Mamičky Žiar nad Hronom

monkasponka
26. máj 2009

Ahojte žienky, vyhlasujem partaciu akciu po mamičkách - žiarčankách!

kukujka
5. apr 2011

@eweny lebo robim vo zvolene a tam by sa mi dalo vybavit aj doprovod pri cisarskom ak by ma neuspavali

eweny
5. apr 2011

@kukujka jasne 🙂 ja som mala tiez cisarsky v spinale a doprovod som mala 🙂 za okienkom na mna pozeral..

kukujka
5. apr 2011

@eweny ja by som chcela mat hned pri sebe podporu lebo mam s toho vacsi strach ako z normalneho porodu.dufam,ze bude normalny a potom to nebudem musiet riesit

ela2710
5. apr 2011

@sigrid7 urcite nieco najdes 😉 kto hlada najde, a ako sa mas?

cvikla969
5. apr 2011

ahojte maminky,tento krat sice na poslednu chvylu ale predsa:zajtra v MSKC je jarna burza od 9-17.oo -tento raz je najviac topanociek,capaciek,triciek a mini veciciek 🙂

eweny
5. apr 2011

@kukujka neboj, nech uz bude porod akykolvek, zvladnes ho a potom sa uz budes tesit len z maleho drobciatka 🙂

eweny
5. apr 2011

@cvikla969 dakujeme za info 🙂

ela2710
5. apr 2011

@cvikla969 a ceny sa tam ako pohybuju?

sigrid7
6. apr 2011

@ela2710 Ja viem, že nájdem. Aj keď zo začiatku budem mať dosť roboty s drobcom. 😀 Včera mi nebolo najlepšie, malý ma dosť silno tlačí na lonovú kosť a ledva som sa včera hýbala. Dnes je to už trochu lepšie...

ela2710
6. apr 2011

@sigrid7 mi ani nevrav, ja som velmi stihla a ked maly v brusku rastol nejakym cinom sa mi dostal pod rebro, a to nebolo ze len sem-tam on tam bol pichnuty snad tyzden, potom pauza, potom mi do rebier kopal a nakoniec sa podne zasa skryl 🙂

ela2710
6. apr 2011

@cvikla969 dakujem za dobry typ, minuli sme tam do 20 eur a veciciek mame kopu, dokonca aj na pekne knizku a plysaka sme natrafili 🙂

cvikla969
7. apr 2011

@ela2710 -ja som tiez tak dopadla.vzdy si nakupim aj vecicky do predu a potom sa len bobrlam v krabici a nezhanam na rychlo ked podrastie...ked na nove a predrazene nemam a na cinske sa mi nechce minat,tak toto je super riesenie 🙂 na jesen dam zas vediet..

ela2710
7. apr 2011

@cvikla969 🙂 dakujem, a ty tam pracujes? ja som taka, ze zas kupujem len to co je akurat 🙂 mame plnu skrinu a keby som kupovala dopredu tak by som to uz ani nemala kam pichnut 🙂 a neviem kde dat male vecicky, nevies kde v Zh predavaju tie vakuove obaly - tie co ich sfucim vysavacom? 🙂

cvikla969
7. apr 2011

@ela2710 nahodou viem 🙂 teraz ich maju v bille v tom kosi pri mase,v krabici(3,50)je jeden maga sacok a jeden akurat,chystame sa stahovat tak mi ich znama poradila,vraj su jedny s tych lepsich..
a nepracujem,len in to chodim pomoct povykladat,organyzuju to mamky co chodia do materskeho centra a tam sme ako doma 😀

sigrid7
9. apr 2011

Ahojte baby Žiarčanky, ste tu? Dlho som tu nebola, lebo manžel mi zobral notebook a nemohla som sa pripojiť... 😠 Malý mi v brušku kope prvú ligu, s manželom sme mu akurát prečítali rozprávku a na počudovanie sa ukludnil, je ticho a asi spí 😀 . Že by to fungovalo aj v brušku? 😀

ziarcanka
10. apr 2011

Ahoj @sigrid7, kedy sa chystáš na poradňu do BŠ? Možno sa tam stretneme 🙂 . Ja idem zajtra na prvú. Termín mám 6.5. ale tiež mám pocit, že to bude skôr. V BŠ som rodila aj pred dvoma rokmi a boli sme veľmi spokojní.

sigrid7
10. apr 2011

@ziarcanka Ja idem na prvú poradňu až 26.4. po Veľkej noci. Prvý termín mám 21.5., ale možno to bude aj skôr.... 🙂 Ja tam budem rodiť prvý krát, ale boli sme si to s manželom obzrieť a boli sme veľmi spokojný... 😀

ziarcanka
10. apr 2011

@sigrid7 Ak pred Veľkou nocou poumývam okná, tak ma tam už možno nájdeš aj s drobčekom 😀

sigrid7
10. apr 2011

@ziarcanka U nás bude umývať okná manžel. Ten by mi ani nedovolil liezť niekam na stoličku. Tak sa bojí o svojho synčeka... 😀 😀

ela2710
12. apr 2011

@cvikla969 dakujem velmi pekne, vsetci vravia, ze aj v tescu su ale ja som ich este nikdy v tescu nevidela, tak kupime z billy, ani drahe sa mi nezdaju ako pises, este raz dakujem, lebo maly ma velmi vela veciciek, ktore su uz male, niektore ani raz nestihol obliect a uz ich nemam kde pchat 🙂

ela2710
12. apr 2011

@sigrid7 ahojky 🙂 Ty ides rodit v BS? ja som tam chcela ist druhe (raz v buducnosti) -lebo je tam moznost aj toho porodu do vody a ten sa mi zda taky ,,lahsi" a aj co zname rodili do vody si to vsetky chvalili, no nakoniec som si to rozmyslela, lebo sa mi velmi pacilo tu v ZH 🙂 takze ak raz bude druhe tak opat len tu 🙂

sigrid7
12. apr 2011

@ela2710 Ahoj Eli, idem rodiť do BS, lebo všetky mamičky čo tam rodili si to nevedeli vynachváliť. Boli sme si to tam s mm obmrknúť a veľmi sa nám am páčilo...prostredie, prístup lekárov a personálu, no proste všetko. Len sa trochu obávam, aby sme to stihli. MM chodí na týždňovky, a už teraz tŕpne pri telefóne...Cesta domov mu trvá autom asi hodinu a pol, tak sa trochu obávame... 😒

ziarcanka
12. apr 2011

@ela2710 V BŠ sa nedá rodiť do vody, len sa v prvej dobe pôrodnej sprchovať do odplavenia 😀 😀 😀

ziarcanka
12. apr 2011

@sigrid7 Nebuď v strese, keď ten môj bude viesť mňa, tak sa cestou po teba zastavíme a môžeme tam pekne vzdychať spolu 😀

ela2710
12. apr 2011

@sigrid7 no tak to by sme my nemohli ist do BS, ved asi som ti vravela o 12-tej ma to chytilo a maly bol na svete 12:45 🙂

ela2710
12. apr 2011

@ziarcanka http://deti-ako.sk/porod/porod-do-vody/ da sa, kamoska tam tiez chcela ist, nakoniec rodila do vody inde

ela2710
12. apr 2011

@ziarcanka ale zase niekde som citala, ze sa neda, ako kde, ale kamoska vravela, ze tam sa da, lenze tam nemaju tak specializovanych lekarov - ale to ani tu v zh, takze pri komplikaciach u babatka ako je srdiecko, atd. presuvaju do bystrice

sigrid7
12. apr 2011

@ziarcanka Dorbre, aspoň nebudem kričať sama, bude to stereo... 😀 😀 😀 Ja len dúfam, že to môj stihne... 🙂

sigrid7
12. apr 2011

@ela2710 Kristepane, dúfam, že ja to také rýchle mať nebudem. To sa mm ani nenazdá a bude trojnásobným otcom... 😀

ziarcanka
12. apr 2011

@ela2710 Ahoj Eli, ten článok je chybný, určite sa nedá. Ja som tam už jedno dieťa porodila 🙂 a zanedlho sa prihlási druhé. Pri komplikáciách u bábätka presúvajú do BB, myslím, všetky pôrodnice v našom kraji, lebo len tam je JIS pre bábätká.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre