Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

svetluska4
autor
21. okt 2009

luskacik, tak to mate super. as maly dnes prespal vacsinu dna, som zvedava co bude v noci 😀
ale poviem vam , co nema tie gatky na siroko , tak ho menej boli brusko, klop klop na drevo.
sa s muzom len smejeme ako zo spanku prdka 😀

svetluska4
autor
21. okt 2009

Mandulka,
a ten tvoj ex Vas chce kedy na vikend? teraz? No ked si Vas tam nechce nechat tak neviem ci by to bol dobry napad. Najskor si treba najst rezim a nejak sa zosuladit s babom a samoska vystrabit sa z ran po porode a az potom robit taketo experimenty. Ked si ty v strese , babo to hned vie a je nervozne. Tatko by to podla man mal pochopit, sak predsa ide aj o jeho dieta nie?
tak ked si v strese, skus mu to nejak vysvetlit a dohodnite sa na neskor, ked uz si budes aj ty istejsia s babom. Inak za starych cias sa vravelo ze v sesto nedeli byt doma s babom a nikam prec. Hehe my sme po 3 tyzdnoch uz boli vonku bo mi islo hrabnut ze som jak v base 😀

rose86
21. okt 2009

mani a kde na novej dobe, tam byvaju dve moje naj kamosky a aj neoblubeni svagrovci. byvas pred skolkou smerom od nas alebo za skolkou?? kocik mam baby aple cierno cerveny a chodim vacsinou so skejtikom na ktorom stoji krpec 😀

manika77
21. okt 2009

noo tam jak je ludova banka hned ten barak zanou co je taky ruzovy namalovany je jediny vchod, ...ja tam nikoho nepoznam ☹ my sme vchod 927... 🙂 vies kde??ja mam PPuno kocik

cimika222
21. okt 2009
rose86
21. okt 2009

mani hej tam za ihriskom, tam byvaju dvaja kamarati, jeden ma syna nikolaja, nepoznas?? a akej farby mas kocar???

manika77
21. okt 2009

rose nepoznam 🤐 ja mam taky cierny s bielymi kruhami

rose86
21. okt 2009

aha no taky som uz v ga videla a obdivovala 😀

manika77
22. okt 2009

rose ale ma ho este jedna len pp pliko 😉 ale ten je krajsi jak uno 😖

rose86
22. okt 2009

mani no neviem sa moc nevyznam v tom, ako sa inac volas?? nech ta mozem oslovit ked budem vidiet ten kocik 😀

manika77
22. okt 2009

ja som Marianna 😉 moje uno ma jednu rucku...jej pliko ma take golfove 😉
ja mam teraz z toho urobenu taku vanicku ako keby 😉 noo tak ked ma uvidis tak ma ohlas 😉

rose86
22. okt 2009

ahaaa uz chnapem 😀 tesi ma ja som Peťa 😉

manika77
22. okt 2009

tak ma tesi 😉 uz sa tesim ked sa stretneme 🙂

rose86
22. okt 2009

pozvala by som ta aj na prechadzku ale to jedine cez vikend ked bude manzel s malym lebo s krpcom sa moc prechadzat neda 😀 tak niektory vikend ked budes mat cas a naladu tak mozeme dat stretko 🙂

manika77
22. okt 2009

rose a kam chodis ked mas oboch naraz ? 😕
noo mozeme ist kludne aj v nedelu...bo v sobotu ideme na oslavu tatino ma 50tku uz sa normalne tesim 😝

rose86
22. okt 2009

mani tak vacsinou k nasim do salib tam nech sa na dvore vybeha 😀 alebo ho bere manzel na ihrisko, alebo zoberem kamosku a ideme spolu na ihrisko s tym ze ja som pri malej a ona beha s malym 😀

rose86
22. okt 2009

mani super snad budeme doma v nedelu lebo stary nieco vymyslal ale mne sa nechce nikam ist 😀 napis mi do spravy t.c. aj ja ti napisem moje, a ked tak tak si v nedelu napiseme sms ok?

svetluska4
autor
22. okt 2009

Mnadula, Luskacik, co je s vami? Asi vas drobci nepustia co?

manika77
22. okt 2009

rose ja mam svagrinu zo salib...aj my chodime na ihrisko lebo markovi sa pacia deticky tak ich chodime pozerat 😉

lenoc
22. okt 2009

Ahoj kočky, naša malá kolika má dnes nekolikový deň, tak už spí, ale pre istotu je soplavý. ☹

Luskáčik, a zohnala si tú košieľku na krst?

Svetluš, aj náš krpec sa mi zdá spokojnejší, keď nemá "širokú plienku" ako tomu hovorím ja, ale čo už, keď to musí nosiť. Ale snažím sa necháva´t ho aspoň chvíľu denne aj bez nej, nech si pokopká. Nejde mi do hlavy, ako sme v tom my kedysi boli fort zabalené.

Manika, nemala si včera zlý nápad s tým stretkom, len neviem, či okrem námestia 😀 nájdeme nejaké "babyfriendly" miesto a hlavne, ako sa nám podarí zosúladiť bábätká - kvôli spaniu a papniu.
Veď my sa nevieme ani s JEDNOU kamoškou z ulice poriadne dohodnúť na kočárovanie, nieto viaceré. 😅

manika77
22. okt 2009

lenoc ak je soplavy tak hlavne odsavaj 😉
ja som mu na noc siroke balenie nedavala aby si oddychol 🙂
k tomu stetku noo moj maly nikdy nespaval cez den max to boli 20 minutove spanky tak som vzdy mohla vsade ist 😀

lenoc
22. okt 2009

Odsavame ostosest, ved uz je chudák soplavý druhýraz, tak už sa vidím, ako v noci zapínam vysávač a robím tým radosť drahému aj svokre, ak sa zobudí.
Maroško spáva v ideálnom prípade 2x zakaždým tak aasi dve hodiny, ráno vstáva okolo pol deviatej.
Už sa stalo, že spal cez deň viac 😵 , ale aj menej. 😖

manika77
22. okt 2009

noo tak babby u nas sa este nespi 😠 😠 😠 ja fakt neviem kde to dieta berie energiu 😖

lenoc
22. okt 2009

nic si z toho nerob, ani u nas, to len ja som si naivne myslela, ze ked po kupani a napapani zaspal, že dnes bude dobre. Figu borovú, ☹ ☹ ☹ o deviatej sa zobudil a už na striedačku pestujeme, atď, aby nebol plač. achjaj.
Marko plače alebo proste len je hore a nespí? aebo by sa nebodaj hral? 😅

manika77
22. okt 2009

noo ked bol taky malinky ako Marosko tak rucal jak pavian...chodil spavat o pol tretej v noci a o pol siestej bol hore 😒 skoro ma dr.... odvtedy chodime k neurologicke..on je sisi 😝 😀
noo a marko sa hra..stavia sa a krici da da da ale neviem co chce 😎

rose86
23. okt 2009

nasa malinka je pravidelne od tej siedmej az do jedenastej vecer hore a potom pekne spinka. v noci si len dva krat cucne mlieka a spi. lenoc aj nasa mala ma sopel. akurat dnes ideme na kontrolu.

csikike
23. okt 2009

ahojte, ako sa vam dari? my sme mali konecne celkom dobru noc, doteraz si mala robi koncerty asi tak od 3tej do 5tej, takze bolo veselo a dnes spala 😵 budila sa iba na papnie, tak som plna energie 😀

manika77
23. okt 2009

rose akej doki chodite?
csikike..u nas sa slo spat vcera o 23.15 a medzi tym sme boli sto krat hore 😠

luskacik
23. okt 2009

Ahojte, áno košielku na krst som našťastie zohnala (a aj sviečku).
Baby, včera sme celý celučičký deň preplakali, teda to nebol plač, ale vrieskanie 😢
Už ráno som z toho bola vyčerpaná a potom sa to s nami ťahalo celý deň. Uvidíme čo bude dnes.
Svetluška, ty si písala že tvoj malý mal také pupáčiky, a že dr vám to kázala natierať benzín alkoholom a ty si na to dala sudokrém a pomohlo to. Mal ich na tváričke?? Chcem to vyskúšať aj ja. Nám na to dala dr ten krémik čo som písala, ale vôbec to nepomahá. Práve naopak, nám pocit,že je to horšie. Má vyhádzané celé líčka drobnými červenenými pupáčikmi a niektoré majú aj biele bodby. Vyzerá to strašne. a zajtra máme ten krst 😢

rose86
23. okt 2009

mani kerteszovej

luskacik aj my mame vyhadzanu tvaricku, vraj je to novorodenecky exzem, dala nam infadolan a uz jej to ustupuje. ale zato sa jej vyhadzala ritka, na ritke ma take malinke biele bodky a na pisulke ma take mokvajuce pupaciky, uz som z toho hotovam nezabera ani sudokrem ani aviril a ani bepantenol. som zvedava co nam dnes na to povie. uz aj zabu v puse sme mali ale tej sme sa uz zbavili takze furt nieco. ach 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre