Mamičky z Vrakune

daduska75
7. mar 2007

Caute mamičky z Vrakune a BA II,

dúfam, že nebudem kočíkovať sama. My čakáme babenko v oktobri
je tu nejaka mamička z tejto časti BA?

adriana0022
2. dec 2009

maji, prave idem vychystat krpatu a ideme von, v kociku mi zaspi a okolo 16,00 pojdeme potom rovnu k tomu centru, takze dufam,ze sa stretneme 🙂

majka_dk
2. dec 2009

adi - nas maly bude za chviluu vstavat, tak sa napapame a 16.30 sme tam 😉

nellynka
2. dec 2009

Ahojte kocky,

ja Vas tu vzdy len citam, ake nic nepisem. Od narodenia mojej malej Kristinky stale kocikujem sama. Stretavam sice kopec mamiciek, ale je mi to take blbe prihovorit sa. A kolkokrat si poviem, ake by to bolo super, keby som mala nejaku kamosku na kocikovanie. Tak ak mate chut, bolo by to fajn... 🙂)))) Kristinka ma takmer 11 mesiacov a vozime sa v zelenom X landeri - sportiak.

majka_dk
2. dec 2009

ahoj nellynka,

my sa prechadzame tiez vacsinou sami a najcastejsie po pesej a mame oranzovy bertiny a asi jediny si spievame alebo vyhravame s nejakou hrackou, ale ak papa rozok, tak nespievame 😀 tak sa kludne prihovor. najcastejsie sme von okolo 12 a potom okolo 16 +/-

a dnes sme boli aj s adkou prvy krat v mc rybka a bolo tiez super, tak ak este pojdeme (dufam, ze ano) tak sa mozes tiez pridat

inak adi - ma to centrum nejak zmohlo, normalne tu sedim a nevladzem 😅

adriana0022
2. dec 2009

maji bolo super! my si to urcite zopakujeme, dufam, ze sa k nam opat pridate 🙂 no a krpatu som doma este vystavila, neuspala som ju ako sme prisli a teraz celkom pekne zaspala, tak dufam, ze to bude az dorana. a prepac, ze som tak utekala domov, mala bola hladna, tak som ju nechcela nechat vyrevuvat vnutri 😅

ahoj nellynka, urcite sa radi pridame, ak by si nas aj spoznala, my mame cierny kocik s oragne doplnky.

ulinka, lesopark, jasne uz mi to doslo. To by bolo tiez fajn. Co by ste povedali na buduci tyzden(myslim to stretko)?

majka_dk
3. dec 2009

adi tak ako ste spali? a vobec sa nemusis ospravedlnovat, ze si utekala domov, vsak aj my sme utekali 😉 a my sme uz aj vnutri revali 😕 a aj my si to chceme zopakovat, vsak bolo super a krpec bol aj na brusku dlho, tak sa vytesujem 😵

nellynka
3. dec 2009

Ahojte Majka a Adriana,

no my chodievame von okolo 13,00 najskor, lebo o 12,30 mi mala papa obedik. Tak ak by ste vedeli byt napr. o 13,15 na nejakom konkretnejsom mieste tak radi prideme. My inak byvame blizko MC Rybka. A tusim som vcera videla dve baby a jedna mala kocik taky cierny s oranzovymi doplnkami 🙂

adriana0022
3. dec 2009

maji, ja som vcera normalne doslova odkvecla 🙄
krpata spala super. ako mi vecer zaspala o tej 20,00, tak spala s malymi prestavkami na papanie a prebalenie az do rana skoro do 9,00, teraz som ju opat ulozila. Uz ju budem ucit len na jedno poobedne spanie, tak ako tvoj Pato 🙂
Buduci tyzden by sme mohli skocit zase v pondelok alebo v stredu, alebo aj aj. My zatial nemame nic na programe 🙂
Nelly, myslim, ze sa mozes pridat 🙂 co ty na to?
nelly my chodime na prechadzky priblizne medzi 15,00 a 16,00, podla toho ako mala spi, resp. nespi 🙂 pojdeme sa aj dnes poprechadzat (ak nebude prsat) asi v tom case, takze ak nas uvidis, kludne sa prihovor, budem rada 🙂

ulinka221
3. dec 2009

ahojte, tak my sme sa dnes stretli s Majkou a Patkom 🙂
Dobre vyzimeni sme sa vratili...brrrr
Uvidime ci este pojdeme medzi 4-5 znovu von 🙂

majka_dk
3. dec 2009

ahojte,
no veru, fajne bolo vonku 😉 , po 100 rokoch sme boli az hodinu 😀 inak prisli sme domov, krpec sa vykadil, napapal a buva, mohol by az do 16 potiahnut 😔

adi to vyzera tak, ze sme sa tam hrali my ked sme tak odkvecli 😀 😀 😀
a ja som aj za pondelok aj za stredu, vsak bolo super, tak nech sa pohra a mozno nieco odkuka od Klaudusky a zacne lozit konecne 😎
som tak rozmyslala nad tym spanim, ze kedy sme zacali spavat len 2x a tiez asi okolo 6m, ale my sme rano skoro hore, tak nam posledny spanok vychadzal na 16 a potom siel spat pekne o 19 na noc.

majka_dk
3. dec 2009

no a dnes idem vecer na tu kofolu, tak som zvedava ci to ocino zvladne 😅 ale krpec uz bude spat, tak snad sa nezobudi 😉

ulinka221
3. dec 2009

my stale spime od kedy sme dosli domov....tak uvidime kedy sa hlad ohlasi 🙂
asi si zdriemnem aj ja....inak zehlenie stale strasi :D

adriana0022
3. dec 2009

maji, na kofole drzim palce, ja ked som nechala prvy raz malu samu s mangelom, tiez som si vravela, vsak spi, nemala by sa zobudit, nebude problem ... no ale tie male potvorky, akoby citili, ze mama nie je doma - takze bol budicek a rev. no a polovicka sa mi s tym priznala az ked som prisla domov 😲
a centrum mozme dat teda aj pondelok aj stredu, zas z nas budu zdochlinky 🙂🙂🙂

baby no my sme sa dnes flakali vonku tiez dobru hodinku a boli sme dokonca aj na pesej, ale nestretli sme ani jeden jediny kocik ☹

uli, moje zehlenie sa nekonalo uz hadam aj tyzden ... no dnes musim bezpodmienecne 😔

majka_dk
4. dec 2009

ahojte,

tak kofola dopadla podla ocakavanie, sla som o 19.30 a 20.50 mi vola muz, ze krpec rave 😠 tak som sla dom, ale inak bolo super a miesto kofoly bolo pivco 😔

a aj mna tu stale strasi ta kopa, ale dnes ju uz musim zlikvidovat (asi ju skryjem do skrine 😀 )

no a krpec dnes spravil rekord a spal do 7 😵 a uz znoava spi, mohol by tak do 11-11.30 takze dnesna prechadzka bude o cosi neskor okolo 12.30 - 13.00 😉 ale mozno stihneme aj na 12

majka_dk
4. dec 2009

hmmm, kde ste? 😢 😀

sa vam pochvalim aky som mala super tyzden: v stredu som sa zoznamila s adkou, v stvrtok som kocikovala s ulinkou a dnes som stretla nellynku, ale len na rychlo sme skecli 🙂 no kto je lepsi? 8 mesiacov nuda a konecne sa to rozbieha 😀

a krpec asi ide mat soplik alebo co, teraz spinka a len mu tak chrni v nosteku, tak snad to rozchodime 😕

nellynka
5. dec 2009

Ahoj Majka,

trojkolku som stastne dotrepala domov, bola fest tazka, potom som ju niesla uz v rukach cely cas🙂))) No dobru ulohu som si vymyslela. Ale nejako ma chytilo hrdlo, tak ma strasne mrzi, ze neprideme do MC Rybka, ale budem Vas tu kocky sledovat a ked budem zdrava, tak sa urcite rada pridam. Drzkajte sa!

majka_dk
6. dec 2009

ahojte,

tak aj my na buduci tyzden rusime vsetky aktivity lebo patko ma soplik ☹ zatial len taky priesvitny, ale strasne vela, snad sa z toho skoro dostaneme 😉

adriana0022
6. dec 2009

Ahojte baby, my sme boli v piatok odrezany od elektriny - teda nieco strasne, ni slova ni zvuk. a vcera sme mali navstevu (uz s elektrinou nastastie), takze som sa vooobec nedostala na comp.

baby, baby, vy si tu takto organizujete rande bezo mna 😲

maji dufam, ze patko bude coskoro zdravucky, moja mala sopliky este ked bola v 2-3 mesiaci, to som bola uplne nestastna, ze taka malicka a uz ma sopliky (a to bolo leto!), zacala som jej davat na ne libenar a do 2-3 dni bola uplne bez soplikov. rozmyslam, ze skocime do centra aj same,nech mame trosku zmenu a hlavne krpata zazitok, no a ak by sa Vam niektorej dalo dobehnut, velmi sa potesime 🙂 🙂

PS: utekam umyt cizmy na Mikulasa 😀 😀 😀

a skoro som zabudla, v piatok som bola cvicit, bolo super (nastastie sa nenaplnili moje obavy, ze tam budem jedina nezapadat do kategorie "vysportovany solarkova kocka") a dokonca nemam velku svalovku a zajtra si to idem opat zopakovat 😉

adriana0022
6. dec 2009

neviete mi nahodou poradit, ci je v okoli oprava odevov? kupila som si nohavice a ked som odstrihla vysacky, odstrihla som aj kusok z nitky a uz mam vetracku na zadku ☹

greguska
6. dec 2009

ahojte!

tak ste boli v centre ? sme radi, že sa vám páčilo 😉

adka,
akurát som teraz čítala, že v hrone dáka úprava odevov, ale neviem, kde presne....
ja som bola asi pred 3 mesiacmi, skrátiť nohavice, a to som bola na hradskej, tam je krajčírstvo a úprava odevov, je to za kruhovým objazdom smerom do mesta, v tej bytovke, či čo to tam je 😝 😉

no my by sme sa tiež pridali na prechádzku, len sme už trošku veľkí, my už toľko neobsedíme 😀 jedine, že by spal a to je okolo 13tej 😉

greguska
6. dec 2009

a skroré uzdravenie prajeme !

ulinka221
7. dec 2009

ahojte, my sme boli na vikend u starkych...z obidvoch stran....takze sme mali riadne rozbehany vikend.
Ale uz sme ready na prechadzky...a normalne sa tesim ze uz sme v klude doma.
Len to pocasie je take ospale....zehlenie stale strasi :D ...a uz aj pribudlo dalsie

majka_dk
7. dec 2009

ahojte,

tak my mame stale soplik, chudatko male, ani spat sa mu neda ani papat ☹ a najhorsie na tom je, ze to ide aj na mna, dnes uz kycham a soplim 🙄

adi a oprava je aj na siravskej, pri zastavke autobusu je taky maly kosostvorcovy stanok a tam je zberna aj vydajna hotoveho, svagrina si tam dava robit dost casto take drobnosti a je spokojna.

a ja som uz ozehlila 😉

adriana0022
7. dec 2009

dakujem za typy, budem tam musiet skocit co najskor.
baby hlavne sa skoro uzdravte, my sa zatial drzime. drobec mi prave zaspal, tak idem hadam zehlit.potom papat a skocime do centra 🙂

adriana0022
7. dec 2009

no tak ja som sa dnes s krpatou vystrafirovala do MC, prideme tam a zatvorene. To sme museli ist hned aj domov, lebo bola uz tma a mala sa teda potme prechadzat nebude ...
tak ze sa odreagujem pri cviceni a to dnes zrusili ....
dufam ze zajtra vykrocime s lepsou nohou 😎

ulinka221
8. dec 2009

Adri, tak to si teda mala smolu vcera 🙂 Tak aby dnesny den vysiel lepsie.
My sme vcera poobede uz nesli von...ja som si poupratovala...konecne tak poriadnejsie 🙂
Uvidime ako bude dnes...zatial vyzera na dazd..a maly zacal trosku soplit a sem tam zakasle ...dufam ze sa to nezvrhne..tak nechcem velmi riskovat.
Ozaj co ste robili okrem odsavania hlienov z nosteka ak vam vasa ratolest chrcala/soplila? Ja mam kvapky Mar ale este som ich nepouzila...neviem ci nie je moc skoro este na ne (z pohladu hlienov).

adriana0022
8. dec 2009

dobre ranko baby, my sme dnes spinkali krasne do pol 9 a uz opat spinkame. dnes si radsej nic neplanujem, aby to nedopadlo tak ako vcera 😒
rano som rychlo upratala izbicku - krpata uz zacina stvornozkovat, tak aby si to mohla cvicit na velkej ploche prebehla podlaha dezinfekciou, len sa jej na tych parketach dost smika 😖

uli, ja som uz pisala, ked bola klaudia mala cca ako tvoj maxi, zacala mi soplit, nechala som ju 1 tyzden - 2, ci jej to prejde a ked jej to neprechadzalo, dala som jej libenar pro deti 1 kvapku do kazdej dierky 2xdenne a do 2-3 dni mala cisty nostek. A teraz ked sa mi zda, ze sopli, hned jej davam libenar - nie je to agresivne a nam to velmi pomaha. ale poznam deticky, ktorym to vobec nezabralo a museli ist na antib.

vyzera, ze vsade okolo vystraja chripka 😲

ulinka221
8. dec 2009

ahojte, dnes sme nesli vobec na prechadzku...ale zato sme si obaja tak super pospali 🙂

Adri, dakujem 🙂 ....zistovala som a vraj ten Mar je to iste co Libenar...este pockam zatial ma len hlieny, a uvidim ci sa to zhorsi..nemuselo by.

majka_dk
9. dec 2009

ahooojte,

hlasia sa chorobky 😉 my sme uz chori vsetci 😠 ale nemame chripku, skor take nachladnutie (sopliky, stale len priesvitne) a dnes zacal krpec trosku kaslat, tak uz idem volat dr. ci sa mame prist dat pre istotu popocuvat.

pauli mar aj libenar mas len na cistenie a zvlhcenie nosteka, keby ste nahodou mali fakt sopliky, tak skor nasivin baby, ale ten sa moze len tyzden samozrejme.

adi som sa pobavila ako si dopadla pondelok 😀, chudatko 😉

drzte sa

ulinka221
10. dec 2009

ahojte,

Majka ten Mar asi celkom zabral...maly v noci uz tak nechrcal...ale rozmyslam ze kupim zvlhcovac vzduchu do bytu.....to vraj tiez pomaha na dychacie cesty...tak uvidime.
My sme dnes boli rekordne vonku 2,5hod.....je krasne a nie zima...i ked teraz horim do tvare ako neviem co.Vy ste ako stravili den?
Status zehlenie - polka hotova 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre