Mamičky Žiar nad Hronom

monkasponka
26. máj 2009

Ahojte žienky, vyhlasujem partaciu akciu po mamičkách - žiarčankách!

smailinka
8. okt 2009

monka, no ja idem akurat tak do skoly na statistiku ☹ ☹ ale neviem, uz ma ten jarmok dako nelaka...stale je hnusne pocasie..a s malym neviem ako by to dopadlo, brodit sa tam s kocikom 😠 😠

hlavne sa uzdravte a uzite si to 😀 😀

dadex
13. okt 2009

tusim maminky zo ZH sa nachadzame na inych forach. ja som si dala dva mesiace (no dobre trosku viac) prazdnin, no opat som pripravena oprasit temu.

smailinka
17. okt 2009

dadex, no tak to ta vitam🙂 takze ste mali pekne leto????

monka, ako bolo na jarmoku??? ja som na nom bola v sobotu, teda prechdzala som cez jarmok do kostola na svadbu🙂

smailinka
22. okt 2009

ja len, aby ste nezabudli 😀 😀 😀

cvikla969
31. okt 2009

ha tak sa pridam do tejto particky nech je nas o kus viac.som tak trochu rozdvojena osobnost-byvam v zh ale nie dlho,inak som s okolia....monkasponka nazdar,ides na stretko zo strednej v decembri?

smailinka
2. nov 2009

ahoj cvikla, tak to som rada, ze sa aspon trosku rozrastame🙂

dadex
7. nov 2009

inak by sme mohli castejsie sem chodit. vsimli ste si, ze kto sem napisal ma chlopa?
smailinka: leto bolo na mna velmi teple, ale navstivili sme Chorvatsko, bolo super. inak mam radsej jar a jesen. jarmok sme aj my len presli ale len doobeda, ked sa dalo chodit s kociarmi. a teraz cakame na vianoce. a vy ako?

smailinka
8. nov 2009

no ja sem nakukam stale, ale asi kazda zabudne, ze tu takato tema aj je🙂

no tak teplo bolo poriadne, my sme akurat tak skocili do podhajskej, ale bolo super...ako Jojko zvladal cestu do chorvatska??tipujem, ze ste isli autom...
ja jesen moc nemusim, ved tento rok ani nebola, hned zima...na jarmok sme sa nedostali, ja som bola v skole a na druhy den mala svadbu Matuskova krstna....
jaaj, a Vianoce....stale netusim, co malemu ako darcek...vsetci mi vravia, ze je to na to este maly.... ☹

dadex
8. nov 2009

mas pravdu, sem tam zabudnem aj ja, ze je tu takato tema.

cestu zvladol uplne super. odchod bol o deviatej vecer, to bol cas ked chodil spinkat, ulozila som ho do vajicka a pekne spinkal. o druhej som ho trosku prebudila - zobrala na ruky, aby sa ponatahoval a spinkal az do osmej, kym sme tam neprisli. a naspat to iste. mal desat mesiacov a vyborny spanok, co sa teraz neda povedat.

ja som tiez vravela to iste, teda ze je velmi maly, no moj muz si to nemyslel a kupil velikeho maca. ked zacal Jojko sediet, sluzil ako opierka pred padanim na chrbatik a teraz na nom ucime kde ma macko ocko, usko ... . teraz mam tiez problem co. chcela som choditko, no u chodi a na odrazadlo ho nemozem v hrackarni dostat. tak netusim.

smailinka
9. nov 2009

lebo moj chlap chcel ist buduci rok do chorvatska...ale ja neviem, pre mna je to skoro....maly sa vam este vopcha do vajicka???my mame od 6mes novu autosedacku, lebo vajicko bolo male 😀

my by sme takeho maca uz nemali kam davat🙂skor rozmyslam nad nejakou vkladackou a tiez mu chcem kupit sedatko do vane...rad sa clapoce, ale my ho uz mame problem udrzat...a co tak taketo choditko??ja chcem nieco podobne....

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6941362

predsa len sa to da lepsie vyuzit a ked uz chodi, tak mu je taketo asi lepsie ako pavuk...a ja vacsinou objednvam z netu...je to pre mna praktickejsie ako v obchode, kde to nemusim zohnat.... 😉

dadex
9. nov 2009

to uz bude mat maly rok a po, to kludne chodte. ja som mala tiez strach z toho ako budeme fungovat, ale normalne, ako doma. mal 10 mesiacov, tak sa este zmestil. nechcela som, aby sedel v autosedacke, lebo by mu hlavicka padala a to by sa nevyspinkal tak dobre ako vo vajicku. ak mate autosedacku do 18 kg, tak bez problemov. na plazi sme mali stan (vid. foto) a tam sa pekne hral chraneny pred slnieckom. do vodicky nesiel, lebo mu bola studena, ale vymysleli sme to tak, ze sme mu napustili bazen a nechali na slniecku zohriat a tam sa clapotaaal. pojdeme aj na rok.

co sa tyka choditka, tak som vahala, lebo sesternica ma to co ste poslali odkaz a jej maly to prevazoval. pavuka som mala a pouzivali sme ho malinko. radšej plazil a teraz bezka, ani chvilu si neoddychne.

kludne tu vkladacku kupte. aj ked nebude vediet na co s tym, ale bude to spoznavat. ja kupujem hracky dopredu, pisu na dva, ja kupim. ved mu to neuskodi. pod stromcek som kupila moj laptop, no uz som mu ho dala. uci deti slova, pismenka .... je pisane od troch rokov. no a co. ked ta zena povie ahoj pod sa hrat, tak maly sa smeje. davam pozor aby si ju neznicil, ale nech pekne stuka do klavesnice.

monkasponka
autor
9. nov 2009

Keby sme kupovali hračky podľa predpisov presne určených od ktorého roka by malo dieťa používať, tak všetky deti do 3 rok. by sa hrali s hrkálkami, .... na všetkých autách je napísané od 3 rokov.
Mám zaujímavú otázku: Bude tento rok toľko snehu že sa mi oplatia kúpiť sánky? Zdá sa mi že asi nie..

smailinka
9. nov 2009

dadex, prevazovalo???iiiha, no tak nad tym porozmyslam... ☹ ja tiez kupujem hracky aj pre starsie deti, napr. nafukovaci valec...mna zaujalo, ze napriklad ti hovoriace korytnacky a slimaky od FP, co rozpravaju pismenka a cisla su od 3mes, ci kolko a to iste len od inej firmy co hra melodie/co je podla mna takemu malemu babu blizsie/ tak bolo od 3r. ale kupila som a maly to miluje...alebo ma este napadlo, ze taka pyramidka s farebnymi kruzkami by bolo ok....ten notebook sa mi pacil, ale asi by som mu vybila baterky 😀 😀

monka, to ti neporadim, my mame sanky po mne, tie s operadlom, takze ja kupovat nemusim, kedze su na povale... 🙂 ale tiez sa mi vidi, ze vela snehu nebude...a kde sa chodite sankovat v AL???

konecne sme sa dako rozbehli 🙂

cvikla969
9. nov 2009

ahoj monka,ta zimna ciapocka sadi uplne suprovo a konecne mu netrcia uska.aj mi mame dostat pod stromcek od starkej sanky.a mam pocit ze na tom bude trvat aj keby musela tie sane tahat po blate na luke🙂
my kupime malemu sedacku,aj ked vajicko este par mesiacov posluzi,tak sme si to naplanovali.a este sme u sesternici boli strasne nateseny s odrazadla a aj ked nesedi tak sa aspon s tych zvukov riadne tesi.chcem aj nejake take pohariky na skladanie pyramid a kruzky.vsetko je to tiez dost popredu ale skor ci neskor sa to hodit bude.
my sa tez chystame ne dovolenku o rok a autom,sedacka bude polohovatelna cize bude v nej spynkat ako keby bol v skrupike.

smailinka
9. nov 2009

cvikla, my sme pre toto kupovali chicco proxima, ta je vraj od 0-18kg, aj ked ja by som tam novonarodene mimco nedala....je super polohovatelna, maly uz sedi v smere jazdy, kedze ma uz vahu a tesi sa z toho....

inak, cvikla, Filipko je krasne meno, moj priatel sa tak vola🙂

dadex
10. nov 2009

tak to je dobre, ze ste kupili take sedacky. my sme kupili hned od 9 do 36, takze nie je polohovatelna. to mozte ist s takou autosedackou aj do Grecka 😉
inak vcera prisiel letak z Tesca a zaujali ma tiez tie kruzky na tyc.
my sanky nemame, ale stryco slubil ze kupi a tiez ich budu mat v Tescu. ak nebude sneh, tak budeme za nim chodit.

smailinka: chod do dracika a vyskusaj to choditko. sesternicin chlapec chodil za kocikom. dali donho knizky a pekne tlacil. mal kocik po svojej starsej sestre. nas sa naucil nejako rychlo chodit, tak som ho ani nestihla vyuzit.

smailinka
10. nov 2009

dadex, som kukala tie choditka a su tam aj stabilnejsie...ale isto to pojdem okuknut...a taktiez som rozmyslala nad odrazadlom, ale to ma este vela casu.... 🙂 a s tymi kruzkami, chcem mu kupovat take hracky, ktore ho nieco naucia, nielen piskajuce medvediky 😀 😀

cvikla969
10. nov 2009

akurat sme pozerali na youtube ako nake mini novorodeniatko laduju do takej sedacky,az mi zostalo uzko,chudatko.aj tie pasi boli vacsie. do grecka?no on by to aj zvladol ale mamka nie.cez leto sme jazdili po slovensku a cestu aj cudzie prostredie zboznuje.ale teraz sme od septembra nikde neboli a prvy raz skusime spat uz aj v cestovnej postielke,do teraz stacila vanicka s kocika ale tu by uz hravo presplhal....kedze mame supermena🙂
no filipko je nielen pekne meno ale aj fesak🙂
to choditko ma aj sesternicin drobec ale ze by to bolo nieco prevratne sa mi nezda...babka mu uz stihla kupit takeho hovoriaceho plysaka ale ja tiez take hracky moc nemusim staci mu tak jedna dve.radsej take co mu nieco daju,napr. teraz je v tescu nieco ako puzzle ibaze su to len 4velke obr.a maju uchytky aby to deticky lepsie vedeli napasovat,to je super.ale aj tak ma v pasi plysoveho psika ktory potporuje vsetky zmysli a radsej zuzle klesiku. no co ,clovek mieni dieta meni

smailinka
10. nov 2009

cvikla, u nás prvé mesiace vyhrávala plienka 😀 aj jednorázová aj bavlnená 🙂 to vedel žužlať do nemoty....a takisto mobil a ovládače 😀 😀

dadex
10. nov 2009

ja som zvedava, ako bude vnimat vianocny stromcek. pred rokom kukal ako pucik na svetielka. teraz uz ma malicky rozumcek, tak to bude ine, len ako zabezpecit stromcek.

teraz mam aj dilemu kde kupit riadne topanocky a vetrovku s nohavicami. mam strach z kupovania topanok. tie spicky su take tvrde, ze sa neda skontrolovat, kde je palcek a podla podrazky to nejde, lebo vnutrajsok je predsa o nieco mensi. no pre mna hotova katastrofa.

smailinka uz sedkate?

cvikla969
11. nov 2009

smailinka:no unas plienka uz nieje nastastie aktualna lebo mi sme ju mali na spanie.kym nemal prekrytu tvar nezaspal.ale aj tak to bolo stastnejsie obdobie ako to prve ked bol ochotny spat len na rukach.mobil mu dam vzdy doruky ale nie ten ozajstny ale stary ,rozdiel nerozozna a mozem ho umyt🙂 ako dlho trvalo u vas gulanie po semi?nam dva tyzdne a uz to nerobi.zhodnotil ze je to nuda a nacvicuje hojdanie na stiroch.to gulanie bolo lepsie aspon sa zabavil s tohto je nervózny lebo vzdy padne na nos a nie vzdy je na mekom.

mimina
12. nov 2009

Čaute baby..pripajam sa aj ja k Vám žiarčankam..chcem sa Vás opýtať kde ste rodili či tu u nás v ZH alebo niekde inde a ake s tym mate skusenosti 🙂

smailinka
12. nov 2009

dadex, nie nesedkáme..malý je síce rád na brušku, ale to je všetko, dvíhať do sedu sa mu ešte nechce...ale kedď ho opriem o nohy, tak sedká, len viem, že to nie správne.... 😉

cvikla, my ešte nie sme ani tam kde vy...žiadne hojdanie na 4, ani otáčanie z bruška na chrbátik, to len náhodne...my máme doma lenivčeka, pohoďáka 😀 😀

mimina, vitaj medzi nami....ja som rodila vo Zvolene a určite by som tam išla znova....ale mala som tam aj lekára..... 🙂

mimina
12. nov 2009

no ja chodim k lekárovi do BB....ale uvažujem o porodnici v BS ale citala som tu nejake nazory od bab a mam teraz pochybnosti a o našom žiari ani nehovorim

smailinka
12. nov 2009

ja som žiar odmietla hneď, neviem prečo, možno skúsenosti iných mamičiek...nevravím, nemusia byť všetky zlé...o BS viem dobré aj zlé, jedno viem ale určite, napr. EPI tam nedávajú...

cvikla969
12. nov 2009

no ja som dlho odmietala zh.a nakoniec som sa pren rozhodla.musim povedat ze som fakt s touto porodnicou spokojna,na buduce ma tam tiez urcite najdete rodit🙂 presonal bol mili,primam tiez.a kazda nemocnica ma par zamestnancou co tamnemaju co hladat ale ty dobry to konpenzuju.boli aj u nas problemi)zdravotne)ale vsetci k tomu pristupovali zodpovedne.od leta2008 je tam novy primar takze tie názory si del podla toho. umna stisvnica zlihala na epiduralke,tu som potrebovala ako sol a bb a handlova koli vzidialenosti.mali sme nadstandart a tatko buval s nami....

smailinka
12. nov 2009

cvikla, veď to vravím, každej maminke vyhovuje niečo iné.... 🙂 🙂
ja som si vybrala ZV, lebo môj gynekológ tam robí pôrodníka...

cvikla969
12. nov 2009

ved hej.len niekedy sa tej nemocnici krivdi,viez(aj ja som knim patrila a to som jej zamestnanec).mne kazdy hucal do hlavy ze ake to tam je hrozne a potom este do toho aj to babo zomrelo.ved to je asi jedno,ziadny lekar nechce ublizit kazdy chce dobre.

dadex
12. nov 2009

ja mam dobre skusenosti so ziarom, co sa tyka porodu. rodila som pri primarovi a ten je uplne pohodovy lekar, bez znamky nervozity. v ten den sme my boli stvrty porod a potom mal este mal dalsie tri. jednoducho silna osobnost. mohli by sa aj viac venovat kojeniu. aj tak sme tam len styri dni a plne euforie z maleho cloviecika, tak ani som nevnimala okolie. akurat nas prepustali ked sa to stalo tomu babu.

bs nema ani prvu pomoc pre deticky, keby sa nedaj boze nieco stalo. museli by ich prevazat do bb. neviem ako sa to odborne vola.

cvikla969
12. nov 2009

aj ja som rodila pri nom.fakt ma bozsku trpezlivost a ak este neohluchol s mojho ziapania tak to fakt klobuk dolu...kojenie som si nakoniec zachranovala vlastnym usilim kedze to somnou po tyzdni zacali vzdavat,ale to vdaka prirucke ktora bola na izbe slo.
mne monka hovorila ze tam vobec nie je novorodenecke a neni velmi koho kto by sa o male v noci postaral ked si uz na dne.ja som to sice vyuzila len prvu noc a par hodin stej druhej ale aj tak je to istota.
smailinka:chodila si tam aj na predporodnu pripravu?
inak chyb v mojich textoch bude aj trilion lebo som disgrafik a popleta a este mam aj vzdy naponahlo,tak pardon...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre