Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

question
25. feb 2008

no.. 🙂 etus... tak veru.. 🙂 ale aj na to pride 🙂 myslim na tu 30tku raz 😀 ja sa citim stale ako ucho 😀 😀

zilka
25. feb 2008

question tak pekne a paci sa ti tu?nadina uz som ti napisala IP.

nadina
25. feb 2008

Ivka,
ahaa, myslis kurzy?
V meste su asi aj lepsie ako tu u nas...
a co potrebujes, tiez zlepsit anglinu?
Ako si tu zacinala, ked si prisla?
Hned si robila supervisorku, alebo ako si zacinala?
mozem sa pytat? 😉

zilka
25. feb 2008

etuska veci kt,mam rada su asi peniaze,dobry ludia a dobry pristup k cudzincom. a veci kt,nemam rada pocasie,to ze iri su riadny bordelari a lenivci oni maju stale cas

question
25. feb 2008

zilka...hm..keby to tu bolo az take zle tak som tu neni.... aj ked myslim,ze by sa mi tu viacej pacilo,keby nebyvam v dubline,ale niekde inde,bo ja taketo velke mesta az tak nemusim..pretoze doprava je tu hrozna a to ma dost vytaca.....ze na vsetko potrebuje clovek vela casu....
ale inak sa to da.. ved preto asi aj planujem s babatkom prist sem po porode...teda ak nebudu s malinkym ziadne problemy....

nadina
25. feb 2008

Zilka,
to mas pravdu...
Dik za IP, odpisala som 😉

etuska
25. feb 2008

😀 😀 😀 -aj ja som mala po par dnoch taky pocit 😀
To pocasie by mohlo byt teda lepsie. Ja som tam chodila naobliekana a na nohach cizmy a oni v pohode flip-flops 😀

nadina
25. feb 2008

Ivka,
veru tak, keby som si mohla aj ja vybrat este raz,
tak mensie mesto a nie Dublin...
aj ked ja napriklad vobec do centra nechodim,
mame tu vsetko, co treba...
a zase v mensich mestach su aj platy niekde mensie...

etuska
25. feb 2008

Ladie,if you don´t mind ,we can chat in English 😀 -or are you "sick and tired" of this language? 😀

nadina
25. feb 2008

Ivka,
www.fbd.ie
ale mozno si uz nasla 😉

zilka
25. feb 2008

etuska nie english please

question
25. feb 2008

nadi... ja som sa ucila anglinu od 5 rocnika na zakladnej,bo nasi uz vtedy dobre rozmyslali a dali ma do triedy s rozsirenym vyucovanim jazykov a tak to pokracovalo aj na strednej,takze sa na mna urcite nieco nalepilo..
ale kedze som tip,co sa uci skor z kniziek a nie z rozpravania mne sa zda,ze som sa vobec nezlepsila v angline..ale ze stale stagnujem...preto by som potrebovala ist do skoly,aby som sa prinutila ucit...(co inak sama nedokazem 😅 )ja som tu zacinala ako casnicka,potom som isla na pokladne a tam sa stala zo mna supervisorka no a teraz som uz v tej poistovni a pre mna opat nove slovicka ..bo officova anglina je nieco ine ako kecanie do vetra 🙂

etuska
25. feb 2008

Zilka 😀 😀 😀 😀 -som si myslela 😀

etuska
25. feb 2008

Ivka-presne tak,tolko nových termínov,ze az...ale to je v kazdom odbore.Najradsej mam,ked mi niekto prinesie odborny text,ze:"Ty vies dobre anglinu,preloz mi to"...-myslia si,ze je to take jednoduche 😖

nadina
25. feb 2008

Ivka,
tak to si sikulka 🙂

question
25. feb 2008

nadi take stranky budem studovat zajtra v praci 😀 😀 😀
no ja tu toho na walkinstowne vela nemam,tak sem tam ideme do dundrumu...ale kedze ma uz nakupovaci osial presiel,tak tiez nepotrebujem chodit kazdy tyzden do mesta... 🙂 a navyse ako som pisala stahuje sa firma do mesta..tak si ho uzijem..a hlavne toho dochadzania...
my sme aj s manzelom rozmyslali,ze by sme isli do mesnieho mesta,ale zasa zacina obaja od zaciatku tak do toho sami nechcelo... a moze byt ze platy su mensie..ale myslim,ze aj naklady na vsetko sa ti k tomu znizi..

zilka
25. feb 2008

ahojte baby musim koncit dosiel manzel musim sa mu venovat

nadina
25. feb 2008

Hm,
tak to ja sa anglinu ucim kratucko,
ale zase ked uz aj deti sa somnou niekedy doma rozpravaju po anglicky
a sranda je s najmensim, pretoze niektore slova su ovela jednoduhsie
v anglictine, ako napr. vajicko a egg, takze vie pomaly viac slov
po anglicky ako v slovencine a to ho anglinu VOBEC neucim,
rozpravam s nim len po SK...

etuska
25. feb 2008

Baby,ak chcete niektora pokecat aj "in English",na www.mamaaja.sk som zalozila este skor temu "Cudzie jazyky",musite sa preklikat cez Rozne-Hobby a sport. 🙂

nadina
25. feb 2008

Ivka,
urcite, aj naklady su mensie
a hlavne co sa tyka byvania
a to nehovorim uz o tom,
ked sa clovek rozhodne tu pripadne kupit dom,
tak rozdiely su naozaj priepastne / Dublin a zvysok..../
Zilka/Dagi, tak dobru nocku a zase sa ozvi 😉

etuska
25. feb 2008

Žienky,idem spinkat.Zajtra dlhy den a skoro rano triednicka hodina s mojimi studentmi 🙂

nadina
25. feb 2008

Babule,
idem aj ja uz do Hajan,
rano ideme do FBD s manzelikom,
potom ho musim zaviest do prace,
objednat dceru na ocne
a rodicko,
no dost toho bude...
tak dobru
a snad sa tu takto zase zideme,
je fajn, ked kecame on/line... 🙂

etuska
25. feb 2008

vsak 🙂

question
25. feb 2008

jeje baby..normalne sa hanbim za tu hrubku...ze tip to malo byt typppppppp..beriem spat..ked som si to precitala,az som sa zacervenala 😀
no ved sa vravi ze deti su velmi sikovne,co sa tyka jazykov,ale ved najmensi ti nechodi do skoly,nie? tak odkial to chyta od surodencov???
babulky ja idem buvat uz pomaly..rano vstavam do robotky a chyta ma hlad..tak musim ist ryyyychlo spat... 🙂

question
26. feb 2008

dobre ranko prajem..ci skor dobru chut pomaly.. 🙂
aspon ze mame to zubate slniecko dnes...lahsie sa vstavalo ako vcera... 🙂

nadina
26. feb 2008

Ahojte,

no veru svieti, ale je poriadna zima a fuka u nas opat,
ci este...ci ako 🙂
Ja mam dnes busy day, tak len na skok,
rano sme boli v poistovni a veru, nakoniec to bolo 649e.
takze super, ked to porovnam s Quinnom, kde chceli vyse 1000e.
No len v tej zapche na M50, co sme rano cakali,
to bola hruuuuuuuuuuuuza,
ale cestou naspat som sa dialnici vyhla a este som aj nasla cestu
ako sa vyhnut tall, takze super
Stihla som aj stretko rodicov s detmi,
no dnes tam bolo teda natesno, vela mamiciek
a aj vela babatiek. Stale mi kradli barlu / uz mam len jednu 😉 /
Potom sme stihli kniznicu hned oproti
a este ma caka rodicko za dve hodinky
a o piatej plavaren...
Tak o chvilku bezim,
pekny dnicek vsetkym... 😉

nadina
26. feb 2008

Keby niekto stihal plavaren na piatu,
tak sa mozeme stretnut 😉

lenka1108
26. feb 2008

ahoj nadi normalne ti zavidim aka si busy.to by ma bavilo a nie byt doma a na prechadzke a stale to iste do kola.hadam ked sa prestahujeme do galway tak zacnem znova normalne fungovat.my tu mame riadne vetriska a slnko vyde iba obcas ale co som volala s kamaratkou zo slovenska tak tam maju nadherne.zavidenia hodna situacia.no co.bezim k malej.tak papa baby

xena22
26. feb 2008

Jeeeej baby ako ste sa tu rozrastli a rozkecali 😉

Nadina aj keby som chcela,s Corku do piatej tu plavaren nestiham 😀 Pytala si sa,co sa nam tu paci a co nie...tak paci sa mi ,ze tu nie je v zime zima a v lete teplo,dost slusne sa tu da vyzit aj ked zena nerobi a venuje sa detom,ludia su vsade milsi a to sa to potom hned lepsie dycha.A co sa mi nepaci? Nepaci sa mi tu mladez,ale to ani na Sk nie 😀 asi uz starnem,nepaci sa mi,ze predsa len trosku pocitujem urcitu diskriminaciu vzhladom na narodnost,ale to je v norme,no a nepaci sa mi tu predskolsky system (zlate nase skolky),ale inak ako sa vravi,vsade je chlieb o dvoch korkach (len v irsku o 4 😀 )

Dalej ste tu preberali temu Au-pair...takze ja som za rezolutne Nikdy!!! Mala som dvoch au-pair ale skratka sa to nevyplati tak ci tak.Cez agentru mozes mat au-pair za 80eur na tyzden,ale ked nepozdvihnete cenu,tak sa ozaj okrem rusky na uteku neprihlasi nik,ja som mala au-pari za 120 na tyzden,plus byvanie a strava zadarmo a aspon nejaky ten zakladny kurz angliny...tiez nemozes povedat nejedz to ci to,lebo to mam pre deti do skoly,tak isto clovek,ktory si stravu nemusi kupovat a nemusi na nu zarabat,tak sa k tomu tak aj stavia.A na nicom inom sa tu neda usetrit ked nie na strave a energiach,napokon ako vsade inde na svete?
Vyskusali sme si aj sharovanie na pol roka,ked ma neodviezli vtedy do cvokhausu,tak ma neodvezu uz nikdy!!!Jednoducho ked sharujes dom,tak je to hlavne o dohode,ale jednoducho niekedy sa to vymkne z ruk a zrazu nemozes oprat lebo pracka bezi niekomu inemu,alebo chces varit a sporak je prave v provoze a ien veci,co zneju ako banality,ale obcas vytacaju do nepricetnosti.Kym nie su deti,tak sa vsetko so zatatymi zubami prezit,ale inak tiez neodporucam.Sukromie je na nezaplatenie a sice mam jednu izbu volnu a susim tam pradlo,tak by som musela skapinat od hladu aby som tu izbu niekomu prenajala 🙂

Ufff ale som sa vykecala 😀 ,teraz to vyzera,ze som nabrusena ako kosa 😀 ,ale nie,dneska mam taku dobru naladu ako nikdy,dokonca mi zaklopala jedna pani,ze ci s nou nevyplnim akysi stupidny dotaznik a ja ich obvykle odbijem,ze nemam cas,ale dneska by som vyplnila aj tri 😀 ,to bude asi tym slnieckom co svieti od rana 😉

Tak pekny dnik prajem...btw zilka kde je carlow??? Idem kuknut do mapy,zvedavost mi neda...

nadina
26. feb 2008

Xeni,to sa pytala Etuska,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre