Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

darksky
9. jan 2012

@mandarinka34 Noo,urcite pojdem pozriet cez tyzden..vdaka ;)

darksky
9. jan 2012

mamicky, neviete nahodou kde by som mohla kupit nejake bezpecne noznice alebo nieco podobne na strihanie nechtov malemu babatku?A aky teplomer je najlepsi..do ucha alebo ako cumlik?Zacinam si obit nejaky ten zoznam,tak si musim nechat poradit 🙂

nikki713
9. jan 2012

@darksky ja malej striham s obycajnymi noznickami na nechty tie co pouzivam ja.. bo tie detske sa mi neosvedcili :/ teplomer mam dikitalny je to super.. ;) ale myslim, ze aj ten do ucha je fajn...

nikki713
9. jan 2012

no dnes sme boli teda u to ho lekara a malu presetril povedal, ze je v najlepsom poriadku a ze s kaslom sa neda nic robit mam pockat kym prejde ze je vo vzduchu nejaky virus..alebo to moze mat zo zubkov, ze sa jej zacinaju prerezavat 😠

darksky
9. jan 2012

@nikki713 A nebala si sa na zaciatku s obycajnymi noznicami? Super,ze je Emmka v poriadku a veru tie zubky nezavidim..no cim skor tym lepsie jej vyrastu 🙂

bridget
9. jan 2012

@darksky Ja som kupila tie bezpecnostne noznice, ale vobec nepouzivam, nemam ich rada. Striham normalnymi, ktore pouzivam aj ja. V baleni s tymi baby noznicami boli aj take male kliestiky na nechty, tak tie pouzivam na nechty na nozickach a to je fajn. Tie noznice skutocne nie, su take hrube, zle sa pouzivaju. A teplomer mam do uska, som spokojna, je to super rychle meranie 🙂

@nikki713 skvele, takze kasel u dietata znamena, ze je v najlepsom poriadku ☹ Och, nemam rada tychto doktorov tuna, skutocne nie. Aby si clovek so vsetkym poradil sam, naco tu vlastne su? Mozno by som skusila nieco od kaslu, aby sa malej ulavilo. Ja si robim stale zasobu liekov na slovensku, aby som mala poruke ak treba, lebo viem, ze tu vela dobrych veci nemaju, alebo ti to nepredaju. Pre deti od kaslu je fajn hedelix http://www.hedelix.sk/html/sirup.php , je vhodny aj pre dojcata, teraz ti to asi nepomoze, ale mozno do buducna... Prajem skore uzdravenie.

zuzi_33
9. jan 2012

@darksky Dakujem za tvoj nazor, poslala som ti spravu.....

zuzi_33
9. jan 2012

@darksky Ja pouzivam tie bezpecnostne noznice, ktore som kupila v Mothercare - bol to taky balicek, kde bola aj kefka na vlasy, na zuby, pilnicky a pod. veci a osobne nemam s nimi problem, v pohode malemu ostriham nechty. Co sa tyka teplomeru, tak ja pouzivam digitalny - do zadocku, alebo mam len taky "info teplomer" taky pasik tiez som ho kupila v mothercare - co prilozim na cielko a ukaze mi teplotu. Mne sa pouzivanie teplomeru do uska nejak neosvedcilo, stale mi to meralo nejak inac, ale mozno som mala len zlu znacku, ktovie...

nikki713
9. jan 2012

@darksky no baala ale tak islo to o 100 krat lepsie ako s detskymi... a uz mi liezli na nervy tee jej nechtiky dlhee 🙂 dalo sa ked si das pozor... 😉

misiatko999
10. jan 2012

ahojte
koncom mesiaca sa stahujeme z Irska a mala by som na predaj kocik Beep travel system cervenej farby, autosedacka Safety first 9-36kg, vanicka, lehatko do vanicky, zavinovacka s kokosovou vlozkou-nova, zimna zavinovacka do autosedacky Emitex nova, vysielacky Calpol babies nove este v krabici...info cez IP

Mozem podarovat Femibion 800 pre planovanie tehotenstva az do konca 1 trimestra - 2 cele balenia, z tretieho balenia chybaju len 3 tabletky, expiracia je 05/12, 1 balik poporodnych vloziek.

marcela1992
10. jan 2012

ahojte baby 🙂 Práve som prišla od svojej GP a všetko je úplne v poriadku.Kým lekárka maličkému počúvala srdiečko,drobec celý čas kopal 🙂
A 1.2. nás čaká sono 🙂

lenkakrchova
10. jan 2012

ahojte dievcata, len taku rychlu otazocku, pri vyplnovani formu na irsky pasport je policko witness, koho ste tam davali, musi sa to vyplnit? Dakujem moc

kacka27
10. jan 2012

@lenkakrchova Ahoj my sme mali od solicitora. Ale kamoska to mala od doktora potrvdene.

nikki713
10. jan 2012

@lenkakrchova ja gardu..kedze byvame na dedine a pozname sa s gardou osobne..ale mozes aj lekara pytat 😉

marhulka77
10. jan 2012

@darksky Super, ze si si nasla nejaku skupinku, kam mozes chodit. Takze Oskarko uz ma veci vyprate 🙂 Dnes sme boli s babom na kontrole. Teraz chodim uz kazdy tyzden. Vsetko je ok. Ja sa snazim stretavat s kamaratmi, so znamymi, lebo doma mi je dlho. Aj vo stvrtok idem do playgroup, kde som chodievala s dievcatkom, ktore som opatrovala. Poznam tam nejake mamicky, babicky, tak aspon pokecam. Inak, tie slovenske stretavky mamiciek v Blanchardstowne mozu byt fajn. Sice od nas je to daleko, ale snad sa raz s babom vyberieme 🙂

marhulka77
10. jan 2012

@kacka27 Dakujem za spravu. Odpisala som Ti 🙂

kacka27
10. jan 2012

@marhulka77 Stretavky mamiciek byvaju aj v St.Stephe's green parku. Stretavali sme sa vzdy v utorok okolo 14-15 hod. Niekedy sme prisli az okolo 16. Teraz neviem ci byvaju stretka,naposledy sme boli asi v Novembri, lebo je zima ale urcite sa to zasa obnovi 🙂

marhulka77
10. jan 2012

@kacka27 Jeeej, to by bolo super. Mam blizko do st.steph. parku. Dufam, ze sa stretka na jar obnovia, budem sa tesit 🙂

catalin
10. jan 2012

@darksky uplne prve nechtiky odporucaju poobhryzat, aj ja som malej v porodke obkuskala 😀 a inak pouzivam tie manikurove, klasicke.
teplomery sme vyskusali rozne, najviac sa osvedcil digi do uska, je rychly a presny 🙂

lenkakrchova
11. jan 2012

@kacka27
@nikki713 ďakujem dievčatá 🙂

darksky
12. jan 2012

@nikki713
@catalin
@bridget
@zuzi_33
Dakujem vam za radu maminy a mam este jednu otazku...Nadstrihavaju tu v Irsku pri porode?Par ludi mi povedalo,zevraj nie.

lenka1108
12. jan 2012

@darksky mna pred 5 rokmi nastrihli. zavidim ti ze budes rodit v irl...prvu som rodila tam a mam nadherne zazitky co sa neda povedat o 2 porode tu na sr... zlate irsko 😉

darksky
12. jan 2012

@lenka1108 Naozaj si ma tym teraz potesila...a mozem vediet, v ktorej nemocnici si presne rodila? ja si myslim,ze koli tomu rozdielu penazi aky zarabaju na Slovensku a tu v Irsku je ich vysledok prace

lenka1108
12. jan 2012

@darksky rodila som v Galway.a nemozem povedat ani jedno zle slovo.rodila som s epi a samoska rajsky plyn bol supis.hned ako som porodila tak som povedala ze chcem ist znova.midwife bola skvela... celkovo pristup personalu bol super a aj starostlivost...

bridget
12. jan 2012

@darksky Co sa nastrihov tyka, maju tu jednoznacne nizsie cisla v statistikach ako na SK 😀 Nastrihy sice robia aj tu, ale nie rutinne ako u nas, len ked je to nutne. A nutne to je, ak ma dieta zle ozvy a potrebuje sa dostat rychlo von, alebo je prilis velke a hrozi velke natrhnutie a pod. Len tak zo srandy ta strihat nebudu.

jezkomanka
12. jan 2012

@darksky ahoj mna nastrihli, rodila som strasne dlho, dcerke klesli odozvy, mala 2x snuru okolo hlavy a potrebovali ju co najskor dostat von. Urcite rutinne to nerobia. 🙂

darksky
12. jan 2012

@bridget
@jezkomanka
Toto som potrebovala vediet,ci to vobec robia...A robia,takze som spokojnejsia 🙂

nikki713
12. jan 2012

@darksky mna nie. neviem ako to je u ostatnych...

gumimacko
12. jan 2012

mna ano ale tiez preto ze porod trval 20hodin a misko otocil hlavicku nabok cize isla na sirku a ani do poslednej chvile sa mu ju nechcelo otocit ako ma tak ma museli nastrihnut a pouzit aj pumpu,ale vobec som to necitila a aj ma zasila dr tak super 3stehy a uz to ani nepoznat 🙂 maximalna spokojnost aj napriek tomu ze porod som mala tazky takisto uz 5minut po nom som povedala ze kludne aj druhe 🙂

nikki713
12. jan 2012

tak zienky nam ten kasel nie a nie prestat... vcera sa mi Emmka celu noc dusila no doktor tvrdii kym nezvracia a prijima stravu, nema horucky tak je v poriadku 😒
mamka tvrdi ze ma iste chytene prieduusky. dnes ked kaslala tak vykaslala soplik... ale nostek jej cistim nema ho zaneseny takze ako mamina tvrdi moze to mat zanesene na prieduskach.. v pondelok letime domov, tak hadam to nejako doliecime doma na SVK

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre