Mamičky Žiar nad Hronom

monkasponka
26. máj 2009

Ahojte žienky, vyhlasujem partaciu akciu po mamičkách - žiarčankách!

dadex
6. júl 2010

@cvikla vitam ta doma 😉 . Ako bolo? Fotecky su pekne a malicky si to uzival. A teraz zase realita ZH, hi 😉

cvikla969
7. júl 2010

ani nehovor ☹ rano somm vysla viletnena v satach,fifo v kratkom rukave-a zima jak na sibiri 😀
bolo bozky az by som povedela ze bozsky kratko 🙂
nas tato zasa v pondelok v bojniciach sa zdravil pani na wc po taliansky,nakoniec to uhral s toho soku az dokonca 😀
jaj a este pred dovcov som vas vydela na prechadzke,aj som mavala skoro mi ruky odtrhlo len ta nenapadlo ze by mohol byt v aute niekto kto ta pozna 🙂 tak vuz trenujete pes kocika po vonku?to je super ze ide pekne za rucku a vladze tolko prejst?

dadex
11. júl 2010

no my sme si to dnes uzili na kupalisku v kremnici. pekny den sme mali. jojko bol nadseny. a zajtra zase realita tyzdna.

ja s jojkom od 15 mesiacov chodim na prechadzky bez kocika. nechcel my don sadnut. pred mesiacom som ho potrebovala odviezt kocikom a to sa mu zapacilo a teraz ked sa mu chce, tak ide peso a ked nie, tak kocikom. mame toho dost nabehane.

cvikla969
11. júl 2010

my sme boli dnes prav& krat na ziarskom a minule v bojnickej cajke tam sa nam strasne pacilo.inac tento tyzden bude riadny upek,az prilis som svedava co si pocneme ...

dadex
12. júl 2010

na to som zvedava aj ja. jeden dva dni to sa da este nejako uhrat, ale... nie je v ZH studena voda? v kremnici cez vikend byva strasne vela ludi.

cvikla969
12. júl 2010

no je studena ale detom to nevadi a mne tiez nie 🙂

fatimuska
17. júl 2010

tatko rastieme

marcela179
17. júl 2010

ahoj fatimuska ale rastiete aky je zlatucky

fatimuska
18. júl 2010

@marcela179 jeeej, ste sa narodili o den neskôr, rodila JEJE, VED sme boli spolu na izbe, aký je malý zlatý

stivinka1
18. júl 2010

jee, tak i ziarcanky maju svoju temu...ja brazdim po konikovi uz asi rok, ale az teraz som narazila na ZH. tak neviem, mozem sa pridat? ziar je sice maly a ja som v jeho uliciach dennodenne s kociarom, ale z vas ani jednu nepoznam. asi som uz aj starsia trochen, tak asi preto.. 😵 mam synka rocneho samka, uz 15. jula mal narodky, ale oslava bude az ked sa skonci dovolenkove obdobie...akurat vyberam recept ma tortu...nemate nejaky dobry tip? pridavam fotku nasho samka 🙂

marcela179
18. júl 2010

ahojte ja som ta ties nevidela stivenka1 ja mam synceka ma 2 mesiace a s fatimuskou sme spolu lezali na izbe teras dam fotku mojho a jej chlapceka

stivinka1
18. júl 2010

to ste mali fajn, ze ste sa tam tak po kamaratsky mali. ja som bola s jednou sedemnastkou romkou tehotnou, ktora mi pri odchode obgrcala celu batozinu. napriek diete jej pasovali jedlo tam rodicia a po magneziovej infuzii jej prislo zleee... 🙄 teraz sa ideme prejst do lesa niekde, snad tam bude cerstvejsie, po tom dazdi. 🙂

marcela179
18. júl 2010

do lesa ja pojdem asi do tesca ked malinky vstane

stivinka1
18. júl 2010

🙂

cvikla969
18. júl 2010

@stivinka1 ani ja som ta asi nepostrehla alebo vas len podla fotky nespoznavam 😒
no mi sme dostali v tomto teple sopliky,divne,ale mozno to je zo zubkov ..a zajtra mame ist na ockovanie,tak asi nic 🙂
do lesa? a ako,to mate terenny kocik,ci? no mi sme akurat dnes kupili nosic na chrbat tak mozno tohto roku pojdeme na huby 🙂

stivinka1
18. júl 2010

no isli sme na kopernicu a tam je taka, povedala by som miestami asfaltka, tak po nej sme korzovali a samko si pekne spinkal. boli sme tam uplne sami, tak som sa aj bala medveda..ale nastrasili nas len dva dobajuce datle, taky zvuk akoby sa nejake kopytka blizili. nosic moze byt super, mam kamosky, ktore takto aj v tatrach pochodili. len ja stale rozmyslam, ci to nie je velmi tazke niest v tom dietatko na chrbte. my teraz zvazujeme kupu nosica na bicykel.

marcela179
18. júl 2010

tak ste sa poprechadzali.ja som isla do tesca a stade na zmsku ku nemocnici 😝

stivinka1
18. júl 2010

ja som na zmrzku maniak a najma minule leto po porode, som hltala kopce zmrzliny, aj samko sa jej cez mliecko dosytosti napapal 😀

mna ale klati uz, len spat, spat, spat... 😕

cvikla969
18. júl 2010

@stivinka1 no mi mame na bicykel len taku klasicku stolicku at iez som mala povodne tento mesiac v plane najst sedacku ale taku co sa montuje do predu aby sme si ho ustrazili.
mi sme mali do nedavna kllokanku a na chrbte sa mi to zda ako mensia zataz,tak ale ja toho znesiem ,hlavne nech neslapem moc do kopca 😀
kopernicku cestu poznam,no ked sme u nasich v slaskej tak s malim chodime ku vleku,to je zas take nase miestecko...

stivinka1
18. júl 2010

este som chcela @cvilke969, zevraj sopliky mozu byt aj z tepla, samko ked sa narodil, tak cele leto mal take sopliky, nedalo sa s tym nic robit - ja som atb odmietala donho pchat a ako prisla jesen sopliky utali 😕 a doteraz (poklopem si) ich nemal.

stivinka1
18. júl 2010

povodne sme chceli ist ku vleku, aj sme tam dosli, ale tam bolo dost slnka a tak sme nastartovali masinu a otocili to do tej kopernice. my sme ako nosic pouzivali (aj pouzivam pri "riadiacich pracach" 😝 ) manducu, ale teraz ked uz je samko velky (aj ked je drobok on) mam dost po chvilke. tak fakt neviem, ako by sme ho trepurili napr. na kriznu alebo kde...

ale keby na tom nosici bicyklovom vzadu boli popruhy, tak by to mohlo byt celkom bezpecne,ci?

cvikla969
18. júl 2010

no je to take kaslikove trochu a dost sme tento tyzden boli na kupku a tak ,aj dasna sa nam beleju tak tazko povedat ale to bude isto len chvylkove,bo inac mu budem musiet na krk zavesit kiblik 😝

fatimuska
19. júl 2010

@stivinka1 a rodila si v ZH?

fatimuska
19. júl 2010

@stivinka1 výborná je trasená, a veľmi jednoduchá: 2 creme ole biele od DR. Otkor, 2 mandarínkové kompóty, 1 korpus, alebo 2 v Lidli, 3 smotany na šlahanie. postup: 2 creme ole + celé komp´ty + 2 šľahačky dáš do misy alebo hrnca ktorý má dobrý vrchnák a toto všetko trasieš spolu asi tak 2 minúty, nesmieš počuť ako to tam ločká, vtedy je to hotové, zoberieš 1 korpus a celú zmes naň dáš rovnomerne, zakryješ druhým korpusom a dáš na pol dna do chladničky, pred servírovaním potrieš tou treľou šlahačkou vyšľahanou, je to výbornééé

marcela179
19. júl 2010

fatimuska je nasa kucharocka.kedy dojdes do ZH

stivinka1
19. júl 2010

@fatimuska pocula som o takej torte, ale nikdy som ju nejedla, dakujem za recept, vyskusam. este mam tip na tortu s parizskou slahackou, tak sa rozhodujem... 🙂 .

rodila som v zh, a na izbe som mala az dve taketo spoluobcianky... 😒

inac, aj mna bavi varit i piect, i ked ako sa samko narodil, pol roka som bola na nule 😅 😅 😅 , co sa kuchtenia tyka. teraz sa to uz pomaly rozbieha, kedze samko nabieha na pestrejsiu stravu uz.

fatimuska
19. júl 2010

@stivinka1 je výborná

stivinka1
19. júl 2010

vsak ju aj spravim, potom odfotim.. 😉

fatimuska
23. júl 2010

@stivinka1 idem ju robiť dnes

stivinka1
24. júl 2010

tak dodaj aspon foto, ked ochutnavka cez net nie je mozna 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre