Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

dasa80
15. okt 2008

valka dnes odchadzame do tatier na predlzeny vikend, takze stretko nosicov nestiham, skoda, moze to byt sranda vidiet tolko deti nosenych.... ja stretavam v podstate vacsinou iba kociky... 😅
ja osobne este vyuzivam oekne pocasie a to ze je este lea mala, a nosim ju teraz v podstate stale ked niekam ideme, i ked beriem aj kocik do tatier, uvidime ako bude tam.
valka dalsie stretko pisala lucia ze bude 30teho....o ake fitko sa jedna, nevies kde to je?? papa

tonita
15. okt 2008

ahojky,
tak ja pracujem ale ked si spravim svoju pracu skor tak mam volna napr. ako dnes.Ale som taka dnes unavena, ze uz nevidim ani pisat lebo dnes som mala nocnu aj s Gregorom lebo do 4 rana vobec nespal.Potom zaspal na 2 hodky a museli sme ho budit lebo trebalo ist do jasliciek. tak si idem trocha zdriemnut.

Tak nas Gregor vobec nelezie on sa o to ani nepokusa ale zato v posielke stoji jak vojak v poli len, aby sa mal coho chytit.aj pri stoliku uz stoji.A taha vsetko na okolo. Pri postielke som mala vsetky moje sminky, ruze a on maly certik nestiahol ich vsetky...
Inak sme poriadne zahlieneny vobec nam to nechce ist vonku tak som kupila Mucosolvan tak sned pomoze.Aj preto sme dnes v noci nespali ale cez den jak by utal.

Valka a neskusis davat nejakee vyzivky.Ved su uz rozne od 4 mesiaca. alebo ja som Gregorovi ked nechcel papat struhala jablcko a do toho som dala mrkvicku.A ked nechcel zemiacik tak bola jedna lyzicka zemiacikov a jedna lyzicka vyzivky.

Daska inak nas maly bude mat teraz 25-ho 8 mesiacov a vazi 11kg. tak teraz neviem.
Musime sa pochvalit!Uz sme kupili prve topanocky 🙂

valka
autor
15. okt 2008

dasi, neviem..myslim, ze niekde na pionierskej...jedna mamicka tam ma kamaratov...ale to este uplne presne nikto nevie...
tak si tatry uzite...juj, isla by som 🙂

toni, a to davas maleho do jasliciek aj ked je chory? 😨
ja jej skusam uz dat vsetko - ovocie, kase, zelenina...proste nic nechce ☹

dasa80
15. okt 2008

valka, skus zemiak a daj do toho tvoje mliecko, pyre jej sprav...to zvykne zabrat 😉
alebo sladku vyzivu kup, ja som dnes dala mojej jablkovu vyzivu, doma som robila a chutila jej 😀
a tekvica je tiez sladka....

toni, vy ste tiez riadne velki 🙂 mne dokina povedala ze je nic ine netreba... tak este asi pockam.

ako si spokojna s jaslami? 😉

valka
autor
15. okt 2008

huraaaaaaa...dnes zjedla cuketu,mrkva, jablko, ryzova kasa a mliecko...bolo toho take 3 kocky ladu trosku vacsie, ale predsa...

dasi, myslim, ze mala ked zacne viac lozit, tak to aj tak vsetko spali...nasa ma necelych 7,5 a doktorka povedala,ze skvele pribera... 😀

tonita
15. okt 2008

a ked sa bavime o tych kileckach tak kolko meraju vasi dropci?

tonita
15. okt 2008

drobci?

cica13
15. okt 2008

Toni, aj nas David je v noci a hlavne nad ranom zahlieneny, ze sa kvoli to mu budi a cez den je klud. Ja mu striekam Physiomer. My mame dnes 9 mesiacov, vazili sme sa pred meisacom a to mal 7120g a teraz ideme do poradne buduci piatok, tak som zvedava, ci nieco pribral 😉

cica13
15. okt 2008

Valka, ako bolo vcera na cviceni, ja som nemohla ist, ale kamoska co chodi na pol jedenastu vravela, ze ta ceska bola dost nervozna, ze aj ostatne baby to rozpravali....

valka
autor
15. okt 2008

cica, tak ja mam z nej pocit, ze aj predtym bola nervozna... 😒 ale ako som pisala dasi vyssie, aspon mam napady, co robit s malou doma a stretnem ine mamicky 😅

toni, nasa ma teraz velkost 74...presne dlzku neviem, lebo doktorka ju nemeriava...a co vas valibuk?

dasa80
16. okt 2008

ahojte, nasa meria 73 a moc teda nechcem aby schudla lebo nema tuk na sebe, iba licka 😀

cica13
16. okt 2008

Valka mas pravdu, ze aj minule taka bola, ale tu pol hodinu to vydrzime, naberieme inspiraciu a hlavne, ze je David medzi detmi... 🙂

tonita
16. okt 2008

no my meriane cca 70 cm. a nosime velkost 80-ku.
inak si predstavte jak sa ja stazujem tak na maly dnes spal celu noc a zobudil sa o 6:45. sila, co? A ja tu take pisem, ze nechce spat. Prvykrat od narodenia spinkal celu noc 🙂

valka
autor
16. okt 2008

toni, dnes asi bola dobra noc...nasa sa zobudila za 12 hodin iba 2 krat...🙂
nech im to dlho vydrzi....

kocky, nasla som jeden brutal blog, ale neda mi nedat nan link http://sikora.blog.respekt.cz/c/52612/Detatko.html

dasa80
17. okt 2008

baby, prosim vas poradte mi, neviem sa dovolat lekarke nasej ani laktacnej poradkyni...nemate na nejaku cislo? mam crevnu chripku, striedam zachod s umyvadlo, manzel tiez, vcera nas to chytilo, vobec nechapeme kde sme to chytili, ani do tatier sme nesli, nie sme schopni....myslite ze mozem kojit?? 😲 lea je zaockovana proti rotavirusom

valka
autor
17. okt 2008

dasi, ak si spravne pamatam, tak ano...pozri sem... Môžem dojčiť dieťa, keď som chorá?

Odpoveď:

Pokiaľ sa jedná o bežné akútne ochorenia ako nachladnutie, nádcha, angína, chrípka, zápal priedušiek, tieto sa väčšinou na dieťa neprenášajú a v dojčení možno pokračovať. Dieťa bolo v styku s matkou už pred vypuknutím choroby, kedy je množstvo nákazy najväčšie. Väčším nebezpečenstvom pre dieťa by bolo dojčenie ukončiť a obrať ho o prívod protilátok, ktoré sa začínajú tvoriť u matky a prechádzajú do mlieka. Materské mlieko obsahuje mnoho imunologicky aktívnych látok, ktoré chránia dieťa natoľko, že buď neochorie vôbec alebo má choroba len ľahký priebeh. Ak je matka hospitalizovaná, je potrebné umožniť jej pokračovať v dojčení.

Iba niektoré vážnejšie ochorenia matky sú prekážkou v dojčení dieťaťa (napr. srdcové zlyhanie, vážne ochorenia obličiek, pečene, pľúc, vážne psychiatrické ochorenia, HIV, matka užíva lieky pre dieťa škodlivé ... ). Vo všeobecnosti je súčasným trendom celkom neoddeľovať matku od dieťaťa. Pre duševné zdravie matky je styk s dieťaťom dôležitý.

dasa80
17. okt 2008

valka, dakujem ti.
dovolala som sa na novorodenecke kramare, a do 39 mozes kojit. ja som mala iba 38.
uz som do seba dostala kusok suchara
😀

kacenqa
17. okt 2008

ahojte, po dlhej dobe som sem nakukla...nieto velmi casu...

mame sa fajn, vcera sa nam prerezal druhy zub, huraaa 😀

ako tak pozeram, budeme tu asi najmensie, v 7mes sme mali 7810g...toni, ved gogo keby gretke jednu uvalil tak ju aj zlomi vo dvoje hehehehe

trapime sa s ovocim, mrska mala, ani za svet to nechce, a ani to neochutnala...len co som s prvou lyzickoy sa blizila, tak sa krutila jak paragraf, jacala pusu zatvarala, hlavu vykrucala, tak som ju nechala tak, a zacali sme davat namiesto ovocia na desiatu kasu na veceru. tu papa bezproblemov, o 18.00 kasa a o 20.00 pred spanim este nakojim a mam do siestej rana pokoj, spi celu noc jak zarezana...

uz pekne sama sedi, ked ju posadim, ale plazit sa jej nehcce, ona zistila, ze gulanim sa dostane, kam potrebuje, tak sa gula jak poleno, ale rychla je perfektne, otocim sa a je cez pol izby odgulana 😉

jaj a uz druhy mesiac chodime do pezinka plavat - toni, mozu tam byt sice obaja rodicia, ale v bazene sucasne s dietatom len jeden, je to tak, ze asi 20 minut sa cvici s instruktorkou a potom este asi 15 min mas sama pre seba a vtedy sa mozu rodicia vystriedat. minuly kurz vtedy este mohli byt obaja v bazene, ale mali tam nejaky neprijemny incident, ze sa ktorysi rodic stazovat, ze nedostatocna hygiena a tak, tak instruktorka povedala, ze kedze to nevie pri 2 rodicoch naraz odsledovat tu hygienu, tak to rusi a uz bude moct byt len jeden...skoda...nas tatik nestihal v septembri ist s nami. ale malej to robi strasnu radost, uplne sa tesi, aj s inymi detickami sa tam stretne poclapkaju sa, a aj sa uz ponarame...ak chces pozri si nas album na picase, tam mam aj nejake fotky odtial:
http://picasaweb.google.sk/kacenqa/Gretka2?auth...

no a to je asi tak vsetko, co mame nove...

tonita
3. nov 2008

Ahojky kocky,
chodim pozerat, chodim a nikto nepise.Zijete???Co je s vami?
No my uz fungujeme v jaslickach- Gregorko je take velke zlatko.- robi nam radost. Zacal chodit okolo stolika a v postielke ale nejako sa pustil aj po 4-och. Taku ma z toho radost...A my s nim.
V noci nam vstava kedy ako...Ked ho necham doslova vyrevat vecer tak potom vstane len 1x ak zaspinka pri papani tak sa zobudi aj 5x v noci.
Snazim sa praktizovat metodu "kazde dieta sa vie naucit spat" ale manzel to nikdy nevydrzi a stale ho vyberie s tej postielky a cuduj sa svete preco ja som taka zla... 🙂 poriadne sa vyplace ale potom spinka s jednym prerusenim aj celu noc... 😉
A vy co mate nove???Zuby, jedenie...

dasa80
6. nov 2008

cau toni🙂 som rada ze sa vam dari v jaslickach...ja som sa nakoniec rozhodla pre ine, take co budem mat blizko do roboty, lebo zirafu by som cestovala vyse pol hodiny...aktualne to bude az ale po roku.
my mame 6 zubov, lozime dopredu, skusa na 4 ale to sa nam moc zatial nedari🙂 zato v plazeni je jak sip 😀
papanie je tiez uz lepsie, uz papa krajsie, teda nie je vsetko spinave, co sa mnozstva tyka tak vacsinou tak deci az dva... ako kedy.
a spanie... mala vie zaspavat sama od malicka, aj cez den aj vecer, ale v noci sa budi, vacsinou tak tri styrikrat....

ako si to vyriesila s kojenim...papate uz len v noci?

tonita
18. nov 2008

Ahojte baby,
vy ste si zalozili novu temu????? 😀

kacenqa
19. nov 2008

toni - nejak to tu umrelo 😖 co tak dake stretko? pomaly vianocne trhy zacnu 😀 😀 😀

tonita
20. nov 2008

ahojky Kati, tak veru ved nic sa tu nedeje...ako sa vam dari? Dufam, ze rastiete do krasy. 😀 Nemam cas ani foto popridavat tak sme teraz vytazeni a uzivame si kazdu jednu volnu chvilku pre seba.
To by bolo super keby sme sa stretli ale my mozeme tak cez den akurat tak vikendy alebo v piatok.
A inak nieco popis o Gretke o rodinke ked budes mat cas.
Nas sa uz sam pusta...kroky by chcel valat.

valka
autor
26. nov 2008

ahojte, tak teda prispievam, ako som slubila tonite 🙂
nam sa dari super...lucka je stale sikovnejsia...dnes uz pochopila, na co je flauta ...tak zacala do nej fukat... 😀
lozi ako diva macka..potichu a rychlo, tak mam co robit, aby som uchranila vsetky knihy a policky...stoji zatial iba s oporou, ale musim ju pochvalit, uz zlieza sama z postele....pekne sa otoci a sup nohami dole...
s dasou sa stretame dost pravidelne - chodime spolu na cvicenie a okrem toho s kamoskami z cvicenia (este ked sme boli tehu) do sauny...nepridate sa? 😉

cica13
26. nov 2008

Valka, vy ste boli vcera na cviceni v plnom pocte? My sme boli iba dve 😀

valka
autor
27. nov 2008

no nas bolo 6...nejak to ti ludia flakaju 😀

tonita
27. nov 2008

nopekne sa vam dari...my uz vieme urobit samostatne jeden krocik a potom hop na zadok ale este nevie co je strach z vysky... 😉
a kde sa chodite saunovat?hmm? a s daskou sa stretavate len na tych cviceniach?
My fungujeme jasle a praca a uzivame si kazdu volnu chcvilku pre seba a aby toho nebolo malo prihlasila som sa na vodicak 😉

valka
autor
27. nov 2008

no s dasou chodime aj do tej sauny 😀 je to v chemickotechnologickej a je tam aj parna aj sucha a aj masaze..takze sa chodime zrelaxovat...spokojne mamicky=spokojne deticky
😅
tak to je gregor sikovny..som zvedava, kedy nasa zvladne nieco taketo, ze krok 😉
toni, ty si nezmar,...ja som ta odhalila...uplne ze riadny...

cica, budes chodit aj dalsi semester cvicit?

tonita
27. nov 2008

ale vies valka ak by som do prace nemusela chodit tak by som urcite nesla...ale ked musis...a ta sauna je moc draha ako to financne je? Inak to je kde, ze na "chemickotechnologickej"? 😉
a ten vodicak k mojej praci viac menej potrebujem len teraz mi poriadne zacalo lepit a uz nie som taka hrdinka ked si mam sadnut na buduci tyzden do auta 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre