Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

monika2503
29. jún 2013

Ahojte kocky ,aj ja sa chystam odrodit ku koncu roka tu v Irsku,zijem v Portadowne .....trosku mam strach z toho lekarstva...som dokonca prvorodicka a mamca este nevie ci bude moct prist....neviete mi niektora poradit co sa tyka papierov ake budem potrebovat pre dietatko vybavit,ako je to z rodnym listom,obcianstvom,kde vybavim pas a ako dlho to potrva,popripade ake papierovacky ma cakaju? dakujem 😕

lubi
29. jún 2013

@lienka2407 ak tak tak je to suepr potom. dakujem.

lubi
29. jún 2013

@monika2503 ono zalezi na tom ako dlho tu si. pokial kratko tak budes musiet vybavit sk pas. to sa vsetko vybavuje v dubline na ambasade. trva to vsetko priblizne 4mesiace 😝 . najprv si budes musiet na health centre vybavit rodny list(ten ti daju na pockanie) a dat si ho apostilovat v dubline. s tym pojdes na ambasadu aby to urobili sk rodny list. to sa vsetko posiela na sk. potom ked ti to pride si poziadas o pas. ako je to ked si dlhsie tu aby si si vybavila irsky pas neviem.

jezkomanka
29. jún 2013

@lucia795423
@lienka2407
@lubi kocky narok na matersku mate iba ak v 16t pred planovanym datumom porodu (24tt) ste zamestnane a,mate odvedene PRSI. Vyska materskej od statu sa rata podla priemerneho platu 2 roky spatne, pricom minimum je okolo 212 a max je 262e/tyzdenne

lubi
30. jún 2013

@jezkomanka dakujem. takze som mala pravdu. no to nic aj tak som pocitala s tym ze ju nedostanem.

gia88
4. júl 2013

Ahojte bambulky.Prosim vas je tu niektora, co rodila na svk?a je stale zamestnana v irl ale pocas materskej je na svk?Ziadali ste si na dietatko rodinne pridavky z irl?Dakujem Jana

lubi
5. júl 2013

mozno blba otazka, ale prestavam kojit a v stredu letime na sk. predavaju na letisku take tie hotove mlieka? pozerala som v obchode ze kupim, ale maju 200ml a s tym ma nepustia a nemam chut to tam otvarat,

zuzi_33
5. júl 2013

@lubi ahoj, ja osobne som nevidela na letisku, ze by to predavali. Ja som si vzdy brala so sebou aj 3 ks tych z obchodu, v dubline ta s tym pustia bez problemov. Ja som mala jedno ohriate vo flasi a napr. dalsie 2 este neotvorene. Problem bol jedine v tom, ze v lietadle ti to neohreju.....

lubi
6. júl 2013

@zuzi_33 dakujem, musim kupt potom to by bolo ostat bez mlieka. ono ja to chcem dat malemu az ked budeme v aute domov a v polsku nechcem kupovat ziadne mlieko takze musim uz tu. snad mu nebude vadit raz studene mlieko.

zuzi_33
6. júl 2013

@lubi No ked mu chces davat az v aute v Polsku, tak kludne popytaj na letisku - oni ti tam ohreju. My sme tak vzdy robili. Su tam vseljake stanky s obcerstvenim, tak kludne skus. Moj maly napr. studene mlieko nechcel, tak radsej ani ty "neriskuj" 😉

lubi
6. júl 2013

@zuzi_33 ti poviem ze moj maly vela krat aj kasu ked urobim, alebo ine jedlo tak on si prnc pocka pokial je to studene a az potom pyta a tak mu to chuti 😒 . ale co mam robit ked on vobec nechce jest. ale dakujem za rady. skusim potom niekho na letisku poprosit.

zuzi_33
6. júl 2013

@lubi no s tym nejedenim to poznam.... :( Tak teda prajem prijemnu cestu, nech vam to zbehne 😉

nika19918
6. júl 2013

baby kto je tu od galway?? prípadne co clare 🙂 nika

ivaka333
22. júl 2013

Mamicky potrebujem poradit. Nechcem uz pracovat, nemam koho nechat s malym. Ak sama podam vypoved, na aky prispevok mam narok? Kolko tyzdenne a odkial mozem dostavat? Cely cas co som v Irsku som pracovala, tak neviem absolutne co robit a na koho sa obratit. Poradte prosim. Dakujem.

iweett
30. júl 2013

Ahojte. Nevie mi niekto poradit kde by mi uradne overili splnomocnenie v slovencine...najlepsie v okoli Corku. Ci sa to da len na ambasade?

cobhan
3. aug 2013

@ivaka333 ked das vypoved sama, tak tak diskvalifikuju na 9 tydznov a az tak ti daju podporu. Najlepsie je sa dohodnut so zamestnavatelom, ze ti da vypoved a vtedy dostanes podporu automaticky. K tomu si mozes poziadat o Medical Card a nejake dalsie benefity, staci sa pozriet na citizens info.

ivaka333
3. aug 2013

@cobhan Dakujem za odpoved a ak sa mozem opytat, ak mi da vypoved zamestnavatel, aku podporu dostanem a na ako dlho? Nevies ako sa to vypocitava?

cobhan
3. aug 2013

@ivaka333 ak si robila fulltime, tak by to malo byt maximum, co je tusim 188 euro tyzdenne a na dobu 9 mesiacov

ivaka333
4. aug 2013

@cobhan dakujem

karin002
7. aug 2013

mamičky keď idem späť do práce po maternity leave a poberam one parent family ,musím na social dať môj payslip .aj keď mám tak isto výplatu ako pred materskou?ďakujem za rady

pele
10. aug 2013

@gia88 ja som to tak mala a ano ziadala som v IRL child benefit, na SVK nie.

mia002
23. aug 2013

mamicky na kolko tyzdnov dovolenky mam narok ak som sa vratila z maternity leave v maji do prace?

sylvia217
23. aug 2013

Ahojte.. Je tu niektora z vas v Portarlington ??

babickadasa
28. aug 2013

Ahoj vsechny maminky,babicky,tehulky,zkratka vsechny ceske a slovenske zeny v Irsku. Jsem z Moravy a bydlime v Irsku uz 8 let a mame ted malou 1,5 rocnou dcerku. Pristi tyden se k nam stehuje moje tchyne a neumi moc anglicky. Chtela bych najit dalsi babicku nebo maminku se kterou by tu mohla obcas pokecat a zajit na prochazky s detma. Bydlime v Bray, Co.Wicklow. Doufam, ze se najde nekdo kdo to citi stejne a rad by se sesel. Hodne stesti s prckama. Blanka

cipsinka
28. aug 2013

Maminky nenastevuje niektore z vasich deticiek tu slovensku skolku v Blenciku????

lubi
28. aug 2013

@babickadasa ahoj. ja som tiez z Bray. ale babicku sem nemame 😢

mamartinka
29. aug 2013

@babickadasa odkial ste z Moravy.My byvame kusok od Moravy.

babickadasa
30. aug 2013

@mamartinka
Ja jsem od Uherskeho Hradiste, ale babicka pochazi z Cech od Machova jezera. Prave jde do duchodu a stehuje se k nam do Irska

malinovykolac
2. sep 2013

ahojte, najde sa tu nejaka mamicka z dublinu na spolocne kocikovanie? okolie blanchastown, tyrellstown

karin09
3. sep 2013

Prosim vas poradte mi,kde sa da este kupit kniha bambulkinw dobrodruztva.uz som pozerala vsade na gorile,martinu,panta rhei,atd.nikde ju nemaju je vypredana.vie niekto z vasd kde by som ju este mohla dostat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre