Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

tonita
11. apr 2008

no ucenie mi ide tak vramci moznosti...Gregorovi sa cez den vobec nechce spinkat len,aby sa s nim stale niekto rozpravala a vecer uz aj ked zaspi tak ja padam od unavy. Aspon, ze mi mamina a svokra ho zoberu vonku tak to mam nejake 2 hodinky na ucenie. Nam sa tiez maly vyhadzala ale prisli sme na to, ze to bolo z prasku na pranie tak sme to v cas odstranili 😀
tak vas obdivujem, ze sa snazite o bezplienkovu- klobuk dole...
A inac co este nove? Zvladate to v pohode? Rastiete?

valka
autor
12. apr 2008

manzel hovori, ze rastieme ako z mlieka 🙂 uz som malej musela kupit nove body...do kelu so vsetkymi teraz sitymi, lebo ich robia na pampersky...tak musime kupovat o cislo vacsie 😠 j
to vyhadzanie - ja prave ze neviem, z coho to je, lebo ma to len po tvari...
co sa tyka bezplienkovky, tak to nie je az take zlozite...mala proste z nicoho nic vykrikne, tak bezime na prebalovak a dame ju nad umyvadlo a vacsinou nieco vytlaci...kakania sa nam daria tak na 90%, co je super, lebo nemusim prat tolko plienok...ale pravdou je, ze sa dost nabeham 🙂
nevies, co kacenqa? dasa isla tiez k rodicom, tak asi nema net...

dasa80
17. apr 2008

caute kocky, uz som doma🙂
ako sa mate, nasa mala nam nespala par dni, tak nam predviedla par koncertov, ja som uplne ale uplne vzflusnuta, toni fakt ta obdivujem ze sa dokazes este aj ucit, ja nezvladam ani samu seba niekedy 😒
teraz sa ju snazim davat spat co najcastejsie aj cez de hned ako vidim ze jej padaju ocka, lebo ked tento okamih zmeskame uz sme strateni v dvojhodinovom placi...dufam ze sa to niekedy zlepsi...
moc sa este nenahrame, prave dnes ma 6 tyzdnov tak dufam ze zacne zachvilu aj nejako reagovat.
inak mame 5,5kg, vcera som s nou bola na poradni, tak vraj rastieme hrozne rychlo ale ked je kojena tak to nevadi...aspon viem preco som ja taka znicena🙂 naoza nechapem ako niekto zvlada viac deti..

valka, chcem ist k cunderlikovi na kontolu po sestonedeli, ale v ordinacii zmenili telefon? nevies nieco o tom, dakujem

tonita
17. apr 2008

Ahoj Dasi, tak mi cestujem e akurat v sobotu lebo v utorok mam stacky tak, aby som sa este doma co to poucila. 🙄 Dasi aj nas maly bol taky,ze este v 6 tyzdnoch nejako zvlast nereagoval a teraz 25.4. budeme mat 2 mestiace a on sa cely den usmieva- len aby sa s´nim clovek rozpraval...Vies ako uz reaguje? By si neverila. To ucenie ako tak ide- vela mi pomaha sestra a mama. Doobeda je na 2 hodinky s nim vonku aj poobede. Tak sa to da a v noci ked okupkame o 19.00 tak potom sa uz iba 2 krat zobudi tak aj v noci sa vyspinkam.
No tak to mate doma poriadneho valibuka.Mi ked sme tiez boli pri Dr. a Gregor mal 6 tyzdnou tak vazil 5600g. A teraz som zvedava kolko bude mat teraz lebo mamina s nim isla k Dr. lebo sa na lickach nejako vyhadzal a som si myslela, ze su to potnicky a ono potvora to tam drzi uz 3 dni...
A este nieco.Uz ste boli na sono s nozickami? My este nie ale podla mna by nas uz lekarka mohla poslat ked sa vratime do Ba, ci nie?
dasi uz ides na kontrolu? Moja Dr. mi povedala, ze mam prist az tak za 3 mesiace nech sa to vsetko ustali.. 😉

dasa80
17. apr 2008

na nozicky sme boli, vsetko ok, ale odporucili nam preventivne postolky do skonceneho 4 mesiaca...:( mna to az tak neoravuje, mala si tiez asi zvykla....
ako ich davate spat? nechate ich aj vyplakat alebo uspavate hojdanim alebo ako?
nam nechce spat tak sa ju snazim naucit aby spala sama.... 😖

na kontrolu mi kazali dosjt po 6tyzdnoch...som nevedela ze nemusim...myslis ze to nemam ponahlat 😀 ?

neviete si predstavit ako sa tesim ked bude reagovat, teraz sa niekedy fakt bojim ked place ze co snou 😝

valka
autor
17. apr 2008

ahojte,no konecne sa to tu rozbehlo...🙂

tonita, aj my sme sa vyhadzali...liba na tvari...lucia to mala uz 2 tyzdne, tak sme sli na kozne a tam nam povedali, ze su to potnicky...a to mam pocit, ze mala je moc nalahko...dali nam na to tekuty puder s ichtiolom a vcera sme ho dali prvy krat a zda sa, ze zabral...dala aj nejaku mast s kortikoidmi, ale tu som jej zatial nedala...mi to pride ako ist s kanonom na komara 😠 a este mi kamoska poradila nechtikovy krem z weledy, tak aj ten jej davam...
na sone sme boli a tiez ako dasi- mame este postolkovat, ale tiez mi to moc nevadi, kedze ma latkove plienky, tak to mam ochranu pred premocenim...😀

dasi, o tom cisle nic neviem, ale mam aj mobil na cunderlika, tak sa mu pokusim zavolat....zatial to neberie...
to uspavanie - uspavame na prsniku alebo hojdanim...mne pride krute nechat dieta vyplakat aby zaspalo z vycerpania...skuste malu dat k vam do postele....teda u nas to funguje 100%, celu noc prespi, ked nas vidi alebo citi...dnes dokonca spala 8 hodin vkuse...som nechapala...vcera sme sa urobili reorganizaciu a z postielky sme odstranili jednu stranu a postielku sme prirazili k posteli.,..ale mala tam nespala, lebo mi bolo luto ju tam dat ☹ ale v pripade, ze by sme potrebovali vacsie miesto na spanie, tak bude tam a ani ona ani my nebudeme mat pocit, ze je od nas oddelena, ked postielka pokracuje do postele 🙂

tonita
18. apr 2008

Caute kocky, tak nam 100% zabera to ako som pisala, ze maly musi byt okupkany o 19.00 a potom sa napapa a necham ho len tak sameho lezat a on po nejakych 10min. zaspinka.Samozrejme, ze mame aj take chvilky, ze zacne mrncat ale pokial neplace tak k nemu neidem. Ja som aj citala, ze nie je dobre nechat chlapcov vyplakat( vas sa to netyka) 😀 lebo moze dostat detsku herniu a to by som nerada...
Valka mi sme na koznom boli vcera a nam dala ATB mast a na hlavicku nejaku vodicku na temenko- neviem ci sa u vas tiez tomu takto hovori( to je na hlavicke take nepekne chrasticky) na tej tvaricke to ma zreme z toho.. 😢 tak dufam, ze to bude dobre

Tak my zajtra cestujeme do Ba a dufame, ze cesta prebehne rychlo a statne...A zevraj hlasia dost teplo tak to sa v aute uvarime a to nehovorim o nasom malom Gogovi, ktory nenavidi ked mu je teplo 😀

dasa80
18. apr 2008

ahojte,
aj nasa sa dako vyhadzala na tvaricke, neviem co to je, taky drobny vysyp...ale doktorka dnes neordinuje, pockam do pondelka a ak to neprejde tak s nou pojdem asi..ako vyzeraju tie potnicky...? lebo sa mi zdala parkrat upotena, i ked ja ju teda podla mna malo obliekam (resp podla vsetkych okolo🙂)

valka vam normalne zaspi s vami? nam vobec, ja jej dokonca aj privazujem rucicky dole lebo nimi sermuje o stosest a kazdu chvilu sa doskriabe a zobudi sa ked sa buchne 😖
dnes spala prvykrat 6 hodin v noci, som nechapala, normalne sa citim aj silnejsia ked som konecne spala aspon 5 hodin 😀 ako vam prespi 8 hodin? uprimne zavidim🙂

ten cunderlik sa mi vcera ozval, vraj mali daco s telefonom a uz dnes by to malo fungovat...len na prehliadku pojdem asi s malou lebo ju nebudem mat kde nechat ked manzel robi do vecera...myslite ze ju tam sestricky postrazia dve minutky? snad hej...
toni, prijemnu cestu, ako zvladne maly dlho v autosedacke, nam malinka vydrzala tri hodky raz, ked som sla naspat do BA, tak som chytila super hodinovu zapchu, takze sa tam chuda potila....ale prezili sme

tonita
18. apr 2008

dasi tak ked sme cestovali na vychod tak sme stali len 2x lebo sa musel napapat a chcela som, aby sa aj vystrel.Ved 6 hodin v autosedacke nieje nijaka sranda, ze?
Urcite ti ju sestricky postrazia a navyse tam robi jedna aj moja spoluziacka sestricku a je zlatucka 🙂
no s tymi potnickami...my sme si tiez mysleli, ze su to potnicky ale nejako neisli dole a potom sa zacali tak zvlastne vysusat tak sme skocili na kozne...Ale jedna nasa znama( detsa sestricka) nam odporucila holtovu mast a ze je vraj suprova.Je to na detske ekzemy

valka
autor
18. apr 2008

tie potnicky vyzeraju ako drobna krupicka, drobne vyrazticky, u nas aj zapalene, takze su cervene...nasa je tiez nalahko- iba body, plienka a na nohy take stucnicky, aby som ju lahko vedela dat nad nocnik ... ale dnes som si vsimla, ze sa spotila, kym spala...tak musim dat pozor na spanok 🙂
mala zaspi s nami...chodime spat okolo 10 a aj ona...potom rano dlhsie spi, tak mame cas sa v klude naranajkovat...zaspi alebo pri kojeni, alebo ak je najedena, tak ju vezme manzel k sebe, otoci si ju tvarou od seba a privinie si ju tak, ze jej chyti ruky a mala spi...ale je fakt, ze do postele uz ide unavena (pred tym ju kupeme, pasieme konicky, kopeme a tak 🙂 )ked je moc ziva, tak neviem, ci by to fungovalo...

dasa80
19. apr 2008

ahojte,
ideme na vikend pozriet svokrovcov, akurat cestujeme, nasa mala nastastie v sedacke spi tak je to ok...
6 hodin je dost ale vsak az tak casto nechodte toni, tak to asi zvladate v pohode, drzim ti palce na statnice, potom sa ozvi ako si dopadla
sestricky ma doktor obe velmi zlate, su fakt mile, ked som tam volala tak som povedala ze vezmem malu a oni ze uplne v pohode

ak do pondelka neprejdu tie vyrazky tak sa asi pojdme ukazat doktorke...

valka, mala vam uz na daco reaguje? lyzicu nezabudnem, mam poznacene 😀

valka
autor
19. apr 2008

dasi, ked sa na nu usmejeme, tak aj ona sa usmieva alebo vyplazuje jazyk...nie vzdy, ale vacsinou ano...a uz otaca obcas hlavicku za predmetmi, ked nimi pohybujeme...ale nic slavne....
vcera boli u nas kamarati a mala bola ukazkova, za cely vecer ani naznak placu 🙂
prajem vam stastnu cestu...

tonita
19. apr 2008

taj my sa hlasime, ze sme stastne docestovali maly uz sladko spinka a my ho budeme asi nasledovat 🙂 tak s tym cestovanim je to tak, ze najskor pojdeme domov asi az tak cca v juli-auguste. Ja som bola doma len preto lebo som sa musela ucit a mamina mi s nim pomahala.
Cestou bol maly Gogo ukazkovi- spinkal, stale cosi mrmlal, pozeral sa von oknom a len sa usmieval- taky bol zlatucky 😀 by som ho hned spapala... 😀 A vy urcite tiez svoje malinke, ze?
Tak my davame druhy den na tvaricku holtovu mast a zabera uplne supis tak som rada jak blcha.

kacenqa
20. apr 2008

halooo hlasim sa 😉 mala je strasne zlatunka. dokonca vydrzala aj ten utorok, ked sme s manzelom sli na toho pluscenka, sice nasim zacala jacat az tak, ze sa nealo inac a mama ju musla von zobrat, ale potom bola dobrucka, pospala si, vypila celu stovku mliecka, co som si odsala cez den a cakala poslusne, kym sme sa vratili domov 😀 inac mame momentalne bezkakaciu fazu, kaka tak raz za 4-5 dni, ale potom toho nakadi tolko, ze minule mi prekadila aj cez postolku az bodycko vpredu 😀 😀

mali sme trosku 'paniku' doma, ked jej praskol ten pluzgierik po ockovni tbc a vytekal jej z neho hnis, ale pekne sa jej to vyprazdnilo, a teraz tam ma taku chrasticku malinku. inak na stredu se objednane na sono klbikov, mame si doniest 2 ciste plienky a mliecko odsate. tak som zvedava, na co nam bude...

ja som bola na kontrole hned 2 dni po ukonceni sestonedelia, dr. si ma objednal, ked mi stehy po cisarskom vyberal. to mi tak vyslo ze doobeda som bola so sebou a poobede s malou...a pekne som sa nasr... lebo nasa uzasna byrokracia je fakt masineria, ja som si v januari v robote vytlacila z netu vsetky tie tlaciva na tie prispevky a priplatky a blabla a oni to priplatkove tlacivo vo februari zmenili, co ja som nevedela. tak som gyn-dr. dala potvrdit to stare a teta na urade mi ho nezobrala a dala mi nove, tak sa k dr. budm musiet trepat este raz, navyse mi nedala tlacivo pre pediatricku, tak som musela na urad znova pre to tlacivo, no nemam co robit, tak sa s malou po uradoch tahame...fakt uzas....

nasa mala uz je celkom komunikativna, ale ja sa jej maximalne venujem - cvicime, pozerame sa do zrkadla, rozpravame sa a ona uz zacina tiez zvatlat troska a dnes sa na mna cele doobedie usmievala od ucha k uchu... no nadhera.

no, idem sa venovat manzelovi 😉 a zas sa niekedy ozvem... tak caute

alififi
21. apr 2008

kacenqa mlieko na klbikoch das vtedy, ked mala bude nahodou vyvadzat v korytku. ja som nemala nic, len dudel.
mala nepozna flasu, tak pochybujem, ze by tam zacala pit 😝

kacenqa
21. apr 2008

ali - aha, no nasa mala pila z flase iba raz doteraz ked som ju s nasimi nechala, najprv mama hovorila, ze nechcela, ze si myslela, ze juzas ide oklamat dudlom, ale ze ked zistila ze z toho tecie, tak pekne spapala celych 100 ml a pekne tahala...tak snad to dopadne dobre....

dasa80
21. apr 2008

baby, nasa mala ma nadchu a kasel ☹
som uplne na nervy..ona co nikdy nespi, cez den max dve hodiny, tak dnes spi od rana, ani papat jej nechuti, ledva ju zobudim, parkrat potiahne a nevydrzi hore dlhsie ako pol hodinu 😢 rano sme boli u lekarky,tak nam dala fenistil kvapky a calcium sirup a nosnu vodu, snad to zabere, celu noc som pri nej presedela ako kaslala, som sa bala ze sa zadusi....neviete o niekom koho babatko malo nadchu, ako dlho ich to chudence drzi? ☹

valka
autor
21. apr 2008

dasi, nase kocky si to asi vymenili...nasa dnes vobec nechce spat...

dasa80
22. apr 2008

alififi, dakujem, precitala som co sa dalo🙂
chudatko v noci tak kaslala, nedalo jej spat, iba na mne vo zvsle polohe, alebo na brsk...tak spala hodku na mne... 😨
do kedy sa nemozudavat babatka spat na brusko? mne vsetci doma a okolo hovoria ze my ako decka sme spavali iba na brusk... 😒
snad jej to prejde, navyse mam pocit ze mam prazdnejsie prsa ked tak netaha... 😖

tonita
22. apr 2008

Ahojte kocky, tak konecne som sa dostala na net.Takze mam uz po jednej statnici- uspesne tak sa vsetci 3-ja tesime. 😀 A vam sa ako dari? My sme dnes stihli aj poradnu tak Gogo vazi 6,5kg a vo stvrtok ideme na sono klbov.
Chcela som sa spytat, ci mam Gregora zabalit aj nasiroko tak ked pojdeme k lekarovi, hmm?

alififi
22. apr 2008

tonita to je jedno. vyzliekat budes od pasa dole a vlastne skoro na chodbe. tam to fici jak pasova vyroba.
aspon teda na Tehelnej 🙂

kacenqa
22. apr 2008

toni - gratulirujeme! 😀 a tesime sa s tebou.

ali - no si ma nepotesila, som myslela, ze ked sme objednane na presny cas, ze to bude ako u sufliarskej, ze len my a nik iny.... hovoris, ze si mam so sebou zobrat radsej aj mamu, aby som to stihala????

valka
autor
23. apr 2008

toni, blahozelam...mas moj obdiv 🙂

alififi
23. apr 2008

aj ja som si to myslela a potom som kukala jak puk :o))
boli sme objednane na 15.15. a na radu sme prisli tak 15.50
neni to taka tragedia, dost to fici
urcite neber babo z auta len tak v rukach ! do sedacky, nech ho mozes polozit tam na sedacky

dasa80
23. apr 2008

toni, gratulujem, ja by som pri babatku skolu urcite nezvladala...
asi si to babam spominala, ale ja som vas nasla neskor...aku sklu si vlastne robis? 🙂

ako sa inak mate? my furt soplime...je to des, chudatko kasle celu noc, ja som hore kazdu chvilu ci sa nedusi 😢

tonita
23. apr 2008

juj dakujem pekne 😀 ste zlatucke!
Dasa a bola si aj u Dr:?Ja si inac robim osetrovatelstvo(taka sestricka s vysokou skolou) 😉
Inac aj vy by ste to zvladli pri babatku lebo ked mas pred sebou posledny piaty rocnik tak si to nedas len tak ujst. Zimny semester som robila este s bruskom a statnice uz s babatkom 😀
Zajtra ideme na sono a som zvedava ako dopadneme.No ale dost som bola zaskocena lebo nasa Dr. nas poslala az na Antolsku, ze vraj tam poliklinika Mytna patri a ze ona tam posiela

dasa80
24. apr 2008

ahoj,
k doktorovi ideme s valkou v utorok, berieme aj krpcov takze take mini stretko aspon na chvilu 😀
chapem ze posledny rocnik si nedas ujst, ale aj tak, ja ti poviem uprimne, ze fakt mas moj obdiv, ja som rada ked chvilku nemusim nic, a mozem kuknut na net alebo nieco uvarit, ucenie by som nestihala.
tak teda drzime palce, nech to mas cim skor z krku🙂

a na antolskej sme boli aj my, ide to tam ako na beziacom pase, chod tam okolo 7:45 aby si bola prva a o osmej zacnu, hned budete hotovi,...akurat si zober daco na co maleho polozis, lebo sa vyzliekaju deticky vonku pred ordinaciou na takych pultoch a cistu bavlnenu plienku potrebujes ked ho vo vnutri polozis na tu podlozku kde mu to robia... drzte sajavascript:addEmoticon('😀','vBody')
javascript:addEmoticon('😀','vBody')

matinka
24. apr 2008

ahojte kramarcanky, prepacte, ze sa vam sem vtieram, ale uz nechodite tak casto do Porodov 😅 . Chcem sa vas spytat, aku mate skusenost s Dr.Rusnakom. Diky moooc 🙂

kacenqa
24. apr 2008

ahoj kocky, tak vcera sme zvladli sono, ta nasa sibalka to tete doktorke pekne stazila, lebo ani za ten svet sa nechcela prestat hybat a to ani, ked som jej podsunula flasu s mlieckom 😀 😀 ale ona tak cvici aj pri kojeni hehe takze dokina mala co robit, aby to odsnimala, povedala, ze take zive babo tam uz davno nemala... no jadierka este nemame celkom vyvinute, ale balit nasiroko uz mame len na noc a kontrola opat o 2.5 mesiaca... tak som spokojna, lepsie sa malej hybe bez postoliek...

vcera mi inac vobec nechcela cez den spat, pospala asi tak 2x po pol hodine a to bolo vsetko a vecer zas tak zalomila, ze som sa bala, ze ju nezobudim. nastastie manzel ju dako prebral, tak sme okupkali, a ze idem jej dat este sosnut a asi po3 minutach mi na prse tak tvrdo zalomila, ze som jej s nim mohla sibrinkovat po pusinke kolko som chcela, nechytila sa. tak nam zas prespala od 21.00 az do 6.00 vkuse. no a ja som mohla odsavat 😵 lebo som mala tak nabombovane prso, ze do rana by prasklo, a rano som potom zas druhe odsavala, no mam dalsich 160 ml do zasoby...a inac ja som zalomila o 22.00 a uz o 5.00 som bola hore ze normalne som vyspata....som si tak nadavala, ze co nespim este, ale sa mi nedalo...

a teraz zas cele doobedie mi nechce spat, aj sme sa nosili v manduce, tam mi aj pzaspala, ale akonahle som ju chcela vylozit,t ak sa vzdy prebrala a vylozena uz nezaspala...teraz navela navela na treti pokus zaspala v obyvke v lehatku. som zvedava dokedy. idem si rychlo nohavice zasit, nech si mam poobede co obliect 😎

ozai matinka - mne robil rusnak s plankom sekciu, ale kedze som bola v plnej narkoze tak netusim co sa dialo. fakt je ten, ze jazvu mam malicku, peknu, pooperacna rana sa krasne a bezproblemov hojila, takze ja sa stazovat na vysledok nemozem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre