Mamičky Žiar nad Hronom

monkasponka
26. máj 2009

Ahojte žienky, vyhlasujem partaciu akciu po mamičkách - žiarčankách!

cvikla969
3. máj 2011

@julinka2787 len tie dve,potom ti dalsie prepadavaju,mne sa to zda malo,lebo nedoliecene dieta nebudem strkat do studenej vody a hned do sauny a von,to by uz aky zapal pluc stoho bol....

julinka2787
3. máj 2011

@cvikla969 no presne pre toto som šla radšej plávať na sliač. máme tam teplejšiu vodu (31-32°C) a každá hodina čo vynecháš sa ti presúva. a ešte je to aj o 15 € lacnejšie. a aj kúpeľná voda. tak mám ďalší dôvod byť spokojnejšia, že som sa tak rozhodla. 🙂

cvikla969
3. máj 2011

heeej?a ako tam chodis? a tiez je to o potapani?

julinka2787
3. máj 2011

@cvikla969 je to na sliači v kúpeľoch, je to zamerané na rôzne spôsoby ponoru a postupne aj plávanie. sú porobené skupinky detí s rovnakou pokročilosťou a približne aj vekom. je tam strašne milá inštruktorka, je to zdravotná sestra. cena kurzu bola 50€ ale zdihli jej veľmi prenájom bazénu, tak to zdvihla na 55€, čo si myslím, je tiež veľmi super cena. je to dva razy týždenne (utorok, štvrtok), je tam kopa hračiek do vody a pomôcok. chodím autom. takže pre nemotorizované maminy asi nie moc dostupné. lebo je síce busová zastávka kúsok od kúpeľov ale ešte celkom slušná štreka k onému kúpeľnému domu. autom sa pekne odvezieš priamo k nemu. za poplatok 50centov za vstup do areálu, ale lepšie ako si to odkráčať a odtlačiť kočík do toho kopca. 😅

cvikla969
3. máj 2011

som nemotorizovana 🙂 tak nic,najblizie absolvujem uz len kurz na ktorom sa neponara aby som si mohla vytvorit nazor ..
ale zda sa mi to ozaj lepsie..uz len ten lektor s nejakym titulom a voda

vefi89
10. jún 2011

ženy, vedeli by ste mi poradiť v zh okrese nejakého DR. (neurológa, alergológa, imunológa, infektológa) ochotného napísať kontraindikácie pre moje dieťa aby som mohla zrieknuť očkovanie?..resp. má niektorá z vás skúsenosti s odmietnutím očkovania? ako ste to riešili?

irriss
10. jún 2011

@vefi89
pochybuju o tom, ze Ti tu na neco podobneho nekdo odpovi... 😉 😢
Zreknuti se ockovani neni na ochote lekare ... 😉
Pokud nekdo nasel nekoho "ochotneho" urcite nerozmazne jeho jmeno prave tady 😉

vefi89
10. jún 2011

@irriss mne by stačila aj IP 😉 a myslím si, že v dnešnej dobe už to nie je tabu..robí to vela mamičiek, pretože verí.... 😉

irriss
10. jún 2011

@vefi89
Ja vim, ale obcas clovek zapomina, ze jsme ve virtualnim svete, kde bohuzel "ruzova a cerna" nejsou videt... 😉
Vim, ze to neni Tabu, ale myslim si, ze spousty nemoci uz na ceste nasim zivotem nepotkavame, protoze bylo zavedeno pllosne ockovani...
Samozrejme vim a znam rizika...ale obavam se, ze za nejaky cas diky "ochotnym" lekarum se budeme shledavat velmi casto se zapomenutymi nemocemi..To, ze dnes okolo nas dane nemocoi nejsou, svedci jen o tom, ze se prevence povedla... 😉

vefi89
10. jún 2011

@irriss každý má svoj názor na očkovanie, nechcem to tu rozplytvávať a hádať sa o tom. Mám na to svoj názor, mám to detailne naštudované, poznám pre aj proti. Nezriekam všetky očkovania, chcem zriecť len jedno, a viem prečo.. ale určite by som ti odporučila pozrieť si nejakú prednášku Anity Petek, potom by možno aj tebe zimomriavky behali celým telom 😝 😉

irriss
10. jún 2011

@vefi89
Ja jsem vdecna maminka CTYR deti...potkali jsme cestou naseho zivota dost nebezpeci, nastrah a smutku....od "leukemickych" po banalni...jsem rada, ze jejich imunitni system zvladl vse, co bylo treba a osklivy scenar zavrel svou negativni kapitolu.
p.s. Take nechci diskutovat o teto variante, ale myslim si, ze je pravem vyhrazena pro "vyjimecne pripady", coz neovlivni - nemel by ovlivnit "ochotny lekar" , ktery vymeni svuj podpis za tucnou obalku...
Hodne stesti

vefi89
16. jún 2011

ženy, môžem vás poprosiť o jeden hlas k tadotami?? https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/archiv-jun-2011-mesiac-so-samsung-vyhraj-fotoaparat-samsung-v-planeo-elektro-nitra/
ďakujem ak sa nájde nejaká ochotná 😝

janula18
20. jún 2011

ahojte. ako ste spokojné v Žiari s nemocnicou - gyn. odd.? V Bojniciach je trochu plno a tak zvažujem radšej ísť k Vám, a mať klud. Na primára som počula uznanlivé slová. Aké sú sestričky???

vefi89
20. jún 2011

@janula18 ahoj 🙂 podľa mňa sú sestričky super 🙂 jasné, nájdu sa tam nejaké tie oduté, jednu som stretla na novorodeneckom, a jednu na GYP odd, ale inak úplne super 🙂 ale ja som rodila pred rokom..nemôžem povedať že som mala zlú skúsenosť 🙂 rozhodne aj pri prípadnom ďalšiom tehu by som išla rodiť do ZH 🙂

kukujka
22. jún 2011

@janula18 personal na gynekologii uzasny mozem len chvalit horsie je to na novorodeneckom skoro ma o nervy niektore pripravili,ale su tam aj dve velmi mile sestricky tie mi dost pomohli

sjusiquatro
23. jún 2011

@kukujka jeeej uz mate 3 týzdne 😀 gratulujem..

kukujka
23. jún 2011

@sjusiquatro dakujeme,ani neviem ako tie tri tyzdne preleteli

mhas
4. júl 2011

Ahojte! Mám na vás mamičky zo ZH a okolia prosbu. Zháňam hlasovacie kupony z MY Žiara do súťaže Zlatíčko. Ktorá by mi bola ochotná poslať nejaké, pošlem peniaze na poštovné. ďakujem.

vefi89
1. aug 2011

viete mi poradiť ozaj dobrú pediatričku??? ale najlepšie by bolo mimo súkromníkov ☹ alebo keby ste mi niektorá vedela poradiť, ako vôbec súkromník funguje? platí sa za každý úkon?

tereza79
22. sep 2011

@vefi89 súkromný je asi každý doktor v tejto dobe,neplatí sa tam,majú zmluvy s poisťovnami a platia to tie.My chodíme k dr Barcíkovej a ja som spokojná,chodím tam s oboma deťmi s prvým už 14 rokov a nikdy nebol s ničím problém,je to vec názoru.

ela2710
6. okt 2011

@vefi89 ja tiez chcem nasu zmenit, potom ti napisem do IP,

inak baby, neviete o nejakej dobrej manikure v zh? chcela by som skusit gelove nechty 🙂 moja sestra chodi k jednej, ale nie je s nou spokojna

vefi89
8. okt 2011

@ela2710 ku komu chceš ísť??
manikúra- ja mám kamošku, ktorá robí nádherné nechty, možno by ti spravila 😅 ak si na FB, dala by som ti ju 🙂

cvikla969
15. okt 2011

ahojte mamky. V STREDU 19.OKT V MSKC BUDE DETSKA BURZA.este dopisem cas ale myslim ze od9 do 17 . komu treba doplnit satnikt na zimnu sezonu tak urcite nezabudnite 😉

baklik
5. nov 2011

ahojte, neviem, ci mi niekto skoro odpovie, kedze sa tu uz dlho nediskutuje.... chcem sa spytat, ktore lekarky maju oddelene poradne a potom hodiny pre chore deti. aby sme tam nahodou zbytocne neochoreli. z popisu vyssie mi vyplyva, ze najvhodnejsie je byt na poliklinike vzhladom na dostupnost odbornych vysetreni, ale na druhej strane nemaju osobitne hodiny pre chore deti a pre poradne?

vefi89
5. nov 2011

@baklik neviem ako inde, ale u Šiškovej je to rozdelené.. má extra poradne, choré deti, a myslím aj kardio... chodila som k nej ako dieťa, ale či je dobrá lekárka neviem napísať, keďže ma aj pokašlala, ale zas mi veľakrát aj pomohla (možno 😅 ) 😀 viac ti neporadím 🙂

baklik
5. nov 2011

tuto otazku som polozila aj na inom fore a potom len skopirovala - to len pre vysvetlenie, ze je na tejto stranke trochu vytrhnuta z kontextu 🙂

cvikla969
6. nov 2011

@baklik tak je to u dr.gelienovej.na poradnu nam dala vzdy termin a do 10 mava chore deti alebo si zavolas a dohodnes sa kedy prides.je v starej polik.takze len cez cestu k novej(k odbor.lek.).ja som spokojna.dokonca ked som bola prvy krat tak ma dali do miestnosti kde som mohla maleho nakojit.teraz sa mi paci ze je v cakarni vela hraciek a tv 😉

baklik
19. nov 2011

@cvikla969 super, uz sme sa tam boli prihlasit a mozem povedat, ze na mna lekarka aj sestra aj prostredie zaposobili velmi dobre a to sa pri ordinaciach malokedy stava 🙂 tak verim, ze budeme spokojni...

cvikla969
19. nov 2011

@baklik 🙂

adra22
28. nov 2011

Ahojte baby chcem sa poradiť zisťujem pre kamošku kde v ZH sa dajú nastreliť naušnice jej malá má 5 mesiacov robí to iba Dr. alebo aj niekde inde? Ďakujem za info 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre