Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

evitkamalicka
12. nov 2009

kto mozte, dajte mi hlas na tento link, ale musite byt zaregistrovani, dakujem
http://www.tortyodmamy.sk/?q=content/jezko-s-ja...

manika77
12. nov 2009

evit nadhera 😵
jooj konecne slnko 🙂

evitkamalicka
12. nov 2009

manika dakujem 😉

skrutka11
12. nov 2009

Manika Slnko???? A kde? Na mostovej furt zatiahnuté 😀

Ozaj, malinky ma seboroicku dermatitídu ☹ je to z mliecka a mame Dermatop krem so steroidmy fuj... ale co uz, nech mu to pomoze.

Inak boli sme u Dr novakovej, ale dufam,ze uz k nej viac nebudem musiet ist.... bola veeelmi ochotna, az som si poplakala. Tak dufam, ze moja dieta mu vyriesi jeho problem. Mate s tym skusenosti niektora? Dufam, ze nie

svetluska4
autor
12. nov 2009

ahoj kocky,
no my mame dnes zly den. Volaco ma zacalo obchadzat (svokra dovliekla nejaky virus, 🙄 )boli ma hrdlo pri prehltani. Tak som hned rano vystartovala k lekarke ze nech to chytime hned na zaciatku. Taak mam doma homeopatik viac ako v lekarni 😀 Len dufam ze sa nenakazi aj maly, bo uz aj svokor smrka moj muz tiez hlasi ze sa mu nieco nezda. Hm, ale on si moze dat theraflu a ma pokoj. Ozaj a neviete ako to je ked ochorie take malo babo? nechcem nic privolavat ale radsej nech som pripravena na vsetko. Teraz to je myslim dost zaujimava tema.

lenoc
12. nov 2009

Ahoj baby!
Evit, torta je nááááááááááááádherná, len zíram. Prezraď, na ktorej škole majú tento víkend stužkovú?

Skrutka, to má drobec tie špinky vo vlásoch alebo niečo iné?

Svetluška, tak sa drž, nech homeopatiká zaberú a Samko nech je zdravučký. Náš Maroško bol už dvakrát soplavý, chudáčik, prvý raz dostal Pamycon - s tým som mu vytierala noštek na striedačku s Libenarom. Druhý raz som mu dávala detský Nasivin. no a iné som nerobila, len zapínala vysávač a odsávala mu noštek. A ešte som podložila matrac v postieľke, aby spal zošikma trošku. Chvalabohu nemal teplotu ani mu to neprešlo na ušká.

Luskáčik aj ostatné študujúce maminy máte môj obdiv - študovať popri malom bábätku. super, že papá v sobotu z fľašky a zároveň ti neodmieta prsník, nech jej to len takto krásne vydrží.
Našich suseda má 4-mesačnú dcérku a keď ide do školy, musí brať malú aj manželom so sebou, elbo vyskúšali už tri značky UM a malá to vypľúva, chce len maminkino mliečko.
Inak tiež som počula, že keď odsávaš MM, môže sa to dávať spolu do jednej fľašky do chladničky i do mrazničky.

Ja som si jeden čas odsávala mliečko, keď malý nevyťahal všetko, ale podarilo sa mi odsať niekedy ani nie 10ml, tak som to nechala tak. mám lentakú obyč. ručnú odsávačku, tá odsaje dobre len z plného prsníka a najlepšia odsávačka je aj tak bábo.
Teraz mi aj tak papá tak divoko, že odsávať by som mohla jedine v noci, cez deň nikdy neviem, kdy bude zas hladný. Na začiatku pil asi hodinu, vypil skoro všetko z oboch prsníkov a tak dobre sa napapal, že ďalšie dve- tri hodinky vydržal. Teraz sa síce už dokáže zasýtiť za kratší čas, no málokedy sa naraz poriadne napapá, nevypije všetko mliečko, mne ešte mliečko strieka pri stlačení a on buď začne plakať a odťahuje sa alebo sa tvári, že je najedený, usmieva sa, no o hodinu papá zas. A napr. od jednho prsníka sa odťahuje, no keď mu ponúknem druhý, väčšinou sa k nemu hneď prisaje, chvíľu papá a potom sa situácia opakuje. Vytiahne si asi hlavne predné mlieko (aspoň si myslím, lebo aj kaká tak dozelena). Neviem, či je problém v tom, že sa mu nechce ťahať a to zadné ide ťažšie, alebo čo... Nemôžem poriadne ani nikam odísť od neho na dlhšie, pokiaľ takto divoko papá.

Momentálne je fascinovaný hrajúcim mackom a kolotočom a včera dostal aj kolotoč nad postieľku, tak na ten sa nevie vynadívať, keď hrá a ja sa zas neviem vynadívať na neho, keď hypnotizuje ten kolotoč 😀 a vykladá mu alebo keď si "kecá" či usmieva sa a robí "avú" či "agúúú".

Angellinka, gratulujem k tehu. 😵

evitkamalicka
12. nov 2009

lenoc torta bola do Nitry 😉

luskacik
12. nov 2009

skrutka, seboroickú dermatitídu máme aj my. Boli sme u tej istej kožnej presne pred týždňom, bola som s ňou rovnako "spokojná". A dala nám ten istý krém. 😠 Nikdy viac!!! fakt. Aj tebe prikázala prísnu dietu? Inak, ja som tu o tomto zážitku písala na 8. strane zo dňa 5. 11. A nám dala aj nejaký olej do kúpeľa - ale už je 4. mesiace po expirácii!! 😠
Natálke to začalo na hlavičke ustupovať, ale teraz sa jej niečo také tvorí na celom telíčku 😢 Som zúfalá, čo robím zle??
Baby, môžeme sa dať zaočkovať proti chrípke aj my, keď dojčíme?? Vy ste zaočkované?

manika77
12. nov 2009

svetluska maly bol chory ked mal sest tyzdnov...a vyzeralo to asi tak ze odsavat a odsavat soplik davat morsku sol na zvlhcenie a nasivin, antibiotika sme nastastie este nemali 😵

emkaa
12. nov 2009

Baby, napriek tomu, ze je Dr. Novakova dost neprijemna, mam s nou velmi dobre skusenosti, myslim co sa tyka odbornosti. V 39.tt mi vysiel na celom bruchu vraj tehotensky ekzem, ktory sa do porodu, t.j. do dvoch tyzdnov, rozsiril skoro po celom tele, strasne to svrbelo, nemohla som spat, bolo to hrozne a hnusne skarede. Isla som ku koznej, pred porodom 2x, aj po porode, davala mi jednu masticku za druhou, ale nepomohlo. No ale vraj po porode by to malo zmiznut. Nezmizlo, sice sa to trolinu zlepsilo, ale potom zase pred Vianocami po celom tele. Tak som isla k Dr. Novakovej. Spravala sa sice ku mne ako nejakej.. ja ani neviem .. chudere.. ale musim povedat, ze mi pomohla, hned vedela, co to je a co mi ma dat. Do mesiaca som bola v poriadku a odvtedy sa to ani nevratilo.
No.. pisem to len preto, ze obcas netreba pozerat na to, ako sa dotycny clovek sprava, moze to mat hlbsiu pricinu,....... myslim, ze to nie je osobne, sprava sa tak ku kazdemu (aj keby fakt nemala, bola som prvykrat dost vyburana z nej), ale podstatne je, ze vie, co robi a ze pomaha.

luskacik
12. nov 2009

emkaa, máš pravdu. Ja ju neodcudzujem, určite je odborníčka. Počula som o nej, že má taký svojský prístup, ale každý z nás je iný, takže beriem ju takú aká je... Len občas to zle padne počúvať o svojej neschopnosti 😎
mandula, čo je s tebou?? Kde si?? Dúfam, že ste v poriadku.

skrutka11
13. nov 2009

Ahojte kočky,
K Dr Novakovej. Je aka je a lepsia tu nie je. Ale asi uz k nej nebudem mat velmi odvahu ist a pritom je to nasa suseda z vedlajsieho vchodu. Mozno take hovorove zaucho by jej pomohlo, aj som mala chut jej nieco povedat, ale radsej som sa sustredila, aby mi maly nespadol z ruk.

Luskacik, mi to mame na tvaricke a zda sa, ze sa to lepsi a to som ho dnes rano natrela treti krat. Maly sa strasne skrabkal jak taky zajko, tak vyfasoval rukavicky a snazim sa mu ustriehnut rucicky, nech sa nesvrbi.

skrutka11
13. nov 2009

Luskacik, cakam kym sa mi dovari moja diéééta a tak som nurala na nete.

tu je celkom pekne popisane, co to je ta soberoicka dermatitída

http://www.medicabaze.cz/index.php?sec=term_det...

svetluska4
autor
14. nov 2009

ahojky baby,
taak konecne som si sadla. Dnes sme mali vitanie novorodenca na urade a potom oslavu a to som prosim pekne absolvovala s teplotou 37,5 😒 .
Brali sme to kvazi ako krstenie,nakolko my nie sme veriaci tak to tak berieme. Obrad bol super a ked je niekto ateista tak to odporucam, je to pekna pamiatka. Prisli stari rodicia, so sestier som spravila krstne mamy, nakolko su slobodne tak som ich dala obe 🙂 a je klud v rodine. Pekne sme sa zisli, stari rodicia segry s frajermi . Najskor bolopekne uvitanie, basnicka,pesnicka, poslanec urobil urade "bla bla" v pamiatkovej knihe pekne bol spisany slub ze sa o nasho drobceka budeme starat a tak ... to sme podpisali my akorodicia a segry akoze krstne mamy. Potom nam zagratulovali, dotali sme karticku od mesta a taky metal ja kvetinku. Naozaj pekny obrad,aspon ja som spokojna a maly bude mat pamiatku. No a potom sme isli domov. Moja maminka doniesla salat a rezne, ja som doobeda stihla polievocku, no kooopa zakusokov a samoska torta, sampus a tak.
No maly bol cely cas hore a teraz mi pekne "odpadol" do postielky a ako to vidim pospi si urcite do tej deviatej.
Manzel ten bol po nocnej a cez den nespal a teraz mi tu chrapka na gauci. Takze mi je hej a ja si mozem kuknut v klude telku 🙂

skrutka11
15. nov 2009

Svetluska tak blahozelam ku "krstinam". My sme mali normalne krstiny a tiez to bol pekny zázitok. Maly cely obrad prespal a na oltary si tak pro forma prdol xi 😀 aspon bola zabava

skrutka11
15. nov 2009

LUSKACIK a ROSE

ako sa maju deticky s pokožkou boľavou? Nam Dermatop pekne zabral. Len teraz neviem dokedy mu to mam natierat? Cerveny u nie je hadam nikde, uz len take jemne supinky a drsna pokožka. Mne Drrr Brrr Novakova povedala, ze natierat a keby to nezmyzlo, kym sa minie krém, tak mame prist a da komplexnejsiu liecbu.

V podstate cervene to uz nie je a tak mam prestat? Alebo kym mu nevymizne aj ta sucha pokozka? Ja som bola z nej taka vyplasena, ked ma odbila pri mojich otazkach, ze uz som do nej nedobiedzala a teraz neviem.

V pribalovom letaku som citala, ze u dojčiat sa krem moze aplikovat len vo VAZNYCH PRIPADOCH, lebo napr. sa moze spomalit rast a tak pod. Tak by som to chcela pouzivat minimalne. Co povedala Vám?

dakujem

luskacik
15. nov 2009

Ahoj skrutka, aj nám ten krémik hneď zabral. Natierala som jej to asi 3 dni ráno a večer. A potom už len večer pár dní... A teraz len občas. Má to už omnoho lepšie, ale ešte stále jej to je vo vláskoch trošku vidieť. A na brušku a hrudníku sa jej začala šúpať koža. Má tam teraz také suché fliačiky. Tak to jej krémujem s niveou baby. Dúfam, že to prejde. Stále má niečo 😢

skrutka11
16. nov 2009

Luskacik a aj ty dietujes? Nam povedala ziadne kremy ani šampony, len čista voda a drobec ma uz iba drsnu pokozku, ale verim, ze kupanim sa toho zbavi. Takze ja dnes prestanem pouzivat ten krem, verim, ze sa mu to uz nevrati a budem ho kupat kazdy druhy den bez nicoho iba s cistou vodou. Vonavy je aj bez kremov 😉

mandula
17. nov 2009

ahojte babulky 😉 dlho som tu nebola, lebo pri malom sa vazne ze neda, ale musim ho pochvalit, ze uz je lepsi 😉
cez den uz velmi neplace - uz chce len komunikovat a komunikovat, stale sa smeje a rozprava sa so mnou, ale ked od neho odidem, tak spusti 😀 na rukach uz velmi nechce byt, tak vymyslam stale nove a nove miesta, kde by som ho odlozila 😀 v noci nastastie spinka - niekedy od doeviatej az do rana do siestej 😲 az sa bojim, ci neomdlel od hladu, a niekedy sa zobudi tak o tretej a potom zase spinka do rana. Ale pocitac mam tu v izbe, kde ma postielku, tak na neho sa nedostanem, lebo vecer ma rad ticho ☹
je to moje zlaticko. Uz zacal riadne priberat, paaani moji, to bude taky malinky tucko. Lebo on je drobunky, ale tie licka, haha - musim sa smiat, vyzera ako skrecok, ako keby si robil zasoby 😀 😀 😀
Baby ale chcem sa aj nieco spytat:
1/ moj maly papa 50minut!!!!! dobre vidite, 50 minut - ved doteraz papal stale 20 max. 30 - je to normalne? To je vazne taky hladny? Ved on mi vysaje oba prsniky, ja nemusim ani odsavat. Pomoooooc 😀
2/ vy ste uz mali nejaku reakciu na to ockovanie? Kedy? V piatok bude mat 6tyzdnov - mam to uz cakat? A boli vasi drobci aj uplakani, mali teplotu? On ma na ramienku taku cervenu bodku, ale hnis tam este nema. Asi to este len pride.

Takze on uz placka len vecer, to musi byt, bez toho by nebol den. Od tej piatej do siedmej placka, ale to uz je lahoda dievcata 😀
Okrem toho uz sa prestal bat vodicky - konecne ho aj okupem bez toho aby vsetku vodu vyspliechal 😉
Teraz pre zmenu place ked ho z vody vyberiem. No skratka ja mam total ine dieta, ako vsetky ostatne mamicky. Mali by ste tu jeden den byt - tolko sa na nom zasmejem. On normalne vymysla, normalne je prefikany - no je to zazrak. Je to kraaaasne mat dieta 🙂

Nas tato sa este nepolepsil, stale som u nasich a on je s nou, ale aspon o maleho ma zaujem, Stale pise a ja ho len odpisujem. Myslim ze to zabera ale ja pravdu povediac uz nemam zaujem, takze nech si pise na inu adresu. teraz buduci tyzden sa tam ale chystame - lebo "svokra" mala narodky a teraz bude mat aj meniny, tak ma pozvala a chce vidiet maleho. On tiez velmi prosi, aby som prisla. Tak teda idem, ale len na par dni. Uz teraz mam stres.

Tak zatial tolko, budem sa tesit na vase odpovede. papa 😉

luskacik
17. nov 2009

Ahoj mandulka, no konečne, báli sme sa o teba.
To som rada, že už sa to u vás zlepšuje 😀 Aj moja malá sa v posledných týždňoch veľmi rada kúpe, predtým strašne vrieskala. A s tým papaním je to aj u nás tak. Najprv nám to trvalo asi 30 minút, potom prišlo obdobie, keď papala hodinu (pol hodinu každé prso) a teraz zase papá 30 minút niekedy max. 45. Ale to sa už vrtí, trepe, kope, smeje sa pri tom... no máme šou 😀
Malej sa v 5 týždni vytvorila tá reakcia, očervenelo jej to a v 6 týždni sa tam spravila hnisavá bodka... o pár dní to prasklo... a teraz jej odtiaľ odpadla chrastička a už sa to začína hojiť. Keď jej to nahnisalo bola naozaj dosť mrzutá, uplakaná...
Tak držím palce, nech je to každým dňom lepšie a lepšie 😀
Svetluska, ten krst musel byť celkom super. Podľa toho, ako si to opísala,to mohlo byť fajn. Tak blahoželám 😀 Mne sa páčil aj ten náš krst, ale aj toto by nebolo zlé absolvovať.. Ale zase pozývať babky, prababky.. a objednať torty, zákusky.... eee. 😖 to sa mi už nechce. Csikike to vymyslela najlepšie, spojila obidve akcie v jeden deň 😀

svetluska4
autor
17. nov 2009

ahojky
mandulka vitam spat 🙂 no nas maly papa max 20 minut a potom uz sam vypluje cici. asi ma dobry tah 😀 ale napapat sa napapa bo uz ma cez 5kg. Al e zato si castejsie pyta, cca kazde 2 hodky, ale v noci spi jak dudok. Som volakde citala ze tym ze babo dobre spi v noci a nezobudi sa na papanie tak to papanie dobieha cez den. Ale ze to je dobre ze sa takto naucilo rozoznat den a noc.
No my sme reakciu na TBC neamali nic moc, maly bol troska mrncavi ked sa to ukazalo ale nic extra. A rekacia na kozicke je taka ze mame taku malu cervenu ciarocku cca 3x5mm ziadny pluzgierik ani hnisanie. Som bola vcera u dr. na poradni tak mu to pozerala a ze to je OK, hlavne ze ma nejaku reakciu a ze ten rozsah fliacku je dostatocny, asi na to maju nejaku hranicu.
Dnes sme mali mrzuty den, zacinam pomaly skusat potraviny co nam neodporucali papat pri kojeni kvoli alregiam, tak sledujem reakcie co sa deje. Cokolada mu vyhovuje mnam mnam, hm, ale mandarinky eeee ☹ a to som zohnala take dobre co sa dobre supkaju take ako byvali za komonacov. vcera som si probla dat jednu a dnes je maly ako zlocinec. hm, vyzera to tak ze je to spravny chlap co ma rad sladke 😀 😀 😀

csikike
17. nov 2009

luskacik, ale kdeze dve 😀 , my mame vtedy vela oslav, maly a ja mame narodky, tak to vsetko oslavime dokopy 😵

mandula
18. nov 2009

luskacik, ja to tak vidim, ze nasi drobci su rovnaki 😀 ked pises o malej, akoby si pisala o mojom Petkovi. On tiez ked papa, tak sa vrti, kope nozickami, smeje sa, mraci sa a ja neviem co este. Najkrajsi je, ked zaspi pocas jedenia, ja cela natesena, ze super, ulozim ho do postielky ako anjelika a o 10 minut by si to divadlo mala vidiet. Ponatahuje sa akoby spal uz 5 hodin 😀 otvori oci a zacne so mnou komunikovat, au, aua, ba a je po spanku. Potom sa pokaka, potom si vypyta este trosicka jest a ozije na 200% takze mam dalsiu hodinu co robit, aby som ho zabavila. Potom zacne mrnkat, lebo uz chce spat ale akosi mu to nejde a nakoniec 20 minut pred jedenim zaspi a nie a nie sa zobudit. Presne ako aj teraz - mal jest o 11,20 no myslis ze co robi? Spi v lehatku, ktore s nim trasie 😀
Inak to lehatko je vazne zazrak - nie vzdy to zabera ale ked potrebujem jest, alebo zehlit, alebo ist do sprchy, tak lehatko vzdy zaberie. Vzdy aspon na tych 20 minut ho zabavi a niekedy ako aj teraz v nom krasne zaspinka.

svetluska - asi to tak naozaj bude s tym jedenim - lebo maly zaspi vecer o pol deviatej a potom sa budi az okolo stvrtej rano, napapa sa a spi este do tej osmej. Takze potom cez den to dohana. On vlastne je 5x denne, viem ze by sa asi malo viac, ale pribera ako maco, tak doki povedala ze mu to bohate staci. Ved za 2 tyzdne mi pribral 600gr. Teraz vazi 4500gr a to este ma len 6 tyzdnov. Takze sa nestresujem. Ja len ze tych 50 minut to je makacka - chrbat mam uplne strpnuty 😉

co sa tyka tej stravy - ja som zistila, je nemozem mlieko, jogurty, activiu, no jednoducho nic mliecne a maly je kludny. Cokoladu nastastie nemusim a ovocie mi teraz akoby nechyba. jem iba banany a to je v poho. Ja ked som bola tehu tak som vyjedla snad vsetky pomarance z obchodov 😀 😀 😀 takze teraz mam dost na 2 roky.

inak aj mna caka krst ale nastastie az v januari - tak sme sa dohodli s tatom. Maly bude mat uz 3 mesiace a bude snad dobrucky, takze by sme to mali zvladnut. Teraz by to bola pohroma 😝
Ozaj a co tam treba? Kosielku? Kde ste ju zohnali a kto ju vysil?

Tak zatial papa. Idem mu dat jest a idem von 😉 skoda ze som tu na veci. Inak stale chodim do Tesca, mam cierny kocik s bielymi kruhmi a mam blond vlasy a ciernobiely kabat, takze ak ma uvidite, narazte do mna 😀

manika77
18. nov 2009

mandula aj ja mam cierny kocik s bielymi kruhmi 😅 🙂

evitkamalicka
18. nov 2009

mandula ja byvam na veci, tak niekedy sa ozvi

mandula
18. nov 2009

manika - mozno mame rovnaky 😉

evitkamalicka - super, tak mozeme ist niekedy spolu kocikovat - moc by som sa tesila. Ja chodievam väcsinou okolo 12tej az jednej a som potom tak do tretej. Tak dam vzdy vediet a stretneme sa 😉 pa

skrutka11
18. nov 2009

Ahojte kočky,

luskacik a mandula

akurat vcera moj maly od druhej poobede nechcel poriadne papat, az mi bolo zle. Vzdy si potiahol 2 minutky a dost. A takto to islo kazde 3 hodinky az do 22:00 ked sa uz nabumbal a pekne sa budil kazde 2 hodinky a jedol. Kedysi som sa snazila ho krmit min 15 min. On viac ani nevidrzal a ocividne mu to stacilo lebo na druhej poradni mi pribral 800 gr.

Teraz pije maximalne 5 minut a vyzerá, ze mu to staci. Vraj za 5 min. babo vypije 90 % mlieka, tak ja vam uz fakt neviem. Vcera som preto vysela asi hodinu na nete a hladala, ci je to normalne, a su aj take maminy, tak uvidime ako budeme priberat 😒

evitkamalicka
18. nov 2009

mandula ja chodim tak okolo druhej a do tej tretej, stvrtej

evitkamalicka
18. nov 2009

mandula nesla si dnes nahodou smer Holleho? som totiz isla s malym von okolo 16:15 a isla tade nejaka blondinka s ciernym kocikom s bielymi kruhmi v nejakom takom sivom kabate

manika77
18. nov 2009

mandula ja som ta dnes asi tiez videla 😀 ale si telefonovala tak som ta neohlasila 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre