Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

dasa80
16. sep 2008

valka, teda kacenku by som aj ja rada videla, este to nemali stastie sa stretnut.. 😉

valka, vymyslela som to aj ja s tou bundou, vezmem si do tatier goracovu bundu, vacsiu (pozicam si od svorky) a leu v manduce zapnem dovnutra... si ma inspirovala tou bundou co si si objednala...takto by ju nemalo prefuknut snad. kukala som panoramu na STV2 a je tam okolo 0 az 3 stupne 😀 no som zvedava...

ked sa vratim tak sa urcite uz stretneme, sak by sa patrilo, je nacase 🙂

valka
autor
16. sep 2008

svorka ti urcite pozicia 😀
ale donedavna sme malu nosili v satke vpredu pod bundou...a je to v pohode...

dasa80
16. sep 2008

valka, ako to riesis s nozickami? dnes som bola s malou vonku, v manduce, vsetko mala teplucke, az na nohy...a to mala snad 4 vrstvy na nich...nie je to tym, ze visia.??? neviem co na ne... 😖

valka
autor
16. sep 2008

moze byt...mala si ju pod bundou? to by mohlo pomoct...teda nasej to pomaha...

dnes bola riadna kosa...som musela ist s malou von, lebo bola nervozna, ale pocasie ani psa vypustit

valka
autor
16. sep 2008

a skus jej nohy trosku uvolnit a dat kolena riadne vyssie ako zadok....

dasa80
17. sep 2008

ahoj,
no vyskusam....aj ja som sla von, lebo cely den vnutri je o drzku...uz ju nebavia vobec hracky 😉
dnes skusim kociar poobede, som zvedava ako dlho vyzdrzi... 😒

dasa80
17. sep 2008

inak som sa vas chcela opytat ako papate?

my sme zacali s prikrmami, zelenina, mixujem to lebo roztlacene to nechcela vobec, a aj toto jej musim pchat do ust 😨 nevyzera ako ine deti co len tak otvaraju usta a papaju... ☹ myslite ze sa to nauci? vobec neotvori poriadne usta, ja len ciham kedy otvori trochu a supnem jej to tam 😒

valka
autor
17. sep 2008

dasi, to si ma potesila...som si myslela, ze len my sa tak trapime ☹ ale hadam to casom zvladne....vcera som jej robila mrkvu a dala tak pol kavovej lyzicky...ale ked som davala mrkvu s cuketou, tak zjedla asi 3 polievkove lyzicky...tak som oslavovala 🙂
v konecnom dosledku ma cas...

kacenqa
19. sep 2008

caute, tak nasa papala zeleninu ukazkovo, zjedla mi aj okolo 160-170ml. tiez som mixovala, lebo ked som pucila, tak ju z toho napinalo. resp. napinat ju zacalo az ked som do pufenej mrkvy so zemiakom pridala kalerab. ten sa uz nedal uplne najemno popucit. teraz sme zacali masko pridavat, druhy den a je to boj. reve, vresti, ani za svet, vpracem do nej tak maximalne20-30ml. ale mozno som jej tam toho maska dala na prvykrat privela. skusim zajtra dat len trosicku a uvidime. lebo my sme urobili krok spat - po obednej zelenine uz nevyzadovala kojenie a teraz vyzaduje....

ale napriklad som zistila, ze to nema rada studene. ze radsej ohriat prilis a pofukat a nech to postupne v tom tanieriku chladne, lebo ked to mala take studensie, nechcela. skuste aj s teplotami poexperimentovat

dasa80
19. sep 2008

ahojte,
tak mame novinky ohladom papania aj my 🙂 dnes na obed spraskala zmixovany zemiak, mrvku, karfiol a trochu petrzlenovej vnatky, spolu 200 ml 😀 a pol hodinu ked sla spat tak aj mlieko 😀
no neviem kolko jej toho mam spravit aby sme nahradili mlieko 😉
stale to este nie je ze by sme neboli spinave obe a vsetko okolo, ale uz aspon vacsia cast jedla skonci v brusku 😀

tonita
19. sep 2008

juj baby tak to my mame papkaca na jednicku. Nas by zjedola ja kona aj slaninu keby som mu dala. Nema s nicim problemy len mrkvu som musela zacat mixovat lebo nejako nechcel ale pomixovanu v pohode. A ked sa napapa tak si este aj poriadne cucne, ved preco by nie, ked maminka ma take dobrucke mliecko 🙂
no my sme davali do zeleninky aj petrzlen tak super to vonalo cele jeho jedlo ale sa mi strasne s neho vyhadzyl tak sme dali mimo petrzlen aspon na cas.
Inak ako stojite s vahou?
My sme boli v utorok pri Dr. a maly vazi 1330g. takze uz az tak nepriberame rapidne. 😀
Inak aj vasi deticky su v kociari take disciplinovane ked je vonku zima?Ked Grgorko sedi v kociari a ja ho zakryjem tak ani zasvet, aby vybral rucicky na zimu. 😎

valka
autor
19. sep 2008

toni, teraz tak tusim, ze si urobila preklep v hmotnosti...ale neviem kde... 😀

no my este bojujeme, ale dnes chcem dat mrkvicku a brokolicu trosku, tak uvidime...ale kaci, dik za tip ohladne teploty...mozno to bude v tom...

v nadeji, ze nebudeme moc spinave, som lucke usila taky krasny velky podbradnik...skoro ako overal...ale pre nu by to chcelo skafander...jedlo je vsade...

co sa tyka zimy, tak kocik nemam odvahu ani chut vybrat...mala neobsedi (nepolezi), stale chce lozit, uz sa dviha do stoja, tak nechcem riskovat, ze z kocika vypadne...a v manduce je super...teplota aj lucka pod kontrolou 😀 len sa tazsie vybera na cikanie, ked uz je pod bundou..

dasa80
20. sep 2008

valka, ty vari davas malu cikat von v tejto kose?? ja som nemala odvahu ani jej nos poriadne vystrcit🙂
toni, ten kocik zavidim, moja teda sedi, pol hodinu a potom dost, reve jak pavian.... ani hracky ani nehracky nezaberaju.... takze som zobrala manzelovu bundu (valka nie svorkinu🙂), a idem skusit v tych tatrach manducu, pod bundu ju dam, kolko tam vydrzi....:( ja nemam moc rada zimu a teraz uz aj viem preco, nebudem mat ako chodit von s dietatom 😖

inak mame stvrty zub vonku...hore, dnes v noci bola aspon 10krat hore, ja uz pomaly sediva ze co sa deje a rano som zistila co je vo veci 😀 takze len dufat ze ked podrastu horne do velkosti spodnych tak mi neodhryzne bradavku 😀 😀

valka
autor
20. sep 2008

dasi, vsak nie je to az take hrozne... a iba na chvilku...v podstate je oblecena, iba ma taku dzuru medzi nozkami, kade vymienam plienku (to su take gatuse special pre bezplienkacov...) takze je to tak do 2 minut aj s prebalenim a vlozenim naspat...ak je taka chladomilna ako ja, tak o rok ideme na bivak do tatier v zime 😀 😀 😀
dasi, uvidis, ze v tej bunde to bude ok...iba mas jednu vrstvu naviac...
juj, my este ziaden zub, ale zato lezie ako drak. prave ju manzel motivuje aby vyliezla na postel zo zeme s pomocou vankusa...normalne nechapem 😅 😅 😅

dasa80
21. sep 2008

valka, vcera som skusila na chvilu malu v bunde a bola uplne teplunka ked som ju vytiahla... takze definitivne sa asi aj v tatrach budeme nosit, i ked beriem aj kociar... jeden nikdy nevie 😀
ale pohodlnejsie je nosenie....aspon nemrnci 😀
fiha, gate pre bezplienkovych??? no to su mi veci, drzim palce, som zvedava kedy zacnete nocnikovat... ci je to fakt skor ako ine deti... ja som na to leniva.. 😖 ked si predstavim to pohodlie papierovych plienok, najma takto pri cestovani.... doma mame bavlnene stale
pocuvajte, ako vasi krpci spia v noci?? mne sa tak pokazila mala, spavala od siedmej do siedmej, s tym ze sa zobudila raz alebo dvakrat na jedenie a teraz..... je aj 5-6 krat hore a kym jej nedam cucnut nezaspi... 😝 poradte.... a zuby to nie su, lebo by bola podla mna aj cez den nervozna a je dobra cez den.... 😖 som fakt vycucnuta.... zeby zvyk? vazne nepotrebuje jest v noci podla mna....

tonita
21. sep 2008

Dasi to ako keby si o nas pisala.neidem to prepisovat lebo by som napisala to iste... 😎
ja som si stale myslela,ze to budu zubky ale co ja viem ved cez den je dobry...
no my za to nelezieme vobec on hned na nohy a po posielke sa postavi a ide sa okolo posielky ako drak.
Ideme nam uz piaty zub tak som zvedava ake to bude teraz lebo pri dolnych bol relativne dobry

valka
autor
21. sep 2008

pripajam sa k nocnemu vstavaniu...donedavna spala krasne celu noc a teraz sa zacala budit na cikanie (vzdy to je take mrncanie a prehadzovanie na posteli v spanku) dam ju cikat, v spanku sa vycika, ale este chce aj cucnut a spi dalej...ale vcera a dnes sa budila vyslovene s placom...tak neviem, co je vo veci...
dasi, nemyslim, ze je to zvyk. mozno len chce citit, ze si tam, mozno je smadna...
inak co chvila dam gatusky do albumu, lebo som sila, ale takto nejak vyzeraju..http://cuddlebugg.com/misc/pants/pottypants.html tam sa strasne lahko vklada a vyklada plienka cez ten otvor..to by sa ti mozno hodilo k latkovkam...proste zapnem poskladanu plienku spolu s fleesovym obdlznikom do bodicka a je to. rychlejsie ako jednorazovky 😀
dasi, kedy idete vlastne do tych tatier? som si myslela, ze uz ste isli...
toni, kedy chodievas s gregorom von? by sme sa pridali. ja teraz chodievam cez pol bratislavy vsade pesi, tak by som mohla aj na racko 😀

tonita
21. sep 2008

no my chodime tak cca okolo druhej- tretej kedy ako vstane. to by bolo super keby sme kocikovali niekedy spolu 😀 aj do horskehoparku by sme mohli niekedy 😀
ze vraj sa ma oteplit. 😠

valka
autor
21. sep 2008

to preco ten napajedeny usmievacik? ved to je super, nie?
ok, skus niektory den zavolat a uvidime...nasa vtedy niekedy spi a inokedy nie, tak je to tak rozne...ale ja kocikovat nebudem, nevadi? 😨

tonita
21. sep 2008

ten nervozny ujo je preto lebo ja uz neverim, ze bude teplo...
no vy sa budete nosit a my kocikovat 😉

valka
autor
26. sep 2008

hm..tyzden prec...co tak sa stretnut v nasledujucom? 😅

tonita
27. sep 2008

no my mame taku malu novinku:V stredu nastupujem do prace a Gregori ide do jasliciek 😕 jaj uz teraz mi je mizerne... 😢
ale ked financna situacia nedovoli...

valka
autor
27. sep 2008

fuuuu, toni, tak to je teda sila...ale asi sa to neda riesit inak...☹
pravdupovediac, aj ja zacinam pracovat...ale su to iba 3 hodiny tyzdenne a aj to nie kazdy tyzden - budem ucit na strednej zdravotnej fyziku - optiku...tesim sa na to, lebo znova zacnem pouzivat mozog 🙂 uz som si vsimla, ze neviem ani poriadne pisat...

dasa80
28. sep 2008

ahojte,
toni, drzim palce, som zvedava ako sa mu tam bude pacit...ale bola som pozriet vo viacerych zariadeniach a jednoznacne to vase vedie, tak neboj 😉

valka
autor
28. sep 2008

hm...kam ide gregorko?
dasi, aj ty ides pracovat, ked uz navstevujes jaslicky?

kocky, ja si dost dobre neviem predstavit, ako sa staraju o tolko malickych nechodiacich a este nerozmyslajucich babatiek...ako? ako je to so spankom? lebo nasa ho ma dost nepravidelny...a co strava? cez flasku?

dasa80
28. sep 2008

ahoj valka, hej, aj ja sa musim vratit do prace ale este nie.
vacsina zariadeni ale vyzaduje reyervaciu dopredu par mesiacov tak si robim prieskum 😉

toni, neviem ako teraz budes s casom ked uz robis, ale ak sa ti bude dat mozeme este dohodnut to stretko co sme chceli..

valka, chodite plavat...my tento tyzden asi nepojdeme, lea je soplava....mame nadchu 😠

valka
autor
28. sep 2008

dasi, ano...raz tyzdenne - vacsinou v piatok...
v utorok ideme chodit cvicit do petrzky...tak som zvedava...take rozptylenie...🙂

dasa80
29. sep 2008

valka, nejdete nahodou na hadata do h fitu?? lebo aj my 😀

valka
autor
29. sep 2008

ano 🙂 som zvedava, ako to pojde...ci sa v pohode budem vediet trafit do luckinho rytmu...

aj lucka ma nadchu ☹ zatial bez teploty - ale ten strasny plac pri odsavani mi trha srdce...

cica13
29. sep 2008

cafte baby, aj ja budem chodit s Davidkom cvicit "hadata" na Gercenku do H-fitu 🙂 Pozeram, ze vase deturence uz maju zubadla a David ma 8,5 mesiaca a po zube ani chyru ani slychu. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre