Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

lilyk
13. mar 2008

Olinka nevolala sa Marika 😉 mne straaasne moc pomohla, je to uzasna pani 😵

olinka6226
13. mar 2008

uz neviem ako sa volala... ale zlata pani. ja mam teda na kramare len super spomienky a tak som sa ich povodne bala.

moj syn uz teraz vymysla, tak mam co robit aby som ustriehla co robi 😀 niekedy je to pekna sranda. ale niekedy mi teda nie je do smiechu.

cica13
13. mar 2008

Toni, homeogene9 je na hrdlo, cmula sa kazdu hodinu. Oli, Lilyk...pani Lavotova je fakt super.... 🙂

lilyk
13. mar 2008

ano ano druhym menom sa vola p.Lavotova 😵

valka
autor
13. mar 2008

ahojte, tonita, skus kloktat salviovy caj...teraz uz mozes...teda ja som ho kloktala aj v poslednom trimestri a vsetko v poho 🙂

co sa tyka chodenia von, nasa dokyna hned pri navsteve sa opytala, ci sme boli vonku,..a my ze sme do ordinacie prisli pesi...a ona na to, ze super...ze dietatko treba otuzovat...dnes sme boli vonku asi 2 hodky a lucia to zvlada na 1...tiez sa jej paci..
rano pri prebalovani lucia urobila take kako, ze sme ho davali dolu zo steny asi 1,5 m vzdialenej...o koberci v izbe ani nehovorim 😀

dasa80
14. mar 2008

ahojte,
mne na hrdlo pomaha vzdy caj s medom a citronom, ale to teraz zrejme neprichadza do uvahy, aspon kym je babo malinke..mne pocas tehu dali bioparox a pomohol 🙂

takze hovorite ze skorej von? to som rada lebo mne je podstatne lespie, takze by som aj vybehla na pol hodu...otazko ostava ako vystihnut pri nasej malej cas ked bude spat...ona totiz cez den moc nespi, vacsinou zatial iba papame🙂...asi skusim to okno najskor, dakujem vam za rady

kacenqa
14. mar 2008

haloo no ze som vas aj nasla babule 😀 teda mne kym dotrkne kuknut aj ine sekcie...pripadam si obcas ako nemtava 😎 a reku ze co ste prestali pisat, ci vam dietky nedaju ani chvilky pokoja....

toni mna minuly tyzden tiez jeden den zacalo hrdlo boliet a este aj hlava, ale tak strasne, ze som az plakala. na hlavu som si dala jeden paralen a na hrdlo ten homeogene som cmulala, asi 3 som si ich dala a druhy den rano vsetko uplne super, nic mi nebolo.

my tiez chodime v poho von, mala to predrichme. ale vcera tak fucal vetrisko, ze mi skoro kocik uchytilo, aj ked slniecko svietilo....tak som po 3/4hodke sa otocila a sla domov....

uz sme s malou boli dokonca aj v poluse na nakupe a aj to predrichmala...(ja totiz neviem nakupovat podla zoznamu, teda zoznam mozem spravit na to, co mi chyba, ale nakupujem tak, ze sa prechadzam a co mi padne do oka, padne do vozika 😀 takze take ze poslem manzela na nakup to mozem akurat po rozky a sunku, ale velke nakupy nehrozia)

valka
autor
14. mar 2008

ahojte...vitaj kacenqa...u nas nakupy musi teraz pretrpiet otecko...🙂 ale dari sa mu...

dasi, my chodime von po tom, ako malu prebalim a nakojim...neboj nic, v kociku bude spat ako zabita...nasa vydrzi tak dlho, kym sa kocik hybe...ked sa vratime domov a dam ju na balkon, tak v tom momente je hore a place a chce jest...tak vyskusaj ist radsej von na polhodku a uvidis...

bobulka34
14. mar 2008

ja mam s kramarmi hroznu skusenost, laktacnu som nezazila, ale tiez som nanu pocula chvaly. Ti docenti mi pili krv, nafukanci

dasa80
15. mar 2008

ahojte kocky
neverite ale ja sa tesim aj z toho ze stihnem dat oprat,a vcera doobeda som dokonca zehlila 🙂 akoste na tom vy? tiez mate pocit ze nemate cas si ani zuby umyt? strasne sme sa na babo tesili ale teda nevedela som si predstavit co to je... a je malinka ozaj zlata, place iba ked ma plnu plienku alebo je hladna...alebo sa kupeme 😀 na to ze je ryba sa jej voda zatial moc nepaci...

valka, skusim to, dam jej papat a zabalim ju do kociara, ale mam z toho mierne obavy ci sa nevratime s placom z pred dom...no sak dako bude 😒

inak ked ste zacali kojit, nepopraskali vam bradavky? mne hrozne, uz sa to sice zlepsuje, davam na to repik, ale ziadna slava...masticka ma na tom stipe...dakujem

valka
autor
15. mar 2008

ahoj dasi,
podla jednej laktacnej poradkyne skus infadolan - je to mast, co sa musi umyt pred kojenim a pomaha pri hojeni ran...na repik pozor, vie byt dost agresivny...skus to len repikom oplachovat alebo rob slaby odvar...vyskusaj aj skorocel...

ja mam tiez radost z takej blbosti akoze upratana izba ci povysavane a pozehlene 🙂
ak by mala zacala plakat, skus ju chvilu hojdat a ak to neprejde do 5 minut, tak az potom sa vrat...nenechaj sa odradit hned na zaciatku 🙂 a hlavne ju nepreobliekaj...nasa place hned, ako jej zacne byt moc teplo...uz si zvyka na ten nas chlad 🙂

dnes su u nas svokrovci, tak mam cas chvilu oddychovat...vsetci chodia okolo malej, varia...vcera som skusala jest segedinsky gulas a dnes mala zatial neplace, tak dufam,ze jej to vydrzi a ja budem moct kapusticku dalej chrumkat 🙂

dasa80
15. mar 2008

no, aj my dnes podzrivo vela spime 😀
chystame veci na socialku...tak sa tu motam.
nemaju vase poklady supauce sa rucicky alebo nozicky? mne sice povedali v nemocke ze to prede...ale predsa len, ma to zaujima informacne...
valka, my malu neobliekame vela, skor kontrolujem ci jej nie je zima, vela vetrame, ale v pohode vyzera 😉

tonita
15. mar 2008

Ahoj Dasi, ja si davam na popraskane bradavky rumancekovu mast od Dr.Mullera a je celkom fajn- len ju treba umyt pred kojenim. Mne sa zahojili prsia uz za 2 dni. A je to super.Ziadna bolest

alififi
15. mar 2008

dasi daj si aj materske mlieko na to

kacenqa
15. mar 2008

caute, ja som braskovi napisala do mobilu nazov tej masticky od aventu, co v porodnici rozdavala vzorky laktacna a ked siel do rakuska nakazala som nech mi to kupi. no a on ukazal mobil tete lekarnicke a ona mu dala PureLan od Medely 😀 tak neviem, ci ani tam nemali ten avent alebo teta usudila, ze medela je lepsia...moj brasko moc po nemecky neumi, tak som bola rada, ze zvladol to kupit hehe

ja som prave vysikovala von manzela s malou tak hor' sa do vysavania a zehlenia 😀 doobeda sme boli na vylete vsetci traja, boli sme v babymarkete kupovat lehatko, sme sa smiali, lebo manzel 'odparkoval' malu v kociku medzi tie kociky, co tam mali vystavene, reku nie ze ju tu nechas a vezmes iny kocik!! 😀 😀

kupili sme jej chicco lehatko, povodne som u nich na webe mala vybrate od jane, ale mi povedal veduci, zevraj na ne mali dost reklamacie na tie uchytky hrazdicky, a ze odporucil by nam radsej to chiccco, tak sme zobrali to, uz sa tesim, ako ked upracem, ho pekne rozlozim a poskladam 😀 😀

inac vcera vecer mala nie a nie zaspat, az okolo pol jedenastej po asi tretom pokuse zadrichmala, no ja som vytvrdla asi 10 minut po nej. zato potom potiahla az do piatej, tak som sa slusne vyspala aj ja... 😉

tak ficim makat nech to postiham, chcu sa u nas zastavit navecer nasi 😎

valka
autor
16. mar 2008

ahojte, nasa vcera vcelku spala...ale dnes nie a nie...

dasi, tie rucicky a nozicky mala tiez...teraz to uz nie je take strasne...trosku sme to olejcekovali, ale teraz ma drobne vyrazky, takze olejcek nic...

beriem spat rady ohladom odgrgnutia...nasa lucia zacala grckat...co vypije, to vygrcne...musime ju polohovat do vysky... 😠 dufam, ze to rychlo prejde...

dasa80
16. mar 2008

ahojte, skoro som vas dnes nenasla 🙂 ako to ze sa tema prehodila medzi regiony a nie babatka? alebo zle vidim od unavy? 😉

aj k nam dnes dodju svokrovci, vcera som upratala najnutnejsie, dnes periem, aj vlasy mam umyte, nech sa ma nezlaknu 😀

inak vcera sme spali od deviatej vecer do druhej...budite babatkav noci na papanie? alebo cez den? nam to cez den nehrozi, ale v noci sme parkrat spali skoro 5 hodin, tak neviem...zatial ju nebudim, radsej si trocha mlieka odsajem a poviem si ze keby je hladna tak sa zobudi,...nie?

dasa80
16. mar 2008

dakujem, zajtra idem do lekarne, pisem si rumancekova mast od Dr.Mullera...uz su lepsie ako na zaciatku ale este stale su tam ranky...vyskusam. dakujem Toni🙂 inak materskym mliekom to natieram pri kazdom kojeni...

kacenqa
16. mar 2008

caute no hladam vas hladam v babatkach, reku co som slepa? a potom som zadala do vyhladavania nazov temy a vyguglilo mi vas to v regionoch...to je hrozne...ked som vas nasla, tak som vas skoro zase stratila.... 😉

babule nasa mala prespala tuto noc vkuse od deviatej vecera do siestej rana....som neverila hodinkam, ked som sa rano prebrala. ale naozaj. (prsa som mala nabombovane, ale kedze si zdravo potiahla, pekne sa mi vyprazdnili)

dasi - nam prospieva vychadza a vecerne kupanie, potom spinka ako anjelik, vid tuto noc. ale ja v noci vstavam max 2x takze ona je dobrucka.

zato od piatej do siedmej poobede ma svoj cas, ked je hore a vresti a nie a nie zaspat...vcera ju mama ponosila, takze az tak neplakala 😉

teraz som ju poslala s manzelom von, a vecer skusime zasokupat (len vycvachtat vo vode) a uvidime, ako bude spinkat 😀 a ked sa to osvedci, budeme tak robit kazdy vecer hehe

tonita
16. mar 2008

kacenqa a Gretku kupete kazdy den? Lebo ja neviem, ci mam kazdy den alebo nie.My ju kupeme kazdy druhy ale tiez po kupkani spinka aj 4 hodiny v kuse. Tak ja neviem.

Inac aj ja som Vas hladala a hladala a dopadla som tak ako Kaceqa, ze som si musela zadat do vyhladavaca- Kramarcanky

Dasi dufam, ze ti ta mast pomoze 😀 Tak ja sa lucim ideme sa napapat a sup ho vonku, nech sa otuzuje.papa

valka
autor
16. mar 2008

ahojte, tak my sme dnes na ziadnej prechadzke neboli ☹ doobeda, ked bolo pekne, tak sme varili obed a teraz mala uz 5 hodin spi...tak snad noc nebude zufala....ale kacenqa, aj nasa je aktivna medzi 6 az 7...potom chvilku zaspi...a po kupkani znova odvali...

pozeram, ze nas presunuli...ale hlavne, ze sa vieme najst 🙂

tonita, ani my nekupeme kazdy vecer...hlavne nie preto, ze som trosku na to vecer unavena...ale cez den jej niekolkokrat umyvam ritku ak sa pokaka (kedze ju kvoli buducnosti koberca musim prebalovat v kupelni 😀 ) tak hadam to tak nevadi...niekde som aj citala, ze deti staci kupkat raz za 3 dni...ale mnohe deticky to super uspava a takto aj ziskavaju rytmus...tak asi preto vsetci kupu... 🙂

kacenqa
16. mar 2008

no doteraz sme kupali kazdy druhy den, ale skusime kazdy s tym, ze len kazdy 2. budeme aj mydlit, kazdy 1. len vycvachtame vo vode, nech sa unavi 😉 uvidime, aky to bude mat vplyv na spanok. keby mi kazdu noc tak dobre spala, tak je to jasne 😎

val ja somposlala iba manzela von, a este ze si pribalil prsiplast, prisiel zmoknuty ale mala drichmala jak dudok 😀 a ja som zatial pozehlila detske a este som stihla aj 2 uteraky 😀 😀

valka
autor
16. mar 2008

kacenqa, ja som sa sama chcela ist prejst s tym, ze pride svagrina a pojdeme spolu...ale doobeda nechodili, manzel so svokrom davali dohromady svetlo (take tlmene, co same vypne po par minutach a ma to nizku spotrebu). a potom som bola rada, ze spi...ze vsak sa zobudi, dame papat a ideme...a ona dvakrat potiahla a spala dalej...tak som to nechcela riskovat, ze budeme kojit na lavicke 😀 ale zajtra ma neosali a ideme von...🙂

teraz, konecne zaspala...dufam ze na dlhsie ako na 5 minut 🙂

valka
autor
16. mar 2008

este sa chcem opytat, ako uspavate drobcov? nasa bud na rukach alebo na prsniku...iba raz sa podarilo tak spontanne...tak neviem, ci je to dobre alebo zle...

dasa80
17. mar 2008

ahojte,
vidim ze sme na tom podobne 🙂
nam doktorka poadila kupat kazdy druhy den, s tym ze po kakani jej umyvam ritku v umyvadle (co pri frekvencii nasho kakania je aj sestkrat za den....), vcera sa nam tak presrala s prepacenim, ze aj perinka bola mokra a tie polodupacky nohavice plne...plienku a postolky by ste vidiet nechceli 🙂)))

inak malej sa zatialkupanie nepaci, vresti jak diva, takze zatial neuvazuje kupanie zaradit kazdy den.

a zaspavame ako kedy, niekedy na prsniku, ze sama pusti a iba si tak prilahne, alebo ked je zle (niekedy place medzi 5 a 8 vecer strasne, neutisielne, jedine prsnikom) tak nastupuje moj muz, neviem ako to robi, ale uhojda ju na rukach a spi...napr vcera sme takto zaspali o osmej vecer, ja som normalne nechapala, samozrejme som stastna lahla aj ja🙂 a s troma krmeniami som vstala o siedmej, takze celkom ok...

dasa80
17. mar 2008

dnes idem nachat malu samu s tatinom, musim vybavit tu socialku a postu a tak...ak som zvedava ako budu gazdovat.. 😖

cica13
17. mar 2008

Caute babule, este, ze existuje vyhladavac, inak by som vas asi nenasla... 🙂 Tak oni si nas takto prehadzuju.. 😠 Ja kupem maleho kazdy den, mydlom umyvam iba zadocek a pod krkop, nakolko vygrckava. Ja si neviem predstavit, ze by som ho neokupala jeden den, on si na to tak zvykol, vodu zboznuje a uz je tak nauceny, ze sa okupeme, napapame a ide sa spinkat.. 🙂 Tu suchu kozu z porodnice som natierala a stale ho natieram Seba medom mliekom, nam to super pomahalo a teraz ma uplne jemnu pokozku. Ale to je podla mna individualne, kazdemu pomaha nieco ine. Co sa tyka uspavania, tak chvalabohu zaspi sam, ale moja kolegyna uspavala na fit lopte, musela na nej s malym skackat a tak zaspal... 🙂

valka
autor
17. mar 2008

ahojte, tak u nas tatko napriek obrovskej snahe uspechy pri zaspavani nezozal...vcera som chcela na hodinu na omsu a po 20 minutach mi zvonil, ze mala beznadejne place...tak sup domov...
dnes sme absolvovali 3 hodinovu prechadzku (hodku v dazdi) od bytu ku kukurici a spat...tak sme boli riadne unaveni...a teraz mala uspesne zaspala znova,tak si idem lahnut aj ja 🙂

tonita
17. mar 2008

valka tak ja som vcerajsiu omsu normalne mala v pohode neviem cim to bolo ale nas Gregor s tatinkom vydrzal celu hodinku a potom este chvilku, tak sme sa tesili 😀
My sme boli dnes na poradni a nas "maly"ma 4740g tak sme len ocil gulili ale ine som chcela- som ho pekne rozbalila a nas Gregor jednym vrzom taku fontanu spustil na dr, ze az...A potom sa aj pre istotu pokakal.Takze tolko 😉

kacenqa
17. mar 2008

toni 😀 ved sa musel predviest, aky je chlap, nie? 😀 😀 a dr. musi byt podla mna zvyknuta na take, ked robi s babatkami. 😉

nasa nadhera sa dnes tiez predviedla - cely doobednajsi cas spanku mi preplakala ☹ uz som bola zufala aj ja, tiez som mala plac na krajicku, lebo nic nepomahalo, nosenie, hojdanie, spievanie....nic. akurat na prse sa ukludnila a zdalo sa ze zaspala, ale vzdy, ked som od nej vstala, tak do 3 minut sa prebrala aj ona...proste vsetko tak na 5 minut a potom znova plac preveliky...zaspala az dakedy medzi druhou a pol tretou, neviem kedy lebo ja som pri nej zaspala skor...

bud je kludne dieta a macka ma 'lietacku' (beha ako splasena po celom byte, kym ju na balkon nepustim, tam ju zima schladi) alebo naopak...Mia sa ulozila do vanicky od kocika a tam zahajila protestny spanok rano o deviatej a teraz, ked som vyliezla konecne zo spalne, sa racila aj ona prebrat a vyliezt z tej vanicky...

a to som dnes mala v plane ostrihat a preriedit rastliny v akvarkach, lebo uz tam mame total dzunglu, ze sa mi tam ryby stracaju.... 😠 tak idem to skusit teraz spravit....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre