Mamičky Žiar nad Hronom

monkasponka
26. máj 2009

Ahojte žienky, vyhlasujem partaciu akciu po mamičkách - žiarčankách!

ela2710
12. apr 2011

@ziarcanka a kolko ma tvoje prve dieta? a kedy mas termin? 🙂
@sigrid7 mne sa to tak rychlo pacilo 🙂 aspon som nemusela cakat na ,,vzdycharni" 😀

ziarcanka
12. apr 2011

@ela2710 Máme dvojročného chlapčeka a čakáme bračeka 6.5. Ináč tú rýchlosť ti závidím. Ja som sa vytrápila 15 hodín a nakoniec to skončilo cisárom ☹ . Tak uvidíme, ako dopadneme tentokrát 😖

ela2710
12. apr 2011

@ziarcanka mna krize boleli cely predchadzajuci den, ale tak ja mam vydrz 🙂 ale tak nebolelo to velmi ani som nevedela, ze rodim, bola som na poradni a tam ze som uz na 5 cm 😀 a uz to slo veeelmi rychlo. Tak to mate za sebou 🙂 aspon sa budu spolu hrat

cvikla969
12. apr 2011

@ela2710 poznam,ja to skladujem u nasich v dome ale mama po piatej bananovej krabici zacala silno protestovat,takze som jej cez vykend upratala povalu,hadam ju utisi ked to napcham tam 🙂

@ziarcanka ako to vnima samko?chape co sa deje?a nema problem ked budes v bs,ze spanok a tak?nejak sa nie a nie stretnut ,do mesta sa tak casto uz nedostanes ze?
no ja som fifa nehala druhy krat sameho do polnoci,som dostala k narodkam listky na ine kafe,bol s tatom a v celku v pohode.a teraz som ho nehala ked som sla po 3rokoch do kina s tym ze ho musel aj uspat,na obed sme nespali a vecer si normalne nehal povedat,aj ked prvych 10min. chapal ze niesom doma ale nechapal preco nemoze mat koli tomu didi 😀

ziarcanka
12. apr 2011

@cvikla969 Ahojteeee, dnes som vás videla, ako sa rýchlo šiniete po opačnej strane námestia, len ja už s tým bruchom toho veľa nenabehám. Samko akceptuje, že braček je v brušku, ale keď príde na svet, to už bude iné kafe 😀 .
Žiarli na každé dieťa, ktoré chytím za ruku. Na burze som mu kúpila červený bicyklík, že to bude od bračeka, tak ho skúsim podplatiť 😀 😀 😀 . Naša suseda používala tvoju kinovú metódu na odstavenie od kojenia, akurát, že sa každý večer tvárila, že ide do roboty a potom stepovala okolo baráku, kým krpec nezaspal 😀

cvikla969
12. apr 2011

no mi uspesne kojim uz len 3xdenne a po vecernom kojeni mame este ´´kakako´´,co je dobra nahrada,ktoru zmakne aj tatik 🙂
a to sme sa sinuli na ihrisko takze to by si nas nasla keby si isla po nasich stopach,nejak na neho chudaka nemam moc casu,robime ten byt,takze je s toho trozku v strese..
uplatok schvalujem 😀

ziarcanka
12. apr 2011

@cvikla969 keď pôjdeme do mesta na ihrisko, prezvoním, ak budeš mať chvíľu, môžeme hodiť stretko ešte kým som 2v1, potom už bude času menej...Len tak mimochodom nechcete sa pridať? 🙂

cvikla969
12. apr 2011

🙂 len sa to nepytaj ked ma stretnes s chlapom 😅 od leta o tom pocuvam a mile rada ale to by fifo musel byt tot rochu kludne dieta co sedi a pekne sa hra a nie hypertajfun..to fakt nezvladam,zvlast ked som furt sama.ale dohodnime sa ked ti skonci druha materska preberam stafetu 😉 ok,prezvonenie=stretko

sjusiquatro
29. apr 2011

Ahojte mamicky...neviete ci nahodou nieje v zh cvicenie s babetkami?s fitloptami a tak 😀

cvikla969
29. apr 2011

akurat by sa mala vasa vekova kategoria otvarat,mrkni na dvere mraveniska,malo by tam byt cislo 😉

sigrid7
30. apr 2011

Ahojte, neviete či sa v Žiari robí plávanie pre bábetká. Čítala som o tom, že je to super vec pre deti, tak sondujem, či také niečo je aj v Žiari... 🙂

ela2710
30. apr 2011

@sigrid7 ahojky, ano je to v plavarni 🙂

sigrid7
30. apr 2011

@ela2710 Chodíš tam s malým?

ela2710
30. apr 2011

@sigrid7 nie, my nechodime, ked sme chceli tak maly vzdy ochorel - najskor mal zapal priedusiek tak sme chceli ist od februara a vo februarí mal anginu, potom ho v marci ockovali a teraz mam zas skusky v skole...ale su tu aj baby, ktore tam chodia 🙂

sigrid7
30. apr 2011

@ela2710 Ja sa tiež trochu obávam, či malý nebude z toho chorí... A nevieš od koľkých mesiacov sa tam dá chodiť?

ela2710
30. apr 2011

@sigrid7 tusim od 4. mesiaca ale nie som síi ista, ale este sa v mojom okoli nestalo, ze by z tade prisli deticky chore, to nas vzdy ochorel este pred tym ako sme tam sli 🙂

sigrid7
30. apr 2011

@ela2710 A ako sa má malý? Rastie ako z vody, pravda? Písala si v jednej diskusii, že sa učíš na nejaké skúšky. To si robíš diaľkovo vysokú školu?

ela2710
30. apr 2011

@sigrid7 nie 🙂 chodim individualne na strednu, ja mam len 18 🙂 buduci rok mam maturu, a teraz mavam skusky raz za pol roka, a maly sa ma dobre, no nastastie uz pribera pomalsie, ale aj tak vazi dost, uz urcite cez 10 kg 🙂

sigrid7
30. apr 2011

@ela2710 A kde chodíš individuálne na strednú? Ja by som si tiež rada spravila maturitu, lebo ako 18 ročná som neukončila strednú školu kvôli tehotenstvu a neskôr som už nemala čas a možnosť si dorobiť strednú školu. A teraz to ľutujem... 😢

ela2710
30. apr 2011

@sigrid7 ja si robim v Banskej Stiavnici, odbor obchod a podnikanie, ja som tam rok a pol chodila denne a rok tam uz chodim individualne...ale kazda skola to ponuka, a vsak nemozes poberat matersku ale iba RP, a nesmies byt zamestnana na TPP, ak si tak mas moznost ist na externu, ale tam sa plati poplatok cca. 500 eur rocne...individualna je ako denna, ze mas tam lavicu, mozes prist na hodiny kedy chces, ale znamkovat ta mozu len na skuskach aj rodinne pridavky na mna mozem dostavat,pri externej nie, tam nemozes chodit na hodiny, ale len na skusky, kde ti vysvetlia co si mas nastudovat

ela2710
30. apr 2011

@sigrid7 a prave preto som si dala individualnu a nie odklad, lebo by som spravila asi to, co ty, uz by na maturu nebol cas...musela by som ist pracovat, a to by sa uz nedalo zlucit so skolou, teda dalo, ale bola by si uplne vystavena

sigrid7
30. apr 2011

@ela2710 Díky Eli, porozmýšľam o tom, ak keď tých 500 Euro sa mi zdá veľa, práve teraz, keď čakáme babo a každé Euro potrebujeme...

ela2710
30. apr 2011

@sigrid7 ale na niektorych skolach je aj tzv. vecerne studium, je dva razy do tyzdna - zvacsa v pondelok a v piatok, je zadarmo - na toto som uplne zabudla 😅

sjusiquatro
1. máj 2011

@cvikla969 diky 🙂 bola som tam...zajtra ideme cvicit sa tesiiiimmmm... 😀

cvikla969
1. máj 2011

@sigrid7 najdes to tu ale mne sa tiez nechce nikdy hledat.plava sa,kurz je zamerany na potapanie a o tom sa uz zacina pisat kadeco no nie dobre.kazdopadne ma to i svoje plusi.na plavarni je cislo na instruktorku.stoji to 70e na mesiac ,to je 2 x tyzdenne.v cene je lekcia a sauna.ak v mesiaci PNkujete viac ako dve hodiny,tak sa ti tie hodiny neprenesu a prides o ne(ked je babo chore,tak vzdy treba na liecenie a doliecenie viac ako tyzden) mi sme tak prisli o veela penazi.
ela2710 -mi uz tiez chodime len tak.. 😉

sigrid7
2. máj 2011

@cvikla969 To máš pravdu, tých 70 éčiek je dosť už len preto, keď malý ochorie a nikto ti tie peniaze nevráti. Asi budeme chodiť radšej individuálne... 😒

julinka2787
3. máj 2011

@cvikla969 to vám fakt neprenášajú hodiny na plávaní? to čo je za blbý systém??? my chodíme plávať na sliač do kúpeľov, a každučkú hodinu čo vynecháme si prenášame do druhého mesiaca. 😕

gamajka
3. máj 2011

Ahojte dievcata Ziarcanky, chcela by som sa opytat, ak ste rodili tu v ziarskej porodnici, dostali ste Hlasenie o novorodencovi na vybavovanie rodneho listu na matrike? Ja som dostala len prepustaciu spravu pre mna a dieta, a teraz neviem, ci to oni rovno posielaju na matriku alebo mi to zabudli dat?

ela2710
3. máj 2011

@gamajka ahojky, rovno to posielaju na matriku, teda tebe staci uz len ist na matriku a oni tam uz hlasenie maju 😉

gamajka
3. máj 2011

@ela2710 dakujem pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre