Mamičky Žiar nad Hronom

monkasponka
26. máj 2009

Ahojte žienky, vyhlasujem partaciu akciu po mamičkách - žiarčankách!

cvikla969
16. nov 2009

dakujeme,monka.dnes sme treti den na zemiaciku.uf neviem ci je miesto v nasom byte kde ten zemiak este nemam.ale uz som raz matka,tak sa musim tvarit ze mi to nevadi ked mi pcha ruky do taniera 😀

smailinka
16. nov 2009

jeej, cvikla, vy začínate ako my....zemiak bol všade, len nie v brušku 😀 aj všetko pogrckal, ale v pohode....týždeň sme skúšali, až sme skončili na kupovanej výžive 😉 a teraz pomaly varíme domácu stravu 😉

cvikla969
16. nov 2009

mi aj co to pojeme ale ocividne by si radsej dal s mojho taniera.neni hlupucky vie ze ja mam lepsie.negrcka ale kakame ako o preteky.zajtra mu do toho mienim dat mrkvu-dufem ze to pracka prezije .inak tou mrkvou mi predstavivost dochadza.kupila som aj karfiol ale s toho nafukuje nie?a ani netusim ci mu to dat zo zemiakom alebo len tak..co take kupujes na papkanie?ja mam dost pred takymi vecami respekt.dokanca az taky ze mam plnu spajzu domacej bio vyzivky.

dadex
16. nov 2009

tak to ti nic nezostava, len varit. vsetko mu to pomaly miesaj dokopy, je mu to je jedno co papka. ak nemal doteraz problem s bruskom, daj ten karfiol. aj tak raz musis zistit co mu robi dobre a co nie.

my sme prvykrat jedli zemiak a jazycek stale steloval do polohy na flasku, tak sme mali o zabavu postarane. bol zlaty. teraz papa vsetko do radu a stale prstami.

cvikla969
16. nov 2009

prstami?fajn takze nebudeme sami.no uvydime do kedy ma to varenie bude bavit 🙂

cvikla969
17. nov 2009

vecer pisala monka a rano som odpisovala a teraz neviem ci som bluznila alebo sa to s tato vyparilo 😠

dadex
4. dec 2009

No co Ziarcanky? Nejako dlho oslavujeme ten 17-ty november.

cvikla969
5. dec 2009

akurat som isla pisat ci ste sa nahodou z nasho okresu neodstahovali 🙂
mame na namesti kraaaaasny stromcek(teda ked sviedi) a mikulas mal pri jeho rozsvecovani dost naponahlo,ani som ho riadne nestihla zaregistrovat nieto este fifo 😝

dadex
8. dec 2009

no, vcera som ho videla. nejaky moderny vianocny stromcek. s jojkom pojdeme na vianocne trhy. my sme videli dvoch mikulasov. jojko sa nebal ani certa, no balicek si nechcel prevziat. uz sa tesim o rok, ked bude hovorit nejaku basnicku. dokonca aj tancoval s detickami. no mamina zabudla fotak (ako aj pri cirkuse) tapa, takze o rok.

cvikla969
8. dec 2009

a ja som sa tak tesila ze pojdeme do mraveniska pozdravit mikulasa a nic s toho,sme chorý.no nas bubo by to asi tak dobre nezvladol,bo brat si dal na hlavu kuklu a mala som co robit kym sme ho utisili 😅 a mame novy uspech,uz sa lozime a vieme sa postavit (a padat),stavia sa vzdy ked najde nieco na prichytenie.takze to odrazatko pod stromcekom nebude az tak odveci ako som myslela 🙂

dadex
8. dec 2009

tak to vam blahozelam. filipko je sikovny a je to ta výnimka medzi chlapcami. ved sa hovori, ze chlapcom vsetko dlhsie trva, alebo su pomalejsi.
aj my sme uz kupili odrazadlo, je to take auto a normalne ma klucik a da sa nastartovat a vydava autenticke zvuky. no my sme sa z toho tesili, uvidime co na to nas synator.
nas idu konecne v piatok pichat. jojko mal pred tyzdnom tazke dva dni. mal horucky 39-mala som hisaky. ale zvladli sme . pravdepodobne to bolo od zubov idu nam osmicky. do roka sme mali s chorobami pokoj a teraz sa to nejako vali. no male dietatko to lepsie znasa. ono sa to musi striedat.

smailinka
9. dec 2009

ahojte, no ten náš slávny stromček som dnes videla aj ja..celkom v pohode, niečo netradičné...ráno som bola navštíviť uja Kučeru, mala som dieru v zube, tak som sa konečne odhodlala...no na ďalší rok mi zubára stačilo....

my sme aj tu mali akciu na mikuláša, dlho sme sa rozhodovali, či ísť alebo nie, bo o 5 večer je už tma, tak z toho deti asi moc nemajú a nakoniec to malý prespal, tak nám bolo jedno 😀

inak sme boli aj u Gelienky, ale mala vybité baterky na váhe, tak ani neviem koľko malý váži ☹ inak, dáko sa prebral, začal sa dávať na štyri, len sa vždy rozčapne 😀

cvikla969
9. dec 2009

aj mi sme isli dnes k gelienovej a dala nam za tazku liekov.brali uz vase detska zinat-sirup?mne sa stoho mali hnet pogrckal a ked som to skusila ja tak som sa tiez takmer neudrzalaa,nemate trik jak to do neho dobrovolnedostat?
detickam sa dari ,tak to je super 🙂 az na tie choroby 😢

smailinka
10. dec 2009

cvikla, a ten zinat je na čo ? my sme taký vôbec nemali..no a ako dostať, skús zamiešať asi do mliečka..... 😕

cvikla969
10. dec 2009

zinnat je taky antibiotikovy sirup.a uz viem preco bol taky nechutny-zle som ho rozhrkala 😀
je dost husty to by chcelo veeela mlieka kedze ani tak nechuti najlepsie.ale dakujem za radu.
my sme cely tyzden zavrety doma.nudaaaaaaaaaa 🙄
chystate sa vypekať na sviatky?a co? nech mam inspiraciu.
tak ako s umyvanim okien na ktore som sa chcela vyprdnut ale vsetci o tom stale blabotali tak som dnes aj ja polku okien v byte umyla.

dadex
11. dec 2009

mne sa zda ze sme brali tinnat akurat na dovolenke v chorvatsku. no museli sme obmedzit prijem mlieka, lebo su po nom hnacky. ja som ho natahovala do tribicky od nurofenu a pomaly sme davkovali. ja celkovo nemam problem dostat nieco do neho. teraz pije mliako neocate a to aj mne smrdi a apsolutne nechuti, no on si este aj pyta 😉

sklamem ta ja nepeciem -my nie sme na sladke. ja urobim muffiny a ak sa mi velmi bude chciet tak cesnacky a nejake drobne syrove pecivo.

no a okna. to musi byt speci nalada, aby som sa do toho pustila. ja si to nechavam na krajsie dni. utieram len zaluzie od prachu.

dnes nas mali pichat a zase nic. pustili sa mu sopliky, tak musime cakat.

darceky mate uz pokupene? ja uz ano, takze teraz uz len cakat, kedy budu vianoce 😝

cvikla969
11. dec 2009

dadex mala si pravdu-tatrubicka zabrala,celkom sa nam to s tym dari.
mas riadnu vyhodu ked nemusite sladke,to mne mi bol aj kamion malo 🙂
darcekly kupujem od septembra aste daco dokupit treba a som za vodou.......
a akurat dnes sme kupili vianocny stromcek,povodne sme ho chceli az po sviatkoch v zlave ale neodolali sme mu a v kvetinarstve aj tak zlavy nedavaju.takze nase prve vianoce spolu.vlani sme mali take simbolicky posledne v kruhu svojich rodin a teraz som svedava ako to zvladneme .a ake si spravime mi tie svoje tradicie 🙂
imnak ludi je v obchodoch s prepacenim po......

dadex
11. dec 2009

ja vsetko davam cez tu trubicku a menej vylejeme.

no to zase neznamena, ze ten kamion nepotrebujeme aj my. len nam by mali doniest pukance a chipsy, to je naseeee 😀

my mame vianocny stromcek no uz ani neviem kolko ma rokov. este vetvicky nastokavame. ale je nadherny aj ked je riadne riedky. finta je ta, ze tam dam na koniec strasne vela pozlatka a hned je plny 😀

my sme mali sami dvaja vianoce pred dvomi rokmi a nebolo to ono. nejako smutno. minuly rok bola s nami babka aj mama a samozrejme aj maly a uz bolo veselsie, no a tento rok, no uz sa tesim. my budeme mat viac radosti z maleho a jeho darcekov, ze tie nase tam ani nemusia byt.

jaaj idem buvat, aby uz boli. este 13 krat sa vyspim a uz su tu.

a zajtra mame 14 mesiacov, jeeej uz je veliky.

cvikla969
12. dec 2009

jaj mi lubime vsetko,sladke slane a veeela a veeela.sme taky nenazraty ze u nes padne 300 eur na stravu ani neviem ako a to pritom nemam plnu chladnicku 😒 neviem v com robim v rozpocte chibu ☹

ja som sa tiez najprv branila a chcela som k niekomu ist ale tatko trval na svojom a povedal ze nuda nebude.a uz sa aj celkom tesim ako to bude mali vnimat.u vas to bude este vecsia prca,drobec je uz vacsi a budu mu ziarit ocka ako svetielka na stromceku.nam fifo ozuzla baliaci papier a bude spokojny 🙂

dadex
23. dec 2009

Tak uz pomaly prichadza cas zuzlania balieceho papiera 😉 a otvarania darcekov. Prajem Vam vsetkym pokojne sviatky naplnene laskou a radostou z nasich deticiek.

cvikla969
25. dec 2009

papier uz je ozuzlany aj hracky aj salonky aj mamina nova bizuteria.jezisko nam splnil vsetucku.este nas caka rozdavanie darcekov u prastarkych.dnes sme obehali starkych.fu pre nas makacka.pre drobca konecne zabavny den.
aj vam vsetkym pohodove sviatky
dadex-email na pokeci mas odomna ak si na to neprisla.

dadex
25. dec 2009

dakujeme za blahozelanie na pokeci. uz davnejsie som ta tam objavila a podla toho som ta minule spoznala v tescu, ked si bola na nakupe s malickym aj s velikym.
tak potom ste museli byt dobri vsetci, ked jezisko vsetko splnil.
nas jojko je taky maly sralko - vsetkeho sa boji. kupili sme mu odrazadlo, no este v nom poriadne nesedel, len ho tlaci, aspon to 😀 konecne dostal aj auto, teda dve, no aj tak vedu dazdniky odstavene v kute a metly, no aspon moze byt kriza stale 😀 😀 😀

cvikla969
26. dec 2009

a vari sme sa stretli? 🙂
ja sa musim pochvalit,bo som strasne natesena.dostala som svoj vytúžený digitálny rámik aby som si mohla tu nasu maznu obdivovat aj ked buva alebo je vonku alebo je ako cert... 😀
mi sme teraz daaky zli.ja ho bere,dobre idu mu zuby ale preco sa nezabaví viac ako 10min. sam.preco nechce spat ani cez den ani vnoci a preco sa nechce odlepit s mojich ruk ani ked idem na wc...ja chcem spet svojho filipka 😔
mame asi vzajomnu kryzu,ta financna mi nas asi menej vycerpala.....
ja som rada ze bubo neprisiel na chud vsetkym tym hrackam co mu spievaju(dostal ich plnu krabicu,zjavne moje reci o hrackach na rozvyjanie motoriky nedosli k patricnym usiam)kuka na mna ze co ja snim chcem zo spievajucim plysakom ked mose zuzlat gumenu knizku,tahat puzzle z dosticky alebo(aj u nas boduju domace hracky)rozsipat stipce.
a ako to ide vam s tymi autickami?pochopil princip?

dadex
28. dec 2009

v nasom hypermarkete. ale ja nie som s tych, ze by som prisla a ahoooj ja som ta a ta a tak. vsetko ma svoj cas a hlavne miesto.
tak to viem o com hovoris. nam sa to stalo ked mal Jojko 9 mesiacov. prestal v noci spavat a nespi dlhsie ako dve hodiny, co pred tym ma nechal spat aj sest hodin v kuse. od vtedy sa nic nezmenilo. teraz nam tiez nieco je. na vianoce si pozrel darceky a potom zacal plackat a to trva do dnes. z nicoho niec ma zachvaty placu. mame podozrenie na uska. v nedelu bol pokoj, tak som dnes nesla doktorovi (mame totiz kvapky do usiek), no teraz sa to zopakovalo, tak zajtra startujem k usnemu.
a ako funguje ten fotoramik?
este stale nesedi na odrazadle, len ho tlaci. je to aj choditko a stlaca vsetky tie gombiky, co vydavaju zvuk. no momentalne vedie umela flaske, resp. vrchnacik z flasky. za tym utekaaa. ledva to chodi, no uz ho to nebavi tak zacal utekat a my s muzom dostavame infarktove stavy ked vidime tie balansy.
no a co dalsie ZH-cky. smailinka co je s tebou?

cvikla969
28. dec 2009

uska su fakt hrozne-sme to v dvoch tyzdnoch mali aj mi(skrs moju uzasnu svokru ktorej sa zdalo vhodne tahat novorodenca s kocika bez toho aby skontrolovala ci ma riadne zalozenu ciapocku),mavate stym casto problemi?

teraz spime tak 1,5hodky cez den a v noci?ulozila som ho pred siedmou a prave som 3xdokojila...

no ten ramik-kazdy ma ine funkcie ako:sposop premienania fotiek,kalendar,hodinky,casovac,kvalita obrazu,a tie naj dokonca mozes pouzit na prehravanie filmu.proste mini obraz s ramom,mne sa na tom paci to ze nemusim civiet na jednu fotku a vidno ju aj ked je tma,prepina mi to napr.kazdu polhodinu inu a rano o 8 sa mi zapne a vecer vypne.

mi s odrazatkom mame iny problem,postavy sa nan a prevali sa s nim do zadu.inac keby som ho drzala a vozila tak mi moze aj chrbtica odpadnut a jemu by sa malilo.
co smailinka? 🙂
ale monkasponka si vytvori temu a potom sem nezakopne 🙂

dadex
28. dec 2009

my mame problemy od 9 mesiacov s castymi soplami a teraz sa k tomu pridruzili aj uska. uvidime ci to je, lebo som tu co to precitala, ze niekedy to nemusi byt zapal, len ho bolia skrz sople a stale dookola. no my teraz sople nemame, no uvidim zajtra.

no to ti nezavidim. to az tak strasne sme nemali. moj dnes tieź zaspal o siedmej a o osmej bol hore, dala som mu flasku mliecka a zaspinkal zase. dufam, ze bude spinkat dobre. v noci som mu mesela dat nurofen a potom uz spinkal kludnejsie.

tak aj filipko uz ma odrazadlo? boli ste v materskom centre? dufam, ze sa tam v januari dostaneme aj my. filipko ma uz pokus sedenie? uz sa taha do sedu?

cvikla969
28. dec 2009

no a nemate teda ´´stafilokoka´´ten je taky zakerak ?
v centre ani na plaveckom sme uz tri tyzdne neboli,boli sme chory a uz je nam obom tak dlho ze som sa rozhodla este v plavani pokracovat,potrebujem ho nejak vystavit.a takto bez aktivit su to muky,....
no hoci sa postavi aj tam kde by nemusel.napr sa drzi povitiahnute ho suflika a tak,ale to poznate,sediet skusa len teraz.uz prejde s polosedu do sedu,zatial len na chvilu.no ja som ho nikdy nevisacovala,dokonca aj v kociku je len v antirefluxovej polohe tak aby uvidel cez deku,jedine na rukach ze je viacmenej v sede a kym sa to sam nenauci tak to tak aj zostane.no ked sa hyti opierky na odrazadle a ja mu ho pridrzam zacina kracat dopredu,stupa celou plochou nohy takze je to hadam ok.no neni to tak ze by som ho do toho tlacila,som sa prirodzeny vývoj.

dadex
28. dec 2009

😲 😲 😲
tak to som v soku, ze tak zacasu chce chodit.nech mu to vydzi.

stafilokoka som ja mala na prsniku, rany sa mi zle hojili, preto som zacala aj prikrmovat az sa dotal len na UM. takze moze ho mat aj on v sebe, no zatial sa neobjavil ani pri jednom vytere.

ja som bola trosku netrpezliva, ked som cakala kedy si maly sadne. pri druhom to necham tak, tedy ak sa rozhodnem ze bude.

cvikla969
28. dec 2009

ale ked ho nema vo vyteroch?cudne ,tak preco potom stale tie sopliky,ved mi sme ich mali tyzden a sli sme sa zblaznit...no a teraz toto,fu.zdrave deti stastny rodicia.
ja som vraj v 9m. chodila a to som do vtedy nosila koli klbom remence-a cumela som ako puk ked mi to nasi povedali.
ja si pri druhom nenecham ripat do vyberu kocika-chlap vie kupovat auto ale o kociku nema paru 😉
a ked vidim bratovu(12)pubertu tak aj ja vaham nad tym ci budu deti v presile 🙂

dadex
28. dec 2009

to aj ja mam s kocikom trosku nahnute na mojho chlapa. mala som objednany jeden, no neprisiel do terminu a moj tlacil na mna aby som si uz islo konecne nejaky kupit, tak som si vybrala pod tlakom a mala len problemy. kym som prisla na to, co je s nim, kupila som si druhy. uzas.

ja si myslim ze z toho vyrastie a bude pokoj. moj syn je proste moj syn. aj na mna sa prilepi vsetko tak, ako na neho. mame totiz aj alergiu na BKM. toto sa da prezit, su aj horsie choroby.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre