Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

tonita
19. jún 2008

valka a otocila sa tak uplne?ze cela na brusko?Lebo nas Gregor sa tiez otaca ale hlava ostava este na mieste.Uz ani nevie zaspinkat na chrbatiku ale stale sa sam otoci a tak zaspi spinka.

valka
autor
20. jún 2008

toni,ano, len este nevie vytiahnut spod seba rucicku...ale inak je to uplne...a zacina ma kopat pri kojeni do brucha...potvorka 🙂
dievcata, davate detom na noc babyvaky? miesto periny? mne sa to zda super, lebo dieta ma v tom obmedzenu hybnost, tak potom nebude v tom lozit po posteli v noci..

tonita
20. jún 2008

Valka mi momentalne nedavame nic lebo nas Gregor je alergicky na to ked je na nom deka alebo hocico ine.Je nervozny ja pes... 😉 A este k tomu mame strasne teplo v noci.Tak mu dam len body a teplacky
A inac ten baby vak je super vec podla mna lebo aj my sme ho este ked bolo chladnejsie pouzivali.ale viac ti mozem napisat ked bude chladnejsie 🙂

dasa80
20. jún 2008

ahojte,

toni aj nam je tazka hlava 😀 vrti sa jak dabel ale hlavu nevladze, celkom srandovne ot vyzera ked je vykrutena cela okrem hlavy 😉

ja som uvazovala nad tym spacim vakom ale zda sa mi dost teplo, momentalne vlastne hladam nejaky letny variant....

valka, vcera som videla velke babatko, jankin arturko je riadny valibuk, doteraz bola nasa mala vzdy jak nejaka maxi, ale vcera som sa potesila ze to je ok 🙂

toni dojdes s malym na stretko? a co kacenka, davno sa neozvala

tonita
20. jún 2008

no ja by som aj prisla len v stredu nemozem lebo idem k Dr. velmi rada by som vas spoznala.Len ty si Dasi spominala cosi, ze do sadu Janky Krala? Tak to si z nasim Gregorom netrufam.ty si teda myslela do toho sadu?

valka
autor
20. jún 2008

ahojte...myslim, ze v tescu alebo nejakom takom hyperaci predavaju aj spacie vaky, co mi prisli z tenkeho materialu...ja som nasej sila z fleesu- bez vyplne...
ten arturko je fakt fasa...ked vidis, aka je janka drobec...este 2 dni pred porodom vyzerala akoby isla rodit az o 2 mesiace 🙂 neviem, kde sa schovaval..🙂 a hlavne, ze musi mat riadne huste mliecko janka 🙂

toni, preco si netrufas? vezmes ho do nosica a je... ja si hovorim, ze ak bude plakat vonku mala, tak by plakala aj doma a nic ine nespravim ani tam vonku ako doma🙂
mozno by som zvladla aj utorok...vyzera to, ze nasi okolo obeda odchadzaju domov...kocky, nechystate sa chodit cvicit? ja som namotivovana na pilatesa...v pondelok pojdem s maminou omrknut...musim zacat robit nieco systematicke pre chrbatik...zacina sa ozyvat...

dasa80
20. jún 2008

kludne dajte aj ine miesto, toni kam zvyknes chodit? ja pripadne dojdem autom, zbalim bud kocik a aj nosic...

valka, janka je take drobatko, skoro som odpadla ked som zbadala maleho 😀 inak vsetko naj k meninam 😀

uvidim s tym vakom, mozno aj ja nieco usijem...strih si si spravila sama predpokladam...

tonita
20. jún 2008

to by bolo super keby aj niekde blizsie.
Valka ja si netrufam preto lebo ked Gregor zacne vrestat tak si to nevies ani predstavit a v nosici vydrzi tak cca 30 nminut a tlacit pred sebou este aj kociar. a neviem si to ani predstavit keby som mala este ist aj s kociarom do autobusu a Gregor v nosici.... 😖
Ale niekedy ma aj svetle stranky a taky zlatucky , ze by ste ani neverila

Ja zvyknem chodit tu na racko k nam ale to zase je uple blizko pri mne.Aj do medickej mozme tam strasne rada chodim ak vam to prekaza tak sa uz nejako prisposobim.Najhorsie je na tom to, ze nemam vodicak... 😒

valka
autor
20. jún 2008

dakujem, toni 🙂
skusim niekde pohladat strih a donesiem ti ho...bola to taka kombinacia dvoch z burdy, ale vcelku to je nositelne 😀

mne je v principe jedno, kam pojdeme...lucka je v pohode, uz si zvykla, ze ju vsade vlacim...😀 este by sme mohli dat horsky park? (to je zasa blizko pre mna 😀 ) ale medicka aj racko su v poho...

tonita
21. jún 2008

Valka za co mi dakujes?Neviem....

valka
autor
21. jún 2008

toni, som sa pomylila... 😔 som chcela podakovat dasi - blahozelala mi k meninam 😀

dasa80
21. jún 2008

ahojte,
medicka zahrada je dorby napad, davno som tam chcela ist a nemala som moznost 😀

toni nasa je to iste, vie zacat kricat ze amen tma, ale niekedz je uplne v pohode, ale vzdy to mam adrenalinovy zazitok ked s nou niekam idem ze aka bude 😀

kacenqa
22. jún 2008

caute, ja zijem, ale s vyplazenym jazykom....ty brdo toto teplo ma zabija, uz sa tesim na jul, ked budem kazdy tyzden od stvrtka do nedele v senci pri vode, lebo tu neviem ako zvladnem...

aj teraz sme boli cely vikend v senci, takze som sice jemne pripecena ale aspon nie som uvarena 😀 a malej sa lubilo.

my mame taky tenky spaci vak z lidla, moja mamca nam kupilaakurat ze pre Gregorka by moc nebol, kedze je ruzovy 😀 😀 a na leto mame este dalsi (ruzovy) a ten je z tesca a je uplne super, lebo to je vlastne z takej latky ako sa robia bodynka a je to sice tenucke ale dlhorukavove, cize pod to dam len plienku a ponozky.

inac nebudete v tychto teplach castejsie kupat deti aj cez den? lebo ja jej aspon tak 2x za den planujem napustit taku letnu vodu do vane a vycvachtat ju, nech sa osviezi troska...

tonita
23. jún 2008

No my v takych horucavach sa viac krat cez den osviezujeme aspon studenou zinkou pod krkom,pazuskami, nozickami.aspon trocha...ved to sa neda zvladnut...
katka ten spaci vak u nas nie je pripusny lebo nas Gregor na sebe nemoze mat nic a potom je strasne nervny este aj ponozky mu robia problem 😀
kati a chodite len tak k vode?alebo sa aj capkate? 😀

valka
autor
23. jún 2008

ahojte kocky, tak co zajtra? posielam vam do ip telefon, a dajte vediet, ako sa dohodnete...neviem, ci budem mat este cas k internetu...

my sme boli s malou na rusovskom jazere a strasne sa jej lubilo....este to asi coskoro zopakujeme...voda je pre deti ako balzam 🙂

valka
autor
23. jún 2008

teda telefon som poslala iba tonite, kedze ostatne ho asi mate 🙂

dasa80
24. jún 2008

ahojte,
nedame to stretko zajra...? ked sme neboli dohodnute na pevno, ja uz dnes nieco mam ☹
a kde sa teda stretavame?

neplanujete chodit s malymi plavat, ja by som sla, malej sa paci vo vanicke, snad by sa jej pacilo aj plavanie.....

valka, aj ste ju kupali v rusovciach?

kacenqa
24. jún 2008

doprcic, som vam prave napisala prispevok a nejakym zazrakom sa mi to neodoslalo a vratilo ma to spat do tem...no tak v skratke este raz - tento tyzden sa na stretko nepridam - dnes som sice bola s Tonkou dohodnuta, ale musim to zrusit, lebo nam pridu poobede do baraku na reviziu plynari, a to je tam take 3hodinove rozpatie napisane ze jeden nikdy nevie, kedy pridu.

no a zajtra ideme ockovat a netusim, ako bude mala reagovat tak radsej sa nechcem viazat, co ked mi nahodou aj nejake teploty lapi...a dtto stvrtok, radsej ju chcem mat pod dohladom a piatky su nas nakupny den..takze mejbiiii next taaaajm

inac valka ty mas odvahu, kupat tak male dievcatko v jazernej vode, ja by som to neriskovala, predsa len, to riziko chytit nejaku infekciu je tam vyssie ako pri bazenovej(upravovanej) vode.....aj v senci prckovi napustame bazen z vodovodnej vody.

dasi plavat sa chystame od septembra, uz mam aj vyhliadnutu plavaren. sice sa vraj moze od 3 mesiacov, mne sa to ale zdalo strasne skoro, nic nam neujde a aspon bude mat este pevnejsie svalstvo aj na krku aj celkovo motoricky bude zdatnejsia v 6 (7) mesiacoch ako teraz a este v tychto teplach ju prevlakovat v aute...

no uz vresti, idem za nou, pekny den caute

tonita
24. jún 2008

Ahojte kocky,
tak ja som dnes aj teoreticky mohla ale vidim, ze vonku je zase straaaaasne horuco. inac ja dnes budem asi poobede na racku cakat nasho tatika.
no zajtra by som teoreticky mohla ist niekam....ale vo stvrtok nie...

valka
autor
24. jún 2008

teda zajtra? teda v stredu? a kde teda? plati sad janka krala? ...zatial mame volno...🙂 akurat vecer asi pojdeme na zahradku...

kacenqa, ta voda bola este minuly rok ako vodny zdroj, takze sa nebojim....nasa mala moze naberat infekcie aj na zahrade, kedze tam nemame pitnu vodu a teda sa umyvam iba vo vode zo studne, ked nieco potrebujem s nou manipulovat... (ja som dost asi zla mama, ale ja sa moc na hygienu nehram...☹ )

dasi, prosim ta, nedoniesla by si aj manducu? chcela by som ju vidiet, rozmyslame, ze si kupime....dakujem...

tonita
24. jún 2008

Valka tak ja asi nepojdem ak pojdete do sadu janka krala...Ja som to uz spominala ale si netrufam.Mozno, ze si budete mysliet, ze co som to za tavu ale....
Dasi ty ma asi vies pochopit.ja len kvoli tomu, ze mampocit, ze mame rovnako "blaznive"deticky
Ale ja sa vobec nebudem hnevat ak pojdete.ja sa pridam niekedy nabuduce ak budete tu niekde v okoli

dasa80
24. jún 2008

ahojte,

toni dojdeme kde povies. ja som blizko pri racku robila, je tam taky park co si pamatam, za tou cinskou restikou, tam by snad mohol byt aj chladok.... co vy na to?
manducu vezmem urcite, a deku. kocik asi nebudem brat lebo spat moze aj na mne a ona moc aj tak nespi, tak skor tu deku ze ich dame troska hrat sa, ak bude vola 😀

toni neboj, aj moja zacne kedykolvek plakat a koniec, akurat ja na nej vidim ze uz vymysla...skusa vyjednavat 😀
ked budu plakat tak ich budeme nosit a hotovo🙂

takze zajtra v tom parku okolo tretej? alebo skor, neskor? napiste 😀

tonita
24. jún 2008

Dasi hlavne nechcem vyzaret ako ta naj co jej sa nepsaci a tak to musi podla man byt! to nie je pravda.ja sa len bojim s nim ist elektrickou potom prestupovat na autobus a v tych horucavach cakat na zastavke a tak....
ten park je super vcera som tam bola a aj kopec deticiek.Ak by to vyhovovalo aj Valke...a tak o tretej by to bolo idealne.
Dasi a ty dojdes autom? Lebo ak nie tak sa mozme stretnut tak na pol ceste ak by ti to prekazalo.
A kde si tu robila?Hmm? Ak mozem vediet

valka
autor
24. jún 2008

ahojte, toni, prepac....jasne, ze v pohode kdekolvek...teraz som si uvedomila, ze sme hovorili aj o medickej - to mi nejak vyfucalo...ale jasne ze moze byt aj racko...tam som este hadam nikdy nebola...alebo iba raz 🙂

moze byt aj o 3...ale ak bude aj neskor, tak to bude v poho, lebo teraz su 3 a vonku je tak na umretie....

tesim sa 🙂

dasa80
24. jún 2008

toni nevyzeras ako ze si vyberas,neboj🙂
ja pridem autom, lebo si netrufam ist s malou busom, este sme nesli, vsade chodim peso alebo autom, a nechcem to riskovat v tychto horucavach....
mozno bude revat aj tak...

ten park ma napadol lebo sa mi zda ze by tam mohol byt chladok, takze sa tesim, zajtra o 15tej tam, vezmeme nejaku deku? ked pojdem autom tak vezmem aj kocik nakoniec,len neviem kde tam parknem, ale sak to nejako vyriesim na mieste...no nic, ja som hrozne vysoka a mam zeleny kocik 🙂, pripadne cervenu manducu na sebe 😀
valku poznam, s nou som bola na izbe v porodnici a ona zas pozna teba, tak sa najdeme hadam.....
tesim, papa 😉

tonita
24. jún 2008

no dasi tak s valkou sa nepozname, nestretli sme sa.budem ju hladat podla foto a aj ja mam zeleny malicky kociar.
Tak budem hladat vysoku maminku.Ja mam teraz kratke vlasy take nejake hnedo- bronzove a este neviem ake.tak snad...posielam ti telefon do IP ak by nahodou sme sa nevedeli najst.Na valku telefon mam.

dasa80
25. jún 2008

toni, ja mam vlasy dlhe, ale v poslednej dobe mi zacali dost padat a ide mi to v tomto teple na nervy, takze ich mam aj tak stale zviazane vzadu...
dakujem za cislo, ked dorazim, tak sa ozvem.
myslela som ze sa s valkou poznate ked ste sa predtym stretavali v tej predchadzajucej diskusii....no nevdai, ved sa najdeme a spozname dnes🙂
dnes ma byt iba 31 🙂 tak snad chytime nejaky dobry flek v chladku🙂

valka
autor
25. jún 2008

cafte kocky, takze snad sa nejak najdeme...o 3 na racku...
dufam, ze lucka bude uz unavena a pojde sa nam dobre v satke...rano akosi vyvadzala, tak hadam to nebude aj poobede tak...

tonita
25. jún 2008

valka aj u nas je to dnes vsakovake. Gregor spinkal az do teraz a teraz pojde spat urcite tak okolo pol dvanastej a zobudi sa tak okolo pol druhej. to je stale tak ked chceme ist niekam.Tak to vyzera, ze mi sa tiez prinesieme v nosici 😀

valka
autor
25. jún 2008

to bude super...take nosicosatkostretnutie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre