Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

valka
autor
30. júl 2008

ahoj toni...aj som pisala sem, ale nejak mi to nezobralo, tak som sa na to to to 🙂
zubky nikde ☹ ale na druhej strane, vsak pridu..dufam...my ideme na sobotu tiez na vychod - manzel ma babku v lubovni..tak ideme oslavovat...inak to teplo je hnusne uplne strasne fuj... 😠 😠 😠 😠
ale dnes aj mala burka bola, tak sa tesim 🙂

dasa80
2. aug 2008

ahojte,

som doma, pridem do BA 11augusta a uz ostavam, zatial som v exile ale tiez sa tesime za ocinom 😉
horucavy celkom ok, az na to ze lea vobec nespi, teda cez den este menej ako doteraz 😝 je to fakt huste....
tak snad sa stretneme v auguste, uz nema byt take teplo...papa

tonita
2. aug 2008

ahojte
my sa akurat v pondelok vraciame do Ba ale dufam,ze nebude tak horuco lebo neviem ako zvladneme cestu.pojdeme asi az vecer ak bude tak teplo. Ale vecer sa nejako s Gregorom bojim ist na cestu...
Dasi nas maly je spachtosko.Vstavame o siedmej a potom cez den spinka cca kazde 2 hodinky po 2hodiny 😀 tak aspon trocha
a co zubky,Nam uz strcia take male perlicky z pusy

dasa80
3. aug 2008

ty kokso, toni to fakt uprimne zavidim... 😝
lea spi dokopy za cely den necele dve hodky 😢 ja som uplne na nervy....tri hodiny je hore a potom spi pol hodku...uplne nepotrebuje spat, tak to vyzera....a este aj v noci sa to zhorsilo, ja fakt neviem 😔 🙄

inak ja ked cestujem s malou tak vzdy iba vecer, lebo vtedy aspon prespi estu a nie je tak teplo, takze zasadne cestujem okolo 9 vecer a po prichode na miesto sa napapa a spi dalje, i ked dlho zaspava v poslednej dobe 😢
uz mam pocit ze sa to asi ani nezlepsi...

tonita
3. aug 2008

dasi a v pohode to zvladate vecer...ja sa bojim toho, ze ked sa bude chciet napapat v nocii niekde a budeme musiet zastavit na nejakej benzinke...Ale inac ja som taky strachopud... 😕
inac moj Gogo uz papka ryzovu kasicku na noc a potom tak sladko spinka.Zobudi sa potom este raz v noci ale to len tak, aby citil, ze sme pri nom troska sosne a spinka dalej.Dnes spinkal do pol deviatej rana 😀
Ale kociar je pre nas jedno velke TABU. stale ho tam dam s nadejou, ze mozno dnes...ale nikdy tam nechce byt-iba ak spi.

valka
autor
3. aug 2008

ahojte, tak my sme uspesne absolvovali cestovny maraton - za vikend tak do 1000 km....na slucku....ale zvladli sme to...este ze mhd netrva na tom, ze koji sa len v stojacom aute...inak by sme to nestihli 😀 😀 😀
toni, ty soferujes a ides sama s gregorkom? tak klobuk dolu...mne stacilo na zahradu a spat...lucka stale mrncala a nevedela som ju utisit a bola som z toho riadne na nervy....

tonita
4. aug 2008

nie valka ja nesoferujem to by som asi nezvladla a este taku dialku a v noci.

valka
autor
4. aug 2008

uz som si myslela, ze si nadclovek 😀 hned som kludnejsia 🙂 tak stastnu cestu vam...

kacenqa
4. aug 2008

caute, hlasime sa spat zo senca. dorazili sme vecer, tatinko vykladal auto asi na 3x, ja som zatial sedela dnu s malou, potom som ju nakojila a letela som este do dubravky pre cicu, ktoru nam babysitoval manzelov kolega (alebo skor cat-sitoval hehe)

mali sme sa supisne, prvy tyzden tam boli aj moji rodicia, tak mi ju aj povarovali, ze sme sa s manzelom aj okupali, druhy tyzden sme tam boli uz bez nich, sli na kretu, potvoraci, tiez si to vybrali zle, ale zas na druhu stranu, boli sme tam len sami ako rodina s manzelom a nikto mi do nicoho nekibicoval 😀

mala bola raz tak raz tak, niekedy mi prespala aj 2 hodky doobeda, niekedy len pol, boli dni, ked spala cisteho casu asi hodinu za cely den a naopak, boli dni, kied bola ako sipkova ruzenka. ale v noci mi spavala krasne, od tej deviatej do pol osmej az pol deviatej, samozrejme s jednym medzikojenim. takze ja si myslim, ze ona sa vyspi v noci riadne a cez den to uz az tak nepotrebuje...

zuby este nemame25.7. sme boli na 2. ockovani, zvladla supisne, na vahe svietilo 7.1 kg 😉 sunky ma pjeknucke, aj sa opalila a to som s nou furt bola bud pod slnecnikom alebo stromami. aj sme ju pocvachtali, cele dni byvala nahata na deke, jaj dobre jej tam bolo...aj mne samozrejme...
uz mi inak krasne vzpriamene sedi, a ked sa ma coho drzat po bokoch, sedi bez opory normalka, no za chvilku bude sediet uplne sama...a potom skoncili dobre casy hehehe.

u nas inak soferujem vylucne ja, manzel sice sofer je, ale do tej nasej felicie sa nezmesti, takze soferuje velmi nerad a ked vyslovene nemusi, tak ani za volant nesada, takze to vyzera, ze aj do bystrice, kam ideme tento vikend to budem tahat ja...ale ja zas soferujem rada, takze mi to az tak nevadi a po bratislave to s malou zvladame same uplne v pohode, ale samozrejme, sedacku mam na prednom sedadle...

no, mam v outlooku dakych 34 mailov, tak si ich idem precitat...bru noc

mirka2709
5. aug 2008

ahojte,
aj u nas soferujem ja, mala vpredu pri mne, ale iba po meste,ked idem na dlhu cestu tak je vyadu.
toni, ja som zatial nesla na dlhu cestu takze nekojim pocas cestz, max tri hodkz sme sli vecer a to prespi...
od utorku som v ba tak sa tesim na stret, ako krpci narastili...
toni zase u vas alebo skusis sad jhanka krala? 🙂

mirka2709
5. aug 2008

inak mirka je dasa, omyl

😉

tonita
5. aug 2008

dasi a ty si sa premenovala? my sme stasne vcera dosli.Gregor ked zalomil o 19.00 tak sa zobudil ked sme prisli do Ba o 01.00. Super, ze? No to by sme sa mohli aj stretnut.ale musim ho odtestovat ako v kociari tu v BA lebo doma bol kociar pre nas velke tabu 😒

valka
autor
5. aug 2008

ahojte...to stretko by malo urcite byt...
kacenqa, to vasa fakt sedi? ty brdo...nasa ani naznakom...super...
toni, tak kasli na kociar...staci nosic...😉
nasa dnes dospava vcerajsok, chuda, taka bola vcera unavena a nedalo sa jej spat...stale sa budila - asi kvoli teplu...ale dnes je uz super pocasie, ze ? 🙂

tonita
5. aug 2008

no ja by som aj sla s nosicom len ja ho mam od seba a ked zaspi tak to vyzera dost zle lebo mu hlava pada dole chudatku...tak ja neviem.ale snad to nejako zvladnem aj s kociarom.ked bude spat....
inak aj nas uz sedka.
no my sme boli doma skoro 4 tyzdne a nas Gregor si tam zvykol a teraz tu v Ba si nevie najst polohu na spanie.pre nho je to nove miesto tak ked mi zaspinka na rukach a ja ho dam do postielky alebo postele tak vresti ako pavian...a ked ho zoberiem na ruky tak zase klud...

valka
autor
6. aug 2008

toni, sesterka tak nosila malu a potom jej podopierala hlavu 🙂
nasa este teda nesedi ani nahodou, ale zato zacala liezt- teda sa snazi dost intenzivne plazit a dviha zadok a vcelku jej to ide....

dasa80
10. aug 2008

ahojte 🙂
tak uz som tu 😀 normalne sa tesim,nikdy som si nemyslela ze sa sem tak budem tesit al hold, blava je uz nas domov...co uz 😀
no, nas krpec len sediet alebo stat na nohach, to ju bavi najviac 😉 ....
stretko mozeme tento tyzden niekedy?
inak ja som vymenila kociar za maly sportovy bugi a v kombinacii s manducou som fakt spokojna, kociar je maly sikovny, lahky aj do auta a manduca o tom ani nehovorim 😀

tak sa zosuladte kedy sa vam to hodi, ja som za poobednajsie stretko okolo pol tretej, tretej niekde...papa

valka
autor
10. aug 2008

ahojte, tak ja sa pripajam k terminu okolo tretej - aj ked by doobedny termin bol uplne perfektny...ale snad zvladneme aj poobede....(jeden den mimo rezim by mala mohla zvladnut).

dasi, verim ti...my si uz 2 vikend uzivame ba, ze konecne volno a sme doma 🙂

kacenqa
11. aug 2008

caute, tak sa zas zial nepridam, v byte mam saigon, tak dnes sa snazim to pomedzi malej spanie dat akotak dokopy, zajtra mi pride sesterka a neviem kedy, a pozajtra este raz idem s autom do servisu a potom do senca, kym je taketo teplo, je nam tam omnoho lepsie.budeme tam minimalne do nedele.

inac sme boli cez vikend v BB, mala bola zlata, super zvladla cestu, na kazdeho sa tam skerila (az som niekedy chcela, aby sa aj rozplakala, co len dobrotu ma sekt hehe nech vidia svokrovci) akurat spanie mala rozhadzane, ale s tym sme ratali....

takze tak.

tonita
11. aug 2008

ahjte, tak ja neviem ako to s tym stretnutim zvladnem ja lebo zajtra pride k nam kamaratka, v stredu ideme na ockovanie a vo stvrtok ideme do PK vybavovat niecoohladom bytu. tak neviem.
Valka ale ak budes mat cas tak niekde na racku doobeda by sme mohli...ako ja nemam proti tomu nic ak by si sa pripojila aj ty dasi 😀 aj katka len ty asi nebus moct 😀

dasa80
13. aug 2008

ahojte,
ja doobeda moc nestiham prist na racko, lebo len prideme a sli by sme spat, chcem totiz aby mala spavala obedny spanok v postielke tak ju teraz davam spat iba tam, ...ale poobede mozem, v piatok sad? ak chcete racko tak az buduci tyzden lebo tento som bez auta a na racko mam dost blbe spojenia....
😒

valka
autor
13. aug 2008

dasi, to doobedie som navrhla prave kvoli tomu poobednemu spanku. lucku tiez davam vtedy spat do postielky a tazko sa mi odhaduje, kedy sa zobudi a budit ju nechcem...preto som chcela cim skor, aby uz okolo 12-13 mohla ist spat....

v podstate mi nevadi ani ani...teda kludne aj tam aj tam 🙂 tak sa dohodnite, aby som vedela, ze kam ist 🙂

dasa80
16. aug 2008

tak sa mi to zda, alebo nie sme schopne sa dohodnut na stretku?.... 😖
no nic, ja som skoro kazde poobedie v sade, okolo tretej, takze ak sa chcete pridat len mi napiste smsku rano ze tam pojdete, teda podla pocasia, doobeda nechodim nikam daleko, vacsinou som vonku tu niekde alebo si vybavujem veci a nakupy co potrebujeme.

inak ako sa mate? lea chce uz len sediet alebo stat, mam problem udrzat ju v lahu 😉 uz mame za sebou aj druhe ockovanie, v pohode bez reakcii....
dnes to vyzera na dazt, dufam ze nebude prsat cely den, take dni su dlhe...
papa

tonita
16. aug 2008

dasi cauko,
ja som pisala, ze tento tyzden nebudem moct...tak ono to nie je o tom..., ze mi dve s valkou sa nevieme dohodnut.vies podla seba aky uz mate rezim a dost tazko aspon mne je ho porusovat.ale neber to v zlom 😉
inak aj nas Gregor je poriadny vytrvalec.len by stal a sedel, no v kociku je dost velky problem byt na lezato. ale ked som pisala do fora co sa tyka sedenia babatiek tak na mna nahucali, ze ci som normalna, ze ho davam sediet a blablabla...no dala by som im Gregora na 2 dni nech ho udrzia lezat alebo nech je na brusku.Take velke gulove...ony nevedia pochopit, ze vsetky deticky su ine????Jaj akurat som sa rozculila...a este to: my pisali, ze sedkat az tak okolo 8 mesiacov. A sme boli u Dr. neurorogicky a nasej a Gregor taky bol pojaseny, ze Dr sa nas pytala, ze ci ho nedavame do chodaka.A ja si tak myslim, ze nech sa konecne dohodnu...jedny vravia, ze chodak ano a druhy, ze nie. 😒

aj my uz mame druhu davku DTP-ky za sebou a pred vcerom sme boli na druhu davku prevenaru a az na druhy den mal trocha zvysenu teplotu.A mozno to bolo aj zo zubkov lebo uz mame hore take bodky ako pri dolnych sme mali ked sa mu tlacili vonku.

valka
autor
16. aug 2008

ahojte...
toni, my mame problem sa dohodnut? 😨
tiez co sa tyka sedenia- je to zle, ak dieta fakt sedi. teda je kolmo a neudrzi sa. ak ho podopries ako v autosedacke, aj ked trosku vyssie,tak by to malo byt ok. aspon podla knihy, co mam. a tych 8 mesiacov je blbost - neter uz v tom case stoji. a to sa postavila uplne sama, bez pomoci rodicov...tak tak...

dasa80
16. aug 2008

toni a aky mate rezim, poobede nie ste hore medzi 3 a 6 ? by sme dosli na racko, verim ze aj valka...tak ako minule... sak to bolo fajn.

inak s tym sedenim, moja ma 5 mesiacov a daco a len sediet a sediet, takze radsej ani necitam diskusie ako sa to nemoze, lebo proste vidim na nej ze je silna a sama sa taha. jasne ze ju nedavam sediet kolmo, ale napriklad na kolenach niekedy ano,....ale ked sama sedi, vacsinou je len opreta dozadu o nieco, taky pololah....lezat ju udrzim kratko... podla mna kazdy vidi na svojom dietati co ano a co nie... takze cheer up, ty si mama a vies najlepsie co s nim 😀

a pravda je ze niektore deti uz stoja v 8 ako pisala valka, aj kamoskin maly tak bol. a toni pri nasich duraceloch verim ze ani my nebudeme daleko.....

tonita
17. aug 2008

Cauko, cauko kocky.tak ako travite nedelu?Ked je tak pekne?
No my sa ideme pochvalit.narastol nam treti zub.ale nieje to hryzak ale ocny zub.Je to trocha zvlastne ale co uz... 😉
Daska ja som to tak nemyslela, ze ja nepridem a neviem sa prisposobit a ze mame rezim a bodka!ten rezim je taky, ze spinka poobede okolo pol jednej- jednej a potom ide spinkat o dve hodky zase. a potom cca okolo stvrtej.Tak kludne mozem prist okolo jednej do sadu JK alebo az potom neskor.Ale budem radsej ak Gregor v elektricke bude spinkat 😉

tak to mas pravdu, ze mame poriadnych duracelkov....

dasa80
17. aug 2008

ahojte,
toni aj mala spi cez obed a potom okolo stvrtej, ale ten posledny spanok ( z troch za den) je ten okolo 16 najkratsi, preto vacsinou spi v kociku alebo v manduce a sme niekde vonku....je to super lebo na cele poobede od druhej vacsinou vypadneme von....

treti zub? fiha to je super...lea strasne slinta zase ako pred prvymi zubami, tak predpokladam ze tiez sa nieco chysta...

a s tym kocikom, neskusala si zdvihnutu polohu, trocku vyssie hlavu...nie sed ale taky trosku sikmy lah? na moju to funguje...a nechce potom sediet...a tiez zabera ked ju dam na brusko a zabavam ju...

tonita
17. aug 2008

dasi ja som ho skusala dat v kociari poloha taka polo ale on ked lezal chytil sa madla a pritiahol sa do sedu a sme tam kde sme boli... 😀 ja uz neviem, mam sa zblaznit ci co mam robit alebo nikde nechodit lebo ked bude lezat tak vresti jak pavian. nam sa kociar neda dat do takej polohy, aby bol na brusku lebo my mame kociar taky do V-cka.
ked si sedka v kociari tak vsade pozera...a vydrzi aj hodinku pozerat ani spat nechce... 😠

valka
autor
17. aug 2008

ahojte. mne by vyhovovalo tak po 3. skusila by som malu nejak tak nacasovat....potom vydrzi dost dlho, dufam...
dnes to bol zaujimavy den . sme boli v angerne a mala nechcela skoro nic spat. a ked uz nahodou zaspala,tak sme nasadli do auta a bola znova hore..poobede si to teda riadne dobehla a ja s nou 😀

dasa80
18. aug 2008

ahojte,
tak tento tyzden hlasia pekne, streda poobede? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre