Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etuska
17. nov 2007

Tak si ma potesila,ze nemusim zo sebou vlacit vela veci 🙂 Aj ked sme boli zac. roka v Dub.,tak som nasla vela pekných a kvalitných vecí,kt. sú lacnejšie ako na SVK.
Miske som kupila napr.2ks termovest za 4Eur a nosí ich už viac ako pol roka, stale su super. Vacsinu veci som jej kupila v Penny´s-e, aj kvoli dobrej cene,no zarazilo ma kolko veci je tam dovezených napr. zo Spanielska. Nevies ako je to so zdravotne nezávadnými odevmi?
Doma kupujem najma slov.+ceske výrobky, pretoz podla odbornikov zo Slovenskej obch. inspekcie prechadzaju najprisnejsimi testami a su zdravotne nezávadne. Napr.nem.+rak.vyrobky maju Oko Test,ale co ostatne????
Nenarazila si na nete na nejake infosky napr. o znackach Next,Mothercare,....-lebo som pocula, ze mnohe z nich sa vyrabaju v Azii a nie su uplne koser
😒
Vraj aj výrobky "Disney" obsahovali nejake skodlive latky???????
Aj ja uz pre dnesok koncim.Bru nocku

nadina
17. nov 2007

Erika,
tak s tymi znackami je to tak,
ze sa siju v krajinach tretieho sveta.
Casto sa stava, ze veci siju aj deti,
vela x bez naroku na odmenu, ako to bolo nedavno
v novinach, neviem uz co to bola za znacka,
ale nieco z tych znamych...
O skodlivosti vyrobkov neviem, ale nekupujem zasadne to,
co mi nevonia, myslim to doslova...
a taktiez nekupujem cinske hracky v dvojeurovych obchodoch a pod.
Prave v tych najlacnejsich obchodoch staci aj tu prejst
napriklad okolo topanok a mam pocit, za ma od smradu rozboli v sekunde hlava.
Penny's je asi najlacnejsi, ale rozhodne si tam napriklad topanky na bezne nosenie nekupim.
No ale mame odtial tusim domace papuce 😉
a samozrejme ako vsade, aj tu su na trhu skodlive vyrobky,
prave vcera som citala o dievcatku, co sa hralo s hrackou,
ktoru postriekalo so sestrou vodou a ta hracka nemala prist do styku s vodou,
pretoze pod vplyvom nejakej / asi chem.rekacie uvolnila skodliviny.
Dievcatko bolo chvilu v kome, ale nakoniec sa vratila domov z nemocky.
Nastastie...
Casto tu upozornuju aj v novinach na skodlive vyrobky,
hlavne Mattel si pamatam, ze radsej nekupovat...
Tak dobru nocku.

nadina
17. nov 2007

uff, ale je hodin, idem aj ja buvat...

nadina
17. nov 2007

...ale este cosi predsa
http://www.soi.sk/index.php?table=2 to su skodlive vyrobky na SK trhu
http://www.soi.sk/index.php?table2=1 a tu su v ramci EU

etuska
17. nov 2007

Dik Nadi,
Na www.soi.sk chodím dosť často,ale aj tak sa mi zdá, že stránku neaktualizujú veľmi často. O Matteli som pocula aj na SVK,vraj sa tie stiahnute vyrobky na nas trh uz nedostali...
Čínske veci nekupujem zo zásady, obsahujú veľa škodlivín a ako píšeš smrdia nadaleko 😠
Ešte občas sa najdu nejake spravicky o toxických látkach vo výrobkoch na stránke greenpeace.
A teraz už ozaj idem spať 🙂

ashley
18. nov 2007

Ahojte babenky.
TAk vas pozdravujem z rodnej hrudy. Je tu strasna zima. Tomasko je zababuseny v kociary a ani nemukne, chudatko.
Dianke velmi gratulujem a prajem hlavne vela zdravicka. Ma ale riadneho valibuka. Uz sa na nu tesim.. a na fotecky.
Lienus aj mi sa uz na vas tesime. Ved mam pocit, ze tu uz nikoho nepoznam (neratam rodinu), vsetci co ich mam rada su v IE. Tak sa tesim domov.
Nadi zavolame si ked pridem. Prilietame v utorok vecer, tak najskor v stredu.
Pozdravuj chalanov a Misku.
Uz musim letiet.
ahojte vsetci.

etuska
18. nov 2007

No my máme na Spiši dosť snehu na to,aby sme sa mohli sánkovať,aj sme to dnes patrične využili.Miška sa dokonale vybláznila a teraz sladko spinká 🙂
Ashley,ani ja nemám velmi v laske zimu,no nejako som si už zvykla, a Ty zase v Irsku asi odvykla,nie? 🙂
V noci bolo cca -10 C 😅 ,no doma v teplucku pri cajiku s medom je romantika 🙂
Dianka,uz sa nevieme dockat Anthonyho fotiek 🙂
Ashley,nepridás aj Ty Thomaskove?Príjemný let.

diant
18. nov 2007

Ahojte dievcata. velmi pekne dakujeme za vsetky pozdravy!!!
Dnes sme prisli domov....konecne.
porod som mala neuvritelne dlhy a este neuveritelnejsie bolestivy...nakoniecmi tu vyvolavacku nedali bo som zacala rodit sama. ale sme si tym presli, manzel bol cely cas so mnou a neodpadol, drzal mi stehno a krical good gril, push... ja si z toho vela nepamatam len mi hovoril ze som vynadala par doktorom ale zobrali to v poho 😀
maleho vysali nakoniec vysavackou a kliestami ho vytrepali von bo sama by som ho nikdy neporodila. chudacik mal aj taku nepeknu otlacku na ocku a modrinu od vysavacky ma stale na hlavke.
Inak pobyt v nemocnici bol otrasny. nebyt par milych sestrickiek tak sa tam zabijem bo maly mal problem papat. ale sa to lepsi, bradavky mam dozuzlane aj s pouzivanim klobucikou 😲
hlavne je ze sme doma, zdravy a neuveritelne unaveny. no dnes v noci som spala 2 a pol hodky.dam vam dake fotky a pokusim sa po krmeni zdriemnut bo asi odpadnem. 😔

helka31
18. nov 2007

Ahoj Dianka,tak aj ja Ti gratulujem ku krásnemu chlapčekovi.Je naozaj chutnučký 😉 .No tak si to zvládla,máš to za sebou 🙂 .Len oddychuj pokiaĺ bude malý spinkať aby si vládala.Aby si mala dosť mliečka.Tak a už ste rodinka. 🙂 Drž sa.Pekný večer.

helea
18. nov 2007

Ahoj Dianka, vsetko najlepsie k malickemu, tak konecne ste vsetci traja pohromade, drzte sa , tesime sa na fotky. 🙂
Papa, pekny vecer.

etuska
18. nov 2007

Dianka,pripájem sa k Helke31. 🙂 -ozaj krásne babatko. Na posl. fotke vyzera ako 3-mes.babo.Drzte sa.
Helea-fotky su uz tu 🙂

nadina
19. nov 2007

Dobre ranko,
ale nam dnes prsi...
Dianka, kraaaasne fotecky,
tusim na tej poslednej je to cely tatino, vsak???
😉
S kojenim vydrz, ono to na zaciatku boli aj vsetky maminy,
je jedno ci mas prve babatenko, ci tretie,
ale potom to uz pojde, len treba vydrzat...
Drzte sa a daj vediet ako sa mate 🙂

zsuzsu
19. nov 2007

Ahojky. Aj ja gratulujem v prvom rade Dianke k malemu. Ja ako zavidim, ale v dobrom 😵 😵 😵 Aj ja by som chcela chlapčeka.
Nadina, tak som už aj tu. A v stredu idem ku Vám dole do Dublinu, lebo pride moja maminka a moja krstna dcéra. A sem do Belfastu nič neleti.Myslim od nas.
Aj tam nižšie je také otrasné počasie ako tu?

nadina
19. nov 2007

Ahoj Zsuzsu,
no veru, aj u nas je tak hnusne
a obavam sa, ze do vydrzi aj do konca roku
taketo pocasie... Ale vsak potom bude zase lepsie 😉
Jesen bola celkom pekna a dlho vydrzalo bez dazda...
Tak snad sa umudri pocasie aspon kym budete mat navstevu 😉
Super, ze Ti pride mamina s krsniatkom,
aspon tam nebudes taka sama na chvilocku...
ale ako som videla v diskuske pre Severne Irsko,
tak sa nestratis... 😉 😉 a uz mas aj tam vela znamych.
Tieto diskusky su super, no nie?

Tak pekny dnicek/... a s tou skolou to urcite pories,
my sme mali len pol roka dve skoly a viem,
ake je to narocne pre deti...aj pre rodicov...

zsuzsu
19. nov 2007

Nadina. V piatok som pisala riaditelke mail, tak som zvedava, čo odpovie. Ale ja som sa už rozhodla. Baby mi na skušky nepôjdu. Veď tak ako Ty aj mi mame povolenie na študium v zahraniči. A keď nepôjdu, čo mi môžu spraviť. Keby sme sa vratili, a vtedy by mali isť na tie skušky, tak to beriem.
Na navštevu sa velmi tešim. Veru aspoň chvilu nebudem sama. A mame toho dosť na praci. Mame tu aj bratranca, vlastne to krstniatko je jeho dcéra. Dnes ma 40. A v sobotu oslavujeme. Aj moja druha čertica ma 25 meniny a 26 narodeniny. A aby to nebolo malo, tak naši susedia /su poliaci, ale patria k tym "dobrym a podarenym"/tiež pridu na oslavu, lebo jeden z nich ma meniny. Tak sobotu budeme mať rušno. Už pomali môžem začať aj piecť a vyvarať.
Aj v tom máš pravdu, že tato stranka mi dala velmi vela. Až som prekvapená ostala, kolko je nás vo svete. A dozvedela som vela, a aj pomoc som dostala velmi vela. Ale najviac mi pomohlo, v obdobi, keď som potratila, a o tom tehotenstve nevedel nikto okrem manžela. A dusiť to v sebe bolo velmi ťažké, tak som aspoň sem mohla napisať, to čo som citila, a dobre padlo každé slovičko .

maryloou77
19. nov 2007

ahoj baby
tak som sa vratila z rodnej zeme
Dianka...tak je to konecne za tebou-GRATULUJEM 😀 😀 😀
Nadina---tesilo ma stretnut sa s tebou 😀 😀 😀
baby co nove???

nadina
19. nov 2007

Zsuzsu,
to mi je velmi luto,
ze si prisla o babatko.
Ja viem, vzdy mam na vsetko
webovu stranku,
ale niektore veci sa cez web povedat nedaju,
no aj tak..... www.anjeliky.sk
Toto je zatial jedina webova stranka,
ktora ma dokazala rozplakat,
hlavne ked mi kamaratka poslala stranku v ich knihe
na tomto webe...
Daj potom vediet, co riaditelka... 😉

Ahoj Mary,
aj mne bolo potesenim,
to uz ste aj naspat? Rychlo to uslo, vsak?
Ked sa budes nudit, ozvi sa / pojdeme na nakupy 😀

pekny vecer vsetkym...

etuska
19. nov 2007

Ahojte
Moje krásne dievčatko už pekne spinka. V poslednej dobe nechce už poobede v školke spat a potom je k večeru dosť mrzutá, tak som ju dnes uložila spinkať už o 6.15p.m 🙂 -a skoro som zaspala i ja.
Mám teraz perný týžden,tak sa asi dlhšie neozvem 😒
Práve sa vrhám do opravovania esejí, testov...-vo štvrtok máme klasif. poradu a v piatok rodičovské združenie 😝 ,aby toho nebolo málo, v sobotu v škole "Den otvorených dverí" a v nedelu má Evička/naše krsniatko/ veľký deň - krstiny,takže tam nesmieme chýbať.
Už aby boli Vianoceeeee 🙂
Dianka, vydrž,Naďa ma pravdu, zo začiatku to nie je vôbec príjemné, no stojí to za to vydržať.
Jedna otázočka do pléna:"Koľko chcete mať detičiek?" - rada si prečítam 🙂

My sme sa "zhodli" na čísle 3, zatiaľ máme teda jedno a dalšie....-uvidíme, snad o take 2-3 ročky sa zadarí, skôr zatial neplanujeme - i ked...Pohlad na take babo... 🙂

maryloou77
20. nov 2007

no nadina pozrela som si tu stranku a je to fakt take na plakanie a uvedomenie si co je v zivote dolezite 😅
my sme sa na cisle nezhodli, priali by sme si z kazdeho druhu a inkliminujeme k trojke nech sa maju radi, ale keby bolo viac, myslim ze ked to volakedy zvladli nasi predkovia s detmi a mali ich aj 5, 7 dokonca 9 ci viac, neviem preco by to mal byt az taky problem teraz 🙂
nevravim ze zarodim kazdy rok ako jablon 😎
ale viete ako to je, clovek mieni, Pan Boh meni 😉 🙂 🙂

nadina
21. nov 2007

Ahojte, ako sa dnes mate?
Ja som premiestnovala nasu spalnu s detskou,
tak to tu mam ako po stahovani... 😕
Dianka, ako sa mate s malickym?
Baby, kde ste vsetky?
Ashley, uz si naspat?
Lienus, chcela som Ti volat,
ale...sice sme si prezvonili,
no zabudla som si ulozit Tvoje cislo.
Prosim, posli mi ho, alebo prezvon 😉
Pekny dnicek vsetkym.

lienus
21. nov 2007

Ahojte. Nadi, nejako to tu zacalo viaznut. Uz tolko nepremiestnuj 😀 Ashley je uz doma, ale este som ich nevidela. Ja som sa zobudila s hroznou bolestou na krku. Nemozem poriadne otacat hlavu a od rana sa to len zhorsuje, ja neviem, co budem robit ak tam mam zacviknuty nejaky nerv. A to letim na bud. tyzden domov na par dni. Vzdy sa nieco pritrafi. Maly zaspal, tak trochu oddychujem. Dianka, je to zaberacka, co? Uz nie je tolko casu na net. Ale ked si vytvorite system, bude to lepsie.

maryloou77
21. nov 2007

ahoj baby 🙂
aj man pobolieva krk a mandle, tak sa liecim coldrexom hoci neviem ci to zaberie, dnes vecer prileti navsteva, tak sa tesim 😀 😀 😀
ostanu do pondelka v sobotu chystam party pre manzelika, vcera mal narodeniny 😎
tak trocha si pozurujeme a bude...hlavne nech je pohoda...ja by som uz tak sla na ples, zabavit sa, az som rozmyslala ze tu v irsku zorganizovat neaky kde by sme sa my slovaci a cesi mohli stretnut a pokecat, a hlavne spoznat 😉
co myslite?
zucastnili by ste sa niecoho takeho?
pekny vecer, idem upratat nech je tu pekne, ale po ocku vas budem sledovat 😉 😉 😉

nadina
21. nov 2007

Ahoj Mary,

super napad. Viem, ze exil obcas take akcie robi...
ale skor krcmove stretnutia a okrem toho, o vsetkom
sa dozvies az ked je potom, pretoze redakcia exilu
ma svojich vyvolenych, no hruza. Ja ich teda nemusim...
aj cele ich stranky...a nie som sama.
Inak cez Vianoce su tu rozne akcie, aj v predvianocnom case.
V roznych hoteloch su zabavy, niekde trebars s pesnickami Abby,
inde Beatles a pod. Dokonca jedny ponukali aj vecer s gitaristom
Johna Casha...ktory s nim hral 30 rokov.
Tak si uzite zabavu zatial aspon na narodky a pozdravuj Mata,
ze hlavne vela vela zdravicka 😉 a nech ho manzelka poslucha... 😀
Pekny vecer...

nadina
21. nov 2007

Dianka,
ako sa mas?
Ako to vseeetko zvladas?
Spava malicky v noci dobre?
Prave som videla v uvode takuto fotecku :
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
tak jedno babo musi byt oproti tej mamine
uplna malina, ci nie? 😉 😉 😉
Zartujem, viem, ze aj jedno da zabrat,
ale mozno Ta to aspon potesi...
Halo? Ako ste sa dnes mali?
Ci uz vsetci buvate?

etuska
21. nov 2007

Ahoj Nadi,
Ja sa konecneeee chystam spat 🙂 este pozriem do jednej knihy a uz idem do "Hajan".Zajtra dlhý den-klasifikacna porada-bude husta atmoska,niektorí 4-taci dostavaju napomenutie z Aj.aaale co ma tesi:ze 2 slabucke studentky sa konecne zacali ucit a su aktivne na hodine-ale im to trvalo. Makame odusu,ved aj musia. Nastastie im nedavam "biflit" sa maturitne otazky,ale vela o danej teme speakujeme, opisujeme obrazky....
Objavila som super knihu:"Zmaturuj z Aj",je sice dost narocna, no su v nej rozne typy uloh+CD,teda si mozu listeningy pocuvat doma aj X-krat, ak nepocujú, nerozumeju.
Ach ta profesionalna deformacia 🙂 Uz sa tesim na "real English" a konecne si pospeakujem aj ja 🙂 -hope so.
Ozvem sa asi az v nedelu, ked bude vsetko "over"
Drzte sa kocky.Dianka, dúfam, ze Anthony pocuva a je prikladne babatko🙂
Hmmm, tej nasej Mimi by tiez bodol surodenec 🙂 -uz aj pani ucitelka v skolke povedala a aj na nej vidiet, ze ma jedinacikovske maniere, no hadam este pockame 🙂
Nadi, u Tvojej Misky sa to neprejavovalo, kedze mas tiez dost velky vekovy rozdiel medzi nou a chlapcami. Ako sa drzite cela rodinka?
Hmmm, tie plesy/zábavy dobry nápad...aspon sa clovek trosku odreaguje.bru nocku

etuska
21. nov 2007

Helka31-kde si? 🙂 Drzite sa?

maryloou77
22. nov 2007

ahoj baby
tak moja draha krstna mama a ocino vcera dorazili 🙂
pekne sme si pokecali do neskorej noci,tak som rada a chystame sa dnes niekam vyrazit...sme v dubline...tak baby piste typi kam ist...napadol ma Fenix park,centrum s ulickami,a mozno ZOO ale inac neviem, mozno Howt,co myslite? 😎

diant
22. nov 2007

baby my sme boli velmi chory ☹ a este aj sme. maly ma zltacku tak sme len po doktoroch behali od nedele. ja som zacala silno krvacat, boli sme v nemocnici vsetci traja lebo ja som bola na transfuzii krvy. len teraz som sa odvazila vsat z postele. musim brat zelezo z ktoreho mi je bohovsky zle takze sa mi neda jest. musela som skoncit kojit. okrem depresie, krvavych bradaviek a nedostatku mlieka maly na tom nebol lepsie takze som sa odstavila a Anthonicko je spokojny na formule viac ako na mojom mlieku. niesom na to hrda, mam velky pocit viny a velmi obdivujem mamicky ktore koja...mam z toho depku ze niesom dost dobra mama. manzel krmi maleho bo ja ho nevladzem drzat a bojim sa ze mi padne. takze teraz bola druha noc ktoru som spala bo od porodu sa mi spat nedalo. bez muza by som to nezvladla. malemu zltacka ustupuje a zacina byt ako babatko nie ako mrtvolka tak sa tesim ze je mu lepsie. vela som sa naplakala za posledne dni no je mi vsetko jedno kym sa ma on lepsie. lubime ho najviac na svete...

nadina
22. nov 2007

No teda Dianka moja,
napisala som Ti vela sms, tak uz sa tu budem len opakovat...
Zltacky sa neboj, nie je to bezna infekcna zltcka,
to je novorodenecka a to preto, ze pecen zacina detickam poriadne
fungovat az par dni po porode. Drz malickeho pekne na svetle,
nevadi, ked nesvieti slniecko, ale UV ziarenie je pre neho dolezite
a bilirubin sa mu pekne rozpusti cez pokozku skor / ked bude spinkat pri okne.
Ak mas teplo, nechaj mu obcas rucky a nozky volne, nech na neho svieti,
ale samozrejme nie cely den...a nie ak mas chladno doma,
bo babatenko sa rychlo podchladi.
A ked Ti bude najhorsie, opakuj si stale dookola vetu,
ze SI TA NAJLEPSIA MAMINKA PRE SVOJE BABATENKO,
ver mi. A malicky Ta velmi potrebuje, si pre neho vsetkym,
si pre neho celym svetom, no nie je to uzasne? 😉
A to, ze nekojis, je len prirodzene,
viem, ze ked som ja prestala kojit koli tomu,
ze som bola v nemocnici na infuziach,
tak pre mna to bolo psychicky tazsie prestat kojit,
ako pre mojho synceka...
Skus si to vychutnat, pamatas, ako si kocikovala prazdny kocik?
Pamatas, ako si sa na babatenko tesila? Tak si to vychutnaj,
musis byt silna. Mas dobreho manzelika, co Ti pomoze,
tak ver, ze spolu to zvladnete. Len Ty pekne oddychuj a papaj zelezo.
A daj vediet, ze Vam je lepsie.... 😉

diant
22. nov 2007

Dakujem Nadi.Par pismeniek mi pomohlo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre