Mamičky z Vrakune

daduska75
7. mar 2007

Caute mamičky z Vrakune a BA II,

dúfam, že nebudem kočíkovať sama. My čakáme babenko v oktobri
je tu nejaka mamička z tejto časti BA?

adriana0022
20. jan 2010

Ahojte baby, my sme boli zaneprazdneny... cakali sme navstevu, tak som lietala po byte a davala to tu trosku dokopy 🙄 teda pri malej sa toho neda vela ...
no a so spanim sme trosku pokrocili 🙂 poobede ju necham spat iba pol hodku a potom ju zobudim, takze uz spavame v noci lepsie. Budi sa zväcsa raz na papanie a paradoxne asi tak dvakrat na to, ze je pocikana, takze v noci poctivo prebalujeme.
prave pinka, no a utekame k detickam do MC. Uz sme tam normalne pravidelny zakaznici 🙂

claudinka
21. jan 2010

veruze zasnezilo 😀 😀

jeeej adrianka my sme sa uz videli v centre, nevideli? ja som claudia, sme sa rehotali, ze ma mala pekne meno 😵 😵

simik99
21. jan 2010

ahojte baby,

aj my by sme isli radi do Rybky, medzi ludi. Do herne sa da ist aj s 8-mes. drobcom? Lebo ostatne programy su od 1 roka.

majka_dk
21. jan 2010

ahojte,

baby, to je fakt komedia, my sa ideme sankovat na oravu, tu ziadny sneh a v ba brutal zima 😀

simik - da sa aj s 8 mesacnym, my sme boli 1. krat asi 7 mesacny a adka s klaudinkou ako 6 (ak sa dobre pamatam)

inak o tej pamati, som fakt rozmyslala, ze by som zacala chodit na nejaky kurz, neviem ci zrovna jazyk lebo to nie je moja silna stranka, ale na nieco nech sa trosku mozog ponamaha lebo sa mi zda, ze total zakrpatieva 😅

adriana0022
21. jan 2010

ahoj claudi, no ja som si to ani neuvedomila, ze by si to mohla byt ty 🙂 supeeer, tesime sa, ked vas zase stretneme 🙂

simi, my sme boli prvy raz ako 6 mes. 😉 (maji dobre sa pamatas, este to nie je take zle s tou pamatou 🙂) a teraz bude mat krpata 8 mes ... budeme mat aspon adepta na frajera 🙂

maji, ja si tiez niekedy pripadam ako by mi IQ kleslo na 4 percenta, tiez som rozmyslala nad kurzom, ale v nasom pripade je to nemozne, ked mangel robi dlhy-kratky tyzden ☹ a niekedy si pripadam uz naozaj zufala 😢
no a sneh tu nie je ziadna vyhra, chodniky neodhrnute, ze sa neda s kocikom ani ist na prechadzku

prave som dobojovala s krpatou, to bolo nekonecne uspavanie ....

nellynka, co je s vami, ako dopadlo plavanie???

phoebee
22. jan 2010

majka, adriana dakujem.

niekedy sa zastavime, ked sa trochu pusti sneh, lebo by sme sa tam asi neprebrodili teraz. nebyvame uplne blizko.

dufam, ze tam stretneme nejakych kamosov a kamosky 🙂

simik99
22. jan 2010

to predtym som bola tiez ja 🙂

som myslela, ze som stratila heslo, ale naslo sa 🙂

claudinka
23. jan 2010

babulky, v stredu doobeda bude v centre nutricna poradkyna o 10.00 😵 tak sa neviem dockat, snad mi poradi, ako schudnut trosku 😀 upravit navyky jupiii

claudinka
23. jan 2010

simik chodia tam aj mensie deticky 😉

ulinka221
25. jan 2010

caute baby, takze my sme uz tiez konecne doma...boli sme u starkych v Leviciach od stredy....juj ale teraz sa straasne tesime ze sme uz tu. Ale dnes je aka brutalna kosa....hmmm dufam ze okolo obeda bude miernejsie nech aspon na chvilu ideme von

a vam sa ako dari? ked bude teplejsie uz aj to stretko by sme mohli zorganizovat 🙂

- vcera hovorili v spravach ze druha vlna chripky sa blizi...tak dufam ze nikoho z vas ani nas to nechyti.

majka_dk
25. jan 2010

ahojte,

tak uz aj my sme doma a prisli sme s teplotami ☹ od piatku mame tak okolo 38,3-38,5 v noci 39 ☹ dnes som uz volala dr., ze asi zuby a ona, ze to nemusia byt zuby ale mocove cesty, ze mam chytat moc a prist zajtra na CRP, ale dnes mame zatial len 37.3, tak snad mu zase v noci nevyskoci a budu to tie zuby.

a stretko je super napad 😉

katkav
25. jan 2010

ahojte,
tak sa ideme pochvalit, uz mame 9 kil, aky sme dlhy neviem, ale nosime velkost 80 a ta je uz skoro akurat 🙂 hold budem mat syna fesaka vysokeho 🙂 my sme vonku dnes neboli, maly trosku pokasliava, ani vcera sme neboli, lebo bolo tak skaredo a uz vcera trosku kaslal (chybalo mi slniecko). Mali by sme ist na preockovanie TBC, ale maly ma este stale nieco pod tou chrastickou, tak nam lekarka povedala, ze mame pockat, kym to zmizne. Dufam, ze nie sme jedini, kto pojde na preockovanie okolo pol roka 🙂 vie mi niekto poradit ako dostat maleho z mojej postele, do jeho postielky? Uz sa nebezpecne premiestnuje, bojim sa, aby nespadol z postele.. postielku ma rad, ked sa v nej hra, ale ked tam ma spinkat, to sa mu nepaci...metodu vykricania som nezvladla ani ja ani manzel, ja som to skusala uz asi pred dvoma mesiacmi, a po pol hodine plakal maly aj ja 🙂

nellynka
26. jan 2010

Ahojte baby, ozyvame sa po dlhom case. No my sme mali 6-tu chorobu. Ale uz to je snad za nami, ale je to neprijemne, hlavne tie vysoke horucky. Boli sme Adi na plavani a mas pravdu, je tam dost hlboky bazen, ale ja mam na to vysku🙂)) Ale bola tam jedna chudinka mamicka a cely cas bola na spickach a teraz ked som si vysimla tak uz bol v bazene jej manzel. No a ked sme prisli z plavania tak v noci horucky, netusim kde sme to mohli chytit, ale jedna baba u lekarky hovorila, ze teraz je to dost rozsirene, tak zeny bacha na deticky. Preto sme neboli ani na dalsom plavani. Boli sme oslavit 1. narodeniny u svokrovcov v Leviciach. No aj do centra sa chystame, ale tento tyzden este nie, radsej budeme doma dlhsie, hlavne nech ani nahodou nikoho nenakazime. A plavat uz teraz tiez v sobotu pojdeme, tesim sa!!!!! A na buuci tyzden sa urcite prideme pozriet aj do centra. Claudia ja viem presne ktora si, ta co mas aj na FB tu fotku, kde si namalovana, pisala som ti k nej komentar🙂))) Vsak ja sa ti ozvem ked pojdeme najblizsie do centra. A baby fakt, ked bude teplejsie, tak musime dat nejake hromadne stretko, to by bolo super. Takze sa majte krasne a my sa ozveme!!!

papa

adriana0022
27. jan 2010

ahojte baby, no konecne som sa tu dostala - drahy mal dlhsie volno, tak sme boli zaneprazdneny 😵
stretko by som brala, ale tiez ked bude teplejsie- bojim sa s krpatou chodit do tej zimi na dlhsie prechadzky - dufam, ze sa tej druhej vlne vyhneme

maji, drzim palce, nech su to zubky. uz aj my by sme prijali dalsie. vysli jej dva a uz tri mesiace nic. a tom som myslela, ze budu rast jeden za druhym.

kati, nam metoda vykricania tiez nepomohla, dopadli sme obdobne ☹ ja to riesim tak, ze ju uspim pri mne na posteli a potom ju prelozim do postielky -vcelku nam to funguje. a tiez som sa docitala, ze babatka, by sa mali ucit samostatnemu uspavaniu po pol roku, dovtedy, to este nevnimaju, resp. nechapu o co ide.

no a musime sa pochvali, boli sme vcera na prvom plavani 🙂 ale mam pocit, ze sme zacali trosku neskoro ☹ vacsinou deticky okolo 6 mes a 7 mes sa nechali mamickami vo vode niest na brusku aj na chrbatiku, no a nas zlobr, bol ako sto certov, iba capala rukami, nohami po vode, spliechala, natahovala sa za hrackami, no proste beznadejny pripad ... to som teda zvedava, ako dopadneme na konci kurzu.

katkav
27. jan 2010

Adri, dakujem za radu, tak to skusime o tri tyzdne, snad to pojde...vacsinou ked mi zaspi a prenesiem ho do postielky, po chvilke sa zobudi a place, ze kde to je...to som citala, ze by sa moc nemali babatka prenasat, lebo sa potom zlaknu, ze kde su, ze nie su na tom istom mieste ako zaspinkali. Inak Tomasko je ako mala chobotnica...obliect a prebalit plaziace sa babatko je sranda velika, hlavne vecer po kupani, pri masazi aj pri obliekani a davani plienky mi odlieza prec, snazi sa ujst, no parada 🙂
Kedy chodievate do toho mc rybka doobeda alebo poobede? My este pockame kym dovrsime pol roka a pridame sa tiez 🙂 aj plavat by som rada zacala len si nejak neviem vybrat zatial kam, co je k nam najblizsie a co je zaroven na nejakej urovni, nech tam nie je spinavo a nech su tam fajn lektorky. 🙂
Inak sa mi podarilo dostat nejak chripku, tak sa ladujem vitaminmi, dufam, ze maly to cez materske mliecko nedostane ☹

claudinka
28. jan 2010

kati chodia tam aj malinke deticky, ale tie su na rukach vacsinou 😝 ale zase teraz strasi vsade ta chripka.. otras

katkav
28. jan 2010

Claudinka, no neviem, ci by mi vydrzal na rukach, on ma teraz uzasnu radost z toho, ze sa zacina plazit a na jednom mieste neobsedi...asi schudnem vsetku nadvahu, ked mi zacne behat, budem zase slank 🙂 ako pred rokmi. Velmi si uz prajem jar, zacinam mat ponorkovu nemoc z toho, ze kvoli tolkemu snehu a kose musime byt doma. A chripka navstivila trosku aj nas, teda uz som sa krmila vitaminmi aj homeopatikami, lebo kojim, nic ine nemozem 🙂

ukuma
28. jan 2010

Hladame brigadnika na roznos novin BA Vrakuna. Neviem ci je mozne to pisat do tejto temy. V pripade, ze prispevok nebude zmazany uvadzame aj tel.c.: 0911 88 31 44 pre blizsie info.

adriana0022
29. jan 2010

ahojte baby, tu to nejak spi
my sa zatial zdravotne drzime, klop klop, dufam, ze nam to vydrzi. na prechadzky chodime kratucko, aby mi drobec nevymrzol. Ale dnes bolo konecne pekne pocasie, tak sme si to uzili🙂 no a jar by som prijala uz aj ja.

do centra chodime zasadne poobede, lebo doobeda dospavame🙂krpata ma posledne noci dost divoke, takze pinkam s nou aj ja 🙂

katkav
29. jan 2010

No my sme dnes mali hroznu noc, lebo bol spln mesiaca, co som si vsimla az rano o stvrtej, skoro ma piclo. Ja sama neviem spat, ked na mna svieti mesiac a maly sa mi prehadzoval celu noc a budil sa s placom, rozmyslala som, ze co som take zase zjedla a nerozumela tomu jeho placu az do tej stvrtej rano. ☹ Ja si zvyknem s malym pospat skor poobede, lebo doobeda ked spinka, tak sa snazim varit a upratat. 🙂

claudinka
29. jan 2010

baby nie ste na FB? lebo sem velmi nestiham chodit 😀 mam dost tem 😀

majka_dk
29. jan 2010

ahojte,

tak nam uz konecne vysli, tie horne zuby (inak riadne lopaty a pol cm medzi nimi 😀 ) tak uz sme celkom v pohode 😉

my chodime von kazdy den aj dva krat na chvilu, ale nejak nemame na nikoho stastie ☹

pauli a vy ste doma? ste zdravucky? lebo uz ked ani vas nevidim, tak to je uz hrozne 😉

a tento tyzden bol ocko s patkom 2 hodiny sam (bola som skusat s kamoskou svadobne saty, zase 😀 ) a z toho ho 1,5 hodinu nosil a volal mi asi 4x, ze ci uz idem dom, no ale nech si zvykaju, od buduceho tyzdna, uz urcite idem cvicit lebo si musia fakt na seba zvyknut 😉

claudi ja som na FB 😀

majka_dk
29. jan 2010

ozaj claudi a bola si u tej nutricnej poradkyne? co poradila?

katkav
29. jan 2010

aj ja som na FB, meno mam ako ruska carovna 🙂

claudinka
30. jan 2010

maji ee ona dojde v stredu rano na prednasku do materskeho centra a potom sa budeme stretavat kazdy mesiac 😀

adriana0022
30. jan 2010

maji, ty si sa ozvala teda po dlhsom case, este chyba ulinka 🙂 gratulujem k zubkom, uz by sme aj my prijali dalsie.
nasa krpata si tiez zvykala na tatka dost tazko - obdoba toho, co opisujes, pri zaspavani preplakala par vecerov, ale uz si zvykli 🙂 az na to, ze tato ju uspava na rukach (na co si velmi ryhclo zvyka) a ked ju chcem uspat v posteli, tak si to odnesiem zase ja ☹

claudi, no dala si mi chrobaka do hlavi, mozno by som k tej nutricnej aj isla 😝 PS: na FB som tiez, prip. mi posli udaje do IP, ako ta tam najdem 🙂

boli sme druhy raz na plavani a uz to bolo lepsie 😎 tesime sa uz na utorok 🙂 🙂 🙂

dualcore
30. jan 2010

ahojte baby..po dlhom case som sem zas mala cas kuknut.muza som vyhnala von s kocikom tak mam chvilku klud.
majka a vy ako rastiete ?este sa nam ta spolocna prechadzka stale nepodarila 😒 ved sa niekedy ohlas ked budes chciet alebo napis do IP. my chodime kazdy den s Kristinkou.s. 🙂

majka_dk
30. jan 2010

ahojte,

gabi aj my chodime kazdy den von a rada by som sa stretla, len ja to neviem naplanovat, napr. dnes a vcera spal uz len raz okolo 12-12.30 a to je cas kedy sme inokedy vonku ;) a vy sa kadial prechadzate? ci tak rozne? a o ktorej priblizne chodite von?

claudi ja som myslela, ze to bolo uz tuto stredu 😅

adi tento tyzden by sme uz mozno sli aj do MC, kedy sa vy chystate?

simik99
31. jan 2010

Ahojte,

ked pojdete do MC, radi by sme sa k vam pridali, ak mozeme.

My byvame na Medzijarkoch. Nie je tu niekto tiez odtial?

sarra6
31. jan 2010

ahojte babenky, som sem nakukla. Od septembra sa stahujeme do vrakuni, je to sice este dlha doba, ale dufam, že tu najdem nejake kamoský. Mam 2rocnu dcerku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre