Mamičky z Revúcej a okolia

kristinaanna
27. jan 2009

ahojte
baby z revúcej a oklia chodíte sem niekto?

jajka82
2. máj 2010

Ahoj, Stanusa gratulujem ti k bábätku, nech ste zdraví a nech rastiete do krásy , veľa šťastia Vám prajem,

gianni
5. máj 2010

Stanusa aj ja ti blahoželám a hlavne prajem vela zdravíčka,ked budeš mať trochu času tak napíš ako sa máte a ako si bola spokojná s nemocnicou v RS a jej službami

stanusa
22. máj 2010

Dakujem baby za blahozelania 🙂

Maly sa ma dobre, pekne pribera a teraz sa uz len cisto kojime, mliecko sa nakoniec krasne rozbehlo.

V nemocnici RS som stravila viac casu ako som povodne predpokladala. 26.3. som nastupila na rizikove oddelenie, pretoze na poslednej poradni mi namerali tlak 145/110 a pribrala som skoro 2kg za tyzden. Mali podozrenie na preklampsiu, ale nepotvrdila sa. Liecili mi tlak, ktory aj napriek tabletkam neklesal, trosku stupal, ale ked zvysili davku, tak sa ustalil. Bol vsak asi taky ako namerali na tej poslednej poradni - hranicny. TP som mala prvy podla MS 29.3. izbovy lekar cakal na porod, lenze malemu sa vobec nechcelo, na porod to nevyzeralo ani nahodou. Druhy TP podla sona a ovulacie bol 4.4., ten som uz nestihla. Vo stvrtok 1.4. rano primar rozhodol urobit cisarsky na ziadost izboveho lekara, ktory to uz nechcel zbytocne natahovat. Bola som aj rada, lebo to stresovanie s tlakom trvalo uz dlho.
Co sa tyka doktorov, tak som bola velmi spokojna, fakt na urovni a doktorka Sedlakova ma prisla pozriet, je velmi mila. Sestricky su OK.
Negativum a dost velke bolo, ze som nebola na izbe s babatkom ...,po sekcii ma supli na jisku - 24 hodin ma sledovali, tlak klesol. Potom nastal problem, kde ma daju. Na novorodeneckom bolo volne len miesto v izbe s romkami, tam ma nedali. Nechali ma o poschodie nizsie so zenami po gynekol. operaciach. Maleho mi nenosili na kojenie, mala som tam chodit za nim. Povedala som si ok, zvladnem, ale ako som tam bola prvy raz ho pozriet, taka krv ma zaliala, ze som tam len stala a nevedela sa pohnut a sestricky kukali na mna ako muchy puk co sa deje. V ten den som uz dalsiu prechadzku na kojenie nezvladla...maleho nakrmili nutrilonom. Na treti den som tam hned rano na 6 nastupila, esteze setricka bola zlata a vzala ma vytahom. Vytahy tam su len na klucik, takze pacient musi po schodoch a to by som fakt nezvladla. Maly sa hned prisal, bol to krasny pocit, este stale som nemohla verit, ze to je moje babo. Mliecko mi nenabehlo az doma sa pomalicky rozbiehalo.
Manzel sa bol informovat za nadstandarnu izbu, lebo sme chceli aspon jednu noc byt vsetci traja. Aj sme boli, ale cele velkonocne sviatky, boli to najkrajsie sviatky v mojom zivote 😵

nelynka
25. máj 2010

ahojte revucanky, idem vas aj ja pozdravit..
na kona chodim dlho a az teraz som objavila tuto rodacku temu..
nie som priamo z Ra ale z nedalekeho okolia, ale momentalne zijeme u susedov cechov..
no zvazujeme navrat domov.. 🙂

stanusa
29. máj 2010

@nelynka a odkial si presne? teda ak to chces prezradit 😉

nelynka
30. máj 2010

stanusa zo Sirka 😀 😀

nelynka
17. jún 2010

to tu nikto nechodi uz? 😖

stanusa
21. jún 2010

@nelynka poznas Lubu Dobsinsku? Byvala v Sirku tusim 😕

nelynka
21. jún 2010

@stanusa podla mena je mi znama, byvala zelezniku asi mam pocit..

nelynka
21. jún 2010

na zelezniku 😀

stanusa
22. jún 2010

@nelynka asi ano, uz si nepamatam presne...ako ste sa rozhdli? vraciate sa?

nelynka
22. jún 2010

@stanusa vraciame.. ale este neviem presne kedy.. potrebujeme tu predat domcura, no ja uz dlhsie ako do konca roka asi nevydrzim.. a celkom sa cudujem., ze drahemu nevadi usadit sa na nasej doline 😀

gianni
23. jún 2010

stanusa, hlavne že všetko dobre dopadlo,že kojíš a že ste zdraví,ja som sa k malému dostala až po 2 dňoch,tiež nebolo volné miesto,ale našťastie kojím až do teraz ,asi to bude nekonečný príbeh,ale šťastie že v noci sme už kojenie vynechali,lebo som už z toho bola unavená
nelynka, prečo sa ti tam nepáči? ináč moji nebohí starí rodičia boli zo Sirka

nelynka
24. jún 2010

@gianni ani nie ze nepaci,ale uz ma to omrzelo,chyba mi rodina a aj tuzim po babetku,ale tu by sme sa k nemu asi nikdy nedostali skrz financie..tak uvidime..
A ako sa volali stary rodicia? Mozno poznam 🙂

gianni
25. jún 2010

@nelynka volali sa Raganovci,ale neviem či ich tam nebolo viac ,myslím s takým menom
ja som myslela že u našich bratov sa žije lepšie ,tu na tejto doline je ťažko si nájsť prácu,keby že nemám takú prácu akú mám tak by som určite odtialto odišla a najradšej kde je teplo niekde k moru 🙂 ,ale to už sú len sny

nelynka
25. jún 2010

@gianni hej bolo ich tu viaacej, ale asi viem ktory to boli 😀
oni zije sa lepsie, ina mentalita ludi a aj ine zarobky, ale ked si vezmes ze tu ti nikto nic neda a musis si na to prist sama, zarobis pekne 20 000kc a z toho das 10 000 - 15 000 na najom, chces kupit dom alebo byt tak pod 2,5miliona ides tazko.. ono vsade je svojim sposobom dobre..
a si daleko od rodiny strasne..mne uz nasi hrozne chybaju a chcem preto aj ist spet..aj ked s robotou tazko, ale dako bolo dako bude..nastatsie na pol roka mi vyjde pekna podpora keby nieco, a potom by som sa chcela pustit niekam na turnusovky, kym opravime dom a snad sa potom podari aj drobec.. a to je super, ze rodicia budu nablizku ked budeme potrebovat.. 🙂

stanusa
20. júl 2010

@gianni kojim stale a maly pekne pribera, ta obdivujem, ze tak dlho ste vydrzali kojit, ja by som chcela rok a potom zacneme pracovat na sestricke 🙂
@nelynka ako to vyzera s vami? podarilo sa vam predat dom?

nelynka
20. júl 2010

@stanusa ahoj.. zatial nepodarilo, ved je len 4 mesiace "na trhu" takze tak.. bars dole s ceou ist nemozme lebo hypoteku mame len dva roky..takze to chvilu potrva.. 😖

katecameron
30. aug 2010

ahoj pridavam sa ku Vam aj ked uz niekolko rokov VRA nebyvam

martina646
30. aug 2010

Ahojte kočky, venujte mi prosim 10 sekund svojho casu.
Sestra sutazi v priezviskari,dnes klesli na 2.miesto, celu dobu skoro viedli a dnes sutaz konci. Tak vas moc moc prosiiiim, podporte ju, velmi jej chcem pomoct. Staci jeden klik na priezvisko MIHOK na tejto stranke http://www.jemnemelodie.sk/cms/front_content.ph...
Dakujeeeeem. 🙂

katecameron
30. aug 2010

@martina646 prave som dala hlas 🙂

stanusa
30. sep 2010

Mamicky z Revucej a okolia!

ktore sa chcete zapojit do peticie proti znizovaniu rodicovskeho prispevku mamickam, ktore pred materskou pracovali a platili si odvody ozvite sa mi do IP!!!!!!!!

mirarosa
5. okt 2010

Ahojte revúčanky ja síce nie som odtadialto ale nedávno som bola zhodov okolnosti v nemocnici v Ra a videla som tam strasne nepkného sanitára tusim sa vola peto vysoky tmave vlasy oci fakt sexi 😅 nemate na neho niektora kontakt ? 😉

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirarosa
6. okt 2010

keby mam jeho fotku asi nepytam na neho kontakt ale je fakt pekny a ako sa vola priezviskom? hladala som ho aj na pokeci som nenasla nikto taky tam z ra neni ☹

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanusa
20. dec 2010

Viete kde sa prestahovalo materske centrum stvorlistok? alebo ho zrusili uplne 😕 chcela by som s malym chodit aj medzi deticky...

gianni
21. dec 2010

@stanusa sa mi zdá že ho úplne zrušili,bola som tam párkrát ešte na jar a vtedy sa hovorilo že ho majú rušiť tak teraz neviem či niečo funguje

malicka251
14. jan 2011

ahojte baby aj ja som z Revúcej a som momentalne na chorej pretoze cakam svoje prve vytúžene babatko.... 🙂

gianni
15. jan 2011

@malicka251 ahoj,tak sa len rýchlo uzdrav a užívaj si tehotenstvo 🙂
som čítala že bývaš na Clementisovej,ja som tam tiež bývala v čínskom múre ,vlastne tam ešte stále navštevujem moju mamu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre