Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

kacenqa
9. júl 2008

dasi nie, ale ja mam este 26 dni dovolenky, ktoru si chcem vycerpat medzi MD a RD (a este mesiac a cosi si tak polepsit co sa penazi tyka) tak si to musim vybehat. planujem byt doma co najdlhsie a podla moznosti ist z materskej na matersku ked sa zadari, co dufam, ze sa zadari.

dasa80
9. júl 2008

fiha 😀 a aky je podla teba idealny vekovy rozdiel? kedy by ste chceli? a inak ta manduca je super, som rada ze som sa dala inspirovat, dnes sme obsolvovali nakupy darcekov a vsetko ok, kludna tam bola a kukala, aj spala🙂

valka, moze byt pondelok ten sad janka krala? musim sa stretnut aj s jankou, tak ju skusim zavolat tam ci by nesla, co ty na to?

valka
autor
9. júl 2008

ahoj dasi,
ok..moze byt...
zajtra teda na antolskej...musim zistit bus a mozno pojdem s malou sama,...ale to uvidime...dnes je mala taky anjelik, normalne nechapem...

dasa80
9. júl 2008

my sme vcera dali pichnut proti pneumokokom tak neviem ci preto ale je dnes neobvykle uplakana....nejaka je mrzuta, dokonca spala hodinu v kuse v kociku co je u nas zazrak... 😝
ok, tak zajtra rano a potom pondelok, papa🙂

dasa80
10. júl 2008

valka o kolkej v pondelok ? janka povedala ze pride tiez, ze sa tesi 😉
moze byt okolo druhej?

ako ste dopadli na antolskej?

valka
autor
10. júl 2008

ahoj dasi,
antolskej vsetko v poriadku, uz nemusime chodit 🙂 sa tam tych rodicov dost nakopilo, este ze ten lekar je taky sikovny....aj ty si si neveriacky pozerala na tych 1mesacnych? dokelu, nedavno bola aj lucka taka a ani neviem ako vyrastla ...

ok, o 2. aj tak sa to dopredu neda presne dohodnut, kvoli malej...ale zatial je to v poho cas 🙂na

dasa80
11. júl 2008

valka, kukala som na tych prckov a nechcela som verit ze aj lea bola taka mini...zda sa mi to tak strasne davno a neuveritelne....a najhorsie ze si to uz asi ani nepamatam...

inak viete co? mame zub ! 😀 nahodou som ho dnes nasla ked som sa s malou jasila, a dala si moj prst do ust a ja kukam, co to tam je divne a otvorim jej ustocka a tak zub 🙂 mlaicky biely dole vlavo prerezany vonku...skoro som odpadla....bola v stredu nejaka mrzuta ale pripsovala som to ockovaniu...tak neviem. v podstate ani neviem ako sa jej tam a kedy zjavil....

valka, tak v pondelok, stretnime sa pri tom vchode do parku zozadu auparku, ako je to velke decke ihrisko a lavicky, tam sa najdeme urcite. janka pride tiez.

papa

valka
autor
11. júl 2008

tak blahozelam k zubu 🙂
ja cakam tiez kazdym dnom, lebo lucka uz niekolko dni vsetko agresivne hryzie a je nervozna...som zvedava

ok, v pondelok budem tam 🙂 beries ty deku alebo vezmem ja ?

dasa80
11. júl 2008

mozem ja, vezmem asi aj kocik, uvidim.
pa

tonita
12. júl 2008

jaj dasi tak vam blahozelame.mi tiez cakame kazdym dnom ale ako tak strasne hryzie tak to by sme uz mohli mat hadam aj 5. 🙂
My sme akurat dnes docestovali domov na vychod tak ideme trocha oddychovat od horucej Ba.Drzte sa

dasa80
12. júl 2008

no, uz mame aj druhy 🙂 hned vedla toho prveho, este vidno len dve biele bodky, ale zachvilu je vonku 😅

toni, ani si nemusela ist koli teplu prec, vraj sa ma rapidne ochladit... 😠

valka, este si pre istotu v pondelok cinkneme, lebo ak bude prsat tak nic... resp ked bude zima na deku...
my sme boli dnes opekat na kolibe, fajne tam bolo, nebolo tam teplo 😉 takze deku uz mam nachystanu

valka
autor
13. júl 2008

ok...sa tesim...
nasa kocka sa dostava do normalu a znova veeeeeela spi 🙂 a zub ziadny ☹

dasa80
14. júl 2008

valka, nejak sa nam dorvalo pocasie 😠 nemam rada taketo dni ked sa neda ist von, lebo moju malu cely den zabavit doma bude makacka... 😒
pocuj, a aj doma spi na tebe v satke? a ked spi, tak ty nieco mozes robit?

a baby, kedy zvycajne rano vstavate? my o siestej a som hotova, to je zavcasu strasne 😢

kacenqa
14. júl 2008

caute.

dasi - no ja by som chcela co najskor, ale kedze som po SC, musim mat medzi porodom a dalsim tehu aspon rok. a kedze by som zase chcela zimne babo, tak mi to vychadza na 2rcny rozdiel. vies, mne sa totiz nechce ist po materskej na rok do roboty a potom byt znova doma, chcem si to odbit naraz a potom zas nabehnut na pracovny rytmus. a aj mi to pride takto lepsie, ja s braskom mame 16mesacny rozdiel a bolo to v pohode. a zimne babo chcem aj kvoli tomu zeby som vyuzila tie veci, co mam po malej, takze by som chcela rodit medzi januarom az marcom. takze sa budem musiet velmi snazit, dufam, ze nam to vyjde, lebo ja uz nemam 1 vajcovod, takze sanca na tehu je polovicna, aj ked gretka sa nam zadarila tak, ze ovulaciu som mala na tom vajecniku, kde nemam vajcovod, co moj doktor padol na zadok, ked som mu povedala, ze som tehu, no ale v druhy takyto zazrak uz veru nedufam...

dasi - kamoska, co ma o den starsieho syna, ako je moja, tak tiez uz maju 2 zuby a bola z toho riadne vykulena, je to uz jej tretie babo a ze ani jeden z nich nemal este tak skoro zubky 😉 ale gratulujem hehe, u nas to este nevyzera na zuby, tak pohodka.

valka
autor
14. júl 2008

dasi, ked je unavena, tak ju dam do manduci na chrbat a mozem varit alebo zehlit...treba ju hojdat, ale ked zaspi, tak v poho vsetko stihnem...
alebo vychytim cas, ked chvilu neprsi, dam do satky a ideme na vylet...ked zaspi,tak pridem domov a dam ju spat do postele...s manducou si este netrufam von, lebo na nu nevidim, ked je na chrbte ☹

kacenqa, tak sa mozno stretneme na priprave pred porodom 🙂 my by sme tak isto chceli...

dasa80
16. júl 2008

ahojte,
tak vy ste teda takto rozhodnute...drzim vam palce, nech vam to vyjde ako chcete. inak sikovne keby nemusite kupovat komplet nove veci🙂

valka zajtra hlasia 28...dame ten park?

tonita
16. júl 2008

tak sa vytesujeme 🙂 Caute maminky.tak aj nam uz vysiel prvy zubcek 🙂

valka
autor
16. júl 2008

teda vy ste sikuly...s tymi zubami 🙂

hm...chcela som ist na zahradu, lebo je tam toho az az na robotu...piatok?

dasa80
16. júl 2008

toni, gratulujeme🙂
ako je vam doma? co robite?

valka, tak potom az buduci tyzden, lebo zajtra vecer ideme prec na cely vikend.
buduci tyzden som tu do stvrtku tiez, tak mozeme dovtedy ak bude chut a pocasie 😉

valka
autor
16. júl 2008

dasi, este som rozmyslala...mohlo by to byt - do zahrady pojdem rano...ked bude horuco, tak sa aj tak moc neda...o ktorej?

kacenqa
16. júl 2008

dasi no nam ak sa zadari halan, tak aj tak drvivu vacsinu budeme musiet, lebo moja mama expert furt nieco ruzove dovlece (a mna z toho slak triafa, lebo som svatosvate tvrdila, ze moja nebude ruzova jak cukrik, bo svagrinina(bratova) snad ine ako ruzove ani nema) ale aspon overaly a bodynka niektore z kazdej velkosti mame take neutralne. ale cim bude starsia, tym viac sa to oblecko bude odlisovat. takze tak.

toni gratulujem!!! ta saska, co lezala vedla v izbe, ta moja kamoska, si predstav, oni uz maju 2 zuby! a my furt nic, neviem si skoda, alebo nastastie 😀 😀

ja zajtra rano ficim do senca a budeme tam s malinkymi odskockami kvoli poradni a klbikom az do 4. augusta tak sa majte krasnucko a pekne papajte a rastte (ako je rozkazovaci sposob od slovesa rast?) 😀

a drzte sa

dasa80
17. júl 2008

valka, dnes mozem iba do stvrtej, takze o tej pol tretej sa vidime, hej? 🙂

kacenka, prijemnu dovolenku....a chlapec moze byt doma aj v ruzovom, resp aj vonku pokial je maly...hlavne aby to nenosil starsi dobrovolne 😅

dasa80
22. júl 2008

caute, tak davno sa nikto neozval ze som nas nevedela najst🙂
ako sa mate? toni ako doma?
ja odchadzam teraz domov, a kedze budem aj bez netu tak som sa este chcela ohlasit...
moje dieta prave prska ako blazon, snad mi neprechladla, toto pocasie je otrasne....
inak mame najvacsiu zabavu posledne dni zo zvukov ktore lea vydava, a aj ona sa na tom zjavne bavi lebo pisti a krici zakazdym inak a v postielke si rozprava a tak🙂 a spanie mi bojkotuje tym ze sa obrati na brusko a kedze naspat to nevie, tak musim prist a prevratit ju spat 🙂
keby ste medzicasom dohodli stretko, dajte mi vediet na mobil, do BA pridem 12augusta naspat.
papa a drzte sa 😀

valka
autor
23. júl 2008

ahojte, na to stretko sa uz teraz tesim..my sme cele leto uz hadam v ba - teda okrem vikendov...na dovolenku pojdeme az v septembri do tatier - dufam 🙂

s tym prevracanim to robi aj nasa - teda nie pri zaspavani, ale pri hre a potom krici ako keby ju z koze drali 😠

toni, ty este nie si v ba? som myslela, ze uz ano 😨

dasa80
23. júl 2008

valka aj ja idem s malou do tatier🙂 21. septembra...nahodicka🙂
no nic, dnes je strasny den, vobec som nebola vonku, nak chodim kazdy den niekam, ale dnes....nastastie to lea dobre zvlada a je dobra aj ked sme zavrate cely den...dokonca som aj piekla a varila 😀

valka
autor
24. júl 2008

dasi, super super...kam sa presne chystate? a na ako dlho? my ete termin nevieme - podla pocasia, ked bude pekne ideme 🙂
ja som toho tiez vcera vcelku dost stihla - mala cely den prespala...ale tiez ma hnevalo, ze nemoze von☹ a dnes uz sice neprsi, ale stale riadne fuka vietor...

kocky, ake velkosti nosia vase deti? ja s hrozou zistujem, ze uz aj 68 je pre lucku len taktak...teda sa tesim, ze rastie, ale nestiham kupovat...

tonita
24. júl 2008

ahojte kocky,
tak ja sa konecne ozyvam.uz bolo na case.Ked my teraz vobec nic nestihame... 🙂 a hlavne Gregor je jak cert... 😝 lezie mu dalsi zubok a da to poriadne na javo.Nechce byt ani na rukach a vsetko by zjedol...v noci nespinka vobec dobre...
no ale uz papkame ryzovu kasu a mrkvicku, zemiacik a jablcko 🙂 a este mu to nestaci, by len papal a papal...
aj my sa chystame v septembri do Tatier ak to manzelovi vyjde s dovolenkou... 😒
Valka my uz nosime 74 a je taka akurat...tak nemaj obavy. 🙂 nas je poriadny valibuk...

dasa80
24. júl 2008

ahojte,
my teraz nosime 74ky, co su akurat a starsie veci su roztiahnute uz, tak aj mensie oblecie..akurat dnes som kupovala bodyna, 80tky, lebo aj tak sa to po prvom prani trochu zrazi a radsej nech uz to vydrzi dlhsie... 😀

toni to mi je luto s tymi zubami, ja som ani nevedele ze uz nasej idu az ked som ich nasla....vsetky by som tak chcela 😀

valka ideme do jedneho hotela, len si presne nepamatam nazov, musim to mrknut na nete, a termin uz mame pevny, idem ja s malou a kamoska so synom...tak si snad tropchu oddychneme 😅

valka
autor
24. júl 2008

takze to nasa je vlastne drobec 🙂

ona sa tak vytiahla za chvilu - este pred mesiacom som jej davala 62 a boli jej velke...a zrazu...no co, uz to bude takto aspon do 16tky 😀 😀 😀

tonita
30. júl 2008

No ahojte, kde ste vsetky? Co dovolenkujete? Ako znasate horucavy.Nam sa nechce nejako papat v tom teple. My sme este na vychode ale v pondelok sa vraciame spat do Ba.Ale je tam to tak dobre...ale musime ist aj k ocinkovi 😀
Valka no co zubky malej este neidu?A Kacenqa?
Dasi ty si doma?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre