Mamičky z Kramárov pridajte sa k nám

valka
12. mar 2008

otvaram diskusiu mamiciek, ktore rodili na kramaroch za poslednych par tyzdnov...takze cakame prispevky 🙂

valka
autor
17. mar 2008

toni, poradnu po mesiaci? ci chodite castejsie? my mame prist az 1.4. ale chcela som ju dnes u doktorky zvazit (boli sme zahlasit poistovnu), ale mali tam vela deti...tak ze poobede...a to prsalo a bola som unavena, tak pojdeme hadam zajtra...

co sa tyka kakania a cikania, tak jednoznacne nestiham bezplienkovu metodu 😀 ale akonahle malu rozbalim, vtom cika a obcas aj kaka...tak cakam, ze to iste urobi u doktorky 😀

kacenqa, pani sestricka nam odporucila, ze mame malu oducit od spania s nami...ale ked je to tak pohodlne...dnes sme s manzelom dobre spali obaja...po kojeni bol pri nej ocko - bola dost kludna a ja som sa vyspala nielen na jednom boku a potom v noci sme sa vymenili...ale urcite pre deticky je lepsie, ked citia pritomnost rodicov...nasa tolkokrat place a staci, ze ju chytim do narucia a je ticho...

kacenqa
17. mar 2008

no ja tiez nie som za spolocne spanie v posteli v noci, to ju po kojeni davam naspat do postielky, asi len zo 2-3x ked som zaspala, ostala medzi nami, ale manzel mal z toho zly pocit, ked mu tam vzdychala pod zadkom, ze nahodou sa zabudne a pripuci ju, takze tak. ale ja kojim vylucne poleziacky a teraz som bola fakt rada, ze spi, nechcela som ju este prekladat a nahodou ju zobudit, tak som ju oblozila paplonmi, aby sa mi nepregulila nahodou...

my mame poradnu teraz v stredu 19.3., prvu, ak neratam navstevu dr. u nas doma po navrate z porodnice. a myslim, ze tak sa aj chodi, 1x mesacne.

valka
autor
17. mar 2008

no my pouzivame postielku ako odkladaci priestor na plienky...v porodnici som si vsimla,ze mala lepsie spi pri mne (a ja tiez - prsnik do ust a spim dalej, tiez kojim v noci poleziacky 😀 ) no a manzel doma akosi spontanne prisiel s tym, ze spime s malou...tak som zvedava, ako to bude dalej...
inak co sa tyka kojenia, tak uz zacinam aj po sediacky...poang z ikei a velky vankus na kojenie spolu tvoria uzasny box na kojenie...mam si kam polozit malu, noviny aj jablcka 🙂 svagrina uz presvedcila svokru, aby jej usila rovnaky vankus...ze je to super vec...tak aj vam odporucam 🙂

co sa tyka tej poradne, tak je to raz mesacne...len ma prekvapilo, ze vy uz idete...ale predsa ste len porodili skor... 😉

kacenqa, ako akvarko? vycistene? my mame take 60 litrove a stratila sa nam v nom gubka...proste ju nevieme najst...a potom sa zrazu objavi....a to tam nemame ani vela rastliniek...a cakame, ze kazdu chvilku gubka privedie male, rovnako aj jedna mecunka...tak som zvedava...uz sa na ne tesime, lebo vsetky male rybky, co sme mali nam zobrala krupicka... 😠

zuzitka
17. mar 2008

baby, vy ste kramarcanky v zmysle ze tu byvate alebo ze stu rodili na kramaoch? 🙂

valka
autor
17. mar 2008

my sme kramarcanky, ze sme tam rodili 🙂 ale byvame tak rozne - racko, savka, a kacenqa je niekde medzi racou a rackom...myslim...🙂

zuzitka
17. mar 2008

ja byvam 2 zastavky od nemocnice 😵 a tiez som rodila na kramaroch

valka
autor
17. mar 2008

ktora zastavka? pozeram, ze ty si uz skusena mamina...my sme take zaciatocnicky 🙂

zuzitka
17. mar 2008

zastavka siemens ..... mame pod cinziakom super detske ihrisko, poznas ho?

tiez sledujem ze ste tu same babenka 🙂
my uz sme 2-rocny 🙂

dasa80
18. mar 2008

ahojte,
valka my tiez kakame skoro do kazdej plienky...vazneste niekto zvazovali bezplienkovu metodu? ja som o tom co to citala ale teda v reali si to predstavit neviem a obdivujem tzch co to zvladnu....
my sa umyjeme a v zasade ke ju poozim na suchu plienku tak spusti znova🙂

my sme na prvu poradnu objednani troch tyzdnoch presne....

toni, vcera som obehala tri lekarne a nikde nemaju Dr Muller nabradavky...kde si ho kupila? dakujem

valka
autor
18. mar 2008

ahoj dasi, prislo mi to ako zaujimave...nerobim nic specialne, ale po kojeni ju rozbalime a nechame vycikat a vykakat...tak niekedy sa nam to podari 🙂 vlastne je to z nudze cnost, lebo pred kojenim ju nestiham prebalit...vzdy velmi place, ze je hladna...tak to riesime takto...

zuzitka, este sme tam neboli...ale urcite sa niekedy prideme pozriet...🙂

kacenqa, mame male rybky...teda videla som iba jednu malu -mecuna, tak som zvedava, kolko ich je, lebo oni sa schovavaju do strku, aby ich stare nepozrali...nie je to haluz, ze rybka privedie na svet male a potom ho zozerie? kanibalka jedna...

dnes nam naburali auto 😠 nie je to nic strasne, ale caka nas kopec vybehavaciek 😠

dievcata, satkujete niektora?

cica13
18. mar 2008

Ahoj Valka, co sa tyka tej satky, neni tam mala dost skrcena? My mame len klokanku, sice ma dobre vystuzeny chrbatik, ale este tam maleho nedavame, este si tak dobre neudrzi hlavicku.

cica13
18. mar 2008

Zuzitka, ja som tiez rodila na Kramaroch, sice o trosku skor ako Tonita,Kacenqa a Valka. Som z Petrzalky, ale Kramarami som brazdila skoro kazdy den do prace... 🙂

tonita
18. mar 2008

Dasi tu mast som kupila na Racianskom myte v tej lekarni co je otvorena nonstop. Tak skus tam ak nemas to daleko.
Valka my na poradni sme uz boli 2 krat a zatial je vsetko o.k. Valka ta to je smola s tym autom ale snad sa to da ŕychlo do kopy
Inac Valka chcem sa ta spytat ci idete na Velku noc domov alebo ostavate v Ba(O tebe akurat viem, ze nie si z Ba)My sa rozhodujeme ci ist alebo nie- neviem ci je to o.k. cestovat s tym malym mimcom

zuzitka
18. mar 2008

takze v podstate vsetky patrite aj do temy hlada sa BA III 🙂
ja som doteraz pisala len do tej temy a tam nie je nikto z kramarov, su tam skoro same maminy z racianskeho myta

valka
autor
18. mar 2008

ahoj tonita, ostavame...napokon sme sa rozhodli, ze 4 hodiny v autosedacke nie su pre malu nic moc...takze BA...(neviem, ci sa mam tesit alebo mi ma byt smutno 😨 ) ty si odkial?
dnes som si vyskusala kojenie v prirodnych podmienkach...zima a vietor, ale zvladli sme to 🙂

zuzitka, pozriem sa aj do tej druhej temy 🙂

cica, je trosku pokrcena, ale tak isto je v autosedacke...a vcelku sa jej tam paci...hlavne stiham pri nej ranajky...mam volne ruky a pri tom, ako chodim, zaspi...potom ju zlozim na postel a uz mam kopec casu 🙂

kacenqa
18. mar 2008

caute kocky, prave pri vas obedujem 😀

valka - no k akvarkam som sa este nedostala 😠 vcera sa to absolutne nedalo a dnes doobeda sme vyuzili, ze svietilo slnko a vybehli sme na kuchajdu sa troska prejst. tak hadam teraz, ked dojem....my mame akvarka 2, jedno 'nase' a druhe sme 'zdedili' po brachovi, lebo mu tam strasne zacali ryby kapat a nevedel co s tym, tak dal ryby do plastovej nadoby, vypustil akva, a doniesol nam ho 😀 obe su 75litrove, jedno mame v spalni a druhe v obyvke. sranda je, ze to spalnove je ako dzungla, tam sa rastlinam silene dari a to obyvackove, tam mame iba par rastlin, lebo mi tam zakazdym vykapu...mozno preto, ze tam mame takeho mega-prisavnika (sme sa smiali, ze na vianoce ho namiesto kapra vysmazime). navyse tam mame 2 nozovcov a to su ti take mrchy ryby, ze nam zeru ostatne...dokupujem vzdy a manzel sa smeje, ze zas si im zivu stravu doniesla? no a v tom spalnovom som myslela, ze mam tiez jednu gubku tehosku, ale uz nejako moc dlho ma take velke brucho, tak neviem, ci nema nahodou daku rakovinu alebo co, lebo male furt nic... 😖 uvidim, ci nieco objavim, ked preriedim tie rastliny 😉

inac k tomu kojeniu - ja mam problemy s krcnou chrbticou uz asi 15 rokov, takze kojenie v sede nehrozi, to by som po jednom kojeni chodila jak ten z Vesnicko ma strediskova, co dosiel za doktorom, ze nemuzu hejbat krkem a doktor sa ho pyta a cely se tocit muzes? -jo. - tak se toc cely. co dal?😀 ...takze ja budem nadalej kojit poleziacky. stacilo mi, ked som z promocii letela rovno na injekcie (inac jaky paradox, boli ta krk a injekciu ti slahnu do zadku 😝 )

no, doobedovala som (popri com som na etapy toto pisala) tak sa idem vrhnut na tie akvarka 😉

valka
autor
18. mar 2008

kacenqa, tak nech ti ide robota od ruky 🙂

my sa s manzelom smejeme, ze kto nemoze mat doma krb, tak ma rybicky...kto nema rybicky, tak ma televizor 🙂 akva su super...a kamarati, co maju tiez drobca, tak ho davaju pred akvarko...lepsiu zabavu nik nevymyslel 🙂 tak sa tesim, ze o chvilu bude pred nim cucat aj nas drobec...

doobeda sme boli na zahradke sadit stromky- teda manzel a my sme boli s nim...a o chvilu sa chystame do mesta vyvolat nejake fotky,... a mozno pojdeme pozriet rychlo do auparku vystavu saudkovych fotiek...ale neviem, ci nas tato bude dostatocne motivovany, lebo vzdy sa tvari, ze nevladze...turista jeden 😠

tonita
18. mar 2008

valka ja som z vychodu a ani mi neideme na Velku noc domov, ale pytam sa preto lebo v aprili mam statnice a chcem ist domov, aby som sa mohla ucit a nasi nech trocha sa pohraju z Gregorom.Nech sa trocha o nho postaraju 😀 Tak dufam, ze tu cestu nejako zvladneme 🙂

valka
autor
18. mar 2008

tonita, mas moj obdiv...ja by som mala mat skusku niekedy v maji, ale neviem, ci to zvladnem...teraz ma uplne zamestnava dieta...hlavne v hlave...🙂
my sa chystame domov az na zaciatku maja...budu tam take lepsie vikendy, tak snad sa podari...

dasa80
19. mar 2008

ahojte,
my cestujeme domov na VN, su to dve hodky, neviem ako zvladne dvojtyzdnovy krpec cestu ale vnajhorsom niekde zastavime a budeme papat 😖
inak ja som tiez z petrzky, tak celkom dalko od vas ale ked budu male vacsie snad na nejake stretko prideme🙂

tonita
19. mar 2008

Dasi ja som z vychodu a planujeme ist po VN domov.A nas maly bude mat mesiac aj nieco.A ja planujem, ze pri najhorsom zastavime, prebalime, napapame... 😀
Len akurat som citala dnes a baby sa v jednom fore bavili o autosedackach, ze ake to nie je dobre ked tam dietatko spinka...Ale ja si myslim, ze keby to bolo az tak strasne tak by vajicka nevyrabali, no nie?

cica13
19. mar 2008

Dasi, a z ktorej casti Petrzky si? Ja byvam pri TPD.

valka
autor
19. mar 2008

co sa tyka autosedaciek, nie su tie vajicka podobne lehatkam? a existuje aj vlozka pre novorodenca...urcite je pre dieta menej nebezpecna autosedacka ako bez nej...a nesedi v nej kazdy den niekolko hodin...myslim, ze o tom, ze su nie moc vhodne sa hovori hlavne kvoli tomu, aby mamicky nechodili s detmi na nakupy v autosedackach....

cica13
19. mar 2008

Valka, mas pravdu, ale v poslednej dobe je to trend vozit dieta v autosedacke na podvozku, nam sa to da tiez urobit, ale radsej vyuzivame vanicku, kym sa do nej zmesti, autosedacku mame iba do auta.

dasa80
20. mar 2008

petrzalka ovsiste, takze celkom blizko od TPD🙂

na vychod je dlha cesta ale zase nejdete kazdy vikend....

inak som vam chcel apovedat ze vas obdivujem ze stihate robit aj nejake skusky ci statnice popri krpcoch...ja som pred porodom zvazovala nejake distancne studium, ze sak nech sa nenudim na materskej 🙂 a teraz som rada ze som si dala pokoj a ze jedna skola mi staci🙂 mozno ked sa zebehneme to bude ine, ale teraz som rada ked stihnem okrem malej co to doma porobit...

a mali ste pravdu, zobrala som malu von pred troma dnami (popravde aj mna mrle zrali doma zavretu, reku nech aspon farbu chytim nejaku do lic🙂 a spala v kociku...boli sme max hodku, dnes uz aj na poste a v potravinach tak mam zazitok...dnes mame dva tyzdne🙂 a rozhodli sme sa radsej cestovat zajtra, dnes to bude asi huste ...

valka
autor
20. mar 2008

dasi, tak prajem peknu a bezpecnu cestu...my budeme v ba a budeme sa snazit chodit tiez niekam von...dnes to ocko zvladal sam, lebo som sa konecne bola dat ostrihat...kadernicka ma spravne pochopila, takze vlasy mam niedke dlhe tak do 1 cm...takze rano nebudem vyzerat ako strasidlo 🙂

dnes je inak taky nejaky spavy den...mala spi a spi...len aby spala aj v noci 😉

cica13
20. mar 2008

Valka zavidim ti, ze Lucka spi... 🙂 David dnes dokopy nic nespal, mozno doobeda pol hodinku. Teraz po obede zaspal pri jedeni, bol totalne tvrdy, po 5 minutach sa prebral a uplne mu stacil patminutovy spanok... ☹

tonita
20. mar 2008

cica tak my sme dnes boli na tom asi rovnako.Nas maly zaspal pri kojeni a potom som si pomyslela, ze konecne zaspal a on sup hore sa a bolo po spanku...Ale mal oci jak vevericka ale ziadny spanok nepripadal do uvahy...Ja uz som bola zufala a potom ako by mi siblo som sa uz iba smiala.. 😀

Baby aj vy ste dnes boli vonku? Ja ze reku nejdem nikam ked je takw sialene pocko ale potom sa ukazalo pekne slniecko tak som isla a za 5 minut taka snehova fujavica, ze som prisla domov zmoknuta ako rezanka...

valka
autor
20. mar 2008

tonita, my sme na to pocasie pozerali iba z okna 🙂 prisla manzelova sesterka, tak som sa snazila upratat byt a potom sme zalahli aj my 🙂 teraz manzel tancuje s luckou...aby ju unavil 😀

dasa80
21. mar 2008

ahojte,
my cez den tiez moc nespisme.... po papani tak na pol hodku a niekedy hodinu cez den, to je cele...ja mrtva a mala jak rybicka 😀

inak chcela som sa poradit...nasa mala casto papa, niekedy aj kazdu hodku...place iba ked ma plnu plienku alebo je hladna...ale potom sa utisi...je normalne ze tak vela papame ? na druhej strane keby ste videli tie licka... 😉 mam pocit ze ze tie dva tyzdne narastla normalne

a druha vec, kedze vela papame, aj vela kakame, skoro do kazdej plienky...? to sa casom upavi? ako ste na to vy? dakujem vopred

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre