Mamičky Žiar nad Hronom

monkasponka
26. máj 2009

Ahojte žienky, vyhlasujem partaciu akciu po mamičkách - žiarčankách!

julinka2787
13. jan 2010

no celkom v pohodke. v rámci možností.ale bude dobre, to som si istá. a už sa strašne teším na moje bábo. to aj ty si sa tak nemohla dočkať??? 😉

cvikla969
13. jan 2010

jeeeeeee tehulka.trosicku zavidim ale pssst,nech sa to moji chlapci nedozvedia 🙂
ja som sa tesit s toho vsetkeho ani nestihala(kadiake rizika a zle vysledky)-tehotenstvo mi strasne vyhovovalo,ja som dvrdila ze kludne si pockam aj tri roky ako taka slonica,ved som aj bola taka 😀
a gratlujem. 🙂

lilly-takze do savny nechodite?skusila by som sa ich tam spytat.
mi chodime uz nejaku 3,4lekciu v zh.no co sa lektorky tyka je mila a tak ale ked sme mali problem(blok-nechcel sa kupat-ale podotykam ze problem vznikol zrejme nejakou zlou skusenostou doma vo vani)tak som si tu nasla na nu kdeco a smenila som pohlad na jej pracu.proste ked jej poviem nie toto mi nebudeme robit tak ma musi respektovat,lebo niektore veci sa robia az prilis na silu len aby sa babo potapalo.preto som aj chcela skoncit ale ked som si spocitala kolko by ma navsteva plavarne stala samostatne tak sme radsej uz len pre tie penieze a to ze je s detmi a ma tam vela pomocok zostali.ale kolko ludi tolko chuti.aj vy ste teda chodili na kurz?

lilly21
13. jan 2010

my sme boli na takom skratenom v kupeloch..

strasne 🙂 super bude, ked zacne kopkat 😉 ja som mala perfektne tehotenstvo, citila som sa este lepsie ako predtym - v piatom mesiaci sme si spravili okruh nemecko-svajciarsko-francuzsko-rakusko, v siestom som si to odsoferovala na dovcu do ciernej hory, v siedmom statnice, v osmom promocie (aj festival 😀 😀 ) - deviaty uz bol horsi - mala som meega brucho, vsetci si mysleli, ze cakam dvojicky.. zacali mi neskutocne puchnut nohy - teda vsetko - asi aj z horucav - a uz sa aj tazsie hybalo..a cakanie na porod neskutocne dlhe...
ved to najhorsie mas uz za sebou, ak ti byvalo zle..

julinka2787
14. jan 2010

cvikla969 - veľmi pekne ďakujem. ja som vraj zatiaľ maličká. teda čo sa bruška týka. aj mimi je malinké. ale veď my narastieme. ešte sa čudovať budú. 😉

lilly21 - už aj kopkáme trošku. hlavne neskoro večer. veď to že čakanie... a zle mi bývalo neskutočne, ale nikdy som nevracala, divné 😕

julinka2787
14. jan 2010

babulky a my sme boli dnes na sone. taký malý vegeťáčik. 😉 ale stále neviem čo to bude nebolo nič poriadne vidieť. ale ja už cem vedieť!!! ☹

cvikla969
14. jan 2010

nam uz na odbornom sone v bb(16tt),povedali ze je to chalan.no skor som sa musela pytat lebo sa vsetci zoskupili nad monitor a divili sa ze ako je to perfektne vidno a az do porodu mi kazdy hovoril ake ma veeeelke vajka.prve co som spravila ked sa narodil tak som mu stim mojim jednim okom skontrolovala vajka a boli normalne,vobec nie po kolena 🙂 .ale keby mi nerobili odber s plodovej vody tak by som neverila.llebo som raz uz bola pri porode kde to mal byt s istotou chalan a narodila sa baba a ked som vydela otca ako sa zdul a zvrtol na pete tak som mala dost.

smailinka
14. jan 2010

odveci, ale cvikla, ty si Miška????

dadex
15. jan 2010

tak mame spolocny osud cvikla. aj mna vyplasili ale az 21 tyzdni a brali mi aj plodovu vodu. bola som u monitorisa. na prvom stretnuti bol velmi mily a upokojoval ma a malemu hovoril babika.

len si to uzivaj julinka, ehotenstvoje nadherne. kludne by som robila nahradnu matku, len neviem ako by to zobral moj muz 😀

to s tym chlapom to je sila. chuda ta zena.

pekne sa nam to tu rozrasta.

cvikla969
15. jan 2010

smailnka-no akurat dnes som si spomenula na casi ked som chodila busom do zv.aj s spoluziackami beatou a majkou.na to narazas? 🙂

dadex-v bb sme boli u schwarca a detskeho kardiloga oravca.geneticku si nepamatam.a v starej nemocnici v bb na infekcnom tam ma fakt dojali-2mesiace to mna hustili antbiotika len pre istotu lebo sa mi nechcelo riesit moje vysletky.v martine na farmakoterapeutickej anbulancii-tiez uzas,plakala som celu cestu domou(vraj aj ked na to neni zamarana vsimla si ine veci v mojich papieroch-vraj som este mlada a mozem mat vela deti ze riziko abla bla bla..)
najviac sa mi pacil kardiolog,ktory ako jedin nahnal mojho chlapa do ordinacie s tym ze riesa nase dieta nije moje.zboznovali sme kontroli u neho bol mili vtipny mala som s neho tiez take pocity ako hovoris ty.
nahradnu matku?sa ozvy ak bede treba helfnut 😀

smailinka
15. jan 2010

cvikla, nie na to, ale že si chodila na dvojku do Béčky a ja do Ačky....ku Kosegiovej....

cvikla969
15. jan 2010

jaj jasne.no konecne som na to prisla,preco si mi tak povedoma.zahada odhalena 😀
a inak okres ziar je dost obsirny pojem tak skade ste konkretne?nech ma clovek prehlad...
tak je teda momentalne reprezentujem ziar. 🙂

smailinka
15. jan 2010

no vtedy som bola blondinka 🙂 akurát som ťa minule stretla, len som bola prekvapená, že s kočíkom, tak som si nebola istá 😉

originál som z Trnavej Hory 🙂

no dadex, ja som fakt rada, že sa rozrastáme, aj keď očividne sme z kade tade 😀

dadex
15. jan 2010

tak aj my sme boli u oravca a na genetike u primarky Dany K.... . Oravec muz na svojom mieste a primarka genetiky, zena na svojom mieste. Tusim nam hovoril aj vtip. Ja som mala len prijemne momenty s zymito ludmi aj ked to bola tazka situacia. Totiz najskor som sa mala objednat a ked som tam volala a povedala problem, hned sa ma pytali v kolkom som tyzdni a ked som povedala ze 21, tak odpoved bola - toje uz neskoro. Potom som pochopila, ze neskoro na to, ze keby bolo babetko chybne, potraty mozu robit zo zdravotnych dovodov len do 24 tyzdna. no nastastie to mame vsetko za sebou a je to v poriadku.

ja som z Lutily

a moj muz na mna isiel s otazkou ze kedy dalsie. vy ste este mlade, mate cas, no ja. silno uvazujem, ze uz tento mesiac 😀 😀 😀

dadex
15. jan 2010

cvikla konecne fotkyyy 😝

... a ostatne? teraz som si vsimla lilly to si sa nepomýlila pri vahe tvojho drobcaaa

cvikla969
16. jan 2010

smailinka-preco prekvapena?a
aj s cecky uz maju potomstvo,ale od nas som satial prva. 🙂

dadex-fakt uverim na ten tvoj osud 😀 vlastne mas s tou primarkou pravdu.nam robili odber posledny mozny den,medzi vianocami a vysletky mi zavolala sestricka skor,v den mojich narodenin-ze si vsimla ze mam dnes narotky a tak by mi chcela dat pekny darcek,vsetko je ok a gratuluje-nemala som slov,hnet ma zaliali slzi.
netvrdim ze boli zly ale organizacia na infekcnom nula bodou a nakoniec ma este aj zdrbali ze to je moja vina,ze som im mala v tel. povedat ze som tehotna ale to by mi to za dva mesiace museli zdvihnut.nakoniec som sla osobne.
A s genetiky si vas volali ako sa mali narodil?nnam povedali ze nas budu volat a nic....
takato starostlivost mala svoju vyhodu,pri dalsom sa budem bat ci je vsetko ok ked mi len dr.spravy zo tri sona za cele teho.

fu a asi to bude aj mojim vekom ale ja by som starostlivost o dve baba nezvladla.tak teda do toho.ja pockam kym malemu nezacne liest na nervy vecne pusinkovanie a aj ja. 😀

smailinka
16. jan 2010

Miška, no nevedela som, tak ma prekvapilo, že s kočíkom 🙂 od nás som tiež prvá, ale z prvého stupňa, čo som chodila k nám, tak dáka piata a zo strednej, už máme 3 a teraz čaká spolužiačka 😉 a kto z céčky? o tom nič neviem 😕

dadex
16. jan 2010

no prisiel nam domov korespondak, aby sme sa zastavili na genetike. bola tam nejaka inerna lekarka, maleho popozerala a povedala, ze keby sme potrebovali neurologicke vysetrenie pre jeho zly vyvin, tak sa mame zastavit opat. no vyvin je zatial v poriadku. no najprv mu pozrela vajka a potom do ust 😲
mas pravdu s tou starostlivostou a s tymi tromi sonami. ja tiez neviem ako to budem znasat. bude to take napatie. no dobre, este nie som tehotna 😀 😀 😀

no ja si hovorim, ked to zvladli nase mamy a este museli aj vyvarat plienky a co ja viem este co, tak preco nie? 😀

smailinka ako ide ucenie a kedy ti mame drzat palce?

cvikla969
16. jan 2010

no zo strednej mame-adamka(monkasponka),alexa,alexandru no a fifa
a kam si chodila na prvy stupen,nie k hroncovej s ajou?
no to meno ti nepoviem ale myslim ze je s tej partie kde bola asi denisa...

no a tym ze som mlada sa mi casto stava ze aj bliske kamaratky si myslia ze pred fifove meno patri privlastok nechtiac,obcas to este zamrzi.nechapem preco ma spolocnost nazor ze v dnesnej dobe by mlada baba mala napr studovat a nie rodit. nech ostatny zvisuju uroven vzdelanosti na slovensku a ja budem porodnost 😀
no a su aj taky co stihaju oboje 😉

fu tak mozno na tej genetike na nas zabudli...
tak to by som si musela lepsie vediet zorganyzovat cas,dadex.tak uz len kupit kejt na kocik a pustit sa do prace 🙂
my sme to doma minule preberali a neviem neviem,tato chce copate dievcatko a ja som uz zvyknuta na chlapov tak ci tak to bude sranda 😀

smailinka
16. jan 2010

dadex, dnes som mala mať matiku a vzdala som to...škoda reči, žiadny význam...najbližšie vo štvrtok..... 🙂

cvikla, ja som na prvý stupeň chodila na Trnavú...takže stadeto....

a s tým nechtiac, ako mňa sa pýtajú, že či bol plánovaný, tak vždy poviem, že áno, čo na tom, že mal byť neskôr 😀 my sme chceli a vyšlo to takto...ja som šťastná a nech sa iní starajú o seba 😀

dadex
16. jan 2010

zabudla som napisat, ze ten korespondak prisiel, ked mal jojko sedem alebo osem mesiacov.

ja viem posudit a poviem vam, radsej skorej babetko - skorej mate pokoj 😀 ale myslela som, ze je skor samostatne a vy mate cas este aj na karieru. a ked to beriem z druhej strany, tak vas aj trosku obdivujem, ze ste sa takto rozhodli, lebo ja som si v tedy zacala uzivat zivot. tak ci tak, kazdy si vybera.

no tak vo stvrtok uz chod a my ti tu budeme drzat place, vsak poodpisuj.

dadex
16. jan 2010

a ozaj ste vydate babenky?

cvikla969
16. jan 2010

ja som si dala 2+2 do kopy a prisla som na to ze ak budem cakat kym sa zabespecime splatime uver za svoj´´domov´´ a tak tak v tom pripade bude pripravena tak par rokov po prechode 😀
raz rano som sa zobudila acitila som ze som ochodna dotoho ist.
ani jeden niesme burlive tipy takze mozno to je tym.aj ked boj chlap ma stale provokuje ze bol znasilneny 😒

no a ja sa tesim ako si budeme spolu v trojici uzivat zivot-mozno uz o rok bude bubo pripraveny ist mrknut na taky rockfest 😀

vydata 😀 nie,zlihava to na buducom priezvisku 🙂 ale s cisto praktickych dovodov sa to uz asi crta. 😕v rozsahu par rokov.

cvikla969
16. jan 2010

dozvedela som sa ze tento tyzden v zh zomrelo parmesacne babo na nahli syndrom 😔
niesom veriaca ale dufam ze je mali anielik v nebicku stastny a da pozor na tych vsetkych pozemskych nech sa taketo strasne veci nestavaju ☹

dadex
16. jan 2010

to je strasne ja ked len vidim serial ordinaciu a tam ked sa taketo nieco stane, tak si to hned prenesiem na seba a je mi zle. ja som taketo veci nemohla ani pocut ani divat - hlavne reflex na markize, tam sa toho strasne vela takehoto ukazuje ked som bola tehotna a teraz to tiez zle znasam.

tak vy chodite na koncerty a festy? a ze nie ste burlivi 😀

lilly21
16. jan 2010

no ja zase ucim....ja tak strasne chcem uz februar 😢 ozaj, nejdete na ples? stellin?

aj cvikla je z dvojky? ja som bola rocnik nad vami u dvorskej =)

dadex - nepomylila, len ju podla mna zle zmerali..

aj my sa chystame na rockfest, minuly rok som prvykrat po rokoch vynechala - nezmestila som sa do stanu 😀 a chatu s nasimi chalanmi odmietam..

molitoris je fakt dobry - aj mne dost pomohol...

reflex zasadne nepozeram, bo vzdy po nom mam dve hodiny depku...

vydata som, lilka bola planovana, skoro do roka a do dna po svadbe...mlada som, ale uz som si uzivala dost (miestami az prilis 😀 ) - zurky, festivaly, chaty, cestovanie - jedine ma mrzi, ze sme nesli raz do kene, ked sme mali moznost, bo teraz by som tam uz nesla (obc.vojna)...a manzel ma 33, financne sme zabezpeceni a chcela by som viac deti, tak som si povedala, ze uz nemusim cakat...
tiez som prva - aj zo zakladky aj z gympla...

a druhe by som xela aj hned 😀 keby som nebola cisarskym, tak uz mozno aj mam...asi je to tym, ze mam vcelku dobre dieta... na to, ako ma kamosky strasili, ake je to naaaarocne a tazke a vycerpavajuce, tak mne sa to zda uplne v pohode..

juli - tak to je super 🙂

boze, to je hrozne, ked babatka zomieraju. 😒 ..neviete koho? a tie ziarske trojicky pozna niekto?

cvikla969
17. jan 2010

viem priblizne koho to bolo babo ale nieje to v hodne...
najlepsie to vystihne jeden citat: vieš, že si rodič,keď ťa akákoľvek tragédia ohľadne dieťaťa kdekoľvek na svete pichne priamo do srdca.

no ja to berem skor pozitkarsky dadex.v 4mesiaci som bola na horkyze slize a keby som sa nebala ze s toho hluku porodim tak idem so svojim chlapom vo 8mesiaci na hamerfall,dokonca mi chcel kupit listky v lozi aby sa mi nic nestalo 🙂 .ked mal bubo5 meesiacov tak som sla na polemik. no a chaty by som brala ale ked uz sme mali aj datum tak som sa zlakla ist na chatu bez vody s takym babom ,mozno tento rok 🙂 hlavne uz len s ludmi ktory primu to ze chlast je pase 🙂

lilly tak sa mozno z vydenia zo zs pozname...

fatimuska
17. jan 2010

ahojte žiarčanky..som 5 km od ZH aj to sa ráta🙂

dadex
17. jan 2010

fatimuska vitame ta tu. zatial sa len jedna priznala, ze je priamo zo ZH. ostatne mimo. tak uz brusko vidno. ku komu chodis?

my sme boli dnes na basketbale a maly kukal a kukal. potom prisla prestavka, ak sa rozbehol na palubovku a potom nie a nie ho z nej dostat.

smailinka
17. jan 2010

ach, bože, je mi ľúto toho bábätka aj jeho rodičov....nikomu neprajem niečo také strašné...vôbec som o tom nepočula, takže je to pre mňa novinka.... ☹

fatimuska, vitaj medzi nami, kde je to presne tých 5km? a Vladko sa teší na súrodenca??? 🙂

inak, som sa potešila, Matúšova krstná mama je v 3ťom mesiaci, tak budeme spolu kočíkovať 🙂 takže štvrtá zo strednej, zatiaľ máme 3chlapov, som zvedavá, čo bude malé Salayča 😀

dadex
18. jan 2010

cvikla prosim ta napis mi otvaracie hodiny mraveniska. dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre