Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

tonita
24. apr 2008

cauko, cako
tak my sme dnes boli na ortopedii a Dr. povedal, ze ak chceme tak mozme balit este ten jeden mesiac na siroko a ze klby ma primerane svojmu veku.Tak sme radi.Ved ja som sa s tym balenim na siroko neisla pretrhnut...Hanbim sa za to ale co uz ale o to vacsiu radost mam, ze vsetko je o.k.
dnes bol taky krasnucky den, ze? Boli ste niekde na prechadzke? my sme toho dnes pochodili a hlavne sme sa vyslnili. Ani neviem ako ho obliect.Gregorovi je strasne stale horuco tak dnes mal iba dupacky a taku obojstranu bundicku a bol prikryty tenuckou dekou.Ako obliekate svoje ratolesti vy?Hmmm?

matinka
24. apr 2008

kacenqa, dakujem za info 😉

kacenqa
24. apr 2008

cauky kocky, my sme mali doobeda navstevu, kamosku s 3rocnou dcerkou, no tornado 😀 😀 tak aspon viem, co ma caka ha ha ha. a poobede sme zaspali - maminka este skor ako drobec, pri kojeni 😀 ale mala zaspala tak tuho, ze sa ani neprebrala, ked som ju obliekala a sli sme von. a to som ju davala este do manducy, lebo som sla na nakup do lidla, co je asi 10 minut peso, ale musim ist cez nadchod, kde by som nevytrepala sama kocik. no a potom nas tatinko povedal, ze na racku v tej predajni semien pri zastavke maju male stromceky kiwi, ze ci si nejdeme kupit, tak sme sadli na elektricku a previezli sme sa az na racko, ale ten obchod bol uz zavrety, lebo v stredu a stvrtok maju len do 17.00. tak sme si kupili na racku bagety na veceru a sli sme elinou naspat domov. a mala to ceeeeeleeee prespala, asi jej bolo na mojom brusku dobre, som rada, ze tu manducu zvlada, niektore deticky sa nerady nosia, nasa nastastie v pohode, to bolo take fajne, mat obe ruky volne a nemusiet tlacit kocik....dam si fotku do albumu, som sa dnes s malou odfotila hehe

a inac - matinka - rusnak je jedna z najvacsich kapacit na kramaroch a same chvaly idu nanho takze neurobis zle, ak sa prenho rozhodnes podla mna. a vyzera byt taky kludas.

valka
autor
24. apr 2008

ahojte...ani nasa vcera nespala...asi nieco vo vzduchu... 😀
dnes sme so svagrinou urobili tour de lesy nad karlovkou...nadhera....
toni, moja ma iba body, latkovu plienku a take stucne...no naleky na nohy...prikryta je dekou alebo viackrat zlozenou babysatkou...a staci to....nasa riadne kuri...ine deti maju aj 3-4 vrstvy...neviem, ci to zalezi od dietatka alebo od mamicky 🙂

dasa80
25. apr 2008

ahojte,
my mame do kocika iba dupacky, lahucky top, a deku...mala sa mi cela spoti ked ju obleciem viac a tak to potom dopadlo, mame tu nadchu...inak uz ju nosim nad kamilkami vyvarenymi a naparujem...a odsavam.... 😝
niektore kociky co stretavam su tak zbabusene, ze nechapem...ja viem ze tam dieta lezi, ale predsa....a potom mam haluze ze ja obliekam nalahko...

kacenka, to ako vam moze prespat od 21 do 6 ??? 😉 to ste ju nejako ucili? zavidim🙂
nasa mala je nespavec, dali sme jej krycie meno sipova ruzenka 😀

tonita
25. apr 2008

dasi ved aj ja mam vycitky svedomia ked vidim ako niektore maminky obliekaju babatka na hrubo...
Dasi ako ako ti spi malinka? Nam spinka od vecera od 19:00 do 01:00 a potom sa zobudi este o 04:00.Tak sa celkom tesime🙂))

Kati prosim ta a ako ste Gretku obliekli vonku ked bola v nosici?My budeme mat tiez zajtra a neviem ako mam obliect Gregora, aby mu nebola zima nozicky 😀 Poradis mi?
No dnes som sa vybrala do Polusu a tyky lejak sa spustil, ze som myslela, ze sa zblaznim.Tak moj muzicek musel ist po auto a tak sme sa odviezli.Len najhorsia vec je to, ze nas maly Gregor vydrzii bez cicika cez den len 2 hodky.Oni to vobec neriesia- prebalit dieta mas kde ale kojit ho budem asi tazko vo WC.Tak sme situaciu ako tak zvladli cajikom.

kacenqa
25. apr 2008

dasi - no ucit sme ju neucili, iba som vypozorovala, ze po vecernom kojeni prespi tych 6 hodin minimalne, a dakedy aj viac, no a tak sme posledne kojenie posunuli na neskor, aby zaspavala az okolo tej 22.00, lebo ved dovtedy sme aj my hore a potom sa este slusne vyspime do tej minimalne stvrtej rana...ona nam od narodenia takto nadherne spinka, je to taky maly zazrak...

toni, tak my sme sa dnes v tom poluse minuli, ja som z neho odisla a sla peso domov a na polceste ma chytil ten lejak, potom som stala pol hodinu v zastavkovej budke a cakala na autobus ale mokra som bola do nitky. nastastie nosim stale so sebou prsiplast na kocik a v kosiku taku sustakovu bundu, takze mi zmokli len nohavice. a to som sa zrovna dnes dala za peknu, obliekla som si take fajne cervene nohavice a dala som si najnovsie topanky celokozene...no dufm, ze som ich neznicila moc.

vcera som jej obliekla body s dlhym rukavom a ponozticky, na to dupacky a navrch este taky svetrik, co nam mama strikovala. jej ale z tej manducy moc nozicky netrcia. tak neviem, ale ja jej inac stale davam ponozky pod dupacky.

jaj baby, my sme mali teraz vecer malu nehodu s vela krvou...manzel strihal malej nechty cvakatkom a ako sa mu mykla, tak jej bud zastrihol alebo odtrhol kusok, to neviem, ale vreskotu kopa, a co bolo horsie, straaasne to krvacalo, nedalo sa to zastavit, no snad pol hodinu sme jej to pritlacali...no hrozne a samozrejme vsade naokolo vsetko krvave, jak keby sme ju zarezali... pretoze ona sebou stale mixlovala. Chudatko moje.

To sa snad moze stat len nam.......a to mi dnes precurala zavinovacku, tak som ju dala do spacieho vaku, teraz je cely od krvi, uz ju nemam do coho dat, tak som ju v nom nechala. som zvedava, ako tu krv zaschnutu z neho zajtra dostanem...

no idem spat. bru noc prajem

dasa80
27. apr 2008

ahojte,

toni, nam spi asi tak isto, od takej siedmej do jednej a potom okolo tretej strvtej je hore, chvilu cucne a spi. ale vstava vacsinou medzi 5 a 6...a ani za svet po kojeni spat dalej...
cez den spi par krat, max hodinu v kuse...a papame ako kedy, uz sme boli aj na trojhodinovom intervale ale teraz ked je chora tak je to zase mimo...teda castejsi 😠

a pritom viemze castejsie nepotrebuje lebo potom grcka a ani s takou chutou nepapa...lenze najlepse sa uisi na prsniku...

my mame taky ten nosic na brucho, teda ze mala je vo zvislej polohe, parkrat som ju skusala doma do toho dat ale teda vydrzi par minut a potom rev...to vam zavidim ze mozete ist s nimi kde chcete bez kocika...este v autosedacke mi vydrzi....

tonita
27. apr 2008

Vidim Dasi, ze uz ani vy nespinkate 😀 😀 😀

valka
autor
27. apr 2008

ahojte...ja som obliekla malej do satky body, dupacky a ponozky. na hlavu ciapocku...a asi staci, lebo satka je hruba a telom tiez zohrievas...a ja som sa teda zapotila, hoci som mala kratke tricko...na tu satku treba dieta cvicit...aby si zvyklo...my sme zacali tak, ze spala a tak som ju tam vlozila...potom pred zaspanim...este som ju tam nedala uplne culu, tak neviem...satku mame v kociku miesto deky..ak mala place a potrebuje utisit, tak zaviazem satku, malu tamsupnem a kocik tlacim...

dasa80
30. apr 2008

ahojte,
valka, zabudla som sa ta opytat na tie vyrazky....co ste aj vy mali...a my mame celu tvaricku vypyspanu...nevsimla si si?
skoda ze mi mala plackala, snad ked budu vacsie tak sa nam podari dat stretko🙂

jesssie
2. máj 2008

Ahojte babenky 🙂
toto je už asi štvrtá téma do ktorej píšem moju prosbu a zatiaľ stále nič. Na Valentína sa mi narodila dcéra v Ružinovskej pôrodnici a ležala som na nadštandarde s jednou skvelou babou, ktorej sa bábo-dievčatko narodilo tiež na valentína. Nebudem rušiť vaše kruhy, ale keď babenka býva na Kramároch tak hovorím si skúsim šťastie a spýtam sa: Nepozná ju tu niekto? Volá sa Zuzana a bábätko sa volá Karolínka. 😲
Straaaašne rada by som s ňou pokecala ako sa majú. ☹
Dík za každú odpoveď. Čaute....... 😎

valka
autor
2. máj 2008

jessie..ani jedna z nas nie je z kramarov...iba sme tam rodili ☹

dasi, nevsimla som si..nasa mala tvaricku uplne cervenu...na vyrazky sme dostali ichtiolovy puder...mozno by bolo fajn zajst na kozne, ak si s tym nevie poradit pediatricka...trochu pudru by som ti vedela odliat, nemalo by to byt skodlive...ale radsej nech sa na to pozrie odbornik...a to stretko raz bude, neboj...este musim raz za dokym, zabudla som si pytat potvrdenie, ze som chodila na pravidelne prehliadky a ze je to moje prve dieta...kvoli tomu prispevku...ty si to uz vybavila?

tonita
2. máj 2008

ahoj jesssie,
ty si to mozno zle pochopila lebo nasa tema sa vola Kramarcanky ale tu su maminky, ktore rodili na Kramaroch.Ty si si asi myslela, ze ci mi nie sme nahodou z Kramarou, ze?

jesssie
2. máj 2008

Mate pravdu dúfala som, že ste sa tu stretli babenky čo bývate na Kramároch. Nevadí aj tak ďakujem aspom za ochotné odpovede. ☹

tonita
2. máj 2008

jej Valka ake mate peknucke fotky v albume 🙂 Ale skor by som povedala, ze vasa Lucka vyzera ako maly chlapcek keby som nevedela, ze je to dievcatko 🙂 Ale je velmi peknucka 😀

dasa80
3. máj 2008

valka ja som si to dala potvrdit ked sme tam boli....
a kde mate albumy? aj ja chcem vidiet 😀
na poradni sa opytam dokiny este raz a uvidime... 😖

tonita
3. máj 2008

dasi fotky mame napravo od nasich fotiek.Tam je fotoaparat tak na nho len klikni 😀 Dufam, ze myslis toto.Daska a malinka ma tie vyrazky uz dljo? My sme pouzivali na to Holtovu mast aj v lekarni mi to odporucalia aj nasa znama detska sestricka.Lebo kozna hned predpisovala atb. a aj tak jej nepomohli.

tonita
3. máj 2008

pardon opravujem sa:A aj tak mu to nepomohlo.Stale citam tie vasse prispevky a vy mate same baby a ja som potom taka popletena.Tusim ani jedna co si tu piseme nema chlapca okrem nas, ze?

dasa80
4. máj 2008

toni, uz ich mame asi dva tyzdne... 😖 doktorka to videla ale nic nam na to nedala, tak sa jej spytam najblizsie, ja nie som moc zastanca toho ze sama naordinujem dietatu lieky, toho sa dost bojim kedze v tejtooblasti som uplny laik...radsej si necham poradit...
a chlapca mas asi ozaj iba ty 😀 aspon nemusim riesit nausnicky...idete davat baby?
my ideme dat, o dva tyzdne necele, 13teho, tak som zvedava ako to dopadne....
inak musim vam povedat ze z tych soplov by sme sa bez odsavacky na vysavac asi nedostali...lebo doteraz este ma sople ale nie tak strasne, inymi odsavackami neodsajem ani stvrtinku toho co s touto...a ako som ju nechcela🙂

dasa80
4. máj 2008

jeeejjj, ake mate krasne fotky vsetky 😀 ja sa tu este tak neorientujem, ale vdaka toni, konecne som si to kukla 😅
musim aj ja dat nejake...

valka
autor
4. máj 2008

ahojte...my sme si s muzikom povedali, ze nausnicky si da sama, ked uz bude na to zrela...nechcem ju stresovat...

toni, my nasu ani neobliekame do ruzoveho...akosi sa nam to nepaci...iba ked nam niekto nieco take kupi...ja kupujem zasadne ine farby...chlapec v ruzovom vyzera divne, tak nechcem pri dalsich detoch kupovat nove oblecko...teda dufam, ze budeme mat aj chlapceka 🙂

dasa80
5. máj 2008

valka, ani ja som ziadne ruzove veci nekupovala, akurat ze sme vela ruzovych dostali....nemam rada ruzov, taka moc cukrikova 🙂 ale sem tam ju do nej obliekam, kedze mame vela veci od celeho okolia a vsetci si myslia ze dievcatko patri do ruzovych satociek 😖
co uz, na vacsie babatka su uz rozne farby lepsie dostat...
aj ja som zvazovala tie nausnicky, ale nakoniec sme sa rozhodli ze ich dame....
kacenka vy davate nausky?

kacenqa
5. máj 2008

ahojte, dasi preco si nechcela vysavacovu odsavku? my sme mali referencie na nu od brata, ze je najlepsia, tak sme o inej ani neuvazovali. sice som ju zatial pouzila len 2x, ale my mame vysavac, kde si viem regulovat vykon, tak som to stiahla na najmensi mozny a uplne supis.

ja sice ruzovu mam celkom rada, ale tiez nie som zastanca toho, aby bola mala ako cukrik len v ruzovom. zial, mne 95% veci kupuje mama (nepride na navstevu bez toho aby nedoniesla aspon za tasku veci) takze nemam nejak velku sancu ovplyvnit farby, ale ked minule doniesla 2 hrby ruzovych resp. ruzovo-bielych veci, tak som jej povedala, ze uz nechcem nic viac ruzove 😀 ja sama som jej kupila aj zelene, aj modre, dokonca jeden krasny svetrik pruzkaty modrobielocerveny, presne ku kociku 😀 😀 a co na tom, ze bol medzi chlapcenskymi vecami. a nebojim sa toho, ze ked druhe bude chlapec, nebude mat co nosit, ked tak vidim tu moju mamcu, ako nakupuje pre malu hehe (vravievam, ze by som z tych veci, co mam mohla obliect aj cele jasle a nie jedno dieta)

nausnicky sme jej dali, boli sme minuly piatok na kramaroch, predtym sme si zavolali a fohodli sa s vrchnou sestrou z novorodeneckeho, lebo nasa doktorka neprepichuje. a musim znovu len pochvalit kramare, sestricka nam povedala, ze idealne je to okolo tych 2 mesiacov, ze babo este velmi nevnima co sa s nim deje a rychlo na to zabudne. a aj tak bolo. ja som sa sice bala placu, preto som dotiahla so sebou manzela, ze ekby ju musel niekto drzat, ale zobrali nam ju do vedlajsej miestnosti, najprv ju rozblaznili, takze prve usko ani velmi neplakala, pri druhom uz plakala, ale hned mi ju priniesli a prilozila som si ju a oni nam zatial vysvetlili, co a ako doma s osetrovanim a z nemocnice sme odchadzali, tak uz spala a doma uz ani nevedela, ze sa nieco dialo.

ja som sa rozhodla, ze jej tie uska prepichnut dam, ved ked nebude chciet nausnice, nic sa neudeje, da ich von a dierka zarastie. a rozhodne je to pre nu mensi stres teraz, ako ked by sme to robili napr. v 2-3 rokoch, ked uz naozaj tu bolest a vsetko okolo toho vnimat bude... a aspon sa nas uz nebudu pytat, ci je to chlapcek alebo dievcatko, kedze mame taky neutralny kocik 😀 😀 (aj ked mojej svagriny sa to pytali napriek tomu, ze mala ruzovocierny kocik 😵 )

a inac fotky aj s nausnickami najdete na tom nasom druhom webalbume, lebo sa mi ich nechce zmensovat kvoli konikovskej kapacite....tak vam sem dam linku. a ak nahodou budu niektore rozostrene, treba len chvilku pockat, kym sa to cele poriadne nacita, potom sa pekne zaostria.

picasaweb.google.sk/kacenqa/Gretka

enjoy 😀

kacenqa
5. máj 2008

este raz ta linka, lebo vidim, ze sa to nezhypertextovalo...

http://picasaweb.google.sk/kacenqa/Gretka

dasa80
8. máj 2008

ahojte,
co ste vsetky vonku ked je tak pekne, ze sa ani neozvete 😉
musim vam povedat uzasnu vec, nasa mala prvykrat prespala od 23 do 6 🙂 ja o 4 hore ze co sa deje, preco nic a ona si spala...dufam ze jej to ostane 😉
ako sa mate? co krpci....? a uz sa usmievame tak sa vytesujem🙂

valka
autor
9. máj 2008

ahoj dasi, tak blahozelam...🙂 nie je to perfektny pohlad na usmievajuce sa babo? bezzube usmevy su najkrajsie....

nam sa tiez dari, momentalne sme tyzden na Orave, tak sa vytesujeme z krasneho prostredia...ale uz je zo mna blavak...este sme sem len prisli a uz som bola chora ...ale mala to nechytila nastastie...akurat ze odsate mliecko potom vylievam, a bolo by ho na litre...ta choroba asi zvysila jeho produkciu 😀 som manzelovi hovorila, ze si adoptujem dalsieho kojenca ako efektivnu odsavacku, lebo lucka nestiha...😀 😀

dasa80
9. máj 2008

no je to nadhera, uplne sa roztapam ked sa smeje🙂 a uz sa snazi vydavat zvuky, take je to srandovne....konecne ...ja som tak cakala kedy zacne reagovat 😀 uzi si dobry vzduch, hned by som sla🙂

valka
autor
14. máj 2008

tak...a aj my sme chori...lucka ma nadchu, tak sme kupili odsavacku na vysavac a fakt je to dobre...tak snad to rychlo prejde...

tonita
14. máj 2008

valka si predstav, ze aj my. Ved bojujeme s tymi soúlikami cely den.Ale ked sme vonku tak je vsetko o.k. a ked sme doma tak jajaj.A spinka ti cez noc dobre Lucka? Nas Gregor ChvalaBohu dobre. tak sa aspon vyspime 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre