Mamičky z Vrakune

daduska75
7. mar 2007

Caute mamičky z Vrakune a BA II,

dúfam, že nebudem kočíkovať sama. My čakáme babenko v oktobri
je tu nejaka mamička z tejto časti BA?

adriana0022
27. nov 2009

no vcera sme sa na tie lopticky vobec nedostali, lebo kym sme sa vychystali a vybavili vsetko co potrebovali, uz bolo neskoro. neviem preco, ale odkedy som na materskej, trvami mi vsetko ovela dlhsie, vychystat sa, zbalit veci pre malu, caj, .... no pripadam si ako suchtak 😖
ale dnes to ideme skusit, zas, tak tam hadam uz aj dorazime

maji, v pondelok by sme mohli teda skusit tu bodviansku, zacinaju tam myslim 9,30 a su do 10,30. myslim, ze aj poobede, ale nie som si ista, ci to nie je vyhradene len pre kruzky

sevi, ako dopadlo prve spanie bez plienok??

sevi
27. nov 2009

Adi ja som mu pre istotu nakoniec dala ale povedala som mu že nemôže cikať do plienky,a ked sa zobudil,tak plienka bola sucha... 🙂 až po hodine od prebudenia sa vycikal do wcka.v pondelok idem do poradne ako je zdrav.stredisko oproti tescu a potom možno do tých loptičiek.

majka_dk
28. nov 2009

adi - myslim, ze greguska pisala, ze tam byvaju v pondelok do 11.30, to by mne vyhovovalo lepsie, lebo krpec teraz chodi spat priblizne okolo 9, aj ked dnes vymyslal a siel spat az o 10.15, tak dufam, ze v pondelok to nejak budeme stihat, ak by sme sli spat neskor, tak napisem 😉 inak, podla mna mi to krpec robi naschval, ale on vzdy, ked sa s niekym dohodnem, ze sa stretneme, tak spi inak ako spava, potom som stale za debila 😅 a nikam nechodim

a ta pohoda je ut, str a stv od 9 do 11

adriana0022
29. nov 2009

ahojte baby, takze v tesku lopticky uz nie su - zrusili to. Bazenik tam ostal, ale lopticky zmizli 😢

maji, ja sa rano hodim na comp a daj vediet ako spite a kedy by si teoreticky vyrazila. krpata mi zaspava v rozmedzi od 10.00 do 11.00, tak to nejak zosuladime 😉 pripadne mozeme mrknut aj pohodu ak nam to zajtra nevyda

super sevi, uz keby sme nemuseli pouzivat plieniky aj my ... ale aspon si to vychutname 😝

adriana0022
29. nov 2009

maji a pozerala som, ze tvoj mali uz chrusta rohlik, kedy ste zacali papat taketo?? mala ma 6 m a nieco ale bojim sa jej dat este rohlik alebo piskotu.

majka_dk
29. nov 2009

adi, tak zase zajtra z toho nic nebude ☹ , krpec ma na ocku nejaky jacmen alebo nieco take a oftalmoseptonex mast mu pomohla asi na 2 dni a ma to znovu, tak zajtra ideme k dr. nech sa mu to nerozsiri a muz po nas pride okolo 11 (som to vedele, ze zase nikam nepojdem 😠)
a rohlik s piskotou sme zacali od 7m, ale posledny tyzden rohlikujeme stale, teda vonku, ma zmrznute ruky, ale rohlik musi byt inak revy 😉

majka_dk
29. nov 2009

teda vlastne piskotu uz od nejakeho 6,5 😉

ulinka221
29. nov 2009

ahojte, pekne dlho som tu nebola :(

Majka - uz som ta aj vykukala, ale asi mam smolu 🙂 ...asi sa budeme musiet dohodnut presne....ale tiez sme chodili teraz inak lebo maly bol inak hore ako predtym. Dufam ze Patrikovi ten jacmen coskoro zmizne. Takze zajtra na teba nenatrafim. My sme v poslednej dobe pekne vyspavali do 9:30...tak uvidim ako to bude tento tyzden. A dufam ze aj pocasie vyjde 🙂

adriana0022
29. nov 2009

ok maji, odlozime to,kym nebude maly fit (... a tiez odlozim aj tie rohliky 🙂

ulinka, tu spinkanicu ti teda zavidim

PS: mohli by sme urobit take velke vrakunske stretko (rally vrakuna)

greguska
29. nov 2009

ahojte mamičky!

ja akosi nestíham sem prispievať, tiež sa zaondím na facebooku a potom rovno do postielky 😉
navyše sa náš drobec rozhodol, že zaspať sám o 21tej je málo zábavné, tak opäť zaspáva na prsníku a najskôr o 22.30 😠 dúfam, že sa mi podarí ho neviem ako nastaviť naspäť, lebo inak ma porazí 😀

tu je link na Rybku, sú tam aj otváracie hodiny 🙂 my sme tam chodievali celé leto aj jeseň, teraz nám akosi nevychádza čas, ale určite sa tam po novom roku budeme objavovať 😀

http://www.webareal.sk/mcrybka

želáme všetkým pevné zdravie, a choručkým rýchle uzdravenie k tomu 😉

ulinka221
30. nov 2009

Adriana, jasne...ja som za 🙂 ....kazde spestrenie je super
uvidime kto vsetko sa prida. My sme este sice krpci...ale co to sa naucime.
A to spanie je zatial fajn...ale mame len 6 tyzdnov...takze asi to je normalne....dufam ze to malemu ostane.

majka_dk
30. nov 2009

ahojte,

tak my k dr. nakoniec nejdeme, som jej volala a povedala, ze staci, ked nam vypise vymenny listok na ocne a ze moze skusit napisat framykoin a ked do 2 dni nezaberie, tak mame ist na to ocne, takze staci ked po to pojde muz 🙂 inak sa mi zda, ze to ma omnoho lepsie ako vcera, tak mozno ani framykoin nedame, uvidime ako to bude vyzerat ked pojdeme von a trochu nas ofukne 😕

a teraz zaspal takze doobedu aj tak nestiham rybku, ale mozno poobede.... 😉

a aj ja som za stretko, ale bola by som strasne rada keby sa konalo az po 16.00 to sme vacsinou hore 😀 a stihla by som ho 😉 alebo okolo obeda 😉

no a dnes pojdeme vonku okolo 12.00 - 12.30 (podla toho kedy sa zobudi) tak ma najdete na pesej 🙂

inak adi k tomu lepku, dr. mi na poslednej poradni povedala, ze v poslednych studiach sa ma u kojenych deti zavadzat skor, ale ze to nie je este oficialne publikovane, tak to nespomina 😉

adriana0022
30. nov 2009

gregus, mne mala zaspava po zmene casu pravidelne medzi 21.00 a 22.00 a tiez si s tym neviem dat rady. Ono to asi chvilu potrva, kym si zvykne take male babo na zmenu casu.

maji mne by poobede to centrum tiez vyhovovalo viac, lebo rano mi vsetko akosi dlho trva a skor ako po 10.00 sa neviem vysuchtat von. inac drzim palce s očkom

tiez mi mala prave zaspala (takze rychlo zehlit zehlit) a po zobudeni planujeme prechadzku, takze sa mozno s niekym stretneme 🙂

PS: neviem preco, ale mam panicky strach, ze ked dam malej piskoty, alebo rozok, ze jej to zabehne a zadusi sa 😒
PS2: este domyslim to stretko, tiez padne vhod spestenie (manzel stale prec ☹ )

cmukinka29
30. nov 2009

cavinel baby

ak bude stretko pridam sa aj ja,ak mozem 🙂

adriana...mojmu malemu som asi od 7 mesiacov zacala davat keksiky pre deti,ale casto sa s tym drhol,ale pootm to prislo nejako samo,zacal uz jedavat keksiky,piskotky a pekne si pochrumka a uz sa nedrhne

babo na to potrebuje cas,niektore deticky skor ine zasa neskor 😉 vela ludi mi aj hovorilo, vsak mu davaj on sa nauci,ale podla mna na to babo pride samo ako to papat 😉

majka_dk
30. nov 2009

adi ja som to nasmu najprv drzala a on ozuzlaval lebo keby som mu ho dala do ruky tak by si celu tu piskotu narval do pusy 😅 , neskor som mu vyskusala dat taku vacsiu piskotku a pekne odkusoval (aj ked nema este zuby 😵) a zatial sa nedrhol 3x klop

ulinka221
30. nov 2009

my ideme teraz von ...tak do pol piatej...takze Majka mozno ta stretneme 🙂
Ak stretne niekto nas...ozvite sa.

majka_dk
30. nov 2009

pauli my sme teraz zaspali, takze sa asi nestretneme 😉
hrozne s tym spanim, spime kazdy den inak, no planuj si potom nieco 😠

adriana0022
30. nov 2009

baby, dnes som na prechadzke hladala pekne prostredie,kde by sme mohli dat stretko, nieco ako preliezky a parcik na kocikovanie, ale vsetko v okoli je v dezolatnom stave. jedine co je ako tak zachovale je ihrisko za novou vystavbou na kazanskej, ale to je asi dost daleko z vrakune. Medzi panelakmi same garaze a celkovo odpudzujuce prostredie. Neviete vy o niecom? Alebo to nechame na pesej?

dnes som sa definitivne rozhodla, ze idem robit nieco s postavou (po pôrode by sa uz aj patrilo 😖 ), od piatku chcem zacat chodit cvicit na body work, nechcete sa niekto pridat?

adriana0022
30. nov 2009

maji a este som chcela, ze v stredu je MC Rybka herna od 16,00 do 17,30
Nepridate sa k nam tiez niekto?

majka_dk
30. nov 2009

adi ja by som potrebovala schudnut este 7kg, ale neviem ci zvladnem body work a kde chces chodit cvicit, mozno by som sa nechala ukecat. (ale na tebe ani nevidno, zeby si potrebovala schudnut, teda z toho kusku co z teba vidiet 😉)
ja som chodila (pred tym ako som otehotnela) do posilky na pesu (cvicila som aj s trenerkou) a schudla som cca 6-7kg za pol roka, ale to je uplne nieco ine ako body work 😕

myslim, ze v stredu by sme to stihali, dnes sme sice spali do 16.15, ale to bola skor vynimka 😉

ulinka221
30. nov 2009

Majka, ved sa mi aj zdalo ze vas nikde nevidim..nevadi nabuduce.

A co takto stretko v lesoparku? su tam tusim aj preliezky....musim kuknut zajtra.

Adri, to cvicenie je dobry napad...u mna zatial v nedohladne....i ked som pocula ze po kojeni sa da cvicit...ze len pred nim by sa nemalo kvoli mliecku.

adriana0022
1. dec 2009

maji, super sa ti podarilo schudnut. ja na posilovnu nie som, bola som tam par raz, ale vobec mi to nesadlo, radsej sa uberam smerom k aerobiku, ale tiez nie tanecnemu, preto som si vybrala body work, v podstate posilovanie s vlastnym telom 😉 tak co ukecam ta? ja som sa uz nahlasila na piatok - je to v xfitness - maju aj stranku, ked hodis do googlu, tak ti to vyhodi. nedaleko toho MC.

ulinka, ja uz sice nekojim (mala som laktacnu krizu a prisla som uplne o mlieko), ale ked som kojila,tak som si sem tam doma zacvicila nieco nenarocne, tak ako pises, po kojeni 🙂
no ale coskoro sa mozno pridas 🙂

PS: dnes prechadzka asi nehrozi

majka_dk
1. dec 2009

adi som si kukla stranku a najviac ma pobavilo na opise body worku: "hodina je narocna na vydrz" to by som zdochla za 10min 😅 a este muz sa bavil, ze pojdu s patkom so mnou 😉 tak asi najprv skusim tu posilku, ze ci vydrzia sami, predsa to mam pod nosom a potom mozno aj body work 😉

pauli ja tiez este kojim, ale ked nebudes cvicit jak drak a nebudes mat svalovku, tak by to malo byt v pohode 😉

tak keby chcel ist niekto do posilky, tak budem rada, aspon sa dokopem 😅

ulinka221
1. dec 2009

my sme sa akurat vratili zvonku....vystihli sme akurat hodinku ked neprsalo...ale uz ked sme sa vracali tak zacalo 🙂
dnes by som len spala....a niiic sa mi nechce robit. Zehlenie ma strasi.
Ako ste na tom vy?

majka_dk
1. dec 2009

my sme dnes boli na plavosle, joj super bolo a som zase unavenejsia ako krpec 😅 ale uz nastastie zalomil, tak snad do 16 potiahne 😉
zehlenie strasi aj mna, ale myslim ze este par dni moze strasit 😀
a prave som dopila cafe latte mnaaaam, este by som jedno dala 😉

a zajtra ideme do toho centra, ci ako?

adriana0022
1. dec 2009

ja som za centrum o tej 16,00 a 16,30 by sme boli schopne sa tam dopracovat.budeme zajtra pripojeny a ked vyrazime, dame vediet.

my sme dnes boli na poradni a musime sa pochvalit, mala ma krasnych 7,3 kg - teda, je co nosit 😀

ja som volala do toho centra a povedala som tetusi, e som zaciatocnik, ci je to vhodne pre mna, ona ze vpohode, tak som zvedava, ako dopadnem, heh .... potom vam dam vediet, ak cestou domov niekde neodkvecnem.

zehlenie ma odklad uz tri dni a ked vidim tu kopu, ... zajtra
na stretko som mala na mysli skor nieco v okoli, ale aj lesopark by bol fajn 🙂
a ked by to uz malo byt mimo vrak., co tak vianocne trhy???

majka_dk
1. dec 2009

ok, tak zajtra cca o 16.30 (som zvedava ci dorazime 😉 )

a ulinka myslela asi lesopark tu vo vrakuni - vrakunsky lesik, nie? ale ja by som na trhy sla, ale neviem si to predstavit s kocikom a mhd 😅

a pekna vaha, rastiete ako my 😵

ulinka221
1. dec 2009

Majka, ano myslela som nas lesik 🙂

My sme este moc mali na vianocne trhy 🙂 ...mozno tak buduci rok

majka_dk
2. dec 2009

dobre ranko,

my sme prave zaspali, tak ak budeme spinkat, tak ako mame tak, pojdeme vonku okolo 12.00 +/- , druhy krat spinkat pojdeme okolo 13.30, tak by sme to do centra na 16.30 mali stihat 😉 a adi kde sa stretneme? pred centrom alebo uz dnu? ja som uz pisala mam oranzovy sportiak a vyzeram tak ako na fotkach, tak ma isto spoznas, tak potom na mna kric 😉

adriana0022
2. dec 2009

ahojky,

no konecne to funguje 😠
maji budem tam, krpata by mi mala spat do 16,00, takze akurat, mohli by sme sa stretnut radsej pred MC cca okolo tej 16,30. idem si ta este obkuknut na foto a ak stihnem pridam aj ja nejake do albumu 😝 my mame cierny kocik s oranzovymi dopnkami a ja zelenu bundu a samozrejme 🙂 rifle

takze tesime sa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre