Mamičky z Vrakune

daduska75
7. mar 2007

Caute mamičky z Vrakune a BA II,

dúfam, že nebudem kočíkovať sama. My čakáme babenko v oktobri
je tu nejaka mamička z tejto časti BA?

majka_dk
5. feb 2010

a zase si pisem sama so sebou, ale nevadi 😀

dnes sme mali strasnu noc, krpec je uz asi hladny z cicika a aj place na dide, kym sa mu to rozbehne, ale ani za toho nechce sunar, musime pristupit k drastickemu odstavovaniu lebo inak to uz nevidim ☹

a dnes sme boli doobeda von, ale aka je zima, ani neviem ci pojdeme poobede, ale asi ano, vsak co budeme doma, aspon na pol hodku 😉

ulinka221
5. feb 2010

ahojte

joj my sme dnes ani nesli von...od vcera vecera sme tu mali babku takze maly bol rozjaseny...a dnes doobeda sa nam nechcelo do tej kosy....poobede uz mrznuci dazd takze bol dovod 🙂
teraz spinkame 🙂

Maji, drzim palce s tym sunarom...ozaj a nic ine si neskusala? mozno mu len nechuti 🙂

Adi, to lyzovanie zavidim.....ja som uz 13rokov nestala na lyziach...a pri dnesnom stave by to uz boli velmi skarede pady 🙂

majka_dk
5. feb 2010

pauli skusali sme nutrilon, ten ani neopacil, hami - hajaja to vypil raz 150 a viac nechce ani opacit a toho sunaru vypije sice malo ale aspon trosku. no a teraz na veceru si dal 40ml sunaru a uz nic, no ma klepne, zase bude vyvadzat 😠

majka_dk
6. feb 2010

ahojte,

tak dnes sme kupili kocik 😉 teda taky maly sportiacik, britax verve: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
v akcii, samozrejme, chceli sme cierny, ale ze ten uz ani nebude, tak mame cerveny, ale super je a hned sme ho aj vyskusali 😉 povodne sme chceli quinny zapp, ale hlavny problem bol, ze nema madlo a ked sme ho dnes skladali a rozkladali, tak sme (aj s predavacom) usudili, ze ten britax je pevnejsi a z toho zappu by bola za chvilu hrkalka, joj sa tesim 😉

pauli a dnes bol vonku tvoj muz, ci sa mi to zdalo, ze to je maximko? 😉

ulinka221
6. feb 2010

ahojte,

Majka kocik je velmi pekny....a vyzera pevny. My sme nas tiez kupovali v Babymarkete. Predavaci su tam velmi dobri. Inak dobre sa ti zdalo...chlapi isli von sami....ja som upratovala :(
My chvalabohu nutrilon zvladame...s prikrmami zacneme asi uz od ukonceneho 5teho mesiaca...uvidime ako to budeme zvladat.
Prajeme vsetkym dobru noc a nech nase ratolesti dlho spinkaju.

adriana0022
8. feb 2010

ahojte baby,
sme sa konecne vratili, no som si vobec nenasla cas. lyzovat sme boli v Kalnici, boli sme tam prvy raz, no cakala som nieco lepsie, ale na zaciatok staci (tiez som sa postavila na lyze po dvoch rokoch🙂. Ale aj tak bolo super. dalsi vikend ideme na chatu na donovaly, tak sa tesim, tesim. Inac Uli, moj muz sa postavil na lyze po 15 rokoch - to je co povedat, ale islo mu to super, sam bol zo seba prekvapeny, treba len skusit 🙂

Maji, kocik je uplne super. Hned by som na taky pristala. Nastastie s krpatou problemy, co sa tyka papania nemame. Ona vypije vsetko. Ale to je asi tym, ze som jej zacala davat UM este ked bola malinka.

no a boli sme aj u babky a krpata sa tam tak neskutocne jasila, ze potom v noci nechcela ani spat, tak sme mali velmi perne noci. a synovec mal zapal pluc no a krpata mi zacala soplit, tak dufam, ze to nechytila od neho ☹

nellynka
9. feb 2010

Ahojte kocky,

no my sme vcera boli v MC Rybka, bolo divadielko. No taky kopec deti, bola to fest masovka, uz asi takto nepojdeme. A potom sa este vyhrabat odtial v zavale topanok a kocikov. No je to lepsie asi ked je bezny den a je tam fakt len par deti.

Majka, pekny kocik ste kupili. Ja som tiez rozmyslala ale nakoniec som si vybrala tento: http://www.bertoni-sk.sk/index.php?art=272, zeleny s bodkami. Snad bude dobry. Co som citala recenzie tak vraj je ako Peg Perego, len jasne, ze o nieco horsi, ale ze takmer to iste.

Adi, no ja som tiez uvazovala nad lyzovanim, ale ja som nestala na lyziach asi 10 rokov a kym mala nebude schopna tiez lyzovat tak asi nepojdeme. Iba ak neskor, ked ju uz budem moct dat do nejakej skolky lyzovania. A snad Klaudika nebude chora:(((

Plavanie nam ide dobre, je to sranda. Uz sme kupili aj vodotesny obal na fotak, tak urobime casom aj nejake podvodne fotky🙂)))

majka_dk
9. feb 2010

ahojte,

tak co koceny? zajtra MC? 😀 😀 😀

majka_dk
9. feb 2010

nelly uplne v pohode si vybrala, len my sme chceli taky aby sa dal zlozit na max 80 na dlzku a to nam dost zuzilo vyber 😉

katkav
9. feb 2010

Ahojte,
to bude zajtra ta nutricna poradkyna? Bude rozpravat iba o detickach, cim ich krmit alebo poradi aj ako dat poporodne kila? To sa ide do tej herne? Alebo kde byvaju tie prednasky? Plati sa tam 1 Euro? Este nikdy som tam nebola, tak neviem. 🙂 Uvidime, ci bude maly akurat spinkat alebo nie

claudinka
9. feb 2010

zajtra mc jasaaaan 😀 😀 nech zistime, kde robime vsetky chybu 😀

katkav kludne dones aj maleho v kociku a nechaj ho tam spinkat, robia to tak maminy, ked maju male babenka.. a plati sa jedno euro a prednasky byvaju v herni, presne ako si napisala, aby sa detuse zatial pohrali.. a ta nutricna poradkyna nejde radit detom, ale nam maminam 😵 o strave, pohybe, vsetkom 😝 sa v tom predsa len vyzna, tak sa tesiiim

nellynka preto sme na divadielko ani my nesli.. to sa neoplati, az ked bude mat take vyse dva roky, to bude mozno pre nich zaujimave.. ale je to vzdy masovka 😒 treba dojst bez kocara radsej a po svojich..

majka_dk
9. feb 2010

baby ja som zabudla, ze mam zajtra zubarku, teraz mi zvonila pripomienka a mam ju o 12.30 takze taky od veci cas, neviem ci budem stihat MC rano ci poobede, ci vobec ☹

katkav super fotky, hlavne ta v pyzame, som sa nasmiala, super je krpec 😵

adriana0022
9. feb 2010

baby, dobreee kociky ste si vybrali 🙂
my stale so soplami ☹ takze MC nam nehrozi ani rano ani poobede ☹ i ked som tu nutricnu chcela navstivit. potom musite napisat, ako bolo.
maji, ked spominas zubarku, ja si uz asi 2 roky hladam normalneho zubara v BA, ale väcsinou mi odporucia zubara, ktory nie je zazmluvneny so zdravotnou poistovnou, no a to su potom poriadne palky...

baby neviete mi niekoho odporucit??? samozrejme niekoho dobreho 😉 tie moje zuby, to je katastrofa.

PS: status zehlenia: mam pocit, ze asi vsetko satsvo co doma mame visi na susiaku .... zajtra ma to cakaa 😖

claudinka
10. feb 2010

adri urcite napisem 😉
ja mam zubara v meste a je uuuzasny, ma ordinaciu spolu s manzelkou, ktora porodila vtedy, ked ja, a ona bola moja zubarka a teraz on prebral aj jej pacientov.. tak teoreticky ti poslem neskor cislo a skus mu zavolat, ci berie novych pacientov.. je to v centre meste na heydukovej ulici

katkav
10. feb 2010

tak my dnes nepojdeme nikam, maly sa zobudil s riadnym kaslom ☹
Majka, to pyzamko dostal od mojej sestry na Vianoce, nemohli sme ho neodfotit, ked je taky sexy 😉

majka_dk
10. feb 2010

adi ak chces mozem ti poslat cislo na muzovu zubarku (lebo moja uz neberie), ona sa vratila teraz z materskej, robi na zahradnicke a vedla v ordinacii robi jej oco (on jej napr. chodi trhat osmicky 😀 ) a peto sa tvari tak, ze je v pohode a chodi tam aj svagrina a aj majko 😉

uz bojim, bojim ☹

a dnes este musim do roboty, na ten urad prace lebo mi neprislo rozhodnutie o tom zvysenom rodicaku a na policiu, dat si patka do pasu, tak asi ani mi nebudeme stihat centrum, ale mozno ano 😉

adriana0022
10. feb 2010

jeej baby dakujem za tych zubarov, ste ma potesili, ja som uz bola z toho nestastna.budem teda cakat na tel.cisla.
krpata stale so soplikmi, ale aspon v noci ma prazdny nostek, tak sa celkom dobre vyspinka 🙂 teraz ma celkom dobre obdobie - chodi spavat okolo osmej papa raz v noci a budi sa rano o osmej, tak si oddychneme aj my. dufam, ze to nezarieknem. a dokonca som ju nemusela v noci ani prebalovat, no ale rano ta plienka o tom aj svedcila 🙂
ako som pisala, MC nam nehrozi.

maji, prajem uspesny den, ty si si tych vybavovaciek teda nasporkovala 😉

a kde sa stratila ulinka???

nellynka
10. feb 2010

Baby, ja by som dnes MC dala. No napiste ci niektora tam idete. Ja by som tam mohla byt o 16,00.

Claudi, no ja som netusila, ze to divadielko je taka masovka. Ale uz pisala na FB jedna baba z centra, ze nevie ci to nezrusia, lebo neposlusne deti, rodicia, ktori nerespektuju pokyny. A este k tomu bolo tam ludi ako maku a len 10 ludi sa zapisalo a zaplatilo 1 euro. Viem, je to na svedomi kazdeho, ale ved to centrum z niecoho fungovat musi, aj ked z nasich prispevkov to urcite nie je. To by bolo malo.

No tak ja sa tu pozriem okolo po, stvrtej ci niektora z vas ide.

Tak sa zatial majte.

Adi ja mam inak zubarku v Ruzinovskej nemocnici, je cez positovne aj aj tak sa doplaca, ale da sa to zvladnut. Tak ak chces dam ti kontakt, ale neviem ci este berie, ale za telefonat a opytanie nic nedas.

claudinka
10. feb 2010

nelly ja som dnes aj hovorila tej, co v centre sefuje, ze by sa to malo rozdelit podla veku na mensie skupinky alebo tak, lebo takto je to otras a skor to ludi odradi ako prilaka..

Ja som bola v centre rano, potom sme vybehli do tesca nakupit a do kniznice sa konecne prihlasit 😀 a predchvilkou sme dorazili domov a obedovali 😝

ulinka221
11. feb 2010

ahojte, nejak som nestihala napisat 🙂
Adi ja mam tiez zubarku Ruzinovskej..taku mladu, sestricku jej robi mamina...a su fajn...tiez maju zmluvy s poistovnami ale aj tak sa doplaca.
Dnes neviem ci pojdeme von...zase sa borit v snehu...uz sa neviem dockat jari.

Joj ale musime sa pochvalit boli sme uz 2x cvicit s Majkou...to je dobry pocit...este na vahe keby sa to vylepsovalo.

Aka bola ta nutricna poradkyna v centre? dala nejake cenne rady?

Status zehlenia: asi najhorsi za posledne roky :( ....hadam dnes sa do toho pustim.

nellynka
11. feb 2010

Ahojte baby,

no my dnes von nejdeme, aj tak mame dve navstevy a borit sa v snehu, no na to nemam chut. Ale aspon skocim na nakup, ked moja segra bude babysitovat🙂)))

no ja by som chcela ist na Zumbu v nedelu do X fitness, ale tento tyzden sa tam nemam sancu dostat, lebo sme v Leviciach, svokra oslavuje narodky. Tak snad na buduci tyzden.

ulinka221
11. feb 2010

ahoj Nellynka, teraz som si pozrela tvoje fotky....ved ja asi tvojho manzela poznam 🙂 ...ja som tiez Levicanka 🙂
Kde je ten X fitness...ja som uz o Zumbe celkom dobre veci pocula
Nam dojdu svokrovci v sobotu vecer...takze to budem v plnej pohotovosti...a v pondelok budem mat co robit maleho odvyknut od nosenia na rukach...ach jaj 🙂

claudinka
11. feb 2010

no to je teda pocasie.. hehee sranda
ja mam mat stretko zo zakladky poobede, ale to som zrusila a pojdem radsej svokrovcom, uz maleho vyse tyzdna nevideli, takze u nas to nebyva zvykom 😀

adriana0022
11. feb 2010

ahojte,
nelly, uli budem rada za kontakty na zubarov. s tym ratam, ze aj cez poistovnu treba doplacat, ale je to aspon o nieco menej 🙂
ja som bola parkrat na zumbe, chvilu mi trvalo, kym som sa do toho dostala, ale na odreagovanie je to uplne super, lepsie ako aerobic, naozaj tak na vypustenie pary....
juuj isla by som aj tam, uz som dlho nebola.
zajtra cestujeme na donovaly na chatu, tak tesim tesim. nam prechadzka tiez nehrozi v tomto pocasi. sopliky sa polepsili, ale nie je to uplne idealne ☹

nellynka
11. feb 2010

Uli, mozno ho aj poznas, ved Levice nie su take velke. Ja som mu uz spominala, ze z konika poznam jednu Levicanku a ze je blondina, no musim mu ukazat tvoju fotku, mozno aj on teba pozna🙂))) Inak vola sa Kristian Kamensky. Jeho brat je tanecnik , spolocensky tanec a ma aj tanecnu skolu.

Adi, poslem ti cislo na zubarku do IP.

No ta Zumba by mohla byt super. Ja to potrebujem na odreagovanie, aj ked schudnut by sa zislo, ale hlavne ide o to aby som vypla a nemyslela na plienky, spanok a tak.

Inak baby vcera siel muz na pivo a mala akoby vedela a nechcela sa uspat. Tak som ju vsetkymi moznymi sposobmi uspavala s laskou hodinu a pol, az som to nevydrzala a nechala som ju revat. Chodila som za nou ale revala ako blazniva a po pol hodke zaspala aj sama. No taka som bola vynervovana. Chcela som si na nete este citat Twilight 5 ale nemala som sil. Este teraz som z toho mimo. No snad dnes uz bude poslusnejsia, ved tato pride z prace domov a bude s nou. Boze a ako stale cakala, ze pride on a zachrani ju🙂))) A on bol prec...

No aspon som sa vyrozpravala, mam take zle svedomie z toho.

Tak see yaa zatim.

katkav
11. feb 2010

ja by som tiez rada zacala chodit do toho x centra, je to vedla mc rybka, takze blizko a maju tam aj tae bo, to je vraj vyborne na chudnutie 😉 na tie rady od nutricnej poradkyne som aj ja zvedava 😉

claudinka
12. feb 2010

kukuk nikto nikde?
my sme dnes trosku premiestnovali doma nabytek, v utorok nam doniesol svokor novu sedacku do obyvky a tu, co tam bola, sme dali malemu do izby a da sa spravit z toho aj postel.. a dnes sme preniesli pocitac z detskej sem do spalne, tak teraz muzik kuka telku v obyvke a maly spi v izbe svojej.. aj cez obed tam spal, musela som sice lezat pri nom, aby zaspal, ale uvidime, aka bude prva noc.. tipujem, ze dvestokrat dojde k nam do postele ale sak on si postupne zvykne 😀 😀

ulinka221
14. feb 2010

ahojte 🙂
tak ako ste stravili vikend?
my sme mali svokrovcov...bolo fajn...az na to ze maly bol riadne rozjaseny 🙂 ...ale vecer zalomil hned po papani.
Neviem ci nam uz nejdu zubky...sice sa mi to zda skoro..ale uz som nejake naznaky videla na dasnach. A rucky si cely cas pcha do ust a dost slini...tak teda neviem.....ake ste mali vy skusenosti so zubkami? 🙂

majka_dk
14. feb 2010

ahojte.

u nas vikend celkom v pohode a to sme patka ucili na postielku a normalne si ti celkom rychlo zvykol, uz v nej spal aj cez den a dokonca tuto noc iba raz papal 😵 aj ked hore bol aspon 3x lebo ta postielka je mu "mala" a budi sa ked do niecoho narazi 😅

pauli u nas zuby sli v 9 mesiaci, ale su babatka, ktore uz maju v 3 mesiacoch prve dva spodne a potom o dost neskor dalsie a nam vyslo skoro 5 naraz a teraz uz siesty, myslim, ze zajtra by uz mohol byt von. a inak nas maly si asi od troch mesiacoch brutal papal paste (z toho obdobia mame vsetky fotky take, ze ma patko v puse rucicku 😀 ), najradsej obe si ich strcil do pusinky a tiez slintal ako taky buldocek a zuby to neboli 😉

adriana0022
15. feb 2010

ahojte baby,

dakujem za kontakty na zubarov 🙂 uz im len zavolat 🙂

my sme mali super vikend, boli sme na tych Donovaloch lyzovat, no skvele 🙂
nelly, mne to krpata tiez parkrat spravila (dva alebo tri razy), ja ju dam do postielky, tam place a odidem z izby (drzi ju to velmi dlho 1-2 hodiny), chodim ju pozerat po polhodinkach, ci si neublizila a potom sa z toho tak unavi, ze zaspi sama v postielke. ja mavam z toho tiez hrozne pocity a vycitky svedomia ☹ nastastie ma teraz celkom dobre obdobie, klop klop klop

claudy, drzim palce s uspavanim 🙂 ja by som tiez chcela tu nasu jezibabu ucit v takom skorsom veku, nechcela by som ju mat v spalni az do troch rokov 😉

uli, nam slintala neskutocne tiez uz v troch mesiacoch, v ustach mala vsetko, co nasla a ked mala pat mesiacov, prve dva zuby boli na svete a od vtedy nic. maji zato vam rastu tie zubky ako z vody, o chvilocku bude z neho maly zralok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre