Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

dasa80
26. mar 2008

ahojte
nase mrno ked je hore tak sem tam aj nie je na prsniku🙂 ked je napapana a prebalena, a je hore, tak vacsinou chce byt na rukach, alebo na brusku a asi citit niekoho pri sebe, samu sme ju nechali na par minut, niekedy je dobra ale vascinou si mrnkne a ked ju niekto pride hojdat tak je dobra aj pol hodku...potom zase vahladne/vysmadne a sme na zaciatku 😉

valka a mate zaparenu ritku? ci preco sa tak bojis? nerobia jej dobre plienky? a aky krem pouzivate?

valka
autor
26. mar 2008

hm...tak to nasa nie...ale inak je to ukazkove ditko...tonita, kedze byvas k nam najblizsie, nedame niekedy spolocnu prechadzku?

dasi, pisala si, ze vasa mala nad ranom krochka a ochka a tak...nasa to robi tiez, ale iba rano...pocas dna je to len take obcasne...ale dnes som si vsimla, ze ma plny nostek a zle sa jej dycha...nevedela pit po leziacky...a vysat to neslo...asi jej kupim spray na zvlhcenie sliznice a uvidime...lebo ked ju kojim v sede, tak o chvilu sa dutiny uvolnia a uz spi uplne pokojne dalsie dve hodiny....

cica13
26. mar 2008

Valka, kup si Physiomer baby, je od 2 tyzdnov, je to prirodna morska voda, dobre to zvlhci, a ked ma aj maly suchsie sopliky, tak to zmakne a ide to lahko odsat.... 🙂

valka
autor
26. mar 2008

cica, dik...dufam, ze to pomoze 🙂

cica13
26. mar 2008

Malo by, nam to pomaha, vstrekni jej do oboch dierok, ak ma sopliky, tak to po chvili odsaj, ak nie, tak to tam nechaj.... 🙂

tonita
26. mar 2008

valka a kvapky Libenar si neskusala? To si mala dostat v tom klinik boxe na porodnici. My to davame malemu lebo ma tiez susniky a potom to z odsavackou sajeme vonku a by si sa cudovala co za sopliska mu idu von 😀
Tu prechadzku a strtko budeme musiet nejako odlozit lebo od nedele odchadzam na vychod na 3 tyzdne lebo sa idem ucit na statnice a nech mi nasi pomozu pobavkat sa s drobcom....a teraz do nedele tu mam sestru lebo ideme krstit tak dosla za kmotru 🙂 Tak snad v tom aprili sa uz stretneme 😉

valka
autor
26. mar 2008

na tie kvapky som zabudla...dakujem 🙂
tak drzim palce a tesim sa na april...my budeme krstit doma (na orave), lebo vsetci su tam, tak nech nemusia do BA...ale to az zaciatkom maja...vtedy sa chystam domov na tyzden, ...aj ked sneh si uz neuzijem ☹

tonita
26. mar 2008

ja mam totiz to obavy z cestovania ako to zvladneme ale snad sa nam to nejako podari... 😅 Dufajme...Predsa cesta na vychod je cesta dost dlha.Ale aspon to ma upokojuje, ze nas maly ked ho dame do vajicka a ideme niekde niekam autom tak hned zalomi. Tak snad to bude o.k.

valka
autor
26. mar 2008

myslim, ze cestovanie autom zvlada vacsina deti v pohode...ten hluk a natriasanie 😀 a ked bude uz mrzuty, tak zastavite, das mu papat a bude...(si to predstavujem, ze aj nasa sa tak bude spravat, ked pojdeme domov 😀

dasa80
27. mar 2008

ahojte,
valka, aj mna napadlo ze ked krochka ci nema plny nostek, ale ked som sa don pozrela vyzera cisty....ci mam skusit odsat aj tak? zajtra ideme na prvu poradnu, tak som zvedava, opytam sa detskej nasej co na to povie...dnes mame tri tyzdne🙂

inak valka vy mate super datum narodenia, v nomocke ma to nenapadlo az doma🙂

inak prave sa mi prebudza a predchadza tomu mierne mrncanie a tlacenie a pocujem zvuky ako naklada do plienky ☹ chudatko...preco s tym musia tak bojovat? 😠

valka
autor
27. mar 2008

ahoj dasi,
som zvedava, co ti doktorka povie...my ideme az v utorok...
skusila som jej dat ten libenar a vcelku toho vyslo, aj ked jej to nie je prijemne...ale myslim, ze ten libenar rozpusti sopliky tak, aby ich mohla hlavne pohltat, ked papa...aspon mne sa nedalo toho vela odsat, ale ked papkala, tak sa postupne tie chrapkave zvuky stratili...
ten datum bol jeden z tych vhodnych...este sme mali 23.2., 25.2., 29.2. 1.3. a ten, co vysiel🙂 tak mala na vyber 🙂

aj nasa sa budi s mrncanim, malokedy je to take prijemne zobudenie sa (ak vobec)...dnes v noci ju prebaloval tatko a ani ju to nebolelo, lebo vyhodila na neho taku supu bez pripravy, ze ostal uplne sokovany 😀 dasi, my skusame trosku bezplienkovu...a obcas sa nam to podari, uz mame aj cistu plienku, bez kakania...proste sa vyprazdni v takom polosede (klbko)...tak som zvedava...

kacenqa
27. mar 2008

caute - na skok 😉 toni, takze mesiac ta tu neuvidime? ci mas aj u vasich net? no ak aj nie, ja si ta aspon obcas cez sms skontrolujem 😀 😀 a pekne sa uckaj, nech to zmaknes a mozeme chodit s drobcami von, ked uz bude pekne.

my sme sa dnes zase presli na kuchajdu, vyzdvihli sme tatinka po praci a sli domov. ach skoda preskoda, ze od pondelka budu prestahovani az k mostu apollo, ta jeho robota v Poluse mala uzasne vyhody....no co uz, nenarobime s tym nic...

inac urobila som gretke album cez picasu, to je software od googlu, uplne sikovne to je, velmi som z toho nadsena, tak ak sa vam chce, kuknite. 😉

http://picasaweb.google.sk/kacenqa/Gretka

dasa80
28. mar 2008

hello🙂
tak mame za sebou prvu poradnu, a mame 3 tyzdne a 4,5 kg 😀
vraj sme velki a pekni 🙂

inak som sa pytala na ten plac pri kakani, a povedala ze to deti zvyknu ked maju tvrdu stolicu ale od tej my mame daleko tak som zmatana... 😒

tonita
28. mar 2008

Ahoj kacenqa tak ja budem na nete cele 3 tyzdne tak sa budem pravidelne hlasit, nic sa nebojte 😀 Jaj ale jak sa mi nechce ucit...Dnes som bola odovzdat diplomovku. Uf tak to mam uz za sebou.
Inac mate krasne fotky z gretky ale ked si ich chcem zvacsit tak su velmi rozmazane. Ale v celu su krasne 😉

valka
autor
29. mar 2008

kacenqa, super foto...🙂

dasi, vidim, ze pekne rastiete. som zvedava, ako to dopadne u nas...ja som sa pytala doktorky na to chrapanie, lebo malu to znacne v noci znervoznuje a nevie poriadne spat...ale ze je to ok...ze do 3 mesiacov by to malo ustupit...

tonita, ta obdivujem...ty brdo...si moj velky vzor 🙂

dievcata, ako casto davate dietatko na brusko? ja len raz denne, lebo mala stale spi alebo je prave napapana, tak ju nechcem davat, aby negrckala...ake hry este s dietatkom hrate?
vcera bol u nas jeden kamarat a doniesol nam krasny hrajuci nocnik, tak sa tesim, kedy ho zacneme pouzivat 😀
a este jedna novinka, lucka uz dokaze par minut stravit sama na posteli len tak pozeranim do stropu a okolia...som nadsena, lebo doteraz hned po zobudeni alebo polozeni na postel samu, plakala...

kacenqa
30. mar 2008

caute, vcera sme mali perny den, tak som sa sem ani nedostala 😉 doobeda som upratovala a varila kym bol tatinko s malou vonku a poobede sme vybehli do obchodov a nasi s malou na 2.5hodky von 😀

kupili sme odsavacku - avent isis, dnes doobeda som skusala, ale bud som krepa, alebo som krepa, lebo ked si rukou zmacknem bradavku, tak tecie, a odsavackou mi nic nejde...ledva som 20 ml odsalaa to mi to trvalo snad polhodinu a v navode je ze na 60-120ml bude treba asi 10 minut ha ha ha..a pritom mlieka tam este je....len ho vydolovat. no, musim sa to naucit...

aj teraz poobede pojdeme von, ked je tak pekne.

val: nas drobec v pohode vydrzi v lehatku a len tak pozera, zacali sme jej uz mavat hrackami pred tvarou a zacina nam krasne otacat za nimi hlavicku. 😉 takze to je zatial vsetko, co praktizujeme, inak jej vela rozpravam a tak sa snazim zaujat jej pozornost. na brusko davame ked jehore a kludna, lenze jej sa to nepaci, vzdy sa po chvili zacne rozculovat a plakat, tak ju nenecham trapit sa, ale ona nam pekne drzi hlavicku, ked ju mam na rukach, takze asi to staci. inac som si z netu objednala taku knihu ze hry, zabava a cviceni s mininkem, tak sa tesim, az pride, nastudujem a budeme praktizovat 😀

toni: tak super, ze budes na nete, aspon ta budeme kontrolovat, ci sa ucis 😀 😀 😀 jo mimochodom, tie fotky su rozostrene len na zaciatku, kym sa to nacita, potom sa to pekne zaostri...

dasa80
30. mar 2008

ahojte,
nasej malej sa na brusku paci...ale ine hry zatial nevie...niekedy je dobra a lezka sama, ale vacsinou ked je hore-je na rukach alebo na prsniku 🙂
inak ako ste na tom s postolkami....uz ste boli na uzv? my mame ist tento tyzden, som zvedava ci ich musime este nosit...jednej mojej kamoske povedali ze mesiac malemu stacil a uz nemusia postolkovat....

valka kde si kupovala vchne nohavicky na bavlnaky? mam par ale este by som potrebovala dokupit a do mesta sa asi tak skoro nedostanem... 😉

inak tesim ze je konecne pekne, i ked my nevydrzime dlho ani v kociku, max dve hodiny... ☹
cez den skoro vobec nespi, max tak pol hodky ...teda okrem kociara

ako to robite ze vam spia 😀 ?

valka
autor
30. mar 2008

ahojte,
nasa kocka sa dnes prekonava a cely den je uplne kludna...poobede s prestavkou na kojenie spala 6 hodin...stihli sme prechadzku, navstivit zahradku i nakupit a nakup vylozit...som ju normalne musela budit...dufam, ze nema spavu nemoc 😀

dasi, my zatial postolkujeme...takze vobec neviem, ake nohavicky sa pouzivaju na bavlnaky...ak mas teda klasicke stvorce...na take tvarovane som kupovala cez internet www.plienka.sk, ale myslim, ze ich budu mat aj v zivici na vysokej ulici...ekobabetko je tam vo stvrtok od 2-6 pm. dufam, ze si to spravne pamatam...

inak mam vychytavku na lepsie cistenie plienok - usila som si take obdlzniky z flanelu (2 vrstvy) a to davam medzi latkovku a lucku...kako ostane na vrchu a ani ta zlta voda nejde az tak hlboko do vsetkych vrstiev, tak sa to lahsie cisti 🙂 na plienky sa este zvyknu davat vlnene alebo flisove nohavicky...

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
ja sa snazim teraz ustrikovat len take jednoduche, a tie dat na plienku, tak uvidime...
dasi, odporucam vyskusat bezplienkovku...teda pri prebalovani, len tak skus dat malu nad umyvadlo, aby sa vykakala...nam to uz par dni funguje tak, ze sice nevidim ziadny signal, ale len tak preventivne ju tam dam...a cuduj sa svete, vacsinou sa vykaka a do plienky nasledne dava len take drobnosti, ako keby si iba prdkala...
viete, co som si dnes vsimla? dala som malej jednorazovku, a trosku si do nej kakla...vsetko mokre islo dnu a kako sa prilepilo na ritku...sme ho museli zoskrabavat... latkovky su v tom lepsie, aspon sa to da zotriet, ked to uplne nezaschne...🙂

dasa80
31. mar 2008

ahoj,

valka diky za tip, nieco som na "plienke" nasla aj objednala🙂
inak ja pouzivam do latkoviek separacne obrusky z popoliny, neviem si to vynachvalit,
lebo najvacsie necoistoty skoncia na separacnej a nie bavlnenej plienke...

a my ked mame pampersku, tak nikdy poriadne neviem kedy prebalovat, lebo pri bavlnakoch sa ozve ....

na bezplienkovu asi nemam silu ani odhodlanie....mala vacsinou mrnci pri kakani, furt to nechapem, lebo kaka riedke a casto...a vacsinou uz tam nieco je ked zacne, takze si o neviem predstavit..ale klobuk dole, valka, to je super, ako dobre si poznas babatko🙂

stvrtok sa chystame na uzv tych klbiov tak som zvedava....davate do postoliek dve plienky?

dasa80
31. mar 2008

a ako to teda robite ze vam cez den spia? nasa mala max pol hodinku...ja varim len veci co sa daju spravit za pol hodku 😉 v podstate nechapem ako tolko vladze nespat,ja vecer zaspim vacsinou skorej ako ona 😀

valka
autor
31. mar 2008

dasi, popolinku pouzivam aj ja...ale ta zlta tekutinka pretecie, popolinka iba zachyti ten syrcek 🙂 ale flanelka akoby nepustala ju dalej, tak bavlnena je vcelku cista...este k tym vrchnym...mam aj slip aj fix, ale viac sa mi osvedcili fix...lepsie sa da prisposobit...

inak, tu popolinku peries? my pouzivame od kedy sme doma a stale su v dobrom stave...som si aj nastrihala na 4 a pouzivam ich ako utierky na ocistenie zadocka miesto jednorazovych utierok...umyvame cistou vodou a potom tie drobne utierky znova operiem a pouzivam dalej....

a co sa tyka tej bezplienkovky, tak nikdy este neviem, kedy sa jej chce...proste pri prebalovani ju skusim dat nad umyvadlo a ona sa proste vykaka alebo vycika (teda nie vzdy. tak pol na pol)

dasa80
2. apr 2008

valka preperies separacne popoliny? tie v tej rolke? daju sa prat? ja ich vyhadzujem, nemala som tucha ze sa to da prat...neviem si to predstavit...

valka
autor
2. apr 2008

ano, tie v rolke, pre novorodencov...niekde som nasla, ze sa daju prat, tak som to skusila...normalne ich periem s plienkami na 60°C ...a uz ich pouzivam asi 3 tyzdne, ked sa niektora zacne tvarit ako zodrata, tak ju vyhodim...pred tym, ako ju dam do pracky, tak ju jemne vykefkujem od tej prazenicky, co tam lucia nakladla,, aby zbytocne nezanasali ostatne...ide to z nich skvele...a po kazdom vyprati su biele, skoro ako nove...🙂 a este stale mame velku cast rolky nepouzitu 😀 skus, uvidis...dufam, ze to nejaky iny prasok nezoderie, lebo ja periem vacsinou v slize (mydlo a soda) a miesto avivaze davam ocot...

vcera sme boli na kontroli a mame o 1 kg viac, ako ked sme odchadzali z nemocnice...🙂 aj ked vase deti sa asi s tou hmotnostou narodili 😀

valka
autor
2. apr 2008

dasi, kde ste boli na usg klbov? za ako dlho vas mohli vziat? do karlovky nam dali datum az na 5.5. je to tak bezne?

dasa80
3. apr 2008

ahoj valka,
my sme boli na antolskej, kazdy utorok a stvrtok o 8 rano tam moze ktokolvek prist, dnes tam bolo asi 10 mamiciek, ja som bola druha ale ide to fakt rychlo....akurat ze deti sa vyzliekaju po styroch na chodbe...z toho som bola dost prekvapena....ale co mozeme chciet po statnej nemocnici 😒

asi skusim oprat tie obrusky...ale popravde som pohodlna ...🙂 no sak ale skusim

valka
autor
3. apr 2008

dasi, takze sa nemusime nahlasovat ani objednavat? to by bolo super...

dasa80
4. apr 2008

valka netreba sa objednavat. jedine co potrebujes je vymenny listok od svojej pediatricky, ten podas sestricke, kazdu chvilu vybehne von a pyta ho od kazdeho...inak ide to strasne rychlo, ja som tam prisla o 7:50 a 8:15 sme uz odchádzali...to aj s obliekanim malej a cakanim....to bola vyhoda.

idem na par dni domov k mamine, oddychovat🙂 aspon varit nemusim a zehlit a tak, a snad aj kocikovat niekto pojde so mnou alebo aj sam 😀 tak sa tu drzte, ozvem sa ked pridem, pekne papajte a raste🙂

valka
autor
4. apr 2008

dasi, tak riadne oddychuj 🙂 u mna bola mamina cely tyzden...dik za vsetky info, tak to v pondelok obehame 🙂

tonita
10. apr 2008

Ahojte kocky, vy este zijete? Alebo mate tolko starosti s detickami? 😀 Alebo nebodaj mate nejake nove diskustne forum ☹ hmm?
Ako sa mate, a ako sa vam dari? Dufam, ze vsetko je o.k. a mate z deticiek len samu radost. My rastieme ako z vody

valka
autor
11. apr 2008

ahoj toni. este zijeme, ale mam pocit, ze vsetci nejak zdrhli...alebo co...ako sa dari tebe s ucenim? maly poslucha?
my sme vcelku v pohode, obcas mam strach, ci nie je nieco v poriadku, ked mala tak vela spi a malo sa hra...ale hadam je to ok...okrem toho sa mala vyhadzala a neviem z coho...tak teraz cakame a testujeme...
snazime sa bezplienkovat a vcelku sa nam dari...je to uplna parada 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre