Mamičky zo Šale 2009

svetluska4
16. okt 2009

Ahoj kocky, nikde som nenasla tuto temu. Preberame veci o babatkach v teme porod - Porodnica v galante a my porod uz mame za sebou, huraaa 🙂 . Dufam, ze si tu dobre pokecame a hlavne poradime.

rose86
27. okt 2009

csikike no ja neviem s tym kojenim ako to je lebo syna som kojila vyse dvoch rokov a aj tak je casto chory a ma alergiu na hmyz a sennu nadchu.

bashka
27. okt 2009

to je blbost s tym kojenim podla mna, poznam x mamin,ktore kojili dlho, aj do dvoch rokov a deti maju furt chore a zas naopak, maminy co nekojili vobec nemaju problem. Ja som vydrzala len 6 mesiaov a malá este nidy nebola chora...teda niezeby nemala soplik, ale antibiotika sme este nepotrebovali. A ani horucku sme este nestretli. Chvala Bohu, klop klop. Ale je to lacnejsie, to kojenie, to je fakt.
Csiki a dari sa ti pri malom aj kojit normalne? Lebo pri prvom to je v pohode, len ked aj druhe vyzaduje pozornost...

manika77
27. okt 2009

cawte, tak maly konecne spi...maly mal zlte rucicky a kedze sme sa trapili do vyse styroch mesiacov so zltackou tak som sla k doki, zobrali krv zajtra budu vysledky a povedala ze aj ona vidi ze je zlty ale vraj moze mat aj taky pigment ze uvidime zajtra s tym hrudnikom jeho nas poslala k ortopedovi tam ideme az pozajtra boo mu zobrala krv aj na nejaku kostu dren ci co to uvidime zajtra co bude..drzte nam palce
a nak o 3:13 rano sme boli hore marko sa chcelhrat
bashka myslim ze s tym kojenim mas pravdu to nezalezi od toho...to je podla mna nejak dane skor ci bude alergik abo nie

csikike
27. okt 2009

hej, to s tym kojenim je pravda, len kazdemu odporucaju, ze ked kojis je mensie riziko na alergie, ale ini hovoria, ze deti ktore su cisarskym maju vacsiu nachylnost na alergie 😲
bash, hej, kojim, maly je v tomto super, vobec neziarli, ale on nikdy nebol ceckofil, len je to bocas tazke ked sa pyta na serbel a ja prave kojim... tam mu musim dat dole gate a to sa hanka rozculuje, ze nie je nacucana 😀
inac mala je riadny papkac, kokso, som zveda zase kolko pribrala, 2ho ideme na poradnu, ale uz ma druhu bradu 😅

angellinka
27. okt 2009

rose-aj my sme mali hnacku ako 3.mesacny a teraz.Sice ja som ho kojila,ale teraz uz nekojim.PApa Nutrilon a ten sme museli momentalne vyasdit,a v lekarkni maju mlieko bez laktozy,nie je problem to kupit.Tak sa porad s doktorkou 😉

kisska
27. okt 2009

rose - tiez by som skusila bezlaktozove mlieko, ten odvar nie je bohvie co, ked nema nic ine 😒 . Inak alergia na laktozu sa pri kojeni prejavi len vtedy ak mamina pije velmi vela kravskeho mlieka (nie kyslomliecne vyrobky - jogurty, acidko, kefir a tak). Inak MM laktozu neobsahuje... teda aspon nie tu kravsku 😉 Ale zase je urcite v UM, pokial nemas to specialne...
csiki boooze si viem predstavit ten chaos... a aj mna to caka presne takto 😲 😲 😀 no uz sa tesim 😉

svetluska4
autor
27. okt 2009

ahojky,
chcem sa spytat,hlavne uz skusenych mamin, kedy ste boli na prvejkontrole po porode? Hned po 6 tyzdnoch?
Mne dr. v nemocnic vravela ze mam ist na kontrolu o mesiac. Teraz som tyzden od porodu a cakal somhlavne na to aby to tam dole bolo ciste. Uz nekrvacam ale mam taky slaby vytok, niekedy biely niekedy zlty a niekedy slabucko hnedy. Hystam sa ist na kontrolu tento piatok, tak by somrada vediet ci to nebude skoro.

mandula
27. okt 2009

ahojte babulky, neuverite, ale maly spi 😀 ja sama tomu neverim a chodim sa na neho kazdu minutu pozerat 😀
v noci je to ok, ale ten den, nooo mam co robit.
Luskacik, presne ako keby si pisala o mne. Ja som dnes maleho nakrmila, pokakal sa, tak rychlo prezliekla a za totalneho revu obliekla do svetrika a isli sme von, tam sa ukludnil a ja som konecne videla svet, aj ked mi isli nohy odpadnut. Unavena som ako kon, ale baby ja neviem zaspat. Zaspim len v noci. Darmo si lahnem, stale sa mi otvaraju oci a myslim na to ci maly neplace. Sibe mi, pomooooc. V noci som sa zobudila na to, ze som isla dat maleho odgrgnut a potom som si uvedomila ze nejedol, este ze sa nezobudil 😀 Minule som si v noci zase ja privezovala podbradnik, namiesto toho aby som ho dala malemu 😀 😀 😀 je to fuska. Ja taky lenivec a dieta, ha, to som si dala. Ale milujem ho, booooze, vzdy ked ho dzim, tak by som ho zjedla 😀 kazdy den je iny, uz sa smeje, vydal konecne hlasok az sa ho zlakol, pocita si stale prsteky, len place stale rovnako 😀
baby a to ze sa mi po jedeni stale pokaka je normal? nemoze ho prehanat moje mlieko? mate to aj vy?

luskacik
27. okt 2009

mandula, moja malá kaká 1 niekedy 2x za deň. Ale mali sme zo začiatku pár takých dní, keď kakala takmer po každom papaní.
A odkedy si dávam ešte väčší pozor na to čo ja papám, malá je omnoho kľudnejšia. A teraz po mesiačiku mi už pripadá taká rozumná 😀 Myslím, že už ma vidí, reaguje na môj hlas, vydáva všelijaké zvuky, cvičí s ručičkami a nožičkami... no konečne to začína byť krásne 😀 Strašne ju ľúbim 😀 tiež by som ju od radosti zjedla 😅

svetluska4
autor
27. okt 2009

mandulka, mne sa maly zvykne pokadit aj pocas kojenia, je to vraj normalne, sanim ze vraj lepsie travia, preto aj ked ich boli brusko tak chcu dudlik. Bud rada ze ti kaka, my sme uz mali aj den ked kaki nechcelo ist a maly len tlacil a nic. mne ked sa maly takto pokadi tak ho chvilku necham , niekedy aj zaspi a potom ho opatrne prebalim a je dobre. Inak ake plienky pouzivas ze ti pustia kaki von?

rose86
28. okt 2009

mandulka je to ok. moj maly ked som ho kojila kakal tiez po kazdom kojeni alebo aj pocas. velakrat to mal na celom chrbte tak sa pototo 😀 a takto kakal az kym sme nezacali s prikrmami. ide o to ze kojene deti mozu kakat velmi casto alebo aj naopak. niektore kojene deti kakaju aj tak ze raz za tyzden.

mandula
28. okt 2009

ahojte babulky, tak ja mam za sebou straaasnu noc. Maly mi krasne od siedmej vecer do pol tretej v noci spinkal, potom sa zobudil, napapl sa a zacal plakat. Ja ze je este hladny tak som mu dala, ale on plakal stale viac a viac a to az do siestej rana. Potom zaspal na pol hodinku a znova velky plac. Volala som doktorke, lebo som uz plakala aj ja. Povedala, ze ho boli asi brusko, vraj z toho, ze som vecer jedla krupicnu kasu, vraj kvoli mlieku, tak som mu dala kvapky espumisan, masirovala brusko do osmej, dala mu papat a on o deviatej zaspal. O jedenastej papal a zaspal az teraz, lebo plackal. Teraz ho mozem o hodku zobudit, no parada. Som totalne vycerpana, ruka mi trpne, modlim sa len aby spinkal. Baby, vy davate tie kvapky espumisan? Mne doktorka povedala, ze vzdy 2 kvapky pred papanim, ale na letaku je napisane ze aj 25kvapiek, podla mna je tych 2 malo, tak som to zvysila na 5, nech sa mu chudakovi ulavi. Co zabera na bolest bruska? Asi len masirovat a vydrzat, vsak? Chudatko moje. Najprv som mala nervy, tak uz ma vsetko bolelo od hojdania a tisenia, potom som uz plakala s nim, potom uz aj moja mama plakala, ze co mu je. No nikto nevedel, ktovie, ci to bolo brusko, ale asi ano, ked potom po masazi zaspinkal.
Na tvaricke sa mu urobili take malinke cervene bodky, dufam, ze je to ok.
Jeeeeeziiiiis, ja som si teda dala. Ja taky lenivec a dieta 😀 Ved uz nevladzem - pomooooooc 😀 😝

rose - s tym kakanim si ma potesila. aspon viem, ze v mlieku to nie je 😉 a ze kaka dobre. aj moj niekedy tak nalozi, ze to ma az na chrbatiku 😀

svetluska - ja pouzivam plienky babylove z DM. Oni nie ze by prepustali, ale niekedy mu tak cikacka alebo kakacka vylezie na chrbat. Je to v plienke? Ake pouzivas ty? Pouzivala som najprv huggies ale tie su mi neni dobre, tie mi prepustali totalne. Bud on je nejak divne tvarovany, alebo ja neviem zabalit svoje dieta, alebo su to zle plienky 😒

rose86
28. okt 2009

mandula ten espumisan som pouzivala pri synovy, a veruze som davala tych kvapiek omnoho viac. nechapem ako mu mozu pomoct dve kvapky, inac ja som pouzivala aj kvapky SAB simplex a tie su lepsie a vyjdu lacnejsie. skus sa na to opytat v lekarni. ja som to davala pred kazdym kojenim.

svetluska4
autor
28. okt 2009

Ahojky
Mandulka, aj mi pouzivame DM.karske a sem tam aj pampersky. Aj moj kadi ako lion, aj brusko ho boli ale uz to je menej ako bolo na zaciatku. Kvapky Espumisan davam aj ja, a veru dam mu pekne do lyzicky 25 kvapiek a ham ham. Oni mu chutia lebo su take sladke s bananovou prichutov. Betar uz ked vidi tu ruzovu lyzicku uz otvara pusinku, naucil sa 😀 Babatku to neublizi lebo sa to nevstrebava len urobia co treba a je to. Nam to odporucila nasa Dr. a povedala ze mu mam dat 25.
Inak niekde som citala ze plienka je spravne zabalena vtedy ked das medzi plienku a brusku este dva prsty. Tie DM ked takzapnem zmyzne cely obrazok pod tymi zipsami a pampersky 1 uz nam zacinaju byt akurat to uz vidime zvieratko v strede pasika 😉

rose86
28. okt 2009

dobre su tie DM plienky?? lebo som ich dnes kupila lebo nemali sleep and playky

svetluska4
autor
28. okt 2009

Rose, nam tie plienky vyhovuju, su trosku tvrdsie ako pampersky ale neprepustia ani ciki ani kaki ak to nepusti mimo 😀 , ale s dm plienkami sa mito este nestalo.

kisska
28. okt 2009

Ahojte babulky, my sme pouzivali od zaciatku fialove tesco plienky, lebo Pampersky nam pretekali. Tieto su sice trosicku hrubsie ale zadrzia co treba. A az teraz sme presli na DMkove, lebo v Tescu ma zacali rozculovat s cenou (uz nie su take dobre akcie a zmensili pocet plienok v baliku) 😒 .

Mandula, ked Adamko maval taketo velke place a nic nepomahalo, tak sme aj masirovali aj pestovali (tiger na strome je najlepsi - polozis si babo na predlaktie dolu bruskom, hlavicku smerom k laktu, nozicky a rucicky visia, dlan s prstami mas medzi nozickami a tak ho hupes). Este nam velmi pomahal teply kupel... a ked nic, tak skombinovat vsetko, kvapky, kupel v teplej vode(najlepsie vo vedierku, kde je babo spravne poskladane s nozickami pri brusku) a masaz. Skus sa prist niekedy spytat Emy Takacsovej(robi PFP pre rodicky aj v GA, aj v SA - studioprezeny.sk) a obcas pozyva na hodiny skvele sestricky, ktore maju vyborne skusenosti s takymito problemami. Aj ona ti iste bude vediet poradit ako sestricka, je to skvela zenska 😉

manika77
28. okt 2009

ahojte tak aj maly vrieskal od tretej rana do stvrtej 😒 neviem co mu bolo...
espumisan som davala aj ja..
my sme pouzivali najprv pampers a teraz huggies premium..tie obycajne nie su dobre...

angellinka
28. okt 2009

Mandula,tak my sme mavali taketo place pravidelne prve tri mesiace kazdy vecer 😝 😝 😝
zacalo to pred kupanim,a skoncilo to okolo pol noci.Nosili na rukach,hojdali.Potom sme boli u Emi-v studiu na navsteve.
Sadla som si na fit loptu,maly na rukach a zacala som hopkat a stazovat sa ,ze co mam za sebou a ze aka som vycerpana(LEBO Norbi velmi vela plakaval) a moj syn ticho,on normalne na tej lopte v mojom naruci zaspinkal 🙂
nechapala som,urcite mu to ptipominalo pohyby v brusku,ja som chodila k Eme cvicit.
Prisli sme domov,nafukali loptu a odvtedy sme na to nedali dopustit,maleho to vzdy ukludnilo.
Ja ked by som mala druhe chcem si kupit jednu hojacku,maju ju aj v MC.Aj to je pre babatko super vec 🙂
A tie kvapky na brusko-mali sme asi 3 druhy doma,davalo som pred kazdym kojenim 15 kv.
A ci pomahali?Neviem....Ale neboj,to prejde....drzte sa!!!

luskacik
28. okt 2009

čaute baby,
ja skúšam tiež všetky možné plienky. Zatiaľ sa mi najviac osvedčili pampers, huggies som vylúčila hneď, a teraz ešte skúsime babylove. Veľmi často malú prebalujem, lebo je strašná citlivka keď má trošku pocikanú plienku 🙂
A na to brušku, baby tu raz písali o krémiku na bruško - pupík vetrový. Tak som si ho bola v lekárni kúpiť,a odvtedy, vždy keď malá strašne plače (aj po prebalení a papaní), tak jej s tým masírujem bruško.... potom sa vyprdká, aj vygrgá a je kľud. My sme zatiaľ žiadne kvapky nepotrebovali.

luskacik
28. okt 2009

jáááj baby, a našej malej sa na temene hlavičky urobila dosť veľká plešinka, po bokoch má stále veľa vláskov ale hore zrazu nemá takmer nič... to už takto skoro padajú tie prvé vlásky??? A kedy jej začnú rásť nové??

svetluska4
autor
28. okt 2009

luskacik, no u bab je to vraj s tym bruskom lepsie. Chlapci mavaju tieto problemy s bruskom ovela castejsie. Hihi, asi preto ze chlapi su tak pazravi a take fajnovky, troska bolesti a uz su hotovi. 😀 😀 😀
No mi to zatial celkom zvladame. Ked je moc vynervovany tak hozaviazem do perinky, chvilu protestuje a popar minutkach nandrlania zacinaju klipkat ocka a uz rata ovecky.
Len som teraz nejak poplasena kvoli TBC, maly bude mat v nedelu 6 tyzdnov , t.j. v utorok bude 5 tyzden od ockovania, a on stale nema reakciu ☹ ale v poslednych dnoch je akysi nesvoj tak dufam ze sa mu uz zacinaju vytvarat protilatky a ukaze sa nam aj pluzgierik.

pipinka82
28. okt 2009

Mandula skús ešte ten krémik na prdíky a stým mu masíruj bruško aj nám to pomohlo 😉 No s malinkým sa teda ešte vytrápiš chlapi sú už len taký aj nám to trvalo do 3 mesiacov potom sa to zlepšilo len treba vydržat 😉

A s tou hojdačkou mám aj ja skúsenost používala som pri malom od fisherprice hojdačku a nedám na nu dopustit bola to najlepšia vec čo sme kúpili pomohla mi pri pláčúcich nocí a dní v nej sa vždy ukludnil a zaspinkal občas sa mi stalo že sa mi vybil baterky a vtedy sa zastavila a malý sa mi zobudil xixi jasne že zasa plač tak kým som ich nabila som pestovala a masírovala a potom už hojdačka dohojdala a uspala takúto hojdačku odporúčam!!!!! Teraz ju predávam ak chete ozvite sa 😎 😉

rose86
29. okt 2009

svetluska nam to TBC zareagovalo az v 6tom tyzdni. pytala som sa na to dva dni predtym lekarky a ona ze to je ok. ze niektorym detom to zareaguje aj v osmom tyzdni.

pipinka tak mala je uz ok. nastastie. tak to bola predsalen nejaka viroza. no ako naschval zas teraz maly dostal nadchu a zacal keslat tak dufam ze mala zasa neochorie. 😖

pipinka82
29. okt 2009

Jeejee no tak snad malá nedostane soplíky to je asi najhoršie čo môže byt pri mimču 😖 aj môj dostal soplíky ked mal 2 týždne a bolo čo robit odsávat a odsávat a chúdatko nevedel dýchat no hrôza 😅 .... vydíš hovorila som ti že to nebude mat s mliečka naštastie 😉 ale len taká viroza 😉 tak sa držte 😎

manika77
29. okt 2009

pipi Ryanko aj plakaval v noci? 😕

pipinka82
29. okt 2009

No cez den viac než v noci ale boli aj také noci že som oka nezažmúrila a ruky fungovali kým nebola hojdačka alebo na chodbe kočík ešte že sa dal hojdat trocha xixixi 😀

pipinka82
29. okt 2009

Ale Manika ja sa nemôžem stažovat na malého ked čítam vás čo svami vystrájajú vaši malinký 😅 ja som mala oproti Markovi a Petkovi zlaté díte....ano plakával a bol prefíkaný čo sa týka pestovania a zaspávania na rukách a podobne ale až natolkoto eeeeee 😅 ja súcitím svami ale tie prvé 3 mesiace sme mali aj my doma radost 😀 😀 ja len dúfam že druhé mimi ked bude tak nech je aspon také alebo dúfam lepšie než bol Ryanko 😝 😀 iked sa vravieva že druhé je opak prvého 😀

manika77
30. okt 2009

pipi nechcem byt svina ale ja ti doprajem straasne zle dite xixixixixixix 😀 ale niee...uvidis ze aj druhe bude v pohode..zato moje bude vacsi satan jak marko 😅

svetluska4
autor
30. okt 2009

Luskacik, hihi aj nas maly ma plesinku hore, vyzera ako nas dedo 😀
ale nie, uz mu zacali rast jeho ozajstne vlasky, su take malinke, zo zaciatku boli take blondavucke teraz troska tmavnu. Uz len caka kedy vypadnu aj tie po bokoch nech ma peknu sisku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre