Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

jezkomanka
19. júl 2012

@mirkahan ahoj slovensky rodny list si vybav,neviem ci tu chcete ostat natrvalo, ale ak raz pojdete domov tak budete mat menej vybavovaciek. Deti mozu mat 2 obcianstva, toho sa nemusis bat. slovensky pas nemusis vybavovat ak vam plati irsky. 🙂

zuzi_33
19. júl 2012

@mia002 ahoj, tak ja si myslim, ze to zavisi od zamestnavatela. Ja osobne som musela zamestnavatelovi oznamovat pisomne, ze som tehu a tak isto musim pisomne potom oznamit, kedy sa vraciam spat do prace. Takze sa informuj u vas v praci, to bude najlepsie. Aj ked si myslim, ze ak mu to oznamis pisomne nic nestratis 😉
A kedy? No myslim, ze ak mu donesies na potvrdenie MB10 form, tam uz maju presny datum kedy nastupujes na matersku, mne osobne aj odpisali, ze dostali moju form a ze ju zaslali na social. Posielala som to asi 8 tyzdnov pred zacatim materskej, kedze hlavny office mam mimo vykonu prace.....

bridget
19. júl 2012

Ahojte maminky, hodim jednu otazocku do plena - keby ste si mali vybrat oblast v Dubline a blizkom okoli, v ktorej by ste si kupili dom/byt, kde by ste mali v buducnosti zit a vychovavat svoje deti, kde by to bolo a preco? Vdaka za odpovede 🙂

janeirlandia
19. júl 2012

Ahoj, ja by som urcite okolie Blanch, Clonsilla, Coolmine... Preco? je tam vsetko v okoli, lahko sa vlakom dostanes do centra, blizo do parku, paci sa mi tam, hned by som tam byvala 🙂

mirkahan
19. júl 2012

@jezkomanka jej dakujem krasne nebola som si ista tym obcianstvom a pasmi dakujem este raz 😀

mia002
24. júl 2012

chcem sa vas opytat mamicky ,tie co ste si vybavovali porodne na slovensku,co je k tomu potrebne?niekde som citala ze musite mat zdravotne poistenie na slovensku,je to pravda?dakujem za odpovede

jezkomanka
24. júl 2012

@mia002 ahoj zdravotne poistenie nepotrebujes (to len matky zijuce na SR) potrebujes:
1) Slovensky rodny list dietata (alebo Irsky opeciatkovany a uradne prelozeny)
2) potvrdenie od GP ze si pravidelne chodila na prehliadky od 5mes.
3) potvrdenie od GP ze sa babo dozilo 28dni
4) trvaly pobyt matky na uzemi SR (babo ma potom po tebe TP na SR, len ho tam treba zahlasit)
5) ziadost musis podat na Urad Prace do 6.mesiaca babatka (mozes aj splnomocnit inu osobu, co to za teba vybavi)

tu si mozes stiahnut ziadosti: http://www.employment.gov.sk/ziadosti-a-potvrde... je to Žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa a Žiadosť o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa.

niektore baby tu maju tieto ziadosti aj v Slovensko-Anglickom zneni, tak dufam ze sa ti ozvu a preposlu 😉

nikki713
24. júl 2012

ahojte zienky.. co ste pouzivali ak malo vase babatko skaredy rash na dupke.. moja mala ma 10mesiacov nikdy nemala ani zaparenu dupu a teraz uz 2tyzden to ma strasne... az zapalene by som povedala.. keby som s nou isla k lekarovi iste by mi na to nic nedal.. v lekarni mi povedala ze asi jej idu zubky ( kedze este ziadne nemame ) pouzivali sme sudocream..
teraz som kupila bepanthen..

nikki713
24. júl 2012

@mia002 ahoj ak chces mozem ti preposlat tie papiere v slovensko anglickom zneni... 🙂 netreba ti poistenie.. ja som si to hned vybavila ;)

ivet17
24. júl 2012

@nikki713 ahoj, mohla by som ta aj ja poprosit o tie papiere, ktore su potrebne k vybaveniu porodneho? na skarede zapareniny si zaobstaraj Imazol /zo Slovenska/. nám vzdy zabral 🙂

nikki713
24. júl 2012

@ivet17 dakujem... posli mi v poste email a ti to preposlem lebo neviem ako to tu poslat.. mam to na emaily takze to dam len preposlat ;) ziaden problem

lubi
25. júl 2012

ahojte babenky. jedna taka divna otazka. kamaratka ma vcera ponukla kavou (ta Caro melta)co je rok po zaruke 😠 . ono nevedela som to pokial mi potom vecer neprislo strasne zle a dokonca ma zacalo boliet kdesi pri oblickach, hnacky a bolo mi strasne teplo. este dnes mi je trocha zle.bojim sa hlavne o maleho pretoze kojim. na nom nevidno ze by ho nieco bolelo, ale rozmyslam ci mam nieco so sebou robit-ako ci ist k lekarovi alebo to nechat iba zo mna aby sa vylucilo. mate niektora skusenosti ani neviem ci to nazvat otrava jedlom? nemam vziat aspon nejake lieky? dufam hlavne ze malemu z toho nic nebude. prosim poradte.

lubi
25. júl 2012

inak @jezkomanka co by sme bez teba robili, ved ty vies snad vsetko ohladom irskych zakonov a papierovaciek tu. citam ze si zas prihodila par veci ktore prave potrebujem. super ta tu mat 😀

darksky
25. júl 2012

@lubi Neboj, ono ti to prejde samo..Musis sa trosku potrapit.Ak maly vyzera v poriadku,tak mu uz ani nic nebude.Len ho este preistotu kontroluj

darksky
25. júl 2012

@nikki713 Veronika, to moze byt kludne aj zo zubkov.Skus malej na to davat detsky puder alebo skus zmenit plienku.Moja neter to mala na dovolenke na Slovensku,ked sme jej dali ine plienky...puder a ak sa da,tak jej to nechaj parkrat za den prevetrat.Aj ked sa mala vykaka,tak jej to umy cistou vodou.Drzim palce ;)

gabika_83
25. júl 2012

Ahojte baby, nenajde sa tu nejaka mamicka z Leixlipu a okolia (Lucan, Maynooth etc)? Nas daddy pracuje v Dubline, prenajal nam domcek v Leixlipe a za tyzden letime s malym za nim, takze rozsirim rady slovenskych mamiciek v Irsku 🙂 Inak sme predtym zili v Dubline niekolko rokov, aj krpec sa tam narodil, ale v navale euforie sme sa vratili spat na Slovensko, co bola chyba 😠 takze nas caka zase presun naspat. Rada by som sa zoznamila s nejakymi maminami z okolia.

karin002
25. júl 2012

mamicky mam otazocku,poberala niektora z vas one parent familly a potom otehotnela?
staci potom do novej ziadosti na one parent familly napisat len sumu ktoru dostavam od otca dietata alebo musi to byt sudne rozhodnutie?dakujem za odpovede

lubi
25. júl 2012

@darksky dakujem nejako som prezila tento den. este mi nie je najlepsie, ale som rada ze malemo nic nie je.bola som sa prejs a to mi pomohlo trochu.

nikki713
25. júl 2012

@karin002 ahoj ja dostavam one parent..ale uz som mala malu ked som o to ziadala.. nepotrebujes ziadne sudne rozhodnutie.. ja som musela napisat kolko mi dava.. a on to musel podpisat.alebo nejaky doklad ak mas tak im das..

mitchelstown
25. júl 2012

baby, konecne som tu 🙂 manzel mi preinstaloval PC a nie si za ... spomenut na heslo

mitchelstown
25. júl 2012

@nikki713 inak moja mala pred tyzdnom taku zapareninu, az sa jej bluzgieriky porobili. Asi jej au pair nechala dlho plienku. Bola som v helth shope a kupila od Weleda krem na zadocek. Striedala som ho s bepanthen a umyvala zadok vodou. Mala to hrozne, cele napuchnute. Za dva dni uz nebolo ani stopy.

79zuzana
25. júl 2012

@nikki713 my sme pouzili bepanthen cream a fungoval zazracne 🙂

nikki713
25. júl 2012

@79zuzana aj my mame teraz bepanthen tak uvidime

michaela18
25. júl 2012

@nikki713 ahoj,skus sa poobzerat po kreme METANIUM,ja som ho tu dlho zhanala,minule som ho uz aj videla v tescu a zasa nie je.je to strasne super a velmi to pomaha.mne ho dala na skusku jedna znama irka,co ho kupuje cez net ,lebo tu v irsku nebol.maju ho v uk.z tych vsetkych produktov toto zabera velmi rychlo.tiez nam asi idu prve zubky,syn ma 9 mesiacov a posledne dni ma strasne zapareniny.nikdy nic nemal.takze musim rychlo zohnat ten krem,natieram mu to aj canestenom ale nic moc

nikki713
25. júl 2012

@mitchelstown No presne take to ma aj moja... NIKDY nemala nic, ma od malicka krasnu pokozku.. az teraz co ma skoro 11 mesiacov..ale vela ludi mi povedalo ze je to aj zubkami.. tiez ju umyvam len vodou a pouzivam ten bepanthen a kupem ju v repiku.. hadam to zaberie

nikki713
25. júl 2012

@michaela18 mali sme.. tu to dostat vsade.. nepomohlo :( tak sme presli na bepanthen.. nic nepomaha zatial.. ma to uz skoro 2 tyzdne ;(

michaela18
25. júl 2012

@nikki713 vazne?a kde si to kupila.ja som z waterfordu a tu to neviem zohnat.nam to velmi pomahalo.sem tam som videla ze uz mu cervenu ritku,tak som s tym natrela a do rana bol pokoj.ale teraz je to uz riadna zaparenina,tak mi je ho luto.a co ,zabralo vam uz nieco?porad.bepanthen sme este nemali.dost si ho chvalia,tak asi skusim

lubi
26. júl 2012

@michaela18 ja som tiez za bepanthen. ak si ho neskusala este tak skus. ale kazda prdelka ma ine naroky 😀 tak snad uz najdes nieco co rychlo pomoze.

mitchelstown
26. júl 2012

Baby, ten Weleda krem je super. Pouzivam od nich vsetky vyrobky. Mala mala vysusenu pokozku po Johnson a teraz super. Obsahuje to calendulu a bez chemickych pridavkov.

nikki713
26. júl 2012

@michaela18 normalka u nas na dedine vo pharmacy 🙂) a je to tu dostat vsade... 🙂
no zatial 2 dni pouzivame bepanthenol ale nevidim ziadne zmeny :( uvidime.. po vikende

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre