Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

manika77
23. okt 2009

ja na ritku pouzivam tu rybaciu masticku a maly nikdy nemal ziadne pupaciky zatial klop klop 😉
rose ty si nerobila dakde na urade??

csikike
23. okt 2009

baby, nestresujte, teraz som citala, ze okolo mesiaca sa detom casto vyhadze tvaricka... a po par tyzdnoch to prejde
luskacik, ak si nejedla nieco ine ako obvykle, tak to neries, to prerjde samo, ak si nahodou jedla cokoladu alebo nieco ine, tak to skus vynechat
inac my mame krstenie 28.11. o 13,30 v TnV a potom o 14,30 na urade v sali

rose86
23. okt 2009

mani ja urcite nie 😀

no mala sa mi este cela vyhadzala takymi cervenymi flakmi, doktorka povedala ze ma nejaku virozu ze to z toho. no neviem lebo nema ani horucku. tak som zvedava kedy jej to prejde.

svetluska4
autor
23. okt 2009

Ahojky,
Luskacik, pupaciky na tvaricke mame aj my, na dotyk su trosku vystuple a ked su vacsie tak tamje taka biela bodka, vyzera to ako milie (podkozne bubaciky) tie male ked mu natriem sudokremom tak sa stiahnu a su menej vyrazne ale tie velke bubaky odidu len sami, to tie bodky sa musia vypukat. Ja sa nad tym velmi netrapim, babatkam sa plet cisti, ja som muzovi toto vysvetlovala ze je to ako pri kuriatkach aj tie su na zaciatku pekne hebucke a potom im narastu brky a tie sa vypukaju na pekne pierka 😀

manika77
23. okt 2009

jee moje diiite uz spi 😅

luskacik
23. okt 2009

Ďakujem baby, ja to všetko nejak moc prežívam. Som už asi aj trošku nervózna kvôli tomu zajtrajšku. Určite si vypočujem prednášky mojich a manželových babiek ako kojili a vychovávali našich rodičov pred 50 rokmi ... a nezabudnú mi dať "aktuálne" rady do života... Neviem prečo krstíme tak skoro, veď len dnes mala 4 týždne. Kľudne to mohlo byť koncom tohto roka. Najlepšie na tom je, že ja si vlastne ani nemám čo obliecť. A to mi trklo až teraz!!! 😅 Ešte mám trošku bruško a zo všetkého mi trčí 😠 No to zajtra bude deň!!! Aspoň malá keby mi to trošku uľahčila a bola by celý čas dobručká. Držte nám palce.

manika77
23. okt 2009

luskacik jednym uchom dnu a druhym von 😉 a brucho mam aj ja doteraz 😀 a to uz mame desat mesiacov 😝 😝

rose86
24. okt 2009

luskacik drzime palce. a obdivujem ta. mna by k tomu neprinutul nikto, ani po dvoch rokoch 😀

csikike
24. okt 2009

luskacik, drzime na dnes palce 😉

svetluska4
autor
24. okt 2009

Luskacik , gratulujeme ku krstu 🙂

luskacik
24. okt 2009

Ahojte kočky, tak už to máme za sebou. Bránila som sa tomu krstu zubami nechtami, ale teraz som normálne rada, že sme malú aspoň pokrstili. Cítim sa tak zvláštne, je to taký príjemný pocit. Sama to nechápem.
Malá bola úžasná, ako bábika, dobručká a skoro celý deň spinkala ako anjelik. V kostole narobila trošku kriku, ale ten kaplan bol veľmi milý a stále sa z malej smial 😀 Povedal nám, že budeme mať asi speváčku (hlas má dobrý).
Hneď ako sme sa vrátili z kostola som si obliekla tepláky a bolo super (lebo ten kostým bol taký tesný, že by pri prudkom pohybe asi pukol).Jááj, a tie pupáčiky... v kostole bola taká strašná zima, že tie červené pupáčiky zbledli, ale potom doma znova nabehli 😀 Ale je to jedno, keď vravíte, že je to normálne a zmizne to samo, nebudem to riešiť. Hlavne, že sme zdravý.

pipinka82
24. okt 2009

Ahojte kočky tak sem ste sa podeli 😀 našla som vás 😉

Manika si tu????? 🙂

Luskáčik aj môj mal pupáčiky ked mal mesiac ale len pár dní samo to odišlo to sa im asi prispôsobuje koža a čistí ved v brušku boli úplne iné podmienky ako na svete 😉 mne to aspon tak vysvetlili xixi 😀

manika77
24. okt 2009

bry vecer 😔
taak oslava bola fajn..maly cely cas vysmiaty, zlaty bol ani nezaplakal sa mu pacilo 😎 cela rodina z neho hotova 😝
luskacik gratulujeme ze ste pokrsteny 😉
jak sme boli v topolnici pre tortu som objednala hned aj malemu zajtra nahodim link 🤐

mandula
26. okt 2009

ahojte babulky,
konecne som sa dostala k tomu, ze vam napisem par slov. Malinky zazracne zaspal hned po papani a ja mam chvilu casu 😉
Taaak uz sa u nas urobil maly pokrok, malinky mi uz v noci spinka. Zaspi mi tak o osmej vecer a spinka tak do jednej v noci, potom papape a vydrzime spinkat az do siestej, tak sa tomu velmi tesim. Cez den je to ale horsie, to si jednoducho musim vypocut tie jeho nervy.
Problem je v tom, ze on sa napapa - krasne mi zaspinkava ale v tom to pride - posierie sa mi tak, ze mu to az z plienky vylezie, tak ho musim prebalit a aj prezliect, medzitym sa pogrcka, lebo ho otacam a potom ked uz je vsetko v poriadku, tak zacne stikutat - no to ho chytia take nervy, ze spanku je koniec a placeme a nosime sa na rukach do dalsieho papania 😀 😀 ☹ Ale su aj svetle chvilky, ked zaspinka hned ako aj teraz a ja mam 2 hodinky casu - vtedy si normalne spievam od stastia 😀 Snad sa to zlepsi a bude kludnejsi aj cez den. Kazdy mi len hovori, nenos ho na rukach lebo si zvykne ale co mam urobit? Mam ho nechat revat, Ved mi to srdce trha. On je este malicky, podla mna si na to este nemoze zvyknut, ved este ma problemy z tymto svetom, este nevnima. Co myslite vy? Ja si myslim, ze on ma tie koliky. Asi urcite, tak nech uz to pominie, robim si ciarky do kalendara, kolko este. Svetluska - ty si pisala ze asi 2 mesiace ze? 😉
Luskacik - aj ty si na tom podobne ako ja? Prosim, napis ze ano, nech nie som sama 😀
Ved uz niekedy nevladzem, a to mame este len 2 tyzdne 😝
Ale to nocne spinkanie je uz uspech a z toho sa teraz velmi tesim.

A este par viet:
Lenocka - som z veci, mam 30 a volam sa martina - mozno ma niektora poznate, ak nie nevadi, snad sa niekedy spozname 🙂

K mojmu ex - tak ja som u nich uz bola. Napisal mi v utorok, pridem po vas, zbal si na 3 dni. A ja sprosta zbalila. Nehovorim, o maleho zaujem mal, bol s nim takmer stale, ale o mna nie. So mnou nekomunikoval. Dokonca predomnou volal s nou a riesili spolu nejaky problemik. Ked som mu povedala, ze to uz prehana tak mi povedal, ze aby som si nemyslela, ze to je vazne, ze mam mu dat cas a to sa spravi, ze on zaujem ma. V noci som sa zobudila na to, ze ma hladka po hlave a bozkava mi celo ako ked sme este boli stastni, chapete to? Ked zistil, ze som sa zobudila, otocil sa ☹ Vo stvrtok nas zobral domov, v piatok napisal, ze mu maly chyba a odvtedy nic. Som smutna, ale to prejde. Chyba mi jeho objatie, ktore ma vzdy vedelo postavit na nohy. Ja viem, nezasluzi si nas, ale ja si nemozem pomoct. je to pre mna tazke. Po 13 rokoch som zase v sali, nikoho tu uz ani nepoznam, byvam u rodichoch, ktori mi neskutocne pomahaju, milujem ich, ale nie je to moja vysnivana rodina - ja, maly a ocko, ved to chapete, ze? Niekedy ked drzim maleho na rukach, tak mi tecu slzy. Hovorim si, preco zase ja? preco ja mam taku smolu na lasku? Ja viem, malinky je moja laska, moje vsetko, ano je, verte mi ze ano, ale chyba mi este aj on. Cas to vylieci, viem, preto cakam a snazim sa byt silna. Najhorsia je ta samota, nasi su v praci a ja som tu s nim sama. To ma zabija. Vtedy aj ked place, nevadi, aspon to rychlo bezi ☹
Prepacte - musela som to uz napisat. Ulavilo sa mi.

Ale inak - boli sme u lekarky - maly ma naspät porodnu vahu, tak som rada, ze mi pribera 🙂
Kazdy den je iny - uz sa aj sem tam smeje, pocita si prstekmi, gula ockami, pocuva - je to zlaticko.

A este otazka:
mozem snim uz chodit von? Bola som vcera, lebo bolo krasne, ale teraz ked je takto sa trocha este bojim, vy ste kedy zacali?

Piste, budem sa velmi tesit, ked mi vyjde cas, a ja sa zase ozvem. Dovtedy piste, piste 😀
Cmuk vsetkym. A pipinka vitaj, som rada, ze si nas nasla 😉

mandula
26. okt 2009

a pridala som par fotiek do albumu, tak sa pozrite - podla nich budete vediet, ako to u nas bezi 😀
cmuk

csikike
26. okt 2009

mandula, ja chodim von s malou stale, lebo maly si to vyzaduje, a ja ju nemam kde nechat
viem, ze to mas tazke, ale ked prides na pesiu, tak sme tam vacsina mamiciek, tak sa pridaj k nam
pripadne sa stretavame v materskom centre

csikike
26. okt 2009

mandula, petko je krasny 😵

kisska
26. okt 2009

Ahojte babulky mamulky. Uz sa neviem dockat, kedy sa k vam znovu pridam 😉

Mandula, prepac, dovolila som si precitat ta a mas moj obdiv. Viem si predstavit ako sa citis a obdivujem tvoju silu a odvahu. Chlapom to obcas dlhsie trva, kym si uvedomia, co pre nich dieta aj s jeho maminou znamenaju. Ak si to neuvedomi, tak nestoji za to trapenie... a ked mu to dojde, tak to bude najlepsi tato na svete 😉 Drzim palce, nech to vyjde tak, ako ma.
A este k tomu pestovaniu babeniek na rukach - teraz babo potrebuje len par veci - plne brusko, suchu plienku a MAMU. Nic viac. Dobre pises, ze este nevnima okolity svet, ty si teraz cely jeho svet a davas mu pocit istoty, ze vsetko je tak ako ma byt 😉 Ked si bude teraz a aj neskor 100%ne isty, ze sa na teba moze spolahnut, sam sa ta pusti a vyberie sa objavovat svet 😀
A Petko je kraaasne babenko, velmi sa podoba na mojho Adamka, ked sa narodil, je straaasne zlaty... na zozranie 😉

csiki ahoj. Ako sa mate? Ako to zvlada Tomi? Neziarli? Adam ma momentalne fazu, ze je ziarlivy este aj na tatina, tak dufam, ze ho to rychlo prejde 😒 .
Ozaj chcela som sa este spytat - su nejake velke zmeny v galanskej porodnici oproti stavu spred 2 rokov? Ja som tam rodila tesne pred zrusenim salianskej, takze som sa este vyhla natresku. Ale teraz predpokladam, ze museli rozsirit oddelenie, je tam viac doktorov... ako je to tam? Funguje im nadstandart? A EDA? A ceny? Viem, ze mam este cas, ale uz ma to chyta 😲

manika77
26. okt 2009

ahojte...mandula ono sa to vsetko nejak spravi nezatazuj sa teskaj sa z maleho ktory je nadherny 😎
kde vo veci byvas? aj mne tam rodicia byvaju a som tam casto
😉
noo ked ja som rodila tak tam nebol natresk 😉 ale to uz bolo pred desiatimi mesiacmi booze jak to uteka 😲

csikike
26. okt 2009

kisska, vitaj, no, natresk tam bol riadny
mna sa v nedelu rano spytali kedy uz pre mna pridu, lebo potrebuju volnu postel 😉
nadstandard funguje, ale nebud si ista, ze sa tam dostanes... objednat sa neda
tomi ma hanku velmi rad, az ho musime krotit, nech ju tolko nepusinka, vobec neziarli (zatial)
ale nezdrzis sa dlho, po CS pustaju na 4ty den

kisska
26. okt 2009

csiki maly musi byt zlaty ako velky brat 😉
tak to ze ma pustia skoro domov by mi aj vyhovovalo 😉 , nie ako ked som tam prvy krat bola skoro 10 dni 😒 a vyzera to, ze znovu pojdem CS. Doki povedal, ze preeklampsia sa zvykne opakovat a aj ked som zacinala s nizkym tlakom, tak uz sa zacina dvihat, tak som zvedava. Uz som sa dnes bavila aj s Emou o priprave a zacnem k nej chodit... len nemam kam dat maleho na tu hodinu medzi zaciatkom a kym pride Chrust z prace... AKo si to robila ty? Bravala si si maleho so sebou?

luskacik
26. okt 2009

ahoj mandula, už som sa o teba začínala báť.
všetko čo si napísala (úplne do písmenka) je aj u nás doma. V noci spinkáme celkom dobre (klop, klop) ale cez deň ani za svet - riešime prebalenie, papanie, grgnutie, štikútanie - potom obrovský plač a zase od začiatku 🙂
Poobede s ňou chodím von- keď vládzem stáť na nohách (začali sme chodiť po prvom týždni), tak ju prebalím, napapá sa, oblečiem ju a takú urevanú a niekedy aj so štikútkou ju strčím do kočíka a ide sa, máme na to takmer 2 hodiny. Ja strašne rýchlo chodím, takže tu pochodím všetky ulice krížom krážom... samozrejme, že musím ísť po tých najväčších jamách a kameňoch... a nesmiem postáť, lebo to plače ako divá.
A keď prídeme domov, vyberiem ju z kočíka - spánku je koniec !!! Ale takto dobre spí aj v aute, v autosedačke 🙂 Zaujímavé, aké sú tie deťúrence prešibané.
A ja tiež malú nosím na rukách... a tiež mi každý hovorí, že si na to zvykne... ale inak sa neutíši, tak čo mám robiť. Dokonca lepšie spinká keď som pri nej, ako keď je sama v postieľke... Ale má len mesiac tak musí byť ešte s maminkou.. Počula som, že je dobré dať bábätku do postieľky mamičkine tričko, a ono vníma tú vôňu a pekne spinká... no musím to vyskúšať..
A ozaj, u nás niekedy zaberajú aj tie uspávanky, a všelijaké pesničky... kukulienku spievam denne asi 2Ox, potom spi bábika, alebo bola raz malá, malá hviezdička, ale aj pec nám spadla, / tancuj, tancuj,/ kom kom kominár/ oli oli janko..... atď. no vraciam sa do detstva 🙂
a moja malá už vôbec nechce byť v zavinovačkách.. vykopáva sa mi z nich... 🙂

manika77
26. okt 2009

baby mne nasa doki povedala ze babo do roka sa neda rozmaznat a ze proste niektore deti su take ze ich treba nosit na rukach a dokonca hyperaktivne deti treba vela nosit na rukach 😉 a to ze si zvyknu je vraj iba povera..tak pekne pestujte 😀 😀
ja som maleho dokonca aj po vonku musela nosit na rukach lebo plackal...a teraz uz je to lepsie...vobec to nevyzaduje..dostvorkuje kam potrebuje 🙂

svetluska4
autor
26. okt 2009

ahoj babusky,
mandulka, aj ja mam 30 mozno sa aj pozname 😉
inak my mame dnes zly den. Maly nechcel vobec spinkat stale len kukuk a papanie bolo len tak cucu a za desat minut zasa. no hruza.
dnes sme boli aj u lekarky a tam bol ako anjelik , ale doma je ako cert. Ale neplace len si tak mrnka a kuka ako sova do tmy.
Este sa mu neukazala reakcia na TBC, tak si myslim ze to bude tym ze sa mu startuju tie protilatky a za chvilu bude aj pluzgierik. No dufam ze mal len zly den a zajtra to bude ok. Inak babusky kedy sa ma ukazat ta reakci ana TBC, nam sestricka v nemocke vravela ze to 6 tyzdnov. My teraz mama e4 tyzdne od ockovania.

bashka
26. okt 2009

baby s tym nosenim to je ako keby vam povedali, ze nedaj dietatu viac jest lebo si zvykne...niektore deti sa proste radi nosia,ine nie, alebo menej...a treba ich nosit, lebo pride cas, kedy by ste ich este ponosili, ale uz nebude zaujem z druhej strany 😉

inak cavte...touto vasou temou STM nejak upada...mozno sa nakoniec my prestahujeme sem...ale to az ked budu druhe babatka 🙂

svetluska4
autor
26. okt 2009

tak babusky, nas maly konecne spi. Isla som na neho cez kupanie a potom somho zaviazala doperinky, chvilku pohojdala a bum uz rata ovecky . Klop klop na drevo. Hladala som si na nete cim to moze byt a nasla som ze to moze byt po ockovani ked sa robia protilatky. Tak sa uz teraz teskam na tie povinne ockovania ☹

rose86
26. okt 2009

ahojte baby, tak u nas to vyzera na alergiu na laktozu :-/ vracanie vystriedali hnacky a mame prisnu dietu bez mlieka, v stredu budu vysledky z vyterov tak som zvedava

luskacik
27. okt 2009

rose, to znamená, že končíš s kojením?? a čo bude malá papať?? umelú výživu? ale asi niečo špeciálne, však.
To bude asi aj riadne drahé ☹ Držím Vám palčeky, aby to dobre dopadlo. Och, bože, to sa môže stať ktorejkoľvek z nás.
Baby, ja mám 28 rokov. A myslela som si, že som tu najstaršia mamina- prvorodička 😀
Bashka, budeme sa tešiť ak sa pridáte, potrebujeme skúsených poradcov. Ale neboj, aj my občas nakukneme do STM. A na tých druhých bábatkách by ste už mohli popracovať. Ideálny vekový rozdiel medzi súrodencami je 2-3 ročný 😀

rose86
27. okt 2009

luskacik ja som ani nekojila, teda tyzden 😀 potom som jej davala sunar ale zacala z neho vracat tak sme mysleli ze ma reflux, zacali sme kupovat madarsky antirefluxny nutrilon s toho vobec nevracala ale zacala mat zasa hnacky, zajtra ideme na kontrolu a uvidim ake budu vysledky z vyterov, este je nadej ze ma len nejaku virozu, ale ma aj vyhadzane licka a nema horucku tak asi skor ta alergia ☹ no uvidime, od vcera mame dietu. nemoze mlieko iba mrkvovo ryzovy vyvar, hnacky jej presli ale zasa ju to tak strasne zapchalo ze sa nevie vykakat ani ked jej pomaham s rektalkou 😒 tak teraz cakam kym bude 8 hodin a zavolam lekarke ze co dalej. no uz som na nervy, v noci na stastie dobre spala.

csikike
27. okt 2009

rose, to mi je luto
neviem nahodou ci aj nas maly nebude mat to...
som zvedava co nam povedia testy, boli sme 17.9. u alergologa
nas tiez vracal z nutrilonu, ale z kravskeho nie, ani hnacky nema, ale ma take fliaciky po tele, teraz uz vsade, zacalo mu to 25.9. viem, ze ma alergiu na cokoladu, ale tu nejedol, takze este na nieco bude alergicky
parada, co? clovek sa snazi spravit vsetko ako ma aby nebolo na nic alergicke a predsa, my ani jeden nie sme alergik, kojila som do 14m, takze teoreticky by mal byt ako repa zdravy... teda aj je, len tie alergie sa zacinaju zbierat 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre