Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

mandula
19. okt 2009

ahojky svetluska - no tak ja som bola dnes u doktorky - maly je ok, vsetky reflexy dobre - dnes mu aj pupcek odpadol - mam to este vraj cistit, je tam nejaky hnis, ci co, to je ale asi normal.
co sa tyka toho plakania, ona si mysli, ze to je brusko - je vraj dost zaplyneny. Noo, tak musime masirovat brusko pred papanim, musim mu vzdy vycistit pusinku boraxglycerinom a mam si kupit tu rektalnu hadicku a s tym mu pomahat. To su tie koliky? Tak sa to prejavuje? Ak ano, tak to budem teraz cakat 2 mesiace, co? 😉
Poznam to, ze sa na neho divam a neviem mu pomoct. Niekedy mi krasne po papani zaspinka a niekedy vystraja ako blazon. Musim este vyskusat vsetky cumle, aby sa neucil na ten malicek a snad sa to upravi.
Vraj aj ja sa mam ukludnit, lebo to prenasam - ale prisaham, ze sa velmi snazim, no nejde mi to. Stale myslim na to, aby bol kludny, potom na hrcky v prsnikoch, potom na to, ze moj ex chce, aby som k nemu isla s malym na vikend a ja sa toho tak bojim. Pritom by som isla rada. Len ked uvidi, ze malicky casto place, da mi to za vinu a ja viem, ze ma to polozi. Toho sa velmi bojim. Nechcem mu vsak povedat neukazem Ti ho. Tak velmi chce aby sme prisli. Ach jaj.

Svetluska - a ja som myslela tie pupaciky ze ma ja 😀 doktorka povedala, ze si mozem dat na to tekuty puder a cakat co to urobi, tak som si dala a cakam 😀 desne to svrbi a mam toho stale viac - aj z toho som nervna.

Ok, tak idem kojit a ak panboh da a on zaspi, zas pridem 😉
Inak uz mam fotky v albume, zatial len 5, este postahujem nejake z fotaku, to som este nestihla.

mandula
19. okt 2009

jaj a este som chcela - ze maly mal dnes 3400gr - ked sme prisli z porodnice tak mal 3500. Troska mam z toho stres, mam vraj prist znova v piatok, nech si ho odvazi. Baby - je to mozne, ze on mi nejako nepribera? Ved viete kolko papa? Booze.

manika77
19. okt 2009

mandula maly je kraaaaasny 🙂
a k tej vahe v porodnici mohla byt ina vaha ako u doktorky moze to byt aj tym 😉 kazda vaha vazi inac...

mandula
19. okt 2009

manika dakujem 🙂
ta vaha bude dufam ok, musim ho donutit viac papat 😀
a este k tomu Tvojmu, to je tak zlate, ze sa pohol az ked ostatne babatka boli uz v cieli, to moj by tam bol ako prvy, kedze je taky hyperaktivny a este by to sprevadzal aj burlivym placom, nech vsetci vedia, ze lezie 😀 😀 😀
to je mile, ze si bola na takej sutazi. nezabudni ze dolezite je zucastnit sa 😉

manika77
19. okt 2009

madula maly je hyperaktivny od malicka chodim s nim neurologicke taak mne to rozpravat nemusis...mam to aj na papieri tu jeho hyperaktvitu..inak tieto deti treba vela nosit na rukach 😲 too len aby si vedela 😝
hej hej sak sme sa zucastnili ale aspon dostal knizku 😉
pocuj ty si zo sale alebo z veci?

luskacik
19. okt 2009

ahojte,
mandula, to nie ja, ale svetluska má od narodenia také dobré chlapčiatko. Moja Natálka sa dosť podobá na toho tvojho drobca.
svetluska, kde si bola u ortopéda v Galante alebo v Nitre?? My ideme v stredu. A potom asi vo štvrtok pôjdem do poradne... Baby, poradne pre bábätká bývajú až poobede??? Nemusím tam ísť ráno, keď majú veľa chorých pacientov, však ... Alebo novorodenci majú prednosť?? ja som s malou ešte nebola u doktorky, lebo prvý krát prišla ona k nám. A odkedy nás pustili z pôrodnice ešte sme malú vôbec nevážili, tak som zvedavá, že koľko pribrala z toho môjho mliečka..
To je super svetluska, že už malý nemusí nosiť ortopedické nohavičky, bodaj by sme to aj my mali v poriadku.
A mojej malej sa strašne šúpu nožičky (má na nich veľmi suchú pokožku)... a to sa narodila týždeň pred termínom. A strašne rýchlo jej rastú nechtíky, už som jej ich 2x strihala a zajtra budem musieť zase, lebo keď si stiahne rukavičky celá sa doškriabe.

manika77
19. okt 2009

luskacik poradne byvaju pobede teda aspon v GA..ale myslim ze aj tu..a novorodenci maju prednost ak by nejdajboze bola chora...
to sa mi pisee ked som u mamy cooo?
inak ked pojdete na nozicky k ortopedovi do GA chodte k Ciganikovi...nie k Ciganikovej ona je strasna osoba...On robi pondelky v nemocke od 12tej tusim robi deticky 😉

svetluska4
autor
19. okt 2009

My sme boli u ortopeda v komjaticiach u dr.Jassa. Nasa pediatricka Dr. Neuwerthova nam ho odporucila. Treba si tam dopredu zavolat a dohodnut sa so sestrickou.Inak velmi mily doktor, taky mlady.
Hej poradne byvaju poobede u nas to je od jednej. Ale treba ist trosk askorej aj ked su este na obede, lebo vsetky maminy sa dovalia na jednu a potom tam je natresk a musis cakat kymnateba vyjde rada. My sme boli naposledy druhy 🙂
Nas maly sa supal cely 😠 ale nasa pani dr. nam poradila ze by sme ho mali pred kupelom namazat olejcekoma a potom okupat a po kupeli telove mliecko. a teraz uz je peknucky,nesupka sa. A nechty mu rastu tiez ako keby chodil do salonu na gelove. A strihat muich mozem len ked drichmuska leob inak mava tym ruckami a ja sa bojim aby sommu moc nezatrihla.
No nas maly pribera ako podla knizky, co tyzden to 300 - 350 g. no ako valibuk a to som uz mala aj chvile ked som musela 2-3krat zarobit umele mliecko, ale inak pekne taha cici 😀 i ked maminu to boli , kvoli tej pliage z nemocky. 😠

svetluska4
autor
19. okt 2009

Inak kocky, dnes bolo vonku krasne. Len som mala robotku v zahradke, ostrihat ruzicky, vybrat tu trocha petrzlenu co mi ostal a zlikvidovat papriku. Ale maly bol aspon vonku v kociky a potiahól 4 hodinky spanku. 2 hodky spal vnutri a dve vonku. Vobec sa mi nezobudil ked som ho obliekala na von . 😎

rose86
20. okt 2009

ahojte neviem ci sem mozem aj ja pisat ked som z galanty 😀

mandula- moj maly maval tiez tieto koliky, vzdy presne o siedmej zacal a stichol az o desiatej vecer. a nepomahalo nic, ani maswirovanie bruska cicikanie, proste nic. potom ako ukoncil druhy mesiac tak akoby utalo a samo to prestalo 😀

luskacik aj nasa mala lubi tie kaucukove dudusky, prvy mesiac tie ploche anatomicke ale potom jej zacali byt male, stale ako cuckala jej vypadavali tak sme dali gulaty, sme kupili tie hrkajuce a tie ma velmi rada 😀

rose86
20. okt 2009

luskacik s tymi nausnicami, mojej malej prepichli v porodnici a prepichli jej to zle ☹ lave usko sa jej zahojilo nejak po tyzdni a prave nie a nie zahojit sa potom jej zacalo akoby napuchat, mala tam taku hrcu a bolelo ju to tak som sa nasrala a vybrala som jej tu nausnicku, na druhy den sme isli na poradnu a ukazala som to lekarke a ona povedala ze to ma zive maso ze jej museli prepichnut zilku a ze dobre ze som jej to vybrala, ze treba pockat a bud sa ta hrca vstrebe alebo bude musiet ist k usnemu ale na stastie nam to pekne ustpupuje. no takze som pekne olutovala ze som jej tak skoro dala prepichnut uska ☹

manika77
20. okt 2009

bre ranko...rose aj ja som z GA teda origibal zo Sale a teraz som tu v Sali cely tyzden 😎
moj maly od mala len avent dudliky..ale teraz som mu kupila aj tecso lebo som zistila ze tie maju taky isty dudel ako avent 😵 kedze uz ich vyhadzuje z kocika tak myslim ze moze aj tesco vyhodit 😎
my sme koliky nastastie nemavali
luskacik ty si z veci alebo zo sale ...pytala som sa aj manduli ale ta tu este nebola 😝

lenoc
20. okt 2009

ahoj baby,
vy byvate vsetky priamo v sali (resp. vo Veci)? Teda, okrem maniky a rose.. 😉
Ja som sice origos Vecanka, ale byvame v Mocenku.
pisem bez makcenov, bo jednou rukou kocarujem maleho, aby este spal.

Manika, pozerala som fotky maleho, to bol riadny vlasacik, ked sa narodil. a ked sa mozem opytat, kolko mas rokov? strasne mladucko vyzeras na tych fotkach. 😉

nas drobec sa tiez supal - rucicky - od zapasti a nozicky od clenkov dole, tak sme olejcekovali.
vcera na poradni nam dokyna musela predpisat holtov krem, lebo maly mal pre zmenu vyhadzanu tvaricku - take drobucke pupaciky. tak mu hovorim, ze ho plieska puberta. 😀
a ozaj, ma uz 5700g.

nema koliku v pravom slova zmysle, ze by vrestal 3 hodiny v kuse, ale v ramci toho casu co je hore, aj place. byva vecer nepokojny, musime ho vselijako mozne ukludnovat, pestovat,rozpravat mu,.. a hore je vtedy tak od pol siedmej (kupeme sa ) do desiatej, pol jedenastej, obcas pospi par minut a zas je hore. najprv to mal tak 2-3x do tyzdna, teraz uz tak 5-6x.
rose, dufam, ze ho to prejde, ked bude mat 2 mesiace.

my sme boli na nozicky v nitre a musime balit nasiroko - ma to sice v norme, ale na hranici.

svetus, obdivujem ta, ze stihas aj zahradu. ja obcas stihnem navarit alebo aspon pomoct s varenim (byvame so svokrou, tak ak nestihnem, nevadi), oprat, ozehlit a tak, ale inak nic moc - von do zahrady som chcela ist v sobotu a samoska, ze krpec nie a nie spat, tatino ho isiel kocarovat a ked sa vratili za 2
min, maly spal este takych 10 a hotovo, tak skoncila moja robota.

no uz ani kocarovanie nepomaha, hladosko sa ozyva, tak sa majte.

manika77
20. okt 2009

ahoj lenoc noo bol vlasaty a odniesla si to moja zaha ☹ sak uz som strihala pat krat 😝 ..noo ked som porodila som mala 22 ale teraz uz mam 23 😅 noo vyzeram mladsie to mi kazdy vravi.. 😉

noo my sme sa nastastie nesupali ..ale ja pouzivam taky johnson do kupela potom je taka mastna vodicka a nemusim ho potom olejcekovat 😉
lenoc pekna vaha vlastne on ju mal aj ked sa narodil 😝
ked si z mocenku preco si rodila v GA a nie v NR?
z mocenku som mala dakedy frajera 😀

lenoc
20. okt 2009

no, my sme sa napapali a uz zas spime, to teda musim napisat (ciernou kriedou do komina), to sa uz daavno nestalo, iba ak v noci.
Fakt vyzeras mladsie, a si kocka.

ked som odchadzala od stareho gyndosa (v ambulancii na dusle, kam som chodila, sa to striedalo jak na beziacom pase), zo salskych gyndosov som nepoznala nikoho a nemala som ani kamosku, ktora by ku niektoremu z nich chodila, ze by mi dakoho odporucili.. (a k trajanovovi som nechcela ist), a bol mi odporuceny Havranek.
Jeej, to by bola sranda, ak ho poznam. 😅 A napises aj koho? (alebo aspon, kolko ma teraz rokov?)

manika77
20. okt 2009

noo vidis ake idealne dieta..aj ja sa chystam von s malym teda uz ho sestra zobrala ja pojdem len dole 😝 apockam maminu 😉
k trajanovi som chodila nebola som spokojna..potom som presla k Havra.... a aspokojnost bol mi aj pri porode a bol velmi velmi mily...napisem ti do IP 😝

lenoc
20. okt 2009

ozi, zabudla som, lupena vraj ma ten cisarsky uz dnes, nie az zajtra, (moja svokra klebetila s babkou jej manzela)tak som zvedava, ci nam napise, ake modelkovske miery mal maly. Ved uz je asi aj na svete. 😵

evitkamalicka
20. okt 2009

lenoc ja vo Veci

luskacik
20. okt 2009

čaute maminky, ja bývam v Šali.
Lenoc, v Močenku mám celú svoju rodinu ... takže tam často chodievam.
Chcela som sa Vám pochváliť, aká je od včera Natálka dobručká, ale už to zase nieje pravda... Dnes od obeda plače ako malý pavián 🙂
A na tváričke sa jej spravili také drobné pupáčiky, ale nezdá sa mi, že by to boli potničky, a ani ten novorodenecký ekzém.... Neviem či to nemá z toho krémiku čo používame, keď ideme von (proti vetru a chladu). Musím sa popýtať u doktorky..
Dnes do obeda som absolvovala maratón po Šali a hľadala som košielku na krst... Skoro som odpadla, keď som videla, že do zvončekového sa nemôže ísť s kočíkom. Chcela som ju tam nechať zvnútra pri dverách, a tam na dverách nakreslený preškrtnutý kočiarik!!!... No super, ešteže bola so mnou mamina. To bude iná sranda, keď budem v meste sama a dostanem sa maximálne možno do drogérie a potravín... 😠

manika77
20. okt 2009

baby dakedy mozeme dat aj dake stretko 🙂

svetluska4
autor
20. okt 2009

caute maminky,
tak ja som z Dlhej nad Vahom, vydala som sa tam 🙂
Inak dnes som bola na matrike popytat sa na to vitanie novorodencov. Aaaa mame ho 14. Novembra o 14.30 😀 Vitanie robia kazdu sobotu poobede pred svadbami. Ale podla vsetkeho sa treba ist prihlasit na matriku ze chcete vitanie. NO nam potom hned dali ajpozvankovy papierik. Tak sa teskame. My nie sme veriaci tak je to pre nas obdoba takeho krstu. Pridu aj stari rodicia a tak a sprvimemensiu oslavu doma. Uz sa teskame.
Dnes v noci sme normalka spali od 22.00 do 3.30 potomsa pekne napapal a zaspal a spal az do rana do 7.00. Asi to potreboval lebo vecer mal zachvaty koliky, chudiatko moje. AL aspon nereve jak pavian ked ma tu koliku len tak raz zvreskne potom par minut dobre a potom zas az kym sa nevyprdka. NO uz aby sme boli za tym,
NO utekam muzicek je hladny musim mu ist nieco uvarit ne veceru.

giuli
20. okt 2009

ja som zo šale originál...teraz bývam v Trnovci n/V a ako som sa dozvedela tak snáď sme so Svetluškou vzdialené príbuzné z manželovej strany,,,ak sa jej terajšie priezvisko začína na K.... 😵

svetluska4
autor
20. okt 2009

ahoj Giuli, no ak si rodina s tetou Betou ,tak si uhadla 😉

rose86
21. okt 2009

manika my sme teda rovnako stare 😀 ale podla fotiek ta nepoznam ale tvojho muza poznam tusim z videnia 😀

manika77
21. okt 2009

rose sstretavas ma? tak ma ohlas ked ma vidis... 😉

giuli
21. okt 2009

som ...jej manžel a môj otec sú bratia a s tvojim svokrom bratanci....tak nejak....spomínali,že sa vám narodil tiež samko...odtiaľ som vydedukovala,že ide o teba a keď si spomenula dlhú..tak som si bola celkom istá.. 😵

manika77
21. okt 2009

roose ja som si to zle precitala 😅 😅 naopak ze mna poznas a jeho nie 😝 ..a ty kde byvas??

rose86
21. okt 2009

mani na zorničke 🙂a ty?

manika77
21. okt 2009

jee sak to je kusok ja na novej dobe..to aj vy mate take hlupe baraky bez vytahu cooo??tak jak mi 😝
jaky mas kocik?

luskacik
21. okt 2009

ahojte, dnes sme boli u ortopéda v Nitre. Takže ani my nemusíme baliť na široko 🙂 Kontrola o 3 mesiace.
a hneď sme boli aj u našej doktorky, tak pribrali sme 200 g oproti pôvodnej váhe a narástli o 4 cm 🙂 Super, super. ... a za chvíľu sa bude naša dcéra vydávať 😀 😀 A na tie pupáčiky na tvári sme dostali krém Lipobase.
Som totálne vyčerpaná, ale zdá sa mi, že aj malá... Bol to náročný deň.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre