ked ma hlad alebo je unaveny. Inak kuka a sa smeje a vykecava sa aj sam ked je. RAno dnes napr. hodinu rozpraval v postielke.

tinkadublin
4. okt 2010

Ahojte baby 😉

@zdenkam tak vitaaaj doma 😉 no veru zvladas to bravurne s dvomi detmi cestovat, ja by som sa na to urcite nedala.. a vlakom uz vobec nie.. stacilo mi z ke dole ku babke osobakom 1.5hod a to strasne s kocikom esteze naspat uz autom sme isli.. Zdeni tak Ervinke bol presne ako Kubko, sam mi krasne zaspaval, vobec neplakal iba ak uz bol hladny a uplne stasne vysmiate babo, krasne papal, ziadne koliky no super a tiez sa skoro tlacil do noziciek, ved teraz uz ked ho drzim za rucky tak ide ako drak dopredu, tak som zvedava kedy sa pusti aj sam lebo niekedy uz ma take napady ze sa postavi a pusti sa, takze stale pri nom byt aby nespadol a to mal v piatok 8mesiacov.. tak krasne mi spinkal az kym nezacali sa dasna formovat a zubky a teraz je ako tvoj Patrick, zaspava mi aj cez den aj na noc iba na ciciku a aj to sa kazdu hodinu budi a musim ho naspat uspavat na rukach a ani calpol nepomaha na tie zubky, tak len vydrzat a vydrzat a vydrzat 😝 A ako bolo na sr? neplanujete skorsi navrat do ciech? ci este par rokov ostavate?

joj inak sa mi hrozne nechce pustit do triedenia fotiek, su hore dole pohadzane v notebooku a je ich okolo 500.. uz som si dala vyvolat okolo 350 cez photobox.ie na vsetkych clenov rodiny 😀 dakujem @zdenkam za stranku 😉 ale uz treti album musim kupit.. a na net natahovat sa mi tiez velmi nechce.. este idem pratat kuchynu, potom sprcha a zalahnem mrtva 😝 tak vam prajem vsetkym krasny vecer 😉

zdenkam
4. okt 2010

@tinkadublin jeeej, no krasne ze si tak vyuzila tu stranku, som rada.
Navrat popravde, ja to tu mam moc rada, ale som videla ako moc potrebuje Patrick starych rodicov. Prvykrat od cias co zijeme v Irl a chodime do Sr sa nepytal spat, ked som vravela, ze nieco si ma nechat na neskor len povedal,ze neskor poletime domov. Alebo ked sme boli v meste a vravim ze ideme domov a on sa pytal kam domov: Patrick domov or deda domov?
A dokonca zacal prekladat dedkovi, ked sa pytal co to je bus. Povedal bus je autobus. Doposial nikdy takto neprekladal. To je velmi nove.

Ale proste som povedala maximalne 2 roky a ideme spat, lebo vidim, ze pravidelne navstevy babky a dedka potrebuje, davaju mu cosi, co ja nedokazem. A to uz vtedy bude 8 rokov co tu budeme. Za mesiac v sr ani raz nesiahol na hracku, uzival si zahrady a dvor a prac s tym spojenych. Proste ako podrasta uz to viac potrebuje. Doposial sa ani do Sr nepytal a bolo mu jedno ci tam ideme alebo nie.

Tu je par fotiek.

zdenkam
4. okt 2010

a dalsie

finfrle
4. okt 2010

Dnesek byl opravdu narocny a to moc
Dnesni kontrola...Zacalo to tlakem 150/104 po nejake dobe se snizil 130/106 ....udelali mi ihned scan a neco lekare dost vydesilo ohledne srdicka...nic mi nerekli...jen me rychle odvedli i s mm na nejaky specialni scan a tak cekalo snad 40zenskych co to cekali kazdou chvili.Asi po 10min vysla ta co ten specialni scan delala ze nema cas a at prijdu jindy ze nechape proc tam jsem.Tak jsem se nedala a teprve pak zkontrolovala kartu,ze je neco zle a ihned me vzala.Vsechny tehule teda koukali a docela nazlobene.pravda je ze jsem docela plakala a drzela jsem se jen tak tak.Hned ze scanu me brali na porodni na pasy kde me nechali hodinu lezet a monitorovali malou i me.Vzali mi dnes tolik krve a moci ze uz ani nevim...nastesti jsem mela svacinu ale i tak jsem uz pak i hladovela.
Vysetrovali me 2lekari a i pak primar.Nakonec ze me pusti domu ale zitra kontrola az k veceru a to mam pak i prvni predporodni kurz a ve stredu dalsi kontrola.Nejak uz se mi o tom nechce psat.....
Po 8 hodinach v nemocnici nic moc.
Jsem vycerpana a je mi ouzko.

zdenkam
4. okt 2010

@finfrle juuuj vela sil a nech to do stastneho konca obe v zdravi dotiahnete. Drzim palecky.

baby ja by som chcela stale to dalsie tehu. psychooooo. Pomoooooooc

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
5. okt 2010

@fidka79 fidka tak vidim, ze smerujes mojou cestou. 😉 tiez kazdu moznu volnu minutky na cerstvom vzduchu. Hold asi to je tymi akcnymi malymi drakmi co mame, vsak? Vsade pocuvam, ze chlapci si ten pobyt na vzduchu vyzaduje ovela viac. Ale povedzme si popravde, len im to prospeje pre zdravie a pohyb. A my maminy hodl dozenieme domace prace po nociach. 😉 Ja mam 15 minut kym vyrazim do skolky po Patricka. Obed nachystany - half way - uz to len vsetke dat piect pred tatinkovym navratom z prace. Inak si my co sme doma dame polievocku gulasovu skor nez vyrazime na ihriskio. 😉

tinkadublin
5. okt 2010

Ahojte zenusky 😉

@fidka79 veru nestiham ani ja, tiez sme stale vonku, dnes od 9rana az do 11 akurat sme sa vratili domkov, supla som varit malemu obed, papali, teraz som dala varit hraskovu polievocku a za pol hodku bude maly dufam buvat tak idem varit masko s ryzou a ked sa zobudi tak to sme zas vonku cely den, potrebujem skocit do banky tak mame polhodinovu prechadzku tam a polhodku spat a potom az do vecera sme na zahrade kedze je taka velka tak nemusime do parku 😉 mam tiez pocit ze uz bude za chvilu chodit, on uz od 7mesiacov chodi popri nabytku a o dva tyzdne skor uz chodil v postielke, tak uvidime 😝

@zdenkam no veru ten cerstvy vzduch je super pre male deticky, ovela lepsie spinka maly ked sme vonku ako dnes ze je krasne slnecno, no ked leje cely den tak jasne ze sa neda ist von, max na nejaku kratku prechadzku do obchodu a pod.. no bude to ine ked uz bude chodit tak to hodime sa do wellies a prsiplastov a bude 😀 😝 dalsie tehu?? ty si nezmar!!

Tak prajem vam krasny den baby vecer sa sem uz asi nedostanem lebo pride navsteva 😉

tinkadublin
5. okt 2010

@fidka79 ozaj a zabudla som sa spytat ze cez vikend robis? ci si free na stretko 😉

janec79
5. okt 2010

ahojte,
neuveritelne - som doma a neviem, co robit. Mala aj s muzom chrnia v spalni, ja som pred hodkou prisla z prace a akosi bez nich neviem, do coho pichnut 🙂
tinkadublin: Fiha, to vyzera, ze maly bude skoro chodit -no tak to este len bude sranda. So zubkami viem svoje aj ja... A neuvazovala si, ze by si na cas plavanie prerusila, ked sa mu teraz nepaci?
No a za stretko samozrejme som, len uvidime, co bude. Nasa princeznicka je totiz od piatku chora - ma po prvykrat atb ☹ a je chuda taka beztanec. Hrozne som sa chcela vyhnut atb, ale nakoniec bolo neodkladne ist k lekarovi. Normalne je na nej vidiet, ze pochudla, ked som jej vcera obliekla elastacky, tak na nej viseli.
Inak baby som chronicky nevyspata, fakt od kedy sme sa vratili, mala strasne zle spava, teraz tato angina, to ani nevravim-este horsie...cakam na noc, kedy ju prespime celu.
fidka: moje, dufam, ze ucet za telefon nebude velky, som rada, ze sme si dobre pokecli a tesim sa na osobny pokec.A dufam, ze adamkovi prejdu sopliky co najskor.
zdenkam: fakt klobuk dolu nad vasim cestovanim, ten vklak a autobus do toho-ja by som to pre istotu ani neskusila. Letela som s malou sama, ale let nastastie netrva dlho, vzdy niekto na letisku caka a hodinka autom domov, takze to sa da. To si ty na fotke s patrickom? A super, ze je maly taky anjelik, aj ja by som take babo brala 🙂 Ozaj a dlho si nespomenula manzela - ako v praci?
finfrle: hmmm, tak nemocka ti dala zabrat, viem si predstavit, ze ta to rozlutostilo, fakt drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.
ladysparky: a vy ako baby, uz ste zdrave? uz aj odratavate dni??
cetrojka: no cakam na vas, dufam, ze zajtra pridete!!!!!!!

zdenkam
5. okt 2010

@janec79 nie, na tej fotke nie som ja, ale sestra.
Akurat idem googlit basnicky, zabiatko a tak.
Babenky spievajte svojim detickam, ma to pre ne velky vyznam. Ja mam tusak, ze take rymovacky tiez maju svoj zmysel a Patricka to fascinuje sa mi zda, tak hold sa hladat.

ladywitch26
5. okt 2010

@tinkadublin ani nestiham citat pomaly. aupair je stale u nas, stano zatial robi, sice nie kazdy den, ale vzdy sa cosi naslo. bud siel par dni upravovat zahradu jednej znamej, alebo teraz bol par dni prerabat dom s kamaratom. este tam pojde buduci tyzden strechu robit. aupair odvcera zacala upratovat u toho muzovho kamarata. jeho zena si popri robote zacala robit skolu, maju tri male deti, barak obrovsky, tak nestiha upratovat. tak tam veronika bude chodit na dva dni do tyzdna po 5 hodin. vacsinou bude vtedy,ked bude stano doma, no ale akurat vcera musela ist a aj stano, tak som bola s malymi doma sama. islo ma porazit, stanka bola ako z divych vajec, chcela ist vonku, ale fabien mal koliku, tak som ho skoro nonstop nosila na rukach, resp. hojdala na fitlopte. no mala som dost.
ohladne toho mlieka mi v pondelok dosla posta. poslali mi 6 flasticiek a ze ked budu plne,mam im dat vediet a poslu mi transportny box. tak som im rovno vcera vecer pisala, ze nech mi teda poslu rovno vo stvrtok transportny box a dalsie flasticky, lebo dnes uz mam v mrazaku tri. asi necakali, ze mam az tolko mlieka 😀

zdenkam
5. okt 2010

inak kocky. Viete ja ekoaktivistka 😉 som sa prave dopatrala k praciemu prostriedku ze mydlove orechy. Doposial som o tom ani nepocula. Citala som v rubrike moje Ekorodina v Dietati, tak cisto nahodou nemate niektora s tym skusenost alebo nepoculi ste od znamych odozvy?

Tak som si to akurat prestudovala a desne ma to nadchlo. Idem objednat. 🙂
Ze to 1 kg vydrzi 4 clennej rodine co perie 2 az 3 x tyzdenne 10 az 12mesiacov. A to jedno kg stoji 11 Eur. Wau.
Inak ja periem 6x tyzdenne

zdenkam
5. okt 2010

@ladywitch26 jeeej krasne ze ides davat to mliecko. Supeeeer. Ja odsavam ale na casy ked nastupim do prace. Ja mam tak akurat co mi staci a ked mu 2x po sebe dam z toho isteho prsnika, tak z toho druheho mozem odsat. Musim zavadzat taketo opatrenia, nech vydrzim bez UM ako pri Patrickovi. Nerada by som prijst o kojenie kvoli praci.
Myslim, ze ty MOnika si taky zazrak prirody s tym mlieckom.FAkt som sa este nestretla aby ho niekto mal take kvantum.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre