Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

luskacik
11. mar 2010

baby, ja tiež tento týždeň trénujem malú uspávať bez nosenia na rukách, ale darí sa mi to jedine večer, keď už je napapaná a strááááášne unavená, že ani nevládze štrajkovať. Vtedy ju položím do postieľky, ale musím ju otočiť na pravý bok, inak nechce spať 😠 Neviem prečo, posledné noci chce stále spať len na tomto jednom boku.. nemôže sa jej z toho skriviť chrbtica? Ale zase aj ja tak rada spávam, možno to má po mne 😅
No, ale cez deň ju tak uspať neviem, ona mi celkovo cez deň veľmi málo spí. Ale keď už vidím, že už ju nič nebaví, a len mrnčí, tak ju idem uspať aj keď to uspávanie bude trvať hodinu a spánok 20 minút! A akonáhle ju idem už spiacu položiť do postieľky otvorí okále, spustí krik a skončili sme 😝 A keď si s ňou lahnem na našu veľkú posteľ a spievam jej uspávanky a snažím sa jej udržať dudel v puse, ona mi tam robí otočky, rehoce sa mi (asi falošne spievam), oslintá celú posteľ a zase to vzdávam. Ale nevadí, postupne sa to hádam bude zlepšovať.

luskacik
11. mar 2010

ja som dnes totálne vyčerpaná 😢 Malá mi takmer stále plače. Už vážne neviem čo jej je. Spať ani za svet, plienka suchá, bruško plné. Vyžaduje stále viac a viac mojej pozornosti, doteraz stačilo keď ma videla, že som nablízku, tak som si ju prenášala vo vajíčku... ale dnes jej to nestačí, chce byť na rukách a chvíľami ani to nestačí. Bože môj, že by to boli tie zuby?? Ale ja jej tam takmer nič nevidím, stále to má rovnaké, sú tam také biele čiarky a je to také akoby rozžužlané, ale také to už má mesiac 😢 Neviem sa dočkať, kedy už príde muž z roboty a bude s ňou aspoň chvíľu. Idem dať do chladničky všetky tie hryzátka, keby predsa. ☹

skrutka11
11. mar 2010

ahoj luskačik, chudatko. Počuj s tym zaspavanim. ked das malu do postele a lahnes si snou, tak ju ignoruj. Daj jej ruku a hraj sa s prštekmi, bez slova, bude určite mrnčať, plakať, kopať a tak, ale po chvili, asi tak po piatich minutach by sa mala ukludnit. hladkaj po brušku, ale inak nič, žiadne debaty.

U nas to zabera, aj ked obcas to zaspavanie trva aj pol hodinu, ale viem, ze o chvilocku to drobec vzda a je dobre. Ked zaspinka, nechaj ju aspon 10 minut tvrdsie zaspat. Ona ta faza zaspavania trva asi 20 min, ale u nas to funguje aj skvor a teda vtedy je v spanku tuhy a mozem ho preniest. Maly tiez zaspava na pravom boku. On sa tak schuli k hniezdu co je na boku postielky a do par minut spinka.

Skus jej dat hryzkat tvoj prst. Pozor na tvoje nehty aby si ju neporanila, ale ja to robim tak, ze palec ohnem do takehokosacika a on hryzie klb mojho ukazovata. Normalne zaziva pritom orgie 😀

inak ja som maleho tiez odovzdala muzovi 😵 a mam trochu freee

svetluska4
autor
11. mar 2010

jaaj kocky, mne sa maly dnes taky pokadil, az som sa musela smiat. Ogrckal sa a bol aj popiskany tak som ho isla prezliect a prebalit nech je suchucky cistucky. No prebalila som ho polozim pod hrazdicku a iba pocujem psssuuu
no a bolo nalozene. tak pod ho prebalit. No a ako otvorim plienku , samoska nalozene, tak v tej chvilu zatlaci znova a druha salva bola vonku. tak som to mala online. 😀 😀
MPj chuligan najradsej spi na chrbatikua rucky na siroko ako ukrizovany, asi preto ze na boku ma svojho oblubeneho konika a ked je vo faze polospanku tak ho poskrabka a zaspi. A betar jeden, asi mu doslo ze ked jena chrbatiku tak moze buchat do prebalovacej dosky nohamy a posuvat sa po postielke. Vsak ja ked ho beriem z postielky tak je vzdy hlavou oprety o celo postielky, keby tam nebolo tak si vycestuje von 😀
Inak to zaspavanie som skusila tak, ze som mu dala cickat, ockala kym sa ukludnil ale bol hore, dala som ho do postieky, kde sa chvilku rozpraval s hviezdickou z kolotoca, buchal si nozickami. Bola som u neho asi 5 krat, dala cumlik, zakryla, pohladkala a to vsetko bez slova. Inak som sa nezdrziavala pri postielke, odisla som nabok nech ma nevidi. A potom zrazu bolo ticho, zaspinkal. Az som nemohla uverit, mozno to bola nahoda mozno nie, uvidime dnes ako to bude prebiehat.
Inak luskacik, ono to moze mat Natalka aj z pocasia, vsak aj dospelaci su jak mechom udereni a co tie chudence deturence, im nic ine neostava len sa tulkat a mazant. A mozno to budu zubence a zajtra uz aj vy budete cinkat lyzickou 😉

svetluska4
autor
11. mar 2010

no maminky, dnes nam zaspavanie trvalo presne 22 minut od polozenia do postielky. Inak postup rovnaky ako vcera. No aspon nejaky pokrok ked sa mi nechce pretacat na brusko 😅

luskacik
11. mar 2010

no naše uspávanie dnes vôbec nefungovalo, pretože ocko ju ešte pusinkoval na dobrú noc a potom bolo ešte chichichi chachacha, čo samozrejme malá pochopila tak, že sa s ňou ide hrať ☹ Potom si ocko sadol k telke a mamička tráp sa ďalej! Taká som z dnešného dňa zničená, idem už aj ja spať.

lenoc
11. mar 2010

Ahojte!
luskacik, svetluska, šikulky ste s tým zaspávaním. 😵 Teda, aj keď dnes u Natálky celkom nie, ale tam je na vine asi tato....
Ja si to eviem nejako predstavit, ze by nas maly takto zaspal. Ved on sa preberie este aj keDˇje v polospanku a ulozim ho do postielky. V momente rozcapene oci a smev od ucha k uchu. Sak ho kvoli tomu niekedy vecer pestujem v kresle aj takmer hodinu, kym nema uplne zatvorene oci, nielen tak napoly. A pri zaspavani si lubi tiez bud buchat rucickou hore dolu alebo ma chyta za nos a pcha mi persty do ust.😀
ale cez den spava tak 3x po 3/4 hodine, ci sme vnutri ci vonku v kociku. Obcas sa stane, ze spinka viac - hodinu a štvrŤ alebo dve hoďky, ale netusim, od coho to zavisi. 😒

Mandluka, ja malého už dosť dávno neprebalujem na podložke ale len an posteli, lebo to je skrátka nemožné... Ešte aj na posteli sa mi popri prebalovani ci obliekani pretaca vkuse nabok alebo az na brško, chytá si nožičky a tak. niekedy to zvládam rýchlo, inokedy je to na ifarkt. 😀
tu prebalovaciu podlozku mame tiez taku tu na postielku a kym bola na postielke, maly do nej pravidelne po zobudeni kopal alebo si na nu vykladal nohy. vecne sa mu podarilo ju aj vysunut - vykopol ju tak, ze sa aj s tymi stuplikmi posunula prec. Teraz ju uz mam len odlozenu vedla postielky a pouzivame ju len po kupani.

Jooj, babulky, drobci vam spadli z postele ☹ ☹ ☹ Neviem, kto sa viac zlakol, ci vy alebo deticky.... hlavne, ze su v poriadku.

Musim sa "pochvalit", dnes vecer som malemu zarobila prvykrat kasicku, nie moc, tak zo 40ml vody, ale moc mu chutila. Len otvaral pusku, ze este daj, aj ked v nej este mal. no na zjedenie bol, a vsetko spapkal.
Svetlus, tebe bolo smutno, ze uz maly nezaspava pi tebe a mne zas asi pred mesiacom-dvoma bolo smutno, ze coskoro zacneme s prikrmami, ze uz nebude len na mojom mliecku... ale teraz sa uz na prikrmy tesim.

svetluska4
autor
12. mar 2010

ahojte maminky,
uz sa zamyslate nad stolickou na krmenie? ja uz surfujem ako besna, zatial sa mi najviac paci Fabula baby point alebo pinta baby point. Paci sa mi ze su plastove a maju polstrovanie. tie drevene mi moc nesmakuju, su podla mna menej skladne a nie su tak pekne ako tieto plastove. aky mate nazor vy?

luskacik
12. mar 2010

ahojte,
no ja sa už tiež pozerám na internete po stoličkách. A mne sa zatiaľ páči Neonato Polo /aj cena je v poho/ alebo Neonato Multiplo /ale to je už drahšie/. Od Neonato máme aj prebaľovací pultík s vaničkou, tak preto rozmýšľam nad týmto výrobcov. Ale je ich veľa pekných, ale aj pekne drahých 😀

svetluska4
autor
12. mar 2010

wau, tak tamje fakt dobry rozdiel v cene, viac ako 40E, u mna je ten rozdiel nieco nad 20E, jedna vyjde 73 a druha 95E, dnes som tu drahsiu videla v obchodiku v meste a veeelmo sa mi zapacila, hehe uz len tatka treba vytiahnut do obchodov 😎

mandula
13. mar 2010

ahojte maminky,

tak som sa teda pozerala na tie stolicky, ta neonato s macikom je kraaaasna, asi som sa do nej zamilovala 😀 no ale buduci tyzden ideme na velke nakupy aj s drobcom, najskor do Nitry a potom aj do BA, tak nieco pozriem a kupim. Ked ja by som strasne chcela s mackom PU, ale nikde ju neviem zohnat.
svetluska, nechces mi tvojho tatu pozicat, nech ide aj so mnou na nakupy? 😀 😀 😀 nie, jasne ze to bol len vtip, ja len ze komu to ja len dam preplatit? 😲

inak babulky, tak moj maly cert Petko dnes spinkal do 6,30 bez prebudenia a zaspal vecer o 21,00 wau, wau, wau, normalne som ho celeho vybozkavala za odmenu 😉 Dnes som ho aj skusila dat do vajicka a to som pripevnila na kocik, lebo musime uz trenovat do obchodneho domu, nieze mi tam urobi hanbu. A viete co? On sa normalne cudoval co vsetko odtial vidi, ani len necekol a nakoniec zaspal, tak toto ze som nevedela skor 😀 😀 😀

no a nakoniec este nieco, pisala mi kamoska, ktora so mnou lezala v porodnici, ze jej malinka / ona ma ako moj Petko / uz sedi!!!! Vraj uz od 3 mesiacov sa sama tahala auz krasne sedi. Baby aj ja chcem!!!! 🙂 vasi uz sedia? Mam ho to ucit, alebo to musi sam? On sa mi do sedu sice taha, ale nie sam, viacmenj ho taham ja. Asi nemozem chciet vsetko, ze? Musim sa spokojit so zubami. 😀 😀

lenoc, aj ja som uz rozmyslala ze by som mu najradsej dala uz nejaku kasicku, len tak, ze co bude robit, ale bojim sa, ono je to asi este skoro u Petka.

No a Luskacik, moja to co si pisala o tom, ze Ti bola mala cely den zla, to ja velmi dobre poznam. Moj Petko je vzdy zly vtedy ked je vpnku zle pocasie. Ono to ani nie je tak z tych zubkov ale mozno aj naozaj z toho pocasia. Vies oni sa vtedy nudia, vraj aj bruska im pomalsie pracuju, no a su cele nejake nervozne. Mam to doma. Ked je slnko, aj on je ako slnko cely usmiaty.
Ja mam ale iny problem, ked bol chory, tak sme ho nosili na rukach, lebo nam ho bolo luto. Baby a on chce byt teraz stale na rukach. Boooze, ako ho to mam oducit? Ked ho na tie ruky nezoberiem, tak on vrieska, nie place, vrieska. A normalne vie, ze si to nakoniec vydobije, tak pokracuje az kym ho nezobriem.

mandula
13. mar 2010

tak babulky, teraz ako som dopisala predchadzajucu spravu som ho dala znova do tej autosedacky, teda toho vajicka a pokocikala som ho po byte, on mi hned zaspal, trvalo to 10 minut. Ja nechapem!!!!! Preco som to neskusila skor???? Ved on dnes spi uz druhy krat 😉

ale ja viem, ze to bude len chvilkove, teraz je to nieco nove, tak sa mu to paci 😀 😝

csikike
13. mar 2010

mandula a neskusala si nosic?
je to super riesenie, ja som mala aj satku a teraz mam nosic a nosime ho vsade so sebou, je super, mala mi v nom vzdy zachrape, mam ju pri sebe a obe ruky mam volne, proste paradicka, este dokazem aj co-to s nou porobit 😵
a uzivajte si, ze chu byt deti na rukach, je to taky kratky cas...potom uz na rukach chciet nebudu 😅

csikike
13. mar 2010

jaj, a my sme od 3m v sportovej casti... a ked je hore, tak jej nastavim chrbatik do polosedu a ona krasne vidi von a je tichucko, tiez sa jej paci aj v autosedacke ked je nakliknuta, ale to je iny kocik, s tym chodime len na nakupy do obchodnych centier...(pripadne tam tiez berieme aj nosic)

csikike
13. mar 2010

a este, nasa este nema ani zuby, ani sa nepretaca (ale pouzivame iba latkove plienky tak ma vacsiu ritku), iba cuva a tiez patri medzi nemodelky, uz ma 7,5kg 😲 ale je uzasna, spokojna...
a so sedenim, ja ju este sediet nedavam, obcas ked ju chytim za ruky tak sa vytiahne do sedu a chvilku pobudne, ale inac nie...
vacsinou je na brusku, ale to sa jej vzdy vygrcka, a lieta,a teda zdvihne nohy do vzduchu a ruky da hore a do zadu 😀

skrutka11
13. mar 2010

ahojte kočky

čo sa tyka stoličiek, ja už mam mojho favorita doma Chicco Polly Picnic http://www.babyexpert.cz/produkt/chicco-polly-2...

Vsetko ostatne sa mi zdalo lacné, plastove za strááášne prachy. Už je doma a je skvela, neviem sa vytešiť. Plast nie je leskly, takže nevidno na nom hned capky, je to svetle, takže vidim, čo treba hned utrieť. Je super.

Inak to zaspavanie. Dnes som isla skusit uspavanie štylom, že kontrola kazdych pat minut ked mrnci, pohladkat, pusa a ist prec. On sa potom tak rozzialil, ze teraz sa mi s placom budil kazdu hodinu a to spinkame uz od siestej. Takze experimentovat uz nebudem.

Skusam ho tiez odnaucit zobudzat sa na papanie v noci... no trocha mam strach, co bude vystrajat. On chce jednoducho cicať, a čo mam s nim robit? Ale uz aj ja by som chcela zazit poriadny spanok celu noc. Ved si uz ani napamatam,kedy som tak dobre spalaaa 🙄

monchis
13. mar 2010

Caute maminy,

co sa tyka stoličiek ešte som sa nerozhodla no pozdavaju sa mi drevene, muz si zaspominal na mlade casy ze mal stolicku Barborka 🙂)
poradte, na co ste pozerali pri vybere?

inak na prespatu celu noc si tiez asi dlho pockam, nastatie v noci len papame a hned zaspinka 🙂)
zaspat vie i sam i ked posledne dni ani nie, dnes dnu zaspal az ked bol extremne unaveny drobcek moj maly.

svetluska4
autor
13. mar 2010

Csiki, ze nemodelka, 😠 ved ma super vahu. Aj nas Samuso je tak a to je medzi nimi aky rozdiel tri ci styri dni?
Inak oni su nejak rovnaky, pretacat sa nechce, ked ho dam na brucho tak lieta, a dlho nevydrzi, nema to rad.
Ale ked mu pomozem sa pretocit tak to je radosti,ale to asi z toho pohybu ze sa kyvka.

Sedenie, hm, ked mu dam ukazovaky tak sa sam povytiahen ale nie celkom do sedu, troska ho popotiahnem ale vacsinu prace zvladne sam. ale este je ako kyvadlo , ked si sadne tak bud pada doprava alebo do lava, kam ho hlava nesie 😀 Ale baby, tenmoj spekulant by najradsej stal a pochodoval, ked ho davam sadkat tak on si narovna nohy ako klince a pod ho vstavat. Somho skusila aj podrzat pod pazuchami akoze sotji na zemi , jeemine bolo ze to radosti, normal viskal od radosti.

Skrutka, maleho nesil k tomu spaniu, my zaspavem tak ze musi byt napapany, suchy a unaveny v postielke jeho spacia hracka. Ja sa nedrzim toho 3,5, 7 minut kontrola. Akonahle zacujem ze vypadol cumlik aleob je velky ruch v postielke tak idem. Bez slova dam cumlik, zakryjem, pohladakam a padam. Napr. dnes dala som ho do postielky,mrvil sa vypluval cumel, hral sa, potom mrnkal, tak som ho vybrala , zacal sa mojkat a tulkat, tak sme sa chvilku maznali nakoniec este nieco cicol a sup do postielky a zaspal do 5 minut. Darmo ked nie je maly spojony nejde to, ale ked sa na to citi tak nieje ziadny problem. Som aj kdesi citala ze musi mat splnene svoje potreby a hlavne pred spanim yb sa s nim malo vela maznat aby si nemyslel ze ho tam nechas.
S tym nocnym cickanim, ako casto sa budite na papanie? Udaj aj hodiny o kolkej ste hore, kedy naposledy papate pred spanim? Myslim ze bude stacit upravit rezim a pojde to aby prespinkal noc, prip. sa zobudil len raz.

mandula
14. mar 2010

dievcata inak mam doma kupon do Tesca na BEBA 2 alebo 3 premiove mlieko od Nestle. Je to vraj ak si kupite 1ks tak 1 je zdarma. Ja viem, ze vy vsetky asi kojite tak ako ja, ale keby ste to niektora chcela alebo poznate niekoho, kto by to chcel, tak rada odovzdam. Ja to nevyuzijem a niekomu to mozno pomoze, ved jedno mlieko stoji 10,49 Eur to je celkom dost. Plati to do 19.3.

a este som dala aj do bazaru, ze predam 2 balenia pampers active baby, tie su od 9-20kg. Jedno balenie je otvorene a chyba tam jedna plienka, lebo som testovala. Malemu ale nevyhovuju parfemovane plienky, tak mi to tu stoji. Stali spolu 28 EUR predavam to za 20 Eur. Takze ak by ste chceli, alebo poznate niekoho, tak mam.

Skrutka a s tym zaspavanim sa netrap. Aj ja som vcera testovala, nedalo mi to. No ale skoncili sme s velkym placom a nakoniec zaspaval na rukach. Tak som to vzdala a radsej uz neskusam. Bude zaspavat ako bude, ved on z toho vyrastie a ked bude behat, tak sa unavi a zaspi aj sam, no nie? A navyse, ja som sama, partnera nemam, tak moze spavat aj so mnou 😀 😀 😀 😀

luskacik
14. mar 2010

ahojte baby, keď zhodnotím naše testovanie samostatného zaspávania v tomto týždni tak sme zase na začiatku.. ☹
Prvé tri noci mi krásne zaspala aj sama, a ďalšie tri noci to vôbec nefungovalo. Najprv mám to pokazil ocko, potom sa hneď po položení do postielky budila a strašne plakala a potom preventívne plakala aj v noci, aby si preverila, či som nablízku. A túto noc som doslova ťahala nočnú ☹ Včera som bola v škole a Natty bola s ockom sama doma, a od večera ako som ju uložila do postieľky sa mi budila takmer každú hodinu so strašným plačom. Stačilo si ju len zobrať na ruku trošku popestovať a zase sladko spinkala. Ale od polnoci jej to už nestačilo, chcela byť stále len na rukách.
Tak som si s ňou ľahla do postele a stále som ju hladkala,aby sa ukludnila. Zrejme bola vystrašená z toho, že zase niekam odídem a nechám ju samú. Chúďa moje, teraz jej asi začína dochádzať, že ju skoro každú sobotu opúšťam 😢
Naša malá ešte nesedí, u nás je to tak ako píše svetluska. Tiež sa vyťahuje do sedu, ale padá do strán. Ja ju do toho nechcem nútiť, počkám kým sa to naučí sama. Tiež mám kamošku, ktorá má 4-mesačného chlapčeka a už vie sedieť, dokonca ho už skúša dávať na nočník, aby kakušal tam.
Boli sme v stredu na poradni a Natty má 6200 g (5 mesiacov a 2 týždne), ale už jej sem tam zarábam aj Nutrilon, lebo keď nekojím celú noc, tak mliečko postupne ubúda.

luskacik
14. mar 2010

mandulka, a máš pravdu asi to bude fakt tým počasím. Lebo zúbok zatiaľ nevykukol 😀

svetluska4
autor
14. mar 2010

ahojky kocky,
taak dnes mi maly zaspal na cici uz o 19.15. Ale to bude tym ze bol total vystaveny. Poobede mi totiz spinkal len slabych 45 minut, a pred tym spinkal len cca 40 minut cez obed. Poobede sme boli u nasich takze tam velke spanie nehrozi. No a ked sme prisli od nasich tak on cely nateseny ze je doma a ma tu svoje hracky nie a nie spat a len sa natahovat s hrackamipod hrazdickou. Tak sa sam odpalil ze pro kupkani si cucol a zaspal s cici v ustach. Noco uz ked sa nezobudi sam tak ho okolo deviaej preberiema dam este cicnut, nech sa mi v noci nebudi od hladu.
Inak oznamujeme ze dnes sme dali prvu mrkvicku 🙂 a predstavte si zjedena pol flasticky. Normal mu to chutilo a si toho dozadoval, ziadne grymasy, pekne otvaral pusinku a mlaskotal si. Hehe ale este asi tak pol hodku po papanicke si pytal cici. No a potom ked sa mu troska grclo tak bolo slabo oranzove. Takze pracka sa tesi,lebo mrkva ta je potvora , ta dobre farbi.
Mandulka, Skrutka, netrapte sa pre to zaspavanie, to pride aj same, hlavne aby boli drobci spokojni. Vsak oni sa to naucia a ani nezbadate a bude to.
Luskacik, no veru, mala sa boji ze ju nechas samu, mala by si vyskusat, ked sa vratis zo skoly tak byt pred spanim min. hodinu len s malou ty sama a mojkat sa. Myslim ty ze by tam nemal byt ani ocino. Kamoske co je na tom ako ty to tak zabera. A ten nutrilon, vsak uz pomaly aj tak zacne prikrm a mlieck abude este menej a babo mlieco potrebuje stale takze skor ci neskor by bol aj tak nutrilon.
Monchis, no ja pozeram stolicku hlavne s masivnejsimi nozickami a pevnou konstrukciou,lebo ten moj Samko je jak blcha v kozuchu, na vsetko je zvedavy. Drevene su tiez pekne ale su menej skadne, plastova sa da rychlo zlozit a nezabera vela miesta, tiez sa lahsie umyva. takze u mna vyhravaju plastove 😉

csikike
14. mar 2010

svetlus, tak gratulujem k papaniu
inac s tymi prikrmami si davajte bacha, lebo aj ked je na nich napisane, ze je od 4mesiaca, tak tam pridavaju sol, pripadne cukor, a deticky si velmi rychlo nato zvyknu a nebudu chciet domacu stravu (to viem z vlastnej skusenosti), nevravim, ako krajne riesenie je to super, lebo varit pre par lyziciek je o drzku... a obcas dobre padne len tak otvorit sklenicku a zohriat 😵
v tom velmi pomozu zo zaciatku uvarit naraz trocha viac a dat zamrazit, a potom len vytahovat, hlavne ked uz sa bude davat masko (to je dobre uvarit a rozsekat a zamrazit do silikonovej formy na lad, vychadza to tak, ze 1 kocka 1 porcia masa 😉

monchis
15. mar 2010

Vdaka Svetluska, tiez nejaku stabilnu budem hladat, lebo to moje jasidlo nevie len tak byt v pokoji, stale ho nieco laka, i v sedatku sa nadvihuje do sedu 🙂
Csikike dobry tip dik 😉

Damko zistil ze ma prstiky na nohach a dedo mu ich chcel az do pusy natlacit 😲
Tieto dve noci boli lepsie nebudil sa tak casto. Tak ako v sobotu cez den malo pospinkal tak vcera sme si schrupli vsetci traja poobede 😀
Do sedu sa taha takmer stale, ako mu dam prsty ci cokolvek je blizko coho sa vie chytit,uz by sedel, nestaci ci mu tak do polosedu, uplne si musi sadnut, no tiez sa este klati 😀

luskacik
15. mar 2010

csikike, fakt dík za tip. Ale daj viac tipov, šak ja nemám ani predstavu ako to bude potom vyzerať, keď budeme dávať príkrmy. 😅 Všade je písané niečo iné. A tie detské výživy vo flaštičkách to sa musí zohrievať?? A ako? v teplom kupeli? Alebo môžem to šupnúť aj do mikrovlnky? Ja by som tiež chcela radšej sama niečo uvariť a potom to zamraziť na viac krát. Najprv začneme s tou mrkvičkou - sparím aspoň 3 mrkvičky a urobím také malé porcie. A to mliečko na rozriedenie sa do toho pridáva až keď je to rozmrazené? alebo to môžem zmraziť aj pomiešané s mliečkom?

mandula
15. mar 2010

csikike - naozaj velmi dobry tip 🙂
luskacik - ja som na to velmi podobne. Ja nemam ani sajnu, co a ako to bude. Este ze skrutka poslala tie subory, z toho som nieco vycitala, nieco mi aj svetluska pri kocikovani prezradila, a teraz csikike aj ty este nieco napis 😉
no jak ja sa poznam baby, to tu budem kazdych 10 minut nalogovana, ved ja som stresacka najväcsia na svete 😀

a to vy uz vazne vsetky zacinate? Mne doki povedala az od 7 mesiaca. Jaaaj, ale ked jem mali by ste vidiet Petka. On normalne na mna krici a otvara usta, on by uz vazne ze jedol. Vcera som jedla pribinacika a on na mna vrieskal a usta otvorene ako lastovicka, ked caka na potravu, tak som mu dala olizat, viem ze som si nevybrala to najlepsie jedlo ale hadam ten liz mu neuskodil. Baby, on bol normalne stastny a pytal este viac, ved on by hadam zjedol aj cely kelimok 😀 😀 😀 mama ta len pozerala a samozrejme na navadzala aby som mu chudakovi dala, ked si tak pekne pyta. Ale bala som sa.

luskacik
15. mar 2010

No naša Natty bude mať ukončený 6.mesiac až budúci týždeň, tak ja ešte vydržím 😀 teda dúfam, že dovtedy vydržím! Som si povedala, že musím 😠 Už sa na to aj teším, lebo to bude zase taká zmena, ale mám aj strach, aby som niečo nepokašlala 😀 Tento víkend nemám školu, tak vybehneme pozrieť tie stoličky, ale
asi aj tak objednám cez internet.

mandula
15. mar 2010

luskacik, je to urcite tak? Mne doki povedala, ze ukonceny 6 mesiac znamena, ked ma dieta 7 mesiacov. Teraz by podla toho mala mat Natty ukonceny len 5 mesiac, nieee?
Alebo to ja viem zle? ako to vlastne je?

evitkamalicka
15. mar 2010

mandulka ukonceny 6. mesiac je vtedy ak dieta zacina 7. mesiac, to znamena ze 6mesiacov+nula dni 😉

mandula
15. mar 2010

evit takze teraz 9 aprila bude mat Petko 6 mesiacov, to uz bude mat teda ukonceny 6 mesiac? Boooze, a preco mam teda dokrmovat az od maja, ved to uz bude mat podla tohoto ukonceny 7 mesiac. ty si kedy zacala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre