Mamičky Žiar nad Hronom

monkasponka
26. máj 2009

Ahojte žienky, vyhlasujem partaciu akciu po mamičkách - žiarčankách!

eweny
11. mar 2011

@ela2710 nie..nie..ja som z Hlinika..teba aspon nasmerovala..ja som nasla len nahodne 🙂

ela2710
11. mar 2011

@eweny aha, a nepoznas nahodou maminky co maju synov Kevina a Bruna? mala som ich na izbe, sme sa skamaratili, a ja blba som si na ne nepytala kontakt, tak ich zhanam cez konika 🙂

eweny
11. mar 2011

@ela2710 a to su maminky z Hlinika?..nejak mi to nic nehovori..nemam az taky prehlad o malych detickach, to vies..moj nezbednik je uz trochu starsi 🙂

eweny
11. mar 2011

@ela2710 a tie maminky sa ako volaju?

ela2710
11. mar 2011

@eweny praveze si neviem ani na mena spomenut 🙂 bolo to pred piatimi mesiacmi, mne sa zdalo, ze su zo ZH, ale ani raz som ich tu nevidela, tak som skusala cez kamosku ci nie su v Kremnici ale ani tam nie, no co uz...snad sa stretneme este niekedy u nasej gynekologicky, chodime k Voldanke, preto si myslim, ze byvaju bud tu alebo niekde na okoli, boli sme tam spolu tyzden + na vsetky poradne sme spolu chodili, ale sranda je, ze sme sa nikdy nepredstavili, pri tom o detoch sme kecali stale, a vzdy sme spolu sedeli aj na obedoch,ale to boli take stresy boli sme v nemocnici dlho kvoli zltackam vsetky tak sme mysleli na ine veci, ani na klbikoch sme sa nestretli a tak som dufala ☹

eweny
12. mar 2011

Ela,tak to je skoda,ze ste sa viac nestretli a ani nedali na seba kontakt..ja som sa zoznamila s jednou super zienkou v nemocnici este na zaciatku tehotenstva a zostali sme kamaratky..obcas sa aj navstevujeme,je to fajn 🙂

dadex
12. mar 2011

@eweny tak ta pekne vitam v tejto teme. obcas popiseme. teraz sa uz mame lepsie boli sme vsetci chory, no najviac ma zarmutil Palko, lebo Jojo bol chory prvykrat az ked mal rok. no nastastie je uz vsetko ok, chyba nam zelezo ale to uz doplname 🙂 a stale ten isty kolobeh. dnes doma s upratovanim, ale zajtra sa aj ja pridam k mojim chlapom a pojdeme niekde von. a vy ako. uz kecate a plienky?

ela2710
12. mar 2011

@eweny ja veim, je to hrozna skoda, no snad sa este s nimi stretnem, velmi sme si rozumeli 🙂 ty iuz mas akeho velkeho chlapa 🙂 nas je o dva roky mladsi 😀

eweny
12. mar 2011

@dadex ze dakujem za privitanie 🙂 to ma mrzi, ze ste boli chori..aj my sme nedavno soplili, po tyzdni bol uz klud a dnes ked isiel vecer spat, tak uz zas tazko dychal 😒 uz by sme snad mohli mat aj pokoj, ved co sme boli v nemocnici, tak sme si choroby vycerpali uz na par rokov dopredu..horor!..aj Petko je chudokrvny, davali sme Maltofer, stravu bohatu na zelezo papa a stale sa to nejak vyrazne neupravilo..on je cely po ockovi 🙂 kecame uz riadne, rozvite a zlozite vety..usta sa mu cely den nezavru..krasne mi vyslovuje L a uz sa mu obcas zadari aj R..v tomto je sikovny, ale co sa tyka plienok..tak stale sme plienkaci, hoci kakat sa pyta, aj cikat obcas, ale este to nie je uplne..

eweny
12. mar 2011

@ela2710 snad sa ti ich podari vypatrat, keby si aspon mena vedela, bolo by to jednoduchsie, ale nahoda je blbec 🙂 veru ja uz mam velkeho chlapa, ved len nedavno bol male miminko a ako to rychlo uslo..ach jaj

ela2710
12. mar 2011

@eweny ani mi nevrav, mne hrozne chyba brusko, uz som si nan aj zvykla 🙂

eweny
12. mar 2011

@ela2710 to ti verim tiez mi dlho chybalo..ako brucho mam aj tak, ale to tehotenske bolo nadherne..ale vsak si hadam este zopakujem..ja som strasne dlho pocitovala nieco take, ako boli pohyby babatka..sme sa smiali, ze mi asi nejak posunuli creva pri porode a pocitujem tak, ked mi travi 🙂

ela2710
13. mar 2011

@eweny aj mne sa to minule zdalo 🙂 ale brusko uz nemam, velmi som po porode schudla

eweny
13. mar 2011

@ela2710 tak to mas stastie, ze si schudla..ja som sa prakticky vratila na to iste, co som aj pred tehu bola, akurat ze mam este 2kg navyse..

mysicka242
13. mar 2011

@eweny dnes som sa mamci pytala tak mi hned vsetko vysvetlila 🙂

eweny
13. mar 2011

@mysicka242 no super..tak uz je vec objasnena 🙂 ako sa citis?..tehulkovanie ide dobre? 🙂

mysicka242
14. mar 2011

@eweny no som teraz chora uz 4krat od januara tak sa uz aj bojim aby to nemalo vplyv na babo. Ale inak je tehulkovanie super 🙂

eweny
14. mar 2011

mysicka,neboj sa po 12tt by tvoja choroba nemala mat vplyv na babatko..skore uzdravenie zelam..aj moj drobec je prechoreny :(

eweny
25. mar 2011

..a to sem uz nikto nechodi?..

ela2710
31. mar 2011

@eweny aj ja som si vsimla, ze uz je tu dako pusto, to asi tym, ake je krasne pocasie 🙂 vsetky sme stale vonku 🙂

sigrid7
1. apr 2011

Ahojte baby. Ja síce ešte nie som mamička batoliatka, ale čoskoro o necelé dva mesiace budem. Som zo Žiaru a rada by som s niekým pokecala. Tieto posledné mesiace tehotenstva mi dávajú riadne zabrať. Malý je riadny šinter a už teraz v brušku vyvádza ako nejaký gymnasta. Neviem či mi tam robí kotrmelce, ale niekedy sa mi celé brucho nadhadzuje a vydúva. Malý by už asi najradšej bol vonku... 😀 😀 Aj ja by som to prijala, ale musíme ešte obidvaja niekoľko týždňov vydržať... 😖 Baby, kojíte svoje deti, alebo dávate už umelé mliečka? Aké mliečka dávate deťom? Obávam sa, že ako pri prvých dvoch deťoch, nebudem mať dlho materské mlieko. Max. 2 mesiace, preto s manželom rozmýšľame, čo by bolo pre malého najlepšie...

ela2710
1. apr 2011

@sigrid7 ahojky, ja som zo ZH, a ak mas chut a cas, mozme sa niekedy skocit prejst 🙂 ja uz ale aj s kocikom a ked budes mat aj ty, mozme chodit vsetci 4, ja krmim Bebou, ale preco si myslis, ze nebudes mat materske mliecko? ak budes pravidelne prikladat, tak ho budes mat, ja som to mala trosku zlozitejsie, a stale mi je luto, ze maleho nekojim, kojila som len 1,5 mesiaca a potom som skoro mesiac odsavala ale uz + Beba, lebo som odsala uz velmi malo. A kolko mas rokov? a tie dva mesiace ti ujdu ako voda =))

sigrid7
1. apr 2011

Ahojky, veľmi rada by som išla na poprechádzať, i keď teraz je chôdza pre mňa veľmi náročná... 😒 Bývam na námestí, takže prechádzku po námestí a okolí ešte zvládnem... 😀 Mám 36 rokov a doma dve puberťáčky, ktoré nám s manželom niekedy riadne lezú na nervy. Teraz čakáme chlapca a tak sa tešíme na zmenu. Keď boli dcéry malé, tak som sa ich snažila kojiť, ale po dvoch mesiacoch som stratila mlieko a museli sme prejsť na Sunar. Teraz sme sa rozhodli pre mlieko z DM Babylove, sú na neho dobré odozvy od mamičiek. A ty máš koľko rokov?

ela2710
3. apr 2011

@sigrid7 18 🙂 a tvoje pubertacky? 😀
my byvame blizko namestia - pri snacku - ta zlta bytovka v strede, niekedy by sme sa mohli ist prejst, ja chodim kazdy druhy den s priatelom a kazdy druhy den zas sama, lebo priatel ma poobedne na striedacku s rannymi 🙂

sigrid7
3. apr 2011

Ty bývaš v tom stredno výškovom dome? Tak to sa môžme aj cez okno rozpávať 😀 My bývame v tom dlhom oranžovo-žltom dlhom hneď v prvom vchode oproti Lune... 😀 To je sranda....Manžel chodí na týždňovky a tak som celý týždeň sama s deťmi. Potom sa to snažíme to cez víkendy dohnať... 😀

sigrid7
3. apr 2011

@ela2710 Ty bývaš v tom stredno výškovom dome? Tak to sa môžme aj cez okno rozpávať My bývame v tom dlhom oranžovo-žltom dlhom hneď v prvom vchode oproti Lune... To je sranda....Manžel chodí na týždňovky a tak som celý týždeň sama s deťmi. Potom sa to snažíme to cez víkendy dohnať...

ela2710
3. apr 2011

@sigrid7 My mame ale okna druhym smerom 😀 my sme z druheho kraja 🙂

sigrid7
3. apr 2011

@ela2710 Máte okná do dvora, alebo na SNP. Lebo my máme balkóny do dvora a okno zo spálne smerom k Lune. Mohla by som ti zakývať... 😀

ela2710
3. apr 2011

@sigrid7 my mame kuchynske otocene k tej striebornej bytovke a ostatne na SNP

sigrid7
3. apr 2011

@ela2710 Škoda, by som ti zamávala z balkóna...My ideme o chvíľu s MM do parku na prechádzku. Aby nám trochu vytrávilo po obede 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre