Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

dasa80
15. máj 2008

ahojte,
ta odsavacka na vysavac nam fakt pomohla, bojovali sme s nadchou skoro dva tyzdne, chvalabohu ze to je prec....
valka aj jej to steka do hrdielka ze nemoze vykaslat? nasa sa az jedovala ked to tam mala....
nastastie nadcha vie rychlo prejst,nebojte...

toni ked ti spi v noci tak to je este celkom fajn, ked bola moja chora v noci sme nespali skoro vobec...

inak boli sme na poradni a v dvoch mesiacoch a 1 tyzden mame 6,7kg... 😝 nejaka je veprova 😀
ja uz jej nemam pomaly co obliect, vsetko male...
a dali sme tie nausky, plakala iba chvilku vo vnutri a vonku hned zaspala v kociku tak snad to az taka trauma nebola....myslim ze vacsia pre mna 🙂

tonita
15. máj 2008

dasi tak my mame tiez problem s obliekanim.Kazdy nam este pred narodenim nosil body s kratkym rukavom a ked som vsetkym vysvetlovala, ze mu nemozem davat body s kratkym tak zacali nosit s dlhym a teraz mame same dlhe rukavy a malicky uz budeme potrebovat s kratkym.Tak je to take postavene na hlavu.Ale aspon, ze je vonku krasne.Len mame problem zohnet nejaku taku ciapocku alebo klobucik, kt.je nositelny na teraz.Pridem do obchodu a kazdy mi dava éste hrube ciapocky.... 😒 A ak aj maju tak pre istotu su dievcenske.... 😀

valka
autor
15. máj 2008

ahojte, mala spi...ako pises, toni, vonku v poho a doma ajajajaj...ale snad to rychlo prejde...mala place o dusu pri odsavani ☹

s tym oblecenim je to fakt hruza...my mame toho vcelku dost s kratkym rukavom, alebo bez ale bojim sa este dat do kocika - aby predsa este viac neprechladla...no uvidime...a ciapocky mame - tie dievcenske 🙂

dasi, tak to ste riadni obri...nasa mala teraz 5,1 kg - a to si hovorim, ze ako narastla...sme ju skusali dnes merat a je to okolo 60 cm 🙂 a ostatni zasa hovoria, ze aka je drobna...to ju nevideli po narodeni 🙂

ale z toho pocasia sa vytesujem...ale stacilo by taketo teplo pocas celeho leta...uz viac byt nemusi ... 😀 😀 😀

dasa80
15. máj 2008

aj mne staci taketo teplo, lebo tie horucavy su v meste aj tak zbytocne a neviem ako to budu zvladat drobci...
budete iba kojit alebo date aj cajik alebo vodu ked bude tak teplo?
ja som bola s malou vonku, mala iba dupacky a pod sebou taku tenku deku, troska nohy mala prikryte a chrbatik mala mokry....to ju dam do kocika asi iba na plienku alebo na co.....od spodu ma moc teplo ked tam ma podlozku...co tam mate vy?
inak aj ja sa bojim dat este kratky rukav... ale ak bude aj nadalej takto tak to asi skusim...

a klobucik kde toni hladas? ja tiez potrebujem ale neviem sa nejako odhodlat ist niekam nakupovat, ale budem uz musiet...

valka, z toho si nic nerob, ludia co nie su zvyknuti na babatka na vsetky povedia ze aka mala....aj nam to hovoria....a to je ozaj velka na svoj vek 😉

valka
autor
15. máj 2008

my mame v kociku poskladanu akoze perinku (take tenke asi yoko alebo co) a potom babysatku...tou ju aj prikryvam..
inak nam sa mala poti aj doma...poobede som ju dala spat a prikryla som ju perinou a bola uplne mokra...to budem musiet jej davat iba nieco lahucke...

a malej idem usit taky natelnik zo stareho moira tricka, lebo v satke sa strasne poti a potom ma mokry chrbat...tak som zvedava, ci to pomoze...ale na to by sa patrilo este nieco (kvoli estetike 😀 ) ale to jej asi bude moc teplo...

kocky, ak pojdete do nejakeho babyobchodu, tak dajte vediet...este som nebola (tu by bol zahanbeny smajlik) kusok od nas je taky obchodik s perinami, uterakmi a detskym oblecenim od slovenskych vyrobcov, tak tam by sa nieco take mohlo dat kupit...zajtra pozriem a dam vediet... 😉

dasa80
20. máj 2008

ahojte,
ako sa mate? uz ste vsetci zdravi?
ja som nakoniec pouzila to holtovu mast na tie vyrazky a hadajte co...zmizli 🙂
tak sa tesim ze ma konecne pekne licka po dlhej dobe....
je to strasne ked takto prsi, neda sa ani von ist...co robite cely den?

tonita
20. máj 2008

Ahojte kocky, tak my si uzivame vychod uz od nedele.Ani nebolo cas kedy by som sa dostala k internete.Ale teraz maly zaspinkal.Boli sme dnes tu u nas na vychode pri Dr. lebo Gregorovi zacali stekat hlieny a ked papka tak sa dusi a kasle.Chudatenko moje.A este aj tie sopliky nam tecu.Tak nam dala Sinupret, Fenistil a nejake kvapky do nosteka(neviem si spomenut na nazov) tak snad to bude o.k. za par dni...Mame sa soluksovat a vytierat nostek s mlieckom. Pytala som sa ci mozme chodit vonku a vravela, ze ked fuka vonku vietor tak radsej nie ale ak bude take pocasie ako vcera( u nas bolo nadherne a le pocula som, ze v Ba bolo skaredo) tak mozme kludne chodit na prechadzky.
Inac cestu sme zase zvladli suprovo skoro celu ju prespal 🙂
Jaj Dasi tak to je super, ze tie vyrazky zmizli.Aj nam sa osvedcila ta holtova mast, ved som to aj pisala uz raz.
Konecne som kupila malemu klobucik a ciapocku taku naozaj chlapcensku lebo kde som prisla tak boli len dievcenske same ruzove.Ako ste pisali vy tak aj mne m´pomaly ale isto mi zacina liezt na nervy ta ruzova... 😠

Valka a uz si bola na nakupy? Ako si pochodila?
Inac idem sa este "chvalit" 😉 mam uz po 2. statnici-uspesne a este jedna a som Mgr. 😀
Nie, nie neberte to v zlom, ze som taka krava, ze sa chvalim ja len tak srandujem.No ale klamala by som, keby som tvrdila, ze sa netesim 🙂
a u Vas co nove???Dufam, ze ste vsetci zdravucky.
Jaaaaj este sa chcem spytat: nahodou si vase detvaky uz nehryzu rucicky a neslinia? Lebo nas Gregor mam pocit, ze ho strasne svrbia dasna. On si dokaze vopchat aj celu rucku do pusy.

dasa80
21. máj 2008

ahojte,
toni, gratulujem, pochvalit sa treba, je t predsa velka vec 😉

ja s malou riesim to iste...keby moze tak si do ustociek vopcha hadam aj celu ruku, najnovsie si nasla palcek na lavej ruke a ked zaspava tak si ho cucka.....najednej strane je to fajn ze sa sama utisi a zaspi, ale sa bojim ze si ho bude cuckat do neviem kedy, pocula som ze si deti aj az do skoly cuckaju palec 😖 ale nemam jej v tom ako zabranit, lebo dudel vypluva, ani omylom ho nechce a nemam jej kam uviazat ruky..... ☹
a tiez strasne slinta...uz ma kamoska strasila ci jej nejdu zuby, ale ma iba dva a pol mes, tak snad to zuby nie su....

inak ja vascinu nakupujem cez net ale oblecko nie....akurat idem zajtra domov k nasim aspon na tyzden, tak sa ozvem potom a snad sa mi podari ist aj do nejakeho obchodu, drobec nam uz nie je taky drobec, vsetko nam je male pomaly...

s tymi soplami je to ostara, uz by som to nechcela, i ked by som bola naivna keby si myslim ze to uz nepride, len proste odsavat a odsavat a trpezlivost.... drzte sa, nech vam to rychlo prejde, papa

dasa80
27. máj 2008

ahojt kocky, co je s vami?
valka, zijete? nezvycajne dlho ziadne novinky od vas.... 😨
ja cestujem az dnes domov, tazke sa ozvem za tyzden, dufam ze ste vsetci zdravi a ze len chodite vela von ked nepisete🙂
inak sme sa bavili o klobucikoch....cez vikend sme boli na devine na spacirku a predava tam jedna pani rucne robene klobuky a satky a uplne uzasnu satku sme kupili malej, vpredu ma silt...samozrejme ze som si kupila rovnaku, tak budeme mat obe 🙂 ak si chcete spravit vylet a kupit satky su fakt pekne, aj klobuciky maju vseljake 😀

valka
autor
1. jún 2008

ahojte...zijeme...a chodime von, ked je tak hnusne pekne pocasie...🙂

dasi, dik za tip klobucikov...zhanam prave jeden velikansky - take sombrero kvoli satke, aby bola mala v tieni...momentalne casto satkujeme a zacinam rozmyslat o predaji kocika...a kupe druhej satky - takej na leto...

inak, stretla som sa s kacenkou na expo dieta a rodina...jej mala je uzasna 🙂 a vyzera, ze sa maju skvele...

aj my sa chystame na oravu - buduci tyzden...tu je fakt neznesitelne a mm ide do prahy na skolenie, tak spojime prijemne s uzitocnym...

tonita
1. jún 2008

Ahojky.Tak mi sme este stale na vychode lebo ja sa stale 🙂 ucim na tie statnice. Ale cim viac je teplejsie tak tym viac sa mi nechce a ucenie ide pomalsie a pomalsie.Uz aby to bolo za mnou...
Aj my sme sa chystali na expo dieta a rodina som si naivne myslela, ze uz budem v Ba ale to ucenie je zabijak a ja som nejako nestihala...Dufam, ze bolo dobre lebo aj ten program co som citala a aj tie prednasky vyzerali dost zaujimavo...
Akurat tak rozmyslam, ze vy mate take statstie na seba.Stale sa niekde stretnete...no co uz .Ja len pevne verim, ze po statniciach sa to uuz vsetko zmeni 🙂
A inac ako sa mate?katka, valka, dasa?Hmmm? deticky rastu? Kojite? No my sme uz poriadny valibuci. papame a rastieme.Uz ho nevladzem ani nosit. v juni sa chystame ockovat na tu diteperku ideme a potom hned aj na pneumokoka.Dr. my povedala, ze je lepsie ockovat proti pneumokokovi az vtedy ak sme zaockovani diteperkou.
Aj v Ba je tak horuco?Tu u nas je priserne. Ani Gregor moc nechce v kociari spinkat.Doobedu necele 2 hodinky aj poobede takto a dost.A ked sme prisli z Ba tak dovtedy nam spinkal skoro celu noc len raz sa zobudil, ze sa napapa a teraz tu na vychode je taky, ze sa zobudi niekedy aj 3 krat a o 5 rano je uz hore a kuly na mna oci, ze no mama vstavaj ja uz som vyspaty...
Tak zatial tolko a ozvite sa ako sa mate

dasa80
2. jún 2008

ahojte,
toni aj ja som bola doma u maminy a mala sa mi zacala budit o tretej na papanie, a to uz spavala do 5,6 ako kedy.... 🙄 asi nemaju radi nove prostredie...
teraz somsa vratila do BA, je tu hic...
nejako som neposrehla ze mala byt taka akcia....dajte vediet v buducnosti, aj my sa zastavime....
valka, a kocik uz fakt nechces? ja by som si ho este nechcala, nebude ti mala tazka na nosenie? my sa nosime, otocim ju dopredu a kuka, len je tazka, ma vyse 7 kil a mna po takej pol hodke vonku bolia krize.... 😝
tak ju radsej polohujem v kociku, zavesila som ak take hracky nech do toho bucha....dufam, ze ju to bude bavit...
buduci tyzden mame poradnu tak som zvedava ci nam uz povie nieco o ockovani, zatial nic...

papa 😀

valka
autor
2. jún 2008

ahojte...
tak v ba je na umretie...cez den sa neda nikam ist ☹ vcera sme tak cakali na riadnu burku a lejak a nic...
kocik este mam, uvidime, ze co...mala ma zatial asi 5,5kg, takze sa to da...a potom ju budem uz nosit na chrbte...z tur som zvyknuta aj na 20kg, tak asi to vydrzime dost dlho...dasi, pozor na to otocenie vpredu...iba jeden uvaz je na to vhodny, inak sa dietatku nici chrbatik...http://medley.cz/budha.htm potom radsej nabok alebo na chrbat...

co sa tyka expo, tak boli fajn prednasky ale co sa tyka prezentacii vyrobkov, tak to bolo dost biedne...tak na 15 min a nemas co robit...

toni, obdivujem ta (uz sa opakujem)...a drzim palceky na poslednu statnicu (myslim, ze? ) ked prides, urcite urobime nejake spolocne stretko niekde na zeleznej...inak stale kojim, mala papa ako o dusu a hlavne teraz v tych teplach...ale v noci krasne spi, takze uz sa nebudime...🙂

kocky, poculi alebo ste citali nieco o vztahovej vychove? my sa podla toho snazime fungovat a moc sa mi to paci 🙂 teraz som nasla pekne knihy od prekopovej jiziny o terapii objatim a tiez je to super,tak sa snazim ich niekde zohnat...nemate nahodou? http://www.martinus.sk/?uItem=46511 a http://obchod.portal.cz/produkt/deti-jsou-hoste... a odporucam knihu kontext kontinua...straaasne dobreeeee...(aspon nieco citam, ked uz inak fungujem ako posluchac radia a vykrikov lucky 😀

dasa80
3. jún 2008

ahoj,
to som nevedela, musim si dat pozor...ja ju aj tak nosim co najmenej, lebo ju moc nechcem zvykat na ruky, i ked jej tam je dobre ale mne je tazka🙂
uz aby sedela a bude kukat z kocika🙂

valka
autor
3. jún 2008

dasi,
v tej knihe- kontext kontinua a v celej vztahovej teorii je vela o noseni...a vraj je to pre deti prospesne..teda ze oni potrebuju rovnako pit, jest a byt nosene 🙂 a ze sa casom osamostatnia...
nasa je nosena skoro stale, ked chce a nie je to cely den a dokaze sa sama aj poriadne vyhrat,spat a tak...

dasa80
3. jún 2008

v podstate aj ja ju casto nosim, lebo ked sme vonku a nespi tak moc v kociku lezkat nechce, ale ked sa nesie tak je spokojna a vobec neplace
len ten nas nosic je iba do 10 kg a pri hmonostnych prirastkoch nasej ratolesti nam nevydrzi dlho....budem musiet vymysliet nieco ine...celkom zvazujem aj satku...vyzera to tak, ze aj vacsie deti sa v nej daju nosit...no vidim.
doma ako kedy, niekedy sa zahra sama a niekedy nepomoze nic len na ruky a niekedy ani to 😖

dasa80
3. jún 2008

valka, satku mas z medley? aky druh mate? a do kolko kil je satka? neobmedzene ? kolko moze vazit dieta aby ho to udrzalo? aj tvoj manzel ju v tom nosi? aku hrubu ju mate? abu jej v tom v lete nebolo teplo...ak poznas este nejake dobre linky na tipy o satkach, prosim ta posli mi, idem si k tomu nieco najst a asi sa na to dam...

valka
autor
4. jún 2008

dasi, mame satku hoppediz - je vcelku pevna, ale na druhej strane aj pruzna...ale moc tepla...v piatok si idem pozriet este jednu - ellaroo...odporucam stranku www.nosime.sk, tam maju snad vsetky druhy satiek...ale, ak mas cas, pozri si prezentacie - buduci tyzden ich ukazuju v niektorom materskom centre a ucia viazat...urcite sa tam chod kuknut- naucia ta viazat aj si vyskusas niektore druhy...

dnes sme boli u doktorky na ockovani a sa jej ta satka moc pacila 🙂 a lucka hned zaspala, ani moc dlho neplakala 🙂

dasa80
5. jún 2008

kacenka a ty si spominala ze mate manducu...ako ste spokojni? aj to som pozerala na nete a vyzera to celkom dobre....moj manzel nie je velmi za satku, radsej nejaky nosic a manduca sa mi asi najviac paci....ako dlho v tom mozno dieta nosit ...aj na nejaku lahsiu prechádzku alebo turu?
dakujem 🙂

kacenqa
5. jún 2008

caute babule 😀 no veru s valkou na seba mame stastie 😀

toni - len sa uc pekne, nech to mas z krku a nech mozeme konecne ist kocikovat!!!!!! 😉

my mame momentalne kakaci maraton 😀 ako som bola zvyknuta, ze mala kaka raz za 6-7 dni tak od predvcera vecera nerobim nic ine len prebalujem 😀 spotreba plienok rapidne stupla, ale ja nevydrzim ju nechat, ked pocujem, ze kakla, aj ked len sprtla...tak prebalujem. inac teraz aby ste vedeli ma mala kontroluje, co vam pisem, sedi mi na nohe a opiera sa o mna, a ja konecne mozem pisat oboma rukami a nie 2 prstami jednej ruky tukat ako datel hehe.

valka tvoja satka sa mi farebne velmi pacila, len som sa chcela spytat, nebolieva ta z toho nosenia chrbat? lebo sa mi zdalo, ze si ho mala tak strasne neprirodzene ohnuty, velmi predsadenu panvu a zhrbene plecia, ja som dost citliva na chrbat a hento by som nevydrzala viac ako hodinu, a mala by som stuhnuty krk...

ta nasa manduca je fakt super, lahucko sa nasadzuje, perfektne sa da prisposobita je az do 20kg alebo 5 rokov. zatial sa nosime iba vpredu, bruskom o brusko, hlavne doma, ale boli sme uz aj na nakupoch v nedalekom lidli bez kocika len v manduce a s ruksakom pre vyrovnanie zataze hehehe. ale mala ma zatial len 5.6kg, takze sa to da. jediny problem je so slnieckom, ze som jej musela rukou tienit stale, aby jej do tvaricky nesvietilo

ja nie som moc satkovy typ, hlavne ta pozicia na chrbte, mi to pripada ist s tym do mesta, jak taka indianska babicka, ale s manducou by som v pohode sla 😉 ale zas vobec tym nechcem nikoho odradit. ja som taka ze mne sa kopec veci paci na inych ale u seba si to neviem predstavit a tak je to aj so satkou 😎

nasa inac v kociku na prechadzke v pohode vydrzi, ma tam hracky natiahnute, tak uz do nich brnka a rozprava im takze v pohode, len nesmiem zabudnut cumel, ako minule, no vresk velikyyy pol cesty som ju potom musela niest na rukach lebo inak sa nedalo 😀 a veru ze uz zacina byt tazka, ale v tej polohe na tigrika som to zvladla.

inac som zistila, ze nasa mala miluje, ked jej rozpravam a menim pri tom hlasy, to je vyrehotana jak slniecko, od ucha k uchu a este aj jazyk vyplajzne 😀 tak som si vcera opisala z netu zabiatko od podjavorinskej (nemam doma tlaciaren, kedysi som ju naivne odniesla nasim, ze nepotrebujem) no a poctivo sa ho ucim naspamat hehe takze toni, aj ja sa ucim 😝

dneska som sa tesila, ze budem cely den na zlatych pieskoch, manzel mal mat sportovy den no a aha ho, od druhej rana prsi jak najate, tak rano im volal sefo, ze sportovy den je zruseny a ide sa do roboty, tak nic z toho...

baby ja sa inak tesim, doslo nam vyuctovanie za byt, mali sme preplatok 12tis, juj dobra injekcia hehe, sice je to menej ako minuly rok, to sme mali 20tis, ale tento rok sme aj viac kurili, kvoli malej,takze tak....

no zacina sa rozculovat tak idem sa jej venovat tak pekny den paaaa

tonita
6. jún 2008

Ahoj katka,
tak ja uz "finisujem" s ucenim a zajtrra cestujeme do Ba a dufam, ze nebude svietit slniecko lebo by ma paclo 🙂 este nacvicit obhajobu diplomovky a potom uz iba spravit statnicu 😀
Jaj Kati nas maly ma uz nieco vyse 7,5kg a vobec nechce lezat ani spinkat v kociari.som taka nestastna...
pojdem s nim na hodinku do mesta a druhu hodinku sa nosime na rukach lebo herec vrieska v kociari jak keby ho rezali ale ked ho vyberies z kociara tak je vsetko o.k. A mam aj takych ludi okolo seba co ti povedia"len ho nenauc na ruky" no chapete to....ved vresti v kociari ako pavian az ani nevie potom nadychnut. davam ho aj do nosica ale tam tiez vydrzi tak hodinku a dost.
No mame prosto srandu...ale aj tak ho lubim najviac na svete 😀 😀 😀 cmuk+mojho manzelika
Rastieme ako z vody. nie je nam dobre uz ani cislo 74-ka.papame si rucicky, slinime, rozpravame a nechceme spinkat. 🙂
no si predstav, ze aj nam prislo vyuctovanie za energie a tentokrat mame o 500sk menej ako vy.tak sa tiez tesime. Ked som to povedala nasim doma tak sa smiali ci sa nesprchujeme a chodime po tme 🙂 Ale ked si to tak zoberiem tak som doma cely den len ja s malym a on tej vody moc nenaspotrebuje. Spotrebuje ju len vtedy ak sa pokaka lebo kakatak, ze moja mama povedala, ze este ziadne dieta tak nevydela kakat...On aj ked ma plienocku tak sa tak prekaka, ze ma cely chrbat spinavy, nohy...a aj veci.
Inac to vam musim napisat: minuly tyzden sa tak pokakal, ze ked som ho rozbalila tak vsetko bolo spinave a to mal este aj plienocku. tak som to musela zarchivovat. dala som ho na postel a on herac pospinil celu plachtu.Ale to nebolo este nic...Bola som sama doma a vedela som, ze v dohladnej dobe ma prist domov moja mamina. Tak reku ja to sama asi tazko zvladnem( tu u nasich je taka blba vana) tak ved nech mi pomoze mamina. Tak som iba isla pozriet na okno ci este neide..Za minutku som bola pri Gregorovi a co pozeram- nas maly milacik ruky namocene v hovienku a tak strasne mu chutili. celu pusu mal od hovienok spinavu. tak sa poriadne najedol a by ste neverili aky bol spokojny, vysmiaty... 😀
Moja babka stale tvrdila, ze ked sa deticky najedia hovienok tak potom ked vyrastu budu mudre... 😀
Tak tolko nasa prihoda.
Utekam sa ucit tak sa majte pekne
Inac este ssom chcela, ze odkial mas Valka satku? Mne sa strasne paci aj mi by sme ju chćeli.Ale zvladnem si drobca uviazat do nej aj sama? A neboli velmi chrbtica?

dasa80
6. jún 2008

toni, to ako by si hovorila o nasej malej. mame okolo 7,5 kg, v utorok ideme na presne vazenie, a s tym kakanim to iste, raz to vsetko vytieklo cez plienku po nohe na mna 🙂 tak mame srandovne fotky tiez.
inak papame nielen cele ruky ale najma palceky, a plienku alebo deku, co je v dosahu 😀
a v kociku vydzri ked tam spi, co je max 45 minut a potom niekedy ked bucha do hrkaliek, max 20 minut a potom sa nos vonku, to je ok....
presne poznam tie vyrazy nenauc na rk, no ale co ju necham revat...?
objednala som manducu, tak sa tesim kedy pride, lebo mam klokanku, malej sa tam sice lubi ale mna boli chrbat... 😖 snad s manducou sa vaha lepsie rozlozi a bude to lahsie....velmi sa mi paci to nosenie a malej tiez lebo vidi a aj zaspi ked je unavena...ale nie na dlho, tak to snad dotrenujeme

drzim palce nech ti to dobre dopadne, nech uz mas pokoj so skolou🙂
my ideme zajtra na svadbu, berieme aj krpca, dnes ma presne tri mesiace, bude najmladsie dieta na svadbe tak som zvedava, papa

valka
autor
9. jún 2008

ahojte kocky,
tak ste toho popisali 😀

my sme teraz tiez u nasich na orave...tu je tak okolo 15°C, takze vcelku kosa...teda mne to vyhovuje, ale uz som si na druhej strane zvykla, ze lucke obliekam body a do toho zapnem plienku a staci...a teraz musim davat aj dupacky ☹

co sa tyka nosenia....satka je v poho (uz som si kupila druhu - kratsiu a tensiu)...chce to cvik, ale zvladli sme to asi na 4-5 uviazanie...najprv manzel a potom aj ja 🙂 ten chrbat neboli - ale kaceqa, mas pravdu - som prehnuta...ale to asi nie je satkou, ale skor mojim nedobrym drzanim tela ....v podstate chodim tak, ako ked som bola tehotna - tazisko je mierne v predu....ale uz som skusala "indiansku zenu" 😀, len este sa bojim, ci mala nehodi hlavickou...ale chvilu vydrzala...

ad. neucit na ruky - mne to uz znami nehovoria, lebo som im vysvetlovala, ze podla prirodzenej starostlivosti o dieta - male patri k mame na telo...a ze sa tak snazim vychovavat podla instinktov...a ze ked si ju tak naucim, tak budem ju nosit ja a nie oni 🙂 svokrovci a nasi su radi - lebo ich neokrikujem, ked ju nosia a mozu sa s nou vytesit...a zatial s tym nie je problem..ked je unavena, vezmem do satky a spi aj 2-3 hodky....ked je v poho, tak sa dokaze aj 2 hodiny hrat sama na zemi pod hrazdickou...tak preco ju tu chvilu nenosit? taaaaak rychlo vyrastie a potom ju urcite nosit nebudem 😀 😀 😀

juj, uz sa budi...musim frcat...🙂

tonita
10. jún 2008

Ahojte maminky,
Tak konecne som sa dostala k netu a na modreho konika-maly konecne zaspal.Inac dnes bolo brutalne horuco a boli sme taki nervozni...
Tak sa vam chcem pochvalit.Od dnes som uz Mgr. 🙂 Uz si budem konecne uzivat aj ja mamickovske povinosti.Aj ked nehovorim, ze som si ich neuzivala aj doteraz ale predsa som stale myslela na statnice.Ale uz mam po a tak strasne sa tesim 🙂 tak tolko zatiel ideme oslavovat-totizto moj manzel a spol- ja tak akurat so sunarom 🙂
papa ozvem sa

dasa80
11. jún 2008

toni gratulujem 🙂))
si fakt sikulka, klobuk dole, ja by som popri dietati skolu nezvladla...i ked teraz je to uz lepsie ako na zaciatku ale ty si chytila statnice akurat v tom najhorsom, najmensom obdobi...mozes byt na seba hrda, urcite aj vasi vsetci su, ze? 🙂))

vcera sme boli na poradni a zaockovali nas... vy uz asi vsetci zaockovani ste ze? mali ste nejake reakcie? alebo mrztych krpcov? my zatial ok, dufam ze to prejde bez vssetkeho....budete davat aj rotavirusy a pneumokok ockovat ?? papa

tonita
11. jún 2008

Dasi my sa ideme ockovat zajtra a strasne sa toho bojim, ze bude nejaka reakcia.Moja sestra a jej deti maly strasne horucky.Ale podla mna ked ste doteraz nic nedostali tak uz ani nedostanete.
Inac pekne dakujem za blahozelanie a utekam lebo Gregor vresti ako najaty... 🙂 ozvem sa,papa

valka
autor
11. jún 2008

ahojte,
toni, blahozelam...si proste skvela a vsetky, ked budeme velke, budeme ako ty 😉

uz sme ockovali, mala nemala ziadne reakcie - myslim, ze je to od toho, aky typ ockovacej latky sa dava...my sme mali nebunkovy cierny kasel - teda myslim....iba mala veeeeeela spala...
davame ockovat aj aj...pneumokoka uz mame za sebou, rotavirusy sa uz iba papaju a to pojdeme buduci tyzden...

inak to ockovanie zavisi od doktorky . moja to rychlo pichla, lucka plakala iba chvilocku...svagrinej mala to trpela asi dlho, lebo sa 2 dni na nu neusmiala 😀 😀 😀

dasa80
12. jún 2008

ahojte,
tak reakcie na ockovanie neboli ziadne nastastie, vsetko ok, a to sme mali aj rotavirus a prvu davku ockovania povinneho naraz...

chcem sa vas opytat, kojite? a upravilo sa vam tvorb mlieka? lebo ja mam stale nejak strasne vela mlieka, a mala mi doteraz papala vela, takych 20 minut, potom 10 minut z oboch prsnikov, a teraz papa tak 3, max 5 minut, aj to iba z jedneho a aj to iba kazdych minimalne 2,5 hodiny...takze ja nerobim nic ine len odsavam a neviem co s tym. rada by som nejako znizila tvorbu mlieka, ale ked neodsajem tak ma to tam boli.... ale zase tak znizit tvorbu aby mala dost....viete poradit? resp odkazat na nejaku diskusiu k tomuto? dakujem

tonita
12. jún 2008

dasi tak prid k nam alebo mi prideme k vam 😀 nas maly by len papkal a papkal. sem tam ho na chvilu oklamem cajikom a vecer davame nutrilon a aj rano a poto cely den kojime a v noci tiez... 😀
Tak to ti verim, ze ta prsia bolia aj ja by som niekedy chcela mat pocit naplnenych prsnikov ☹ 😀

dasa80
12. jún 2008

toni ty sa smejes, ale ja som dnes vyliala asi liter zmrazeneho mlieka a idem robit nove zasby 😖 uz som rozmyslala aj nad darovanim... inak keby ste ma videli tak neuverite lebo mam fakt male prsia a pred tehotenstvom som sa dokonca bala ze ako to bude ci budem mat dost 😀

kacenka, dosla nam manduca....dost som v soku ako nasiroko tam ma babatko nohy, to som si neuvedomila... vasej malej sa tam paci? ja budem musiet asi zacat postupne zvykat na to malu, no som zvedava, dufam ze tam bude chciet byt 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre