Mamičky z Vrakune

daduska75
7. mar 2007

Caute mamičky z Vrakune a BA II,

dúfam, že nebudem kočíkovať sama. My čakáme babenko v oktobri
je tu nejaka mamička z tejto časti BA?

ninan2
18. máj 2011

@kiribaby Gynlife sa niekde na fore spominalo a odporucalo. Podla vybavenia to vyzera byt OK, triple testy inak robia vsetci urcite, pretoze na to staci iba krv, a tie VVCH sa este daju zistit aj v ramci screeningu v 1. trimestri, ale ten si uz presvihla. To ale aj tak robi len par doktorov, na to potrebujes dost kvalitny ultrazvuk.

venika_v
18. máj 2011

@ninan2 ahoj my patrime k doktorke Kostalovej, to ci stretnes fetakov pri pentagone alebo bezdakov pri bebravskej.... takze tak 🙂

ninan2
18. máj 2011

@venika_v heh nj... A zatial ste spokojni? Na 1. navstevu po navrate z porodnice prisla domov? Blahozelam k babetku 🙂 A kde si rodila, a bolo to OK?

venika_v
18. máj 2011

spokojni sme zatial velmi
keby sme chceli tak by dosla aj domov, ale my sme boli tam a bezproblemov
rodila som v ruzinove a napriek tomu ze ma Samko vytrapil tak to bolo fajn... lekari aj sestricky boli napomocni a prijemni...

dakujem za blahozelanie.... je to drina ale aj radost mat babatko 🙂

greguska
18. máj 2011

Ahojte 🙂

My tiež patríme k dr. Koštalovej, zatiaľ som spokojná. Ale s tým čakaním je to pravda, od viacerých mamičiek som počula, že dokonca ich ani nezobrala niekedy, keď bol nával. My sme chvalabohu okrem poradní, na ktoré objednáva (aj keď niekedy sa stalo, že sme čakali dlhšie) potrebovali jej pomoc len tuším 3x. To sme sa 2x objednali, takže to nás brala hneď a raz som si nebola istá, či ísť či neísť, tak som tam zavolala a sestrička hovorí, nikto tu nie je, dojdite. Takže sme celkom dobre zatiaľ obstáli.
Na prvú poradňu, keď sa drobček narodil prišla k nám domov, celého ho popozerala, vysvetlila, ochotne odpovedala aj na priblbé otázky 😀

Čo sa týka MDD, ja viem tiež len o tom čo je 29.5. v areáli MC Rybka, bude to spoločná akcia s Komunitným centrom, ak mám dobré info.

ninan2
18. máj 2011

@ivett1 o MDD tiez nemam info, ale kolotoce su uz pri rieke postavene a funguju 🙂

ninan2
18. máj 2011

@greguska aha oki, dik za info 🙂 A do toho MC Rybka chodievate, su tam dobre akcie pre deti/herna a tak?

ivett1
19. máj 2011

ahoj...diky... tak sa nechame s tym programom na MDD prekvapit😀

claudinka
21. máj 2011

@ninan2 v Rybke je super, odporucam! 😉 😉

greguska
23. máj 2011

@ninan2
my sme boli v Rybke pravidelní návštevníci aj s @claudinka , cca od roka našich malých chalanov, 1-2 krát týždenne, a 2 letá sme tam strávili. Potom sme sa obe presťahovali... My teda doteraz chodíme na cvičenie pre detičky, Maťkovi sa to veľmi páči a tiež na angličtinu, do herne už nie... Takže tiež môžeme len odporučiť, aj herňu aj krúžky, robievajú sa aj prednášky, aj pre tehuľky...

ninan2
24. máj 2011

@greguska oki super, dobre vediet 🙂

claudinka
24. máj 2011

my sme mali tusim tristvrte roka, ked sme tam zacali chodit 😉

claudinka
24. máj 2011
ninan2
24. máj 2011

@claudinka a nemalo by byt nieco este aj pri rieke ako su kolotoce? Myslim ze minuly rok nieco bolo, ci sa mi to pletie s hodmi? Lebo chcela som ist pozriet so svagrinou a jej detmi...

ivett1
25. máj 2011

@claudinka ahoj...takže tento rok to nebude v lesíku, ale v MC Rybka...konečne som to pochopila 😅 😵 díky za info

ivett1
25. máj 2011

@ninan2 ahoj...no, minulý rok na MDD tuším pršalo a boli tam koníky...kolotoče si pamätám aj ja...(kúpili sme tam predražené dlhé balóny, ktoré hneď "za rohom" praskli 😝 ...a obchádzali sme mláky...teda my dospeláci, ale mojim deťom sa to páčilo 🙂 )...len tiež neviem, či to bolo na MDD, alebo na hody...

claudinka
25. máj 2011

v lesíku bolo minulý rok, áno - tento rok bude v Komunitnom centre v spolupráci s MC Rybka 😉 😉

ivka_marek
26. máj 2011

Ahojte, tak konecne som nasla temu Ba Vrakuna :o) my sme v ocakavani,ale babatko sa ma narodit az v decembri :o) takze potom sa pridam medzi mamicky 🙂

claudinka
26. máj 2011

Vianocne deculo 😉

jaroe
27. máj 2011

ahojte maminy, trosku Vam vpadnem do debaty, mozno trochu od veci, ale budem vdacna za kazdy postreh.Rozmyslame nad stahovanim do vasej mestkej casti, ako sa vam tam byva, ktore casti, ulice odporucate a ktore urcite nie? mame vyhliadnute byty na Hnileckej, Bodrockej, viete ake to tam je? dakujem

ninan2
27. máj 2011

@jaroe hmm Bodrocka je lepsie dosiahnutelna MHDckou, je to pri velkej krizovatke kde toho dost vela chodi, a ma dost blizko Billu aj Tesco. Hnilecka je hned pri zdravotnom stredisku na Bebravskej, kde je aj par pediatrov. Do Tesca cca rovnako daleko, ale do Billy uz dalej, a chodi tam menej MHD. No a je podstatne dalej aj od Pentagonu (kde je trochu vyssia kriminalita a drogy). Ine velmi posudit neviem - skolky su tam myslim vsade na okoli, materske centra su tam urcite tiez. Prostredie podobne, ide o tichsie vedlajsie ulice.

ivett1
28. máj 2011

@jaroe ahoj...ninan to zhodnotila výborne (má dobrý postreh🙂...)...akurát na Hnileckej je priamo škôlka, kúsoček je výborné ihrisko pre malé deti (medzi tými "novými panelákmi, pošta, lekáreň, zdravotné stredisko, tesco a NC Hron, MHD dostupnosť tiež (skoro ako na Bodrockej...) a je to miestna časť Vrakuňa ...a Bodrocká je bližšie k MC Rybka...kúsok je hlavná pošta, pri ktorej je tiež výborné ihrisko pre deti🙂..., lekáreň, Bila, Lidl (Tesco je ďalej...) a patrí to k už do Podunajských Biskupíc🙂

jaroe
29. máj 2011

tak dakujem pekne za nazory, ideme tam poobzerat nejake byty, Este aj Latoricka vyzera fajn,...

tamoulik
29. máj 2011

Ahojte, no my sme este Biskupicania, ale tiez snad do roka budeme Vrakuncania, stahujeme sa na Levandulovu za Vrakunskym lesikom...som rada, ze je tu tato tema, tak vsetky pozdravujem.

ninan2
29. máj 2011

@jaroe no tak pre Latoricku plati to iste ako pre Bodrocku... a je priamo na tej ulici aj materske centrum.

venika_v
30. máj 2011

@jaroe myslim ze tieto dve ulice su fajn co sa tyka skolky, lekarov, obchodov, a pristupu k autobusu... detskych ihrisk je tu neurekom takze s tym problem nebudete mat....
jedine co by som vytkla tak je zdravotne stredisko na bebravskej vzhladom na bezdakov ktorych je tam dost....

a tiez by som si nevyberala byty pri lidli a na stavbarskej tam je zase kopec fetakov a ciganov...

claudinka
30. máj 2011

Boli ste na vrakunskom MDD? Bolo super 😉 😉

ivett1
30. máj 2011

@claudinka my sme mali v nedeľu malú rodinnú oslavu 🙂 ...a tiež bolo super 😵

ninan2
30. máj 2011

@venika_v ale predpokladam, ze ti bezdaci nejak neotravuju ludi ci hej? Totiz budem tam zrejme chodit k pediatrovi...

claudinka
30. máj 2011

@ninan2 vobec nie, zhlukuju sa v skupinkach a je to iba neprijemne, ale vobec sa k ludom nezvyknu priblizit..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre