Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

martynnka
25. okt 2014

Baby, ja sa va, tu takto pripletiem do diskusie, dufam, ze mozem 🙂 Muz ide pracovne do Dublinu, kam ho mam poslat na nakupy oblecenia? Co je dobre, kvalitne, cenovo prijatelne a kam ma ist v Dubline nakupit? 🙂

zutomad
25. okt 2014

@martynnka podla toho ake veci chces,ak pre deti na nosenie tak ja chodim do Penneys, Dunnes Stores alebo Tesco- ceny prijatelne,kvalita tomu zodpoveda (ale z mojich skusenosti su tie veci kvalitnejsie ako od cinana) ale tak sa mi to oplati kupit mu 5 body za 8euro-ci tak nejak a nosi to max 2-3 mesiace,ked chces kvalitnejsie veci tak potom klasika Next.... ale tam sa najviac oplati,ked su vypredaje-teraz maju nejake mid seasonsales,ale nebola som kuknut,tak neviem ake su ceny

pele
26. okt 2014

@martynnka z tych kvalitnejsich je okrem Nextu Mothercare, Marks &Spencer, Debenhams. Vsetko to ma na kope na Mary Street.v penneyse by som si dala pozor na farebne niektore veci mozu pustat.

katynqa
17. nov 2014

Baby nieje tu niekto v okoli Mullingaru?

svetluska131
18. nov 2014

Ahojte dievčatá! Tak sa k Vám aj aj pridám, lebo už je to tak-na 90% odchádzam do Írska, vzali ma tam do práce, konkrétne v Corku.Niekdy začiatkom roka, kým sa dovybavujú papiere s licenciou , tipujem tak marec, apríl sa sťahujem!!! Uf, mám z toho trému, strach, je to obrovská životná zmena. O to viac, že som len sama s malým(teda už veľkým 😉 -synček má 10r, a on sa tam dokonca teší...aspoň toto ma posmeľuje.Aj keď on je dieťa, nevie do čoho ideme 😀 ,On tam chce hlavne hrať svoju milovanú hádzanú a inak si je ochotný na všetko zvyknúť...ja sa bojím aj zaňho, ako si tam zvykne, ako si nájde kamarátov, zároveň sa už rozhliadam po rent ubytku na tej ich stránke...kočky, ak by ste mi vedeli čokoľvek poradiť, čo by som mala vedieť pred odchodom, na čo sa pripraviť, plus aké boli Vaše pocity, keď ste odchádzali, ako ste si tam zvykli, ako to tam znášate, či ste oľutovali, pocity, zážitky a tak-bola by som veľmi rada. veľmi by som si tam chcela začať hľadať nejaké sociálne kontakty práve preto že tam ideme sami. Príp. je niekto, kto by šiel s nami do share housu, aby sme sa podelili o nájomné, príp. si vypomohli s deťmi???To by bolo skvelé...tak čakám 🙂

pele
18. nov 2014

@svetluska131 ja nie som v Corku,tak moc neporadim,len si zisti,ci sa tam da hrat hadzana,lebo by som tomu nedavala velku sancu,aby maly nebol sklamany.Tu uplne ine sporty frcia,volejbal,basket tazko zohnat o hadzanej som este ani nepocula.Tu len gaelsky futbal,hurling,rugby,norm.futbal vacsinou.

cobhan
18. nov 2014

@svetluska131 my byvame asi 35 km od Corku, v Mallowe... skus sa pozriet na fb stranu Slovaci v Irsku, Slovaci v Corku a Cesi a Slovaci v Irsku...cez nich potom na dalsie skupiny ako praca v irsku, ubytovanie atd. Kde budes pracovat, v ktorej casti Corku?

svetluska131
18. nov 2014

@cobhan v ktorej časti Corku ešte neviem, lebo ešte neviem v ktorej časti budem pracovať, potom podľa toho si mienim hľadať ubytko.A ako sa vám tam žije????Veľký rozdiel-Írsko-Slovensko??Mentalita, zvyky, všetko-aké máte dojmy? Ako dlho tam ste? Vrátili by ste sa?

cobhan
18. nov 2014

@svetluska131 Ahoj, sme tu uz 5 rokov, manzel uz dokopy 10 a Irsko nam v podstate vyhovuje. Na SK by sme sa uz nevratili, sme dlho von a na Slovensku by sme si zrejme nezvykli. Dcerka sa narodila tu, ma irske obcianstvo, vyrastie tu, ak sa nic nezmeni a v podstate sa tu zije jednoduchsie ako na SK, pokial dokazes fungovat bez rodiny. Cork je pekne mesto, je tam vsetk po ruke, okolie nadherne a aj hadzana sa tam urcite najde, ked budes trosku hladat. Skor si vyries aku skolu chces pre syna - tych je tu viac druhov...zmiesane, cisto chlapcenske, katolicke, irske, Educate Together, atd.

svetluska131
18. nov 2014

fuha, to s tými školami je cenná info, to som ešte veľmi neskúmala...čo by si mi poradila?Ja by som rada školu, kde je viac prisťahovaleckých detí, keď by sa im trochu viac jazykovo venovali,aspoň som počula, že takéto školy sú. a určite chceme zmiešanú, a čo je zač škola educate together??Nejaké hádzanárske kluby v Corku sú, na Fb sme už niečo pozerali...a ako je to so soc. kontaktmi tam, s priateľstvami? Nadviazali ste- a s kým je to ľahšie, skôr s Írmi, alebo príp. čechmi, poliakmi a tak? Či sa to nedá zovšeobecňovať?

lagatta
25. nov 2014

Je tu niekto kto žije v Dubline? Ja mám pocit, že som tu asi sama slovenka. Ok tak asi 4 slovenky...

mamartinka
25. nov 2014

@lagatta na facbooku najdes Sloveniek co je v Dubline?

21majka
30. dec 2014

dobry den zienky,mozte mi poradit ohladom FIS prispevku?Viem ze minimum je 19 hodin tyzdenne ale nikde nepisu kolko je maximum?A este ako to pocitaju?To robia nejaky priemer za poslednych par mesiacov?Pretoze ja teraz pracujem kadejako,niekedy 35 hodin a niekedy iba 30 hodin tyzdenne.Dakujem 🙂

mamartinka
31. dec 2014

@21majka cauko.Ako sa mavate a ako sviatkujete.Inak Stastny Novy rok Vam prajem a veseleho silvestra.Na facbooku si sa neskusala pitat babb?Tam skorej poradia ako tu si myslim.Pa.

miskaie
21. jan 2015

baby neviete aky cas skor mozem dat malej skor spravit irsky pas?myslim ten po 3 rokoch dakujem

orchi_dea
21. jan 2015

@miskaie ja som davala 3 mesiace pred skoncenim.

miskaie
21. jan 2015

@orchi_dea a dalo sa to v pohode??jupi tak to sa tesim malej konci pas v maji a v maji chceme ist na dovolenku len som sa bala ze skor sa neda dakujem kraaaasne 🙂

orchi_dea
21. jan 2015

@miskaie Tiez sme to pre dovolenku riesili skor.
Koncil v auguste a vybavovali sme v juni.Do dvoch tyzdnov sme ho mali doma 🙂

davlinka
4. mar 2015

Ahojte maminky mam na vas otazocku co je vyhodnejsie dat babatko irske alebo slovenske obcianstvo?

janea
5. mar 2015

@davlinka ahoj🙂 dietatku obcianstvo nedavas, ono sa s nim predsa narodi🙂 ak ma narok aj na irske, len od vas rodicov zalezi, ci mu to aj papierovo podlozite🙂 slovenske obcianstvo ma urcite, kedze Ty si Slovenka. V praxi je to jedno, ved sme v EU. Ale v podstate mu to mozno niekedy v buducnosti nieco ulahci, ak to bude mat vybavene. Ja som prvy pas vybavovala irsky, a som rada, ze som sa do toho pustila vtedy, neskor by som to uz asi nechala plavat, takto som rada, ze ten pas, hoci uz momentalne neplatny, mame v sufliku. S nim si hocikedy, aj o 20rokov, moze ist dat vybavit novy platny irsky pas, ked to niekedy bude potrebovat. Dalsie pasy uz mame slovenske. Su rovnocenne, kedze sme v EU.

lennkka17
13. apr 2015

Ahojte. Viete mi niekto poradit? potrebujem zohnat v irsku odsavacku na sopliky pre mojho 16 mesacneho synceka no neviem ako si to mam pytat v lekarni ako sa to povie? najlepsie taku na vysavac. lebo s mojou anglictinou to pojde tazko. a este sa chcem opytat ci nepoznate niekto nejake kvapky na hlieny tu v irsku. aky maju nazov alebo podobne? dakujem velmi pekne za vsetky odpovede

mamartinka
13. apr 2015

@lennkka17 ahoj.Na facbooku si neskusala?Tam je kopa mamiciek aj inzeraty co by ti mozno aj niektora predala.

mamartinka
13. apr 2015

@lennkka17 Alebo v Irsku si kde?Ideme teraz piatok na Slovensko autom by som ti priniesa co by si potrebovala ak to nesuri neako.

zgamd
31. máj 2015

Baby je tu niektorá z Co Kerry?? Chcela by som zistiť či tu je nejaký poľský gynekológ

mamartinka
1. jún 2015

@zgamd Polsky urcite a v Dubline uz aj Cesky a Slovensky.

zgamd
1. jún 2015

@mamartinka škoda že je Dublin tak ďaleko... mne by najviac vyhovoval aspoň Poliak nejaký niekde v Tralee...

stefanakova
1. jún 2015

Drahé mamičky v Írsku, Chcem sa s Vami podeliť o moju webstránku, na ktorej píšem o vzťahoch a rodine, kde sa chcem s Vami podeliť o najnovší výskum a znalosť, ktorú som nadobudla na americkej univerzite, kde som si robila Bakalára v Rodinných a Manželských Štúdiách. Je súčasťou mojej stáže, ktorú robím pre môjho profesora a dúfam, že i Vám tieto informácie pomôžu. Zatiaľ som napísala 5 článkov.

http://zaujimavosti-o-rodinnych-vztahoc.webnode...

nika19918
1. jún 2015

Ahojtee. Je tu niekto z galway alebo co. Clare? 😎

mamartinka
1. jún 2015

@zgamd no tak to skor baby poradia na facbooku.Tam ich je haba kuky.

miyya
24. jún 2015

Ahojte mamičky, chcem Vás poprosiť o informáciu. Mám švagra v Severnom Irsku, kde pracuje. Nedávno si kúpili domček aj s priateľkou (ona je z Brazílie) a narodila sa im dcérka.
Teraz má malá polroka a oni už na ňu nepoberajú materskú a žijú len z jeho platu. Mne sa to však nezdá, viem že v minulosti si mohli uplatniť nejaké sociálne dávky. Jeho partnerka tam pracovala pred pôrodom dlhé roky. Myslím, že 9-10 rokov...
Ďakujem za každú informáciu. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre