Mamičky Žiar nad Hronom

monkasponka
26. máj 2009

Ahojte žienky, vyhlasujem partaciu akciu po mamičkách - žiarčankách!

cvikla969
10. okt 2010

ahoj.no akurat vcera som pozerala fotecky.babo je ukazkove a podla mna ma nieco zo svojho braceka 🙂
ako to zvladas?ide to vobec? 😀
nas tato minule zartoval,ze prepocitava kolko este zarobit aby sme si teraz este jedno namiesali,smiech ma presiel ked som prisla na to ze nezartuje 😉
klobuk dole pred kazdou dvoj a viac nasobnou mamickov!

dadex
11. okt 2010

Ahoj. Aj sestricka v nemocnici aj Gelienova tvrdili, ze sa na seba podobaju. Maju niekedy nieco spolocne, ale v podstate je Palko iny. Uz sa tesim ako sa bude menit, vyvijat.
V piatok som prisla z nemocnice, tak bol akurat vikend a potom bol este dva dni muz somnou doma, tak dobre. Mam aj babku a ta mi navari a zoberie na hodinku dve Jojka von, takze sa to da zvladnut. Keby som mala byt uplne sama tak by mi to nevadilo, len keby som si mala varit, ta to by mi vadilo 😉
Aj my zartujeme, ze este dievcatko 🙂
Ale mala som od sameho zaciatku tusenie, ze Palko pojde skorej von a necitila som sa tak dobre ako pri Jojkovi. A aj tak bolo. V nemocnici som stravila 10 dni, pretoze mal slabe ozvy a potom sa zhorsili aj prietoky, tak Zeliznak sa rozhodol ukoncit tehotenstvo tri tyzdne pred terminom. Takze mi urobili sekciu. No radsej by som tlacila. Ale nastastie vsetko dopadlo dobre. Maly papka a pribera a ja normalne ze kojim a bez bolesti. Spinka zatial celu noc, samozrejme s prestavkami na kojenie, ale normalne sa vyspim a nemusim spat poobede. Som plna sil a optimizmu. Zatial sa to da a nemam nervy, horsie to bude podla mna tak o dva roky, ked uz z neho bude "velky" chlapec a budu spolu s Jojom robit zle 🙂
Ja som sa takto rozhodla preto, aby sme mali naraz "pokoj". A chcela som mat mensi vekovy rozdiel, aby mali spolocne zaujmy a rozumeli si, mozno.
A vy sa mate ako? Este kojis?

julinka2787
11. okt 2010

@dadex blahoželám k synčekovi! je nádherný! 😉

dadex
11. okt 2010

dakujem julinka. vy rastiete ako z vody 🙂

julinka2787
11. okt 2010

@dadex no to áno. rastieme,ale aj kadečo chytáme.momentálne máme vážne podozrenie na rotavírus... ☹

dadex
11. okt 2010

@julinka2787 no asi to nie je nic prijemne, no deti rastu s roznymi chorobami. drzim palce, aby ste to zvladli obidve statocne. nam zase hnisa ocko, no malinke deti to tak nevnimaju. bude to dobre.

sjusiquatro
11. okt 2010

@dadex gratulujem k Palkovi 🙂 je podareny

dadex
11. okt 2010

dakujem @sjusiquatro. videli sme sa v nemocnici. zltacka uz ustupila? my sa tiez musime slnit a boli sme o jeden den dlhsie skrz to v nemocnici.

sjusiquatro
11. okt 2010

@dadex este sa mame slnit... teraz je pekne tak sa da..mame aj carbosorb dala nam doktorka ze mame davat ale brala mu aj krv ale bilirubin klesa tak je fajn...

dadex
11. okt 2010

aj my sme mali cierne uhlie, ale uz mu ho nedavam. nam zatial pediatricka Gelienova nebrala krv na porovnanie, iba povedala, ze mu ustupuje, lebo nozicky mal uz normalnej farby.

cvikla969
11. okt 2010

a ked porovnas sekciu a prvy porod ake mas za a proti?...tak to je super ze ti pomahaju,ono je to len take bezne konstatovanie ale v praxi to je nedocenitelne,ze ? 🙂
no mi furt intenzivne kojime ale po dvoch tyzdnoch sme docielili vecerne zaspavanie v postielke,bol to boj,no hodinove prerusovane kojenie-uspavanie mi uz neznesitelne vadilo.a asi prichadza vzdor ale na oboch frontoch takze nervy mi este drzia.a vsetko hadze celou silou o sem ,najviac ma nastve jedlo a sklenene predmety,obzvlast tie co su rozbytne a sostane ponich len kopa crepou a velky slomyselny usmev 😠
....................................................................bude burza 21 oktobra v mskc..................................

stivinka1
12. okt 2010

@cvikla969 no, my sme sice mladsi, ale i u nas sa akosi spravanie zhorsuje...aj ma upokojuje, ked pocujem, ze aj inde, lebo po takom dni ako bol dnes, som normalne bezradna. u nas sa vzdorovitost miesi s nervnostou a umrncanostou, no super koktail teda... 😖 . Svoju dan si asi vyberaju aj zuby - stolicky, ale aj tak... 😒 aj varit som zacala radsej vecer, lebo pocuvat tie vresky ked varim dopoludnia uz bolo nad moje sily 😝 . A este ma napadlo, normalne mam niekedy pocit, ze sa uz doma nudi mlady pan. kazda cinnost ho bavi tak 5 minut a uz kuka na mna, ze co dalej 😅

bocko82
13. okt 2010

@stivinka1 u nas to s takymto spravanim zacalo od roka, mam starsiu dcerku, ktora sice bola ziva, ale vzdorovala az v troch rokoch a to uz ,,nastastie" bola v skolke..aj ja som si myslela, ze malemu idu dalsie zubky, ale nezlepsuje sa to..aj ked sa dcerka robi domace ulohy, musime ist radsej von, lebo zacne doslava pistat a dupat a neustale do nej zabrda..dufam, ze sa to zlepsi, lebo niekedy si naozaj neviem rady ☹

dadex
13. okt 2010

@cvikla nam tiez zacal vzdor ked mal Jojko 1,5 roka. Teraz navnovsie ma az hisaky, ked mu nechces dat alebo povolit co on chce. Zacal vymyslat so spanim, nechce poobede spavat, ale v celku je to dobry chlapec. Ked sme vonku, tak to je ako vymeneny, pocuva na slovo a nastastie v obchodoch zatial nevystraja, ze by nieco chcel. My stale hadzeme vsetko o zem, musela som mu schovat kocky v takom vedierku, lebo jeho naoblubenejsia cinost bola do jednej rozhadzat a potom sme sa nevedeli s okom (ocom) dozbierat kociek. Ono to vsetko prejde, bude aj horsie 😉 My sme donedavna vypluvali jedlo, co mi dost vadilo. Ukazala si mu nieco ine alebo caj a uz vypluval.
Co sa tyka varenia, tak je to obrovska pomoc, hlavne to, ze druhy rozmysla, co bude varit. Pretoze to je niekedy zlozitejsie, ako navarit 🙂 A ja k tomu priznam sa nemam velky vztah.
Co sa tyka porodov. Ja som prvy mala rychlo za sebou. Po dvoch hodinach intenzivnych bolesti prisiel Jojko na svet, takze som nezanevrela na dalsie porody prirodzenou cestou. Toto bol sok, ked mi Zeliznak povedal, ze musi prerusit tehotenstvo sekciou. Ja som chcela rodit klasicky, ale povedal, ze pri takychto pripadoch to nejde. Ono ta nic neboli aj ked citis, ze ti nieco robia s bruchom. Anesteziologa som mala Palucha a on bol strasne mily. Hovoril mi vsetko co sa bude diat a co sa deje. Za 45 min. bolo po vsetkom. Peviezli ma hned na pooperacnu izbu a teraz to len zacalo. Cakas ci ti odtrpnu nohy (4 hod.) a rano mi doniesli maleho na izbu, ze posunte sa aby sa vedla vas zmestil. Ja som si myslela, ze si vsetky stichy potrham. Na treti den prisli ukrutne bolesti hlavy, ze som nedokazala nic a nikoho vnimat. Sestricka poradila pit colu a kavu, nastastie to preslo a neskoncila som na infuzkach. Potom ta bolia obycajne vetry a stehy. No dva tyzde mne trvalo, kym som sa dostala do formy, co po klasickom porode trva asi 5 dni. Keby som porody mala opacne, tak neviem ci by som sa dala nahovorit na druhe. Doma ma zacala boliet krcna chrbtica ale tak ukrutne, ze som nespala tri dni a tyzden trvali bolesti. Aj ked trpis pri klsickom niekedy aj 15 hodin, porodom to vsetko odide a tesis sa z drobca. Po sekcii zacinas trpiet.
Toť moja vycerpavajuca odpoved na porody 😉

stivinka1
13. okt 2010

@bocko82 no, aj ja dufam, ze to odoznie, ale aj tak niekedy nechapem, kde sa to v nom berie, v takej malej bytostke, taka zlost. Nuz v knihach sa pise, ze to prejde, ze to treba len vydrzat, ale mam nervy 😠 takmer vzdy.

stivinka1
13. okt 2010

@dadex tak to som vdacna za klasicky porod...ja som mala celkom lahky, tak ak bude niekedy druhy, dufam, ze dopadne podobne 😵

dadex
14. okt 2010

@stivinka1 ja ak sa dam nahovorit na dievcatko 😝 tak len klasicky.

sjusiquatro
14. okt 2010

Nam bude Paluch krstit maleho teraz 24.10 mame krst...

sjusiquatro
14. okt 2010

baby ozaj a vy ste kde dali krstit drobcov??mali ste aj dake podmienky ktore ste museli splnat?lebo nam vravel farar, ze aspon jeden z krstných musi byt v kostole zobratý a musi mat birmovku...to v novom kostole

dadex
14. okt 2010

no veru maju podmienky ti nasi farari. mne nemohla ist sestra za krstnu, lebo nemali sobas v kostole, ale inak vsetky sviatosti mala. my sme krstili a aj budeme krstit prvy vikend decembrovy v starom kostole pri dekanovi Hlavacikovi. on nas aj sobasil.

stivinka1
14. okt 2010

@sjusiquatro no, tak o sobasi naozaj neviem, ze by mal byt podmienkou pre vyber krstnych rodicov, ja som bola tot nedavno za krstnu mat a podmienka bola akurat mat vsetky sviatosti, teda aj birmovku 🙂

cvikla969
14. okt 2010

nasi krstny maju ties len sviatost a mi ani to nie a este aj zijeme ako hriesnici,na divoko .ale pokrstil farar v pohode a to bol u nas v slaskej len mesiac a nemal ani paru kto sme,zlaty chlapik,co tam po rodicoch hlavne nech je dieta katolik .... 🙂
porod-juj ved toto tieto stehy dadex presne to by bola moja nocna mora by sa mi aj snivalo ako kracam a vypadavaju mi v nutornosti.takze to berem ako jednoznacne proti do mojej pozorovacej tabulky!


@stivinka1 si ma potesila ze aj ty si myslis ze len vy ste taky a nieste....aj ja som to tak brala...no u nas ties plujeme jedlo z ust a to co ostalo na tanieri obcas obleti kuchynu.a to rozvlakanie veci,s plne nalozenej pracky,skrini,zo zehlenia a just to bude odhadzovat co najdalej od seba nech sa narobim jak taka krava kym to spracem a ked skoncim tak mozem zacat od znova.no a pozornost neudrzi ani 5sekunt,doslovne takze,je ako teliatko co sa tyka zvieratiek a ich napodobnovaniu,citat si mozem akurat tak sama tie leporela....mozno je nieco v ovzdusi ze su taky.. 😉

dadex
15. okt 2010

no to by malo byt tak, pokial je krstny rodic jeden - slobodny, staci mat sviatosti po birmovku, ale pokial je uz vydata, alebo zenaty, tak by mal mat aj sobas v kostole. je to posledna sviatost pred pomazanim. rodicia dietatka mozu byt aj najvacsi pohani 😀 ide im len o krstnych

michaelas13
19. okt 2010

Ahojte mamičky! ja som zo zh, nebývame tu dlho, takže nepoznám tu vela mamičiek....ale chcem sa spýtať, máte niektorá tiez také možno trosku náročnejsie - nervoznejsie bábo?poviem uprimne - lebo ja uz tych reči v zneni - a prečo plače a čo mu je a porovnávania pod.mám dosť

bocko82
19. okt 2010

@michaelas13 viem presne ako sa asi citis, v casopise mama a ja uz devat mesiacov vychadzaju clank yo takychto ,, narocnych"detoch a mne velmi pomohli, hlavne po psychickej stranke..nas maly bol od narodenia placlivejsi a vyzadoval si neustalu pozornost, ale kedze mam este starsiu dcerku, vsetci to porovnaval s nou, lebo ona je jeho opak 🙂na dovolenke v Tatrach po nas ostatni zazerali, ze mame nevychovane dieta, lebo akonahle sme s nim zastali, zacal vyvadzat, hadzat sa na zem a pod, ale on je proste taky, musi byt v pohybe a stale sa hybat, ale vie byt zase naopak aj velmi pritulny a rad mi so vsetkym pomaha. Raz z toho urcite vyrastie 😉

michaelas13
19. okt 2010

@bocko82 potesila si ma. fakt dobre padne človeku, ked sa stretne s chápajucim človekom, lebo uz som chytala z toho depky, pretože vraj to je moja chyba, lebo mu venujem prilisnu pozornosť, že nevie byť sám alebo potom sa nám tiez dostali také komentáre a nechápavé pohlady akoby môj syn bol nenormálny. nemám rada to delenie deti na dobré a zlé. podla mne také maličké bábo nevie byť zlé alebo nejaké vypočítavé, len potrebuje viac pozornosti, potrebuje mať "aktívny" život 😀

bocko82
19. okt 2010

@michaelas13 ak mas moznost precitaj si tie clanky, najlepsie spolu s muzom, nam to pomohlo pochopit, ze sice mame ,,narocnejsie" dieta, ale vyrastie z neho jedinecna osobnost, lebo sa mu snazime venovat a dat tolko lasky kolko vladzeme aj ked je to vycerpavajuce ☹ , raz sa nam to urcite vrati 😀, ak by si mala zaujem pozicat casopisy, napis mi IP

michaelas13
19. okt 2010

nie je tu nejaká "šatková" mamička? ja mám šatku doma, len jej použivanie mi moc nejde...

michaelas13
19. okt 2010

@bocko82 prečítame si, kamarátka ich má 🙂 dakujem

stivinka1
19. okt 2010

@michaelas13 aj ja mam doma narocnejsie babo, teda teraz uz ma 15 mesiacov, ale od narodenia si vyzadoval veeela pozornosti. 😕 .mam svagrinu, ta ma trojmesacnu dcerku a ked sme boli u nich som bola v nemom uzase. ani raz za cely den som ju nepocula zaplakat. a to je taka od narodenia. ako novorodenec spala aj 4 hodiny vkuse, potom ju svagrina ulozila do lehatka tam lezkala a kukala dalsiu hodinu, kym si ona porobila a tak dokola. u nas nebol ani jeden den taky, my sme boli fakt stastni, ked aspon hodina bola bez placu. stale musel byt pri nas, nosila som ho v manduce, a spaval tak tristvrte hodinu vkuse. nedalo sa vobec pri nom varit, upratovat, proste vykonavat akekolvek domace prace trvajuce viac ako pol hodinu. tiez na mna poniektori kukali, ze co oni pri detoch vsetko zvladli 😝 , a to mali rychlo dve po sebe..a ja som si aj obedy nechala nosit zo skolskej jedalne... ked mal samko rok, uz som musela zacat varit, lebo aj on pomaly presiel na klasicku stravu a veru radsej varim vecer, lebo varenie s nim je sprevadzane placoooom...teraz sa k tomu pridala i zurvalost, tak fakt niekedy neviem co s nim...stale dufam, ze cim bude vacsi, bude rozumnejsi a snad menej emotivny a pri vykonavani beznych domacich prac sa budem moct po byte pohybovat bez toho,aby ma vzdy drzal za jednu nohavicu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre