Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

mandula
26. jan 2010

babulky, kolkokrat a ako dlho papaju vase deticky, myslim tie co maju cca 4 mesiace? Musim prist na to, co mu je. Zacnem od papania. Dakujeeeem za odpovede 🙂

svetluska4
autor
26. jan 2010

ahojky,tak moj Samusko apap kedy chce, no on si uz vie aj vypytat. Uz som sa co to naucila z tej jeho hatlaniny 😀 niekedy to je 2 hod. niekedy 3 -4hod. a niekedy aj za pol hodku si chce cucnut ale to vacsinou vtedy ked je v izbe niec viac zaujimave a nevie sa poriadne sustredit na cickanie. On dlho necicka tak 5 az 10 minut, a kolkokrat zaspi na cici. Ale nechavamto na nom, nenutim ho a ani mu neodtrham, vsak on vie kolko chce. Vsak uz si to dlho takto neuzijeme. O necele dva mesiaciky zacina prikrm takze potom uz toho maminkinho mliecka bude menej a menej az sa strati ☹ Ale bude viac slobody pre maminku 😉

evitkamalicka
26. jan 2010

neviete niektora kde v meste predavaju nejake pekne korale na krk?

svetluska4
autor
26. jan 2010

Evitka, dobra predajna na sposob PINK! je (bola) v obchode na prizemi v budove novej Emily, pri kruhaci vedla Olympie. tam jak je prechod prechodcov od parkoviska. Ale ci to tam este je to neviem, lebo uz urcity cas mam kratke voditko na vencenie sa po obchodikoch 😢 😀 , ja len tak tesco , kaufland a vacsie obch. centra kde sa da motat s kocikom.

maminecka26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandula
26. jan 2010

dakujem svetluska. vies ide mi o to, ze ja som sa snazila vzdy dodrziavat papanie kazde 3 hodinky a darilo sa - niekedy to boli aj 4, ked zaspal a nechcela som ho budit. Ale teraz od piatku je nejaky zly a tak cca po 2 hodinkach od papania, niekedy aj skor zacne byt nevrly a plakat, tak som rozmyslala, ci nie je viac hladny. Dnes som mu dala o skoro celu hodinku skor a naozaj bol dost hladny, potom som s nim isla von a prespal mi od 12,00 do 15,00 zazrak, jasne ze nie vonku, tam som bola len do jednej, potom to este potiahol doma. Teraz mu dam, ked zacne plakat, nebudem ho teda trapit. On je asi aj viac hladny. Lebo totiz, tiez niekedy papa aj 20-30 minut a niekedy len 10 toci sa, vselico ho zaujima, len nie papanie - tak to je potom asi skorej hladny.
Dala som mu doobeda aj tn gel na zubky ale aj tak plakal - potom ked sa napapal prestal, tak to asi nebudu zubky, ale jednoducho je viac hladny. No ved uvidime, ked to bude robit aj tak, idem patrat dalej.

On totiz je dobry a pride chvila ked ho polozim na chrbatik / dovtedy je v lehatku alebo na rukach / a on sa najprv smeje, no ale potom sa zacne tocit na jednu stranu, hlavicku zaklana, cely sa prehne ako luk a zacne vrieskat - TOTO MA TRAPI, neviem, ci to je normal, alebo mu nieco je.

No a prsteky si do pusy dava stale, s tym nic nenarobim 😀

svetluska4
autor
26. jan 2010

haha, to iste je aj u nas,jednoducho na chrbatiku uz nehce byt, zistil ze zo sedu a z vysky je to lepsie a uz vymysla. Na chrbatiku vydrzi chvilu pod hrazdickou lebo tam ma tie svoje opice na hranie ale po case ho opice omrzia a uz chce sediet. su ti spekulanti ti nasi fesaci. a neboj ten hlad to je len prechodne, za chvilku bude vyzivka a to je inezlozenie a vydrzi im to na ddlhsie. juuj uz sa tesim, nebudem tak obmedzena hodinami papania.

svetluska4
autor
26. jan 2010

ozaj luskacik, ako je na tom Natalka? dala si jej tie kvapky?

mandula
26. jan 2010

jaaaj svetluska, aj ja sa uz velmi tesim na to, ako bude menej papat, ved uz mam niekedy pocit, ze nevladzem. Napriklad teraz ma uz 2 dni boli hlava, ide mi prasknut a mam pocit ze mam aj menej mlieka. Maly to asi aj citi a je mozno aj preto taky uplakany. Sibe mi uz zo vsetkeho. Kedysi nic nebolo, ziadny net, ziadne kvapky, ziadne nekonecne vysetrenia a tu sme. teraz sa tym asi moc velmi zaoberame 😀 😀 😀

luskacik - naozaj ako je na tom Natalka? Moj maly dnes tiez este nekakal. Som zvedava co bude pokracovat 🙂

svetluska4
autor
26. jan 2010

hihi, ja som sa pytala mojej maminy ze do kedy nas kojila a ona ze do troch mesiacov, potom sunar a v styroch mesiacoch uz kasicky. he ale to boli ine casy, menej alergenov, cistejsie prostredie atd. ale neva tych par dni uz vydrzime. Inak ja ked mam pocit ze mam menej mliecka tak si kupim marku alebo vineu a pijem tu, neviem ako ale u mna tofunguje na drihy den mam cici tazsie a plne mliecka. Ono aj ked bol Samko v brusku tak som mala strasnu chut na vsetko hroznove tak asi preto. Hm, bude z nehoodbornik na vino 😀

skrutka11
26. jan 2010

Ahojte kocky, tak dnes sme boli prvy krat v MC a tam bolo iba zopar dievcat a ni jedna z konika 🙂 jak to??? 😀 Verim, ze ked budu deticky vetsie, tak tam budeme bufetovat o 100-6. A mozno sme sa iba minuli, lebo ja len na skok som bola na kuk, zoznamit sa. My sme este malicky.

Mandula. U nas je to podobne. Maly papal ukazkovo, kazde 2 hodiny do 3 mesiacov. A potom si to akosi pomenil a nenutila som ho papat presne. On vie kolko vypije predtym a do kedy mu to staci a potom si znova vypyta. To je jeho take hm... hm... a ked dlho nereagujem, alebo ho nutim hrat sa tak sa rozkrici a tak zalostivo... no nedaj mu vtedy jest 😵 teda ziadne presne hodiny. Teraz ma den svetly a sedivy, kedy ako. Predvcerom cele doobedie plakaaal a plakaaal, len na rukach som ho nosila, ale spal so mnou a tak sme dlho spali tak bol taky ospaly z toho ze furt spal, ze s nim nebola ziadna rec. A poobede bol znova ako vymeneny. Usmev od ucha k uchu.

Takze teraz som sa poucila, ziadne pozeranie na hodiny, on zacne byt mrzuty a tak mu dam papat. Ak preslo iba zopar minut od posledneho krmenia, 30 min alebo hodina, tak mu skusim vzdy vymenit hracku. Lebo tak ako pisala svetluska, tie deti uz nie su hlupucke a rychlo ich hra s rovnakymi hrackami unudi. Ked to zaberie, tak je zasa chvilku klud a ked nie, a on stale protestuje, dam mu papat a ak sa prisaje a papa, to znamena, ze bol hladny ako odmieta, tak sa bud chce maznat, alebo je mokr a pod. Jednoducho skusam. Ak ma tvrde bursku, rozbalime pomasirujeme, popracujeme s nozickami, oprdi ma a je zase dobre a staaale tak dookola. Jednoducho skusat skusat skusat. Inak to co plati dnes, nemusi platit o tyzden. Meni sa mu to cele, jeho nalady tak s odstupom 2 tyzdnov, takze sa ucime znova a znova.

luskacik
26. jan 2010

Čaute maminy,
tak naša Natty sa dnes pokakala 😀 Jáááj, tak som sa z toho tešila... ale to asi z tých kvapiek, dala som jej ich pred kojením a potom asi o 2 hodinky to vystrelilo 😀 😀
Už som vám písala, že sme u mojich rodičov na prázdninách, tak si viete predstaviť, ako to tu vyzerá. Natty nestihne ani zamrnčať a už ju má na rukách babka alebo dedko!!! Nervy mám z toho. Konečne sme mali nejaký režim a už je po režime!! Keď prídeme domov, tak môžem zabudnúť na to, že bude len tak sama ležať v postielke a hrať sa s hračkami 😠

mandula
27. jan 2010

no tak, to ste ma aj potesili a zaroven aj nepotesili, dievcata. Taka som bola pysna na seba, ze som mu vytvorila nejaky rezim a teraz je to v tahu. Dufam, ze aspon ta noc mu vydrzi. No tak napriklad vcera rano jedol 8,00 potom 10,30 potom sme isli von a spal mi az do 15,00 najedol sa, o 18,00 som ho okupala a zaspal mi vo vani, dobre citate vo VANI, tak som ho obliekla a nechala ta, spal do 18,45 a potom jedol, o 20,00 bol uz tuhy a zobudil sa na jedenie o 5,00 rano / medzitym asi 2x mrncal, ale cumlik to urobil / no a o 7,00 uz zase jedol. Ja to nechapem, nejako si chlapec robi, co chce a este ma len 3,5 mesiaca 😀 😀 😀
No a tie hracky? Kupila som mu tu podlozku za 90 eur!!!!!!!!! a on na nej nevydrzi ani 5 minut, lebo ho to nebavi a chce sa bud so mnou rozpravat, alebo sa mojkat, alebo byt na rukach. Potom chce byt na brusku ale aj to ho o 5 minut prejde a nakoniec sedime - vsetko vygrca ale smeje sa. Booooze, co ja to mam za dieta 😀 😀 😀
Ale vidim, ze aj vy mate podobne starosti, ale skrutka este aj ty????? Ja som sa nadejala, ze to potrva tak tyzden, ale vidim, ze ma to caka asi aj o mesiac, ze? ☹

A inak, vcera cely den nekakal - dnes som mu dala na teplomer troska mydla, vraj to pomaha, ale nechcela som to zatial nikomu radit, otestujem radsej najprv na sebe 😀 Ked sa z toho pokaka, dam s radostou vediet. Prdet ale prdi a jak, ved to aj tak trocha smrdi 😀 😀 😀

No a mam pocit, ze ma stale upchaty nos, hlavne v noci, asi mame v byte sucho, tak som mu kupila sprej do nosa s tou morskou vodou, je to dobre. Len nastriekat mu to je umenie, on sa uhyba a ja to nemam sancu stlacit. Potom ho to zacne hnevat, tak skusam znova o 5 minut, ked uz zabudol, ze sprej je 😀

Aj sa pri nom nasmejem, ked robi sasky, ale aj uz ledva cakam, kedy toto umrncane a hladne obdobie prejde 😉

Dakujem, ze ste mi napisali, velmi mi to pomohlo a povzbudilo ma to. Aspon viem, ze v tom nie som sama. Uz som sa vazne bala, co je s nim.

svetluska4
autor
27. jan 2010

ahojky
no Luskacik to tak je ked sa ide za babkou a dedkom, ja chodim k nasim iba cez vikend a ked je taketo pocasie tak na 2-3 hod. s mojim muzom, lebo ja na ladove cesty ee, ale poviem ti aj to staci. U nasich je to prve vnuca a este k tomu chlap. Dedo ten je z neho hotovy, lebo my sme same baby. A babka je cela na makko lebo konecne babo v rodine. Az ich musim krotit. Ale Samko uz zacina rozoznavat a ked sa mu nieco nepaci alebo je dlho odo mna prec tak sa hned ozyva a mraci sa na vsetkych. Hrdina moj , ubrani sa.
Mandulka, jasne ze mu nic nie je , je uplne normalny, to len tie kolieska v hlavicke sa uz zacali otacat a vymysla co by tak vyviedol. To ja vidim na mojom, zmiznem zo zorneho pola tak vrieska, ukazem sa tak prst v puse a rehot. Je to fiskus. Inak z tou podlozkou, mas tamtie ramena co na ne zakvacis hracky? Nam samoska ti ehracky nestacia. Do kriza na najvyssi bod som mu zakvacila taku loptu co ma v sebe rolnicky, do tej kope a cely sa vytesuje ked na nu nohamy dociahne, no a medzi dve ramena som mu dala taku tu snuru s 3 hlavami co sa dava na kocik. V strede je slon a samoska ze ten jeho chobot vzdy skonci Samkovi v ustach. No a objavil tam zrkadlo, takze ked ma naladu tak sa rozprava sam so sebou aj pol hodiny. Ozaj mas facebook? ja tam mam fotecky o malom a mozes tam vydiet ako vyvadza. 😀
Inak kocky to kakanie to uz je len raz za den a v poslednom case poobede okolo 4-5 hod. takze za chvilu je akomy dospelaci. Ale neva aspon budem vediet kedy na serblik, ked pride ten cas.

luskacik
27. jan 2010

To vaši drobci vážne kakušajú každý deň? To nie je možné. Naša malá zhruba raz za 2-3 dni... a teraz prvý krát za extrémnych 7 dní. Baby, a vy používate tie odsávačky na noštek? ja zatiaľ nie, ani tú gumennú z dm-ky ani tú na vysávač... ja malej čistím noštek len s tou vatičkou na paličke. Ale teraz sa mi zdá, že tak inak dýcha a asi aj má niečo v nošteku z toľkého kúrenia, tak keď prídem domov skúsim jej ten noštek poriadne vyčistiť, poprípade kúpim aj ja tie kvapky do nošteka čo píše mandula.
A bľabotajú vaši drobci každý deň? lebo naša malá má také dni, keď nevydá ani hlásku, len sa škerí.
No a túto noc som nespala takmer vôbec. Išla späť o 20.00 a to už o 0:30 bola hladná,potom vyplakávala 1:30, a zase o hodinu a potom zase o hodinu a takto to bolo až do 7:00. tak som ju mala v podstate vkuse pri sebe v posteli, a len som si ju prehadzovala na prsiach ☹ Zase sa mi potvrdzuje,že režim máme totálne nabúraný!! Paráááda!

svetluska4
autor
27. jan 2010

no aj my mame odsavacku nanostek lahnutu prachom, take poriadne sopliky sme este nemali a ked ma nejaky ten susnik tak bud vyberiem vatovou tycinkou alebo ho herec vykychne. Inak my sme s takym divnym dychani mali problem zo zaciatku ako sme prisli z nemocky, aj som to hovoirla dr. ta pekne okukala a ze to je z kurenia, lebo je suchy vzduch, treba castejsie vetrat, aleob dat mory uterak na radiator, nech sa vzduch prevlhci. Zvlhcovac sme zatial nekupovali a hadam nebude treba. Ja ked periem tak vyvesiam v nutri a pootvaram dvere tak sa mi to vlhci prirodzene.
Samuso neblaboce kazdy den, ma rozne nalady, niekedy je usmievavy,niekedy si krici, niekedy sa chce hrat, maznat, alebo je ospanlivy a prespi skoro cely den. Jednoducho dali sme mu zivot taksi ho zije po svojom.
Inak taku noc ako luskacik sme mali miule aj my, to sme boli na vianoce u mojej babky a tam cela rodina tak koloval z rucky do rucky a mama len na krmenie a prebalit. Tak bol z toho asi mimo. odvted praktizujem ze vecer pred spanim je vzdy len s maminkou, aj tatinko musi byt vtedy ticho (chudacik, cely den maka a ked pride vecer domov tak sa chce maznat ale velmi nemoze , aby sme dobre spali) no, chvilku sa s malym pohra ale potom o siedmej je kupanie a potom uz len maminka, napapa sa a zaspava na mne, nenosimho len tak lezka pri mne a babre mi tricko, nos , usta. A okolo tej osmej uz chrapoce a lenho prenesiemdo postielky. Niekde som citala ze dietatko sa uci ze mama je tu vzdy pre neho a fixuje sa na maminu, potom ked uz si bude isty ze vzdy mama pribehne tak to bude lepsie. Tááákze my mame svoj vyhradeny cas a maly si uz pomaly zvyka ze mamina je vzdy tu, dokonca uz aj v otm svojom zufalom placi krici mamaaaa

skrutka11
29. jan 2010

ahojte kocky.

tak ako vidim, babatka su vsetky rovnake.

kakanie: ten moj spi donedavna sprtol skoro do kazdej plienocky. Teraz je to uz lepsie. V noci mu musim davat Espumisan, lebo potom cez den alebo o den neskvor beda. Zblnkoce to v nom o dusu a chudatko tak by papal ale nemoze, lebo ho brusko boli, a to je potom na rukach, lezime, je namne, na brusku, skusim kojit a znova potiahne par krat a znova dookola, plac, narek, naruky a tak dalej...
Teraz sa uz polepsil. Krakena vypustime tak do desiatej a potom asi tak vecer niekedy ani nie.

blabotanie: Alex sa jasi vzdy, ked sa mu venujem. Potom, este ak ma naladu tak sa rozprava s hrackami, ale ochvilu ho to omrzi a zacne mrncat. Si predstavte, ze hracky, co ma doma ho uz nebavia, tak som dnes bola kupit novu. To bolo hned zaujmu 🙂 uvidime dokedy.

rezim: noo ako taky mame, kupeme sa kazdy druhy den o pol siestej. Neskvor by uz spal a to ked ho zobudime, tak to je katastrofa. Plac jak za milion. spinkame uz o siestej, a najnovsie si to pretahuje ze od siedmej zaspi. Ked sa dost naje, potiahne aj do desiatej, ale vacsinou o deviatej papame. Alebo ked si zmysli aj skvor. Ale niekedy to neplati vobec, tak kojim kazdu hodinu v noci, niekedy sa napapa poriadne a prehadzuje sa v postielke, tak ho vezmem na ruky, ukludni sa, dam znova do postielky tak plac, znova vezmem na ruky, ukludni sa a vacsinou na druhy krat ked ho polozim do postielky, tak zaspi ako utne. No proste je to rezim nerezim a som z toho uz pekne na nervy. Som stale nevyspata. Si predstavte, ze dnes som sa doprovolne dala na upratovanie doma (inak to robi moj muz) len aby som si oddychla... ale prd makovy. Hral sa s nim asi pol hodinu a ked som dovysavala, pocula som krik az do stvrtej izby, tak som isla za nimi a musela som uradovat. Znova na ruky a to bol hladny fesak. Hned pri mne stichol, dali sme jest a uz spi peknu hodinku a pol. Darmo, mama je mama. A tak som vypiekla sama so sebou. Cakala som, ze maly bude umrncany cely vecer a tak karol bude musiet cicikat a ja po upratovani vylozim nohy na luster, ale Alex sa rozhodol, ze zaspi skvor a tak mama doupratovala aj ked maly spinkal a tatino kukal TV, ale prach poutieral. Inak pohoda 😀

MAM OTAZKU na vsetky ak mozte, poradte

najnovsie mi maly zacal spinkat na bokku. Nacapi sa na bocny mantinel, akoby sa ruckov chytil a pritiahol a tak spinka. Totiz, ja ked nemoze zaspat, dam si ho k sebe na bok a takto mi zaspi skoro vzdy a vidim, ze teraz to zacal praktizovat aj sam. Nemam dat ten mantinel prec aby sa nahodou neudusil? Mam aj monitor dychu, ale ked zacne pipat tak to je uz neskoro... Vraj sa nemaju pouzivat ani poducky na polohovanie, tak ja neviem, ci ho tak nechat alebo co. Nieco mi hovori, ze uz je vacsi a ze ked by capol na brusko, hlavicku da nabok alebo zacne plakat. Mate s tym skusenosti? Dakujem kocky.

skrutka11
29. jan 2010

SPINKANIE BABATIEK - fajn clanok. Je tam pekne popisane o fazach spanku dietata

http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=272

svetluska4
autor
29. jan 2010

ahojky, skrutka, neboj kazde babatko si skor ci neskor najde tu svoju polohu na spanie, jak my dospelaci. Ja mam kamosku ktorej mala od cca 3. mesiaca spava na brusku, jednoducho tak sa jej to lubilo, ritka hore. A to nemaju ani monitor dychu. Ja by som sa zblaznila od strachu, ani oko by som nezazmurila kym by maly spal. A sesternicin maly zasa spinka v klbocku na kolienkach. Moj Samco zasa v noci cestuje po postielke, ulozim ho k jednej strane a na krmenie v noci ho najdem pri druhej, a tak srandovne dviha nozky do vzduch aj s ritkou ze sa vzdy odkope. Mame aj spaci vak ale je mu v nom teplo tak sme aspon vyuzili zavinovacku a mame ju ako paplonik.

svetluska4
autor
29. jan 2010

ahojky, skrutka, neboj kazde babatko si skor ci neskor najde tu svoju polohu na spanie, jak my dospelaci. Ja mam kamosku ktorej mala od cca 3. mesiaca spava na brusku, jednoducho tak sa jej to lubilo, ritka hore. A to nemaju ani monitor dychu. Ja by som sa zblaznila od strachu, ani oko by som nezazmurila kym by maly spal. A sesternicin maly zasa spinka v klbocku na kolienkach. Moj Samco zasa v noci cestuje po postielke, ulozim ho k jednej strane a na krmenie v noci ho najdem pri druhej, a tak srandovne dviha nozky do vzduch aj s ritkou ze sa vzdy odkope. Mame aj spaci vak ale je mu v nom teplo tak sme aspon vyuzili zavinovacku a mame ju ako paplonik, bo ten origos zo supravy na postielku je mooooc veliky.

skrutka11
29. jan 2010

Dakujem svetluska 🙂 som kludnejsia, ale tuto noc budem asi zasa hore 😀 akontrolovat. Ale podla toho clanku, co som dla link asi prerobim postel tak, ze postielku si dam k sebe. Hm...

Inak citala som, ze na spanie je dobrych 18 stupnov... no ja by som zamrzla Ti poviem. Co si o tom myslite? Mne sa to zda strasne malo. Co by som ho potom do coho obliekala? Teraz mi monitor ukazuje 23 a to sa mi zda malo. Spinka v body dlhorukavovom a take lahsie gačure do pasa, take pol dupacky a baby vak a tiez nie moc teply. A aj to sa bojim, ze mu je zima. 😕 ako ste natom vy?

Inak dalsi fajn link pre tie z nas, ktore by chceli prespat ceeelu noc bez budenia 😉

http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

svetluska4
autor
29. jan 2010

no tych 18 je aj podla mnamalo, ja som taky zmrzlik ze ja spavam v ponozkach a to mame termostat na 23,5
Moj Samco ma na noc tilecko a pyzamko- taky dlhorukavovy overalcek. no a zakryty je tym svojim paplonikom,ktroy furt odkope. ale to ma po mojom muzovi, jemu ked je teplo taksa poti ako slon. A som si vsimla ze ked si maleho rano dam k sebe do postele a ja este driemem , tak ho zakryjem do pol pasa s mojim fajnym paplonom tak ten moj synator sa tiez zacne potit. no veru nepadlo jablko daleko od stromu 😀 ani krvnu skusku nepotrebujeme 😀
haha a ten clanok o budeni sa v noci. Kazde babo je ine. Moj Samusko dobre spinka od zaciatku,klop klop. A kamosk ama dcerku a tej je uz 7 mesiacov a stale im nespi dobre, zdriemne si tak 3-4 hodinky a potom je hore kazdu hodinu. By som sa uz asi picla

svetluska4
autor
2. feb 2010

ahojky kocky,
cvicili ste alebo cvicite po porode? h, ja by som aj ale pri malom sa velmi neda, ked spinka tak si radsej nieco rychlo porobim a ked sa aj nejde nejaka ta volna chvilka tak som rada zre mam chvilku kludu, ako ste na tom vy?

Evitka, vyteraz cakate druhe mimco, chcem sa spytat ci sa nebojis toho ze sa malemu potom budes moct menej venovat, ze ako to bude tych par dni ked budes v nemocke, myslim tym ze ako bude maly reagovat. My s mangelom tiez rozmyslame nad druhym babom (samoske nie hned teraz) ale ja mam stale taketo otazky v hlave.

skrutka11
2. feb 2010

ahoj Svetluska

ja uz cvicim doma. Posilovacky a tak, ziadne extremy. Cvicim uz asi druhy mesiac, ale flakam to dost. Ale chodim plavat na Duslo, to je taka pohoda. Tesila som sa ako mala, ked som bola prvy krat asi pred mesiacom. Ta slobodaaaaaa

Ale zacinam uz aj doma trocha pri skladbach ktore mam, tak si aj tak "zatancujem" aby som sa trocha inak hybala ako pri upratovani a vareni a kojeni a pri tom vsetkom ostatnom 😀 Ziadnu svalovicu však nechcem riskovat, aby maly neodmietol mlieko, lebo kvoli kyseline mliecnej co sa vytvara pri svalovici moze mlieko zhorknut, či tak dajako. Ale kedze zaciatky mam uz za sebou a bez svalovice, tak pomaly pridavam

luskacik
4. feb 2010

ahojte mamimky,
už som tu strááášne dlho nebola.
Vy už vážne cvičíte? Asi by som teda mala začať aj ja niečo robiť :( Plavková sezóna je tu cubidup a nerada by som ľudí šokovala s mojim bruškom, že čakám druhé mimčo 😀 😀 😀

skrutka11
7. feb 2010

ked sme pri bruškach, tak moja aktualna vaha uz asi 3 dni je 69,9 kg. Pri pôrode som mala uzasnych 83 kg ak nie viac 😕

svetluska4
autor
7. feb 2010

jaaj kocurky, o vahe je to super, ale aj tak mam vela, ja som pir tehu pribrala lennejakych 7-8 kg a po porode mam dole uz uzasnych 19 kg, ale pred porod som mala veeeela kilo, ani nenapisem bo som bola z toho sama zhrozena. No ale terza chcem este ist dolu preto trochu cvicim ale moc mi to nejde, bo mam strasne klby praskaju mi ako uhliky v ohni.
Luskacik, plavkova sezona, hm, to najskor musim najst spravne plavky bo mne sa v 9. mesiaci spravili strie na bruchu akoby ma dodriapala nejaka selma, a stehienka som mala ciarkovane od casu ked mi zacalo rast brusko. Takze momentalne som ako tiger, hihi mangel si robi srandu ze ma doma selmu 😀
Ozajky ako sa ma Natalka? uz sa rozbehla s kakanim?
Ja idem zajtra so Samuskom k lekarke bo sa mu urobil taky biely povlak na pusinke tak nech nam na to daju nejaku zazracnu vodicku.
Mandulka a ty ako? Ako vam to vcera dopadlo?

mandula
8. feb 2010

ahojte babulky,

taaak my uz to mame za sebou, maleho nam v sobotu pokrstili, vsetko prespal, este aj ked mu hlavu obliali - ja som pozerala ako blazon, on a spat??? a este ked sa ho niekto dotyka??? asi s nim budem chodit do kostola castejsie 😀 😀 😀 cele to bolo fajn az na to, ze...

v piatok vecer ma chytili horucky a zimnica, mala som 39,5 a nenormalnu triasku, potom nastupila prudka bolest do bradavky a pod pazuchou a tak mi "ex" zavolal pohotovost, vraj mastitida, teda zapal, no krasa. Povedali, ze atb netreba, az keby teplota neklesala po 48 hodinach, stale dojcit a paralen. "Ex" utekal kupit paralen, ten ale vobec nezaberal a ja som bola v kostole s 39,7 teplotou, tak si viete predstavit ako mi bolo, vsetko bolo krasne ale miestami som mala pocit, ze odpadnem a ked sa ma farar nieco spytal, tal "ex" radsej odpovedal, chuda ten si mohol mysliet / yslim ten farar ze sa asi neviem modlit 😀
Do vecera mi to nie a nie prejst a tak sme sa vratili domov. "Ex" sa sice dusoval ze on sa o maleho postara, ze ja ho len nakojim, ale mama je mama a tak som sa vratila. Urobila som najlepsie, lebo v sobotu v noci som maleho uz ani dvihnut nevladala. Nastastie v nedelu klesla a ostala uz len bolest v prsniku.
Dnes som bola u dokiho a on ze zapal to uz nie je ale ze to tam mam cele upchate a mlieko musim dostat von. HAHA to sa lahko povie ale nech robim co robim a to prisaham ze robim vsetko mozne, to mlieko nejde von.
Tak teraz beham po nete a hladam rady.

svetluska4
autor
8. feb 2010

Mandulka, skus napisat Annag tu na modrom konikovi, ona vie vzdy dobre poradit, je lakt. poradkyna. Ja som uz par rad pytala. Odpoveda v celku rychlo

svetluska4
autor
8. feb 2010

Inak asi to je v tychto dnoch nejake zacarovane, mne sa napr. minul tyzden spravili na jednom cici take ragady ze strach, ranky som mala po celej bradavke. A este k tomu maly hryzol cici, tak mi az slzy vyhrkli. Ale kojila som aj z toho bolaveho lebo som sa bala aby sa mi nezapalil. Pekne som si to natierala bepanthenolom a nechavala som zaschnut troska mliecka po kojeni na cici a hlavne so ich ich mala v suchu, bo ked bola prsna vlozka mkra tak to robilo neplechu. Dnes jeto uz ovela lepsie, sice estetroska citim ale s tym co bolo minulytyzden sa to neda ani porovnat.
Dnes sme si aj s tatkom dopriali masaz u maserky, juuu ale bolo fajne. Hned mi je lahsie. Drobec bol s nami ale bol dobrucky sa mu to tam lubilo, rozpravkal si, smial sa. ked sme boli minule tak tam cely cas spinkal,t ak si to teraz vynahradil 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre