Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinkadublin
25. máj 2009

ahojte baby, tak konecne som doma a dostavam sa na konika.. na mna takeee stavy idu uz par dni.. by som vkuse len spala a oddychovala.. no mozem ked stale robim? 🙄

lady no aspon ti nasli co ti je.. a nemusis uz byt v tych horuckach.. hlavne skus oddychovat a cim skor sa z toho dostat.. drz sa a skore uzdravenie!!!

tinkadublin
25. máj 2009

ludmilka co je zac to Caro?? a kde si to kupujes.. ze by som tiez skusila 😀 inak dakujem za tip knihy, urcite kuknem aka je, no veru stravim asi hodinu v eason kym si povyberam nieco .))) tak budem musiet ist asi v stredu, chvalabohu konecne den volna po 7dnoch.. dufam ze bude pekne .)) nech si aj ja uzijem slniecka.. ja vzdy robim ked je pekne.. nikdy sa mi nedari mat volno na tych zriedkavych par slnecnych irskych dni 😎

tinkadublin
25. máj 2009

Ashley tak skore uzdravenie pre maleho, nech si uz aj ty pospinkas trosku.. ved tebe sa to tiez krati pekne .)) uz len par tyzdnov a budes mat druhe pri sebe 😉

tinkadublin
25. máj 2009

mishka aj sebkovi sa dufam uz dari lepsie.. a snad nebude chorucky.. ved bolo riadne 21stupnov v nedelu, tak myslim ze to kupanie bolo ok 😉

inak baby idem zajtra k tomu gp po prvy krat.. co mi bude robit?? len brat krv a vyplnim papiere?? ci bude chciet odo mna aj moc, to len ci sa mam pripravit ze mam pit vela pred odchodom aby som sa jej tam mohla vycikat 😀 tipujem ze ultrazvuk nebude ako som to tu vnimala .)) ozaaaj a mam ist nahladno ci nie?? 😕

mamartinka
25. máj 2009

baby poradte mi.neviete ci niekde v centre Dablina nieje obchod JJB shop alebo ADAMS KIDS?ci tak neako sa to pise.v tom JJb shope ze maju teraz veci od 3 do 15 eu.neviete o tom nieco?dakujem.

ludmmila
25. máj 2009

Tinka aj ja som pocas prvych troch mesiacoch bola riadne unavena a to som sa dokonca zaciatkom tretieho mesiaca vydavala...Hruza... dokonca mi aj byvavalo zle, musela som kazdu chvilu jest nejake susienky, aby som negrcala, no po tretom mesiaci, akoby smihom jednej ruky vsetko opadlo a mne bolo zrazu bajecne, bola som plna energie a vitality a tak to bolo az do konca mojho tehotenstva. No ten posledny mesiac uz bol trosku aj na nervy, lebo sa citis ako velka lopta, ktora ma kazdu chvilu prasknut 🙂 . Musis hlavne vela oddychovat a kedykolvek to na teba pride, tak si chod zdriemnut...viem je to tazke ked pracujes, no ked budes moct, tak oddychuj, oddychuj, oddychuj...

ludmmila
25. máj 2009

Tinka dakujem za link, fotky su bozske, obaja ste peknucky ...velmi vam to pristane 😉
To Caro je obilny kavovinovy napoj posielam link...
http://www.zlacnene.sk/detail/caro-original-roz...

ludmmila
25. máj 2009

Martinka JJB je tu u nas v Blanchardstowne a tiez viem, ze v Liffey Vallley. A Adams je tak isto v Blanchardstowne. Viem o tom, ze v JJB maju stale nejake dobre sale poslednu dobu, tak asi nieco na tom bude pravda... Pojdem sa mozno aj ja tam kuknut...

Moj drobcek uz hodinu spinka tak pojdem ja pekne buvat k nemu. Dnes ma totiz zobudil uz o pol 5. Tak vam vsetkym prajem dobru nocku a sladunke snicky 😔

mamartinka
25. máj 2009

dakujem ludmili.aj tebe dobru noculu aj drobcekovi.no vies ja ze ci neviete nahodou o tom centre.ved niekedy tam pojdeme pozret do centra.ak tam nenajdeme budeme musiet skocit do Blanchu.v Tallag mali vsetky obchody pri sebe a tu nic take neni.dobru.

ashley
25. máj 2009

Mishka, maly ma uz vsetky zuby.. tak to z nich asi nebude, ale muz je chory, tak to ma od neho, a to som ich drzala od seba. No neva. Dnes mu bolo lepsie, aj na zahrade behal. Vlastne jemu je cez den dobre, len v noci sa mu zle buva so soplikmi.
A ake fotky to tu pozerate??? Aj ja chcem vidiet som zvedva 🙂 🙂 🙂 🙂
Vsetkym dobru nocku.

ladywitch26
26. máj 2009

tak ja uz dnes konecne bez horucky. antibiotika zacali zaberat. aj ked vcera vecer sme prezivali krusne chvilky. mala bola hladna,vytiahla mi jedno prso a stale mala malo. no lenze to druhe tvrde ani skala, ale ani kvapka z neho. asi od tej horucky. mala stale vrieskala, ze je hladna, nastastie som mala zasoby v mrazaku, tak sme jej to rozmrazili. spackala celu flasku 100ml. ja neviem, kde sa to do toho dietata zmesti. potom nastastie zaspala a zobudila sa az po 6tich hodinach.

catalin
26. máj 2009

caute baby, mne dnes prisla postou tehotenska knizka!!!!!! a to som uz ani nedufala ze take nieco v irsku dostanem ja sa tak tesiiiiim, uz som pravoplatna tehulka a mam to na papieri..

inak co dobre by ste odporucili na kasel? bolaveho hrdla som sa zbavila ale preslo to na priedusky, mam suchy kasel co ma v noci budi a nemozem spat. ach jaj

ladywitch tak je ti konecne lepsie, to je super..a nejake fotky budu? sme zvedave... 🙂

catalin
26. máj 2009

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj uz vidim, mala je naaaaaaaaaaaaaaadherna, chrumkava, vonavucka, ruzovucka, sa vam podarila

susanne.k
26. máj 2009

ladywitch aj mne sa to stalo ked mala mala 3 tyzdne. Daj si horucu sprchu na prsia a masiruj si ich pod tou sprchou, to my poradili sestricky v nemocnici a pomohlo. ak budes mat cez den cas tak si ich pri telke tiez masiruj, to sa ti mliecne zlazy upchavaju.

mamartinka
26. máj 2009

ahojte.catalin tak gratulujem k tehotenskej knizke.normal vam zavidim ze uz take veci prezivate.tehu a babetka.no ale snad sa aj mi dockame a budem tu vypisovat raz o tehulkovskych problemoch 😅 ladywitch26 ako pise catalin Stanka je nadhernucke babetko.podarila sa vam. 😉

ladywitch26
26. máj 2009

catalin a co za tehu knizka? ja som mala akurat taky velky sanon z nemocnice. inak ak by ti ten kasel neprechadzal, tak chod k GP. ak tam mas zapal, tak ti moze predpisat penicilin. ja som ho brala v 8tt.inak na hrdlo som si ja hned davala bioparox, lebo ak neliecim hrdlo, tak mne to vzdy do dvoch dni udrie rovno na priedusky.

no a mala stanka je cely ocko. a vydarit sa nam musela, ved sme sa snazili pol roka 😀

mamartinka
26. máj 2009

neviete niektora este ako nam dnes Tinka dopadla?snad je vsetko ok.dufam.akosi este nepise.ladywitch26 no ked pol roka ste sa snazili a Stanka sa vydarila tak to aj nam sa musi vydarit este asi viac po 2 a nieco rokoch no nie? 😀 uz nazblaznenie.

mishka711
26. máj 2009

ahojte prave sme dosli s polskej medicus no vraveli ze dievcatko budeme mat ja som nic nevidela ale sak uvidime 😀

zdenkami
26. máj 2009

Mishka711, tak ak sa trapis, kvoli plienkam, pridam sa.
Nas ma 2 roky a 4 mesiace a stale na plienkach, ale nechavam ho doma na zahrade bez nich aj rano mi krasne vydrzi aj 2 hodiny. Nepyta sa, ale ked sa pocika, tak povie mama ciki ciki alebo wet trouses, tak som optimistka. Dokonca aj na Mallorke sme ho nechavali ale on este nevie, ked mu treba. Dobre je ale ze si uvedomuje, ze to spravil a vadi mu to. To je ten prvy dolezity krok. Nechavam ho aj ked ho vonku chladnejsie na zahrade bez plienok, len ho hned bezim prezliect, ked sa pocura.
Koniec koncov story o tom, ze dieta sa v roku a pol pyta samo curat, su skor vynimkou, lebo dieta si samo dokaze potrebu uvedomit vo veku 2 rokov. Dolezite je aby mi nabuduci rok bol vo februari bez plienok a to vyzera slubne, lebo este pred mesiacom mi ani nepovedal, ked sa pocural.
Tiez mam kamosku a ten dieta nechcelo o potty ani pocut a ked mali 2roky a 7 mesiacov sama zahrasila ze nechce nappy a zacala sa pytat, takze ziadne poplachy.

A ako zvladate cistenie zubkov? Ja to mam s hlaskou Patik sam, Patik sam. A 2x cuchne a potom vycucava pastu.
😠 Tak casto zvadzame boj. Alebo ze cistim a dam mu nieco co nema dovolene a tak cisteniu nevenuje pozornost. Skusala som aj cistit kym sa kupe, ale to nema velky ucinok. Krici ze nece

Tak radte baby.

tinkadublin
26. máj 2009

ahojte baby, konecne som domaaa z prace, uz som sa stihla aj napapat pekne .)) u gp bolo super.. proste uzasna zenska okolo 35rocna mozno.. mlada 😎 vsetko mi pekne povysvetlovala co som sa pytala atd.. fakt sa mi to tam pacilo, aj drahemu.. dokonca ma pochopila s tou mojou toxoplazmozou a vo stvrtok idem na krv ci je vsetko ok.. len skoda ze vysledku budu az za 2tyzdne 😕 ale tak co uz.. musim vydrzat a dufam ze bude vsetko v poriadku .)) teraz si uz len spravit app. v hospital, ale musim najprv pockat na booking reference number.. tak len sameee cakanie 😀 ale za to tych 9mesiacov sa oplati cakat ze? 😉 inak mi gp vypocitala ze mala by som rodit 25.januara tak uvidiiiime .)

tinkadublin
26. máj 2009

ludmilka dakujem pekne za link.. kukla som a asi to vyskusam.. pojdem zajtra pozriet niekde po obchodoch .)) no hej ze oddychuj .)) budem sa snazit 😉 aspon ze na zajtra som si vydobila volno.. ma zastupi moja area manager, lebo sak nemozem byt v obchode vkuse 3tyzdne .( tak sa teskaaaaam, budem konecne spat aspon do 12tej 😀

tinkadublin
26. máj 2009

ladywitch som rada ze je ti uz lepsie! ale ako pise susanne aj ja som o tom citala ze horuca sprcha pomaha pri tvrdnuti prsa z velkeho mnozstva mliecka.. tak davaj na seba pozor aj na malu Stanku 😉 fotky su uzasne, taka je chutnucka malinka, jaaaj aj ja uz ceeeeeeem 😀

tinkadublin
26. máj 2009

mishka tak gratulujemeeee k dievcatku!!!! to by bolo super nie? mat chlapceka a dievcatko?? mena uz mate nejake vybrane? 😎

mishka711
26. máj 2009

tinka super ze si spoko bude to ok neboj lady malinka je zlatunka riadna babizna 😉

ashley
26. máj 2009

Zdenkami... ako keby som citala o tom mojom malom. Tiez este mame plienky, a ked je bez nich, tak mi len oznami, ze je pocikany.. a to sa uz pytal. Ale ako som pisala, tak som to zanedbala.. ☹ ☹
O cisteni zubou, to iste.. chce si ich cistit sam, ale len pastu vycucava. Nastastie, ked sedi vo vanicke, tak si ich necha umyt, lebo vtedy je busy prelievanim vody, alebo spliechanim. Takze cistime aspon raz denne poriadne a raz si cisti sam. Konecne sme sa vsak naucili ruky umyvat.. bez namocenych rukavov.. 😀 😀

ashley
26. máj 2009

Mishka gratulujem k dievcatku.. tiez budes mat parik. parada. Ale hlavne nech je zdrave.

ashley
26. máj 2009

Tinka dakujem za link.. aj som ti napisala IP. Oddychni si zajtra poriadne.
Lady mala je krasnucka.. naozaj taky anjelik. Len si to krasne uzivajte.. ja ani neviem ako to zbehlo, a uz mam skoro 2 rocneho chalana.
Idem ja buvat.

bambulka123
26. máj 2009

lady malinka je naaaaaaaaaadherna.Som rada ze Ti je uz lepsie.Tak len si uzivajte krasne chvilky z malinkou.
mishka takze dievcatko supeeeer gratulujem. 🙂

mishka711
27. máj 2009

zdenkami my zase zubky radi cistime ale to sa este moze zmenit on vzdy ked dojde do kupelne xce ruky umyvat alebo zuby no uvidime do kedy ale treba vydrzat a stale im hovorit ze aj ine deticky aj on musi inak neviem poradit sorry a Asley to je super ze mate vsetky zuby no nas to cakak tlaCI SA LEN HORNY 8SMY takze tak aako ste zvladali stolicky?lebo mojej kamosky maly hruza a ta druha sa mu pomaly pretlaca juj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre